Autor Téma: Technic trojkolka [wip][moc]  (Prečítané 10511 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #30 : 23. December 2016, 11:04:38 »
Tak som to upravil, a podla mna je to lepsie. Ten povodny kruh 4x4 mi pripominal prirubu ropovodu  :D

Pridal som aj povodne riesenie na porovnanie, lebo to hodilo na druhu stranu.

« Posledná zmena: 23. December 2016, 11:07:03 od muffin »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #31 : 23. December 2016, 11:15:58 »
ja som za to menšie takisto!

a počuj, keby si tam šupol pod to namiesto plate 2x4 túto zaoblenú 2x3? - rádiusom hore aby to lícovalo s tým kruhom 2x2 - by si tam nemal potom tie hrany...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #32 : 23. December 2016, 11:48:30 »
Pri tomto by tam boli take nepekne fugy, co by dost uberalo z "autentickeho" pocitu, ze je to celistvy blok motora a navyse by bol vacsi problem to tam umiestnit. Tak, ako to mam namodelovane, su v tej spodnej vrstve dva platy 1x4, aby sa dali vyskovo umiestnit o pol studa(aby boli vycentrovane parne a neparne dieliky), s tamtym jednym kusom by to neslo, musel by som tam pridavat dalsiu konstrukciu a cele by sa to vyrazne skomplikovalo, alebo by to drzalo iba na jednom polpine, co by bolo este horsie.

Tie trciace rohy beriem ako mensie zlo, este rozmyslam nad dvojicou sikmych platov 2x4, uzsim koncom hore. Rohy by boli menej ostre a spodok by dostal zaujimavy tvar, dalo by sa to tam aj v pohode upevnit. Len ci to uz nebude tvarovo moc extravagantne, aj ked taketo trojkolky si pytaju prehnane tvary :)

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #33 : 06. Január 2017, 15:03:47 »
Ako si pokrocil? Tu je nejaka inspiracia....

Odhlásený Igi257

  • Príspevkov: 62
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #34 : 07. Január 2017, 13:04:22 »
Tá sa ti ozaj podarila. Ako dlho si ju staval?
Pozrite si ďalšie naše videá na našom YouTube kanále: Lego er TV
https://www.youtube.com/channel/UC--mOqUTyG9QLtBVRvhAF1w

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #35 : 07. Január 2017, 16:38:26 »
 :D to nie je moja. to som nasiel na ukazku akym smerom sa treba v technicu uberat (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #36 : 07. Január 2017, 20:17:40 »
Podarena :) Ta moja je trochu iny styl a nebude zrejme taka premakana, chybaju zdroje dielikov :P

Pokrok je u mna momentalne na nule, aktualne som sa po navrate zo sviatkov na chalupe venoval vianocnemu darceku ;)

« Posledná zmena: 07. Január 2017, 20:19:42 od muffin »

Odhlásený Igi257

  • Príspevkov: 62
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #37 : 08. Január 2017, 13:16:29 »
:D to nie je moja. to som nasiel na ukazku akym smerom sa treba v technicu uberat (y)

Rovnako ako muffin aj my so synom sa "v technicu uberáme" cestou našich finančných možností. Verím však, že to v sekcii "Vlastné MOCy" až tak nevadí.
Na nete vždy nájdeš lepší model ako je ten tvoj...  ;)
Pozrite si ďalšie naše videá na našom YouTube kanále: Lego er TV
https://www.youtube.com/channel/UC--mOqUTyG9QLtBVRvhAF1w

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #38 : 10. Január 2017, 21:32:51 »
Tak isto ako Ty,muffin a asi vacsina z nas, tak aj ja sa "uberam" cestou financnych moznosti. Prave preto som sem dal tu trojkolku,lebo to nie je ziadny megalomansky a financne narocny model, "len par spravnych dielov je na spravnom mieste" a vysledok je perfektny. Taketo skladanie sa mi paci (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #39 : 11. Január 2017, 07:34:55 »
Uvidime, co sa mi podari nakoniec z toho vyzmykat. Chlapik zaujimavo vyriesil ostry uhol medzi valcami tym, ze dal dve klukovky, zaroven valce utopil do vnutra, takze z vonkajsich stran sa vedel vysantit s kombinovanim dielikov. Ja som motor spravil cez standardne motorove bricky, sprevodovanie je cez stred a valce trcia do stran. Potrebujem tomu venovat este aspon jeden volny vikend, plus finalne dokoncenie bude az v Poprade, nakolko mi tam "pridu" posledne potrebne dieliky. Zaroven musim nejako dorobit zadnu cast, svetla, smerovky, vyfuky.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #40 : 15. Január 2017, 16:35:41 »
Aktualizovany stav - doplnit uz treba iba naozaj zopar detailov, inak na 95% hotovo:






Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #41 : 17. Január 2017, 13:35:36 »
macher, amerika !!!  8)

Ako musím uznať, že dokončená je super! Tie farby si dobre zladil. Ta nádrž je dobrá takto jak je, nič by som tam nemenil...to zdvihnutie fakt pomohlo.

A nedá mi ju neporovnať s tou cudziou, čo je tu vyššie pár príspevkov - k nej stručne: je pekná, prepracovaná, je to iný štýl, na moj vkus taká moc krátka a bachratá...a predný blatník z tých panelov,by okamžite letel von oknom

Mne konkrétne sa tá tvoja páči viac. Nemáš síce tak prepracovaný ten motor (predpokladám, že tam príde ešte pár dielov doplniť) ,ale tvarovo - proporčne (štíhla-dlhá) mi lahodí oku úplne, akože fakt o dosť viac.
A ozaj, neexistuje taký vhodnejší tenký disk s vačším priemerom na ten brzdový kotúč vpredu?


PS: a BMW GS1200 od lega ani k nej nedávaj, začne žiarliť, roniť slzy a z tej úzkosti sa vydá na svoju poslednú jazdu - hodiť sa pod hydraulický lis ukončiť svoje trápenie na tomto svete ;D )

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #42 : 17. Január 2017, 14:28:40 »
mne sa tiez viac paci tvoja, silueta je vystiznejsia  (y)  :) super praca  (y).  Ale este, ak by bolo uplne na mne, tak by som dal ako ceresnicku na torte vacsie  jedno svetlo vyssie do stredu, viac plasticke telo svetla, namiesto tych dvoch po boku, mne sa tam trocha stracaju, ale mozno aj fotka to robi  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #43 : 17. Január 2017, 15:07:12 »
macher, amerika !!!  8)

Ako musím uznať, že dokončená je super! Tie farby si dobre zladil. Ta nádrž je dobrá takto jak je, nič by som tam nemenil...to zdvihnutie fakt pomohlo.

A nedá mi ju neporovnať s tou cudziou, čo je tu vyššie pár príspevkov - k nej stručne: je pekná, prepracovaná, je to iný štýl, na moj vkus taká moc krátka a bachratá...a predný blatník z tých panelov,by okamžite letel von oknom

Mne konkrétne sa tá tvoja páči viac. Nemáš síce tak prepracovaný ten motor (predpokladám, že tam príde ešte pár dielov doplniť) ,ale tvarovo - proporčne (štíhla-dlhá) mi lahodí oku úplne, akože fakt o dosť viac.
A ozaj, neexistuje taký vhodnejší tenký disk s vačším priemerom na ten brzdový kotúč vpredu?


PS: a BMW GS1200 od lega ani k nej nedávaj, začne žiarliť, roniť slzy a z tej úzkosti sa vydá na svoju poslednú jazdu - hodiť sa pod hydraulický lis ukončiť svoje trápenie na tomto svete ;D )

Dik, o teba je to pocta, ale neskromne musim povedat, ze aj mne sa uz celkom paci  ;D Uz som tam od tych fotiek stihol podoplnat trochu viac detailov a trochu som upravil uchytenie vidlice, akurat to nemam pofotene, chcelo by to lepsie svetlo.
Povodne som planoval aj brzdove hadice, ale bol trochu problem, ako ich decentne napojit na paky a zaroven ked som to tam nejako skusal aranzovat, prisli mi prilis mohutne(skusal som klasicke cierne pneumatic hadice) Tak som si povedal, ze to ma vedene v konstrukcii :D

mne sa tiez viac paci tvoja, silueta je vystiznejsia  (y)  :) super praca  (y).  Ale este, ak by bolo uplne na mne, tak by som dal ako ceresnicku na torte vacsie  jedno svetlo vyssie do stredu, viac plasticke telo svetla, namiesto tych dvoch po boku, mne sa tam trocha stracaju, ale mozno aj fotka to robi  ;)

Svetla som povodne chcel 3, ale nakoniec som ostal pri dvoch, stredove by sa dalo uchytit na ten cerveny konektor, ale aj s potrebnym nasmerovanim by bolo asi dost vysoko. Este mozem nieco testnut, ale aj keby to nevypalilo, uz aj takto mam z toho radost ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #44 : 17. Január 2017, 17:35:19 »
Je to podarene, ale ta co sem dal jz77 sa mi paci viac. >:D  Inak tu zadnu cast mas taku nudnu - panel. Ja bych to nechal odhalene, nech je vidno potrubia a riadne vyfuky. Ved u tychto masin ide aj o to, aby odzadu dobre vyzerali, ked za nimi pojde niekto.