Autor Téma: Technic trojkolka [wip][moc]  (Prečítané 10511 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #15 : 14. December 2016, 13:35:42 »
aha, tak potom ok...som bol v tom, že robíš takú v štýle hot-rod, jak si dal aj foto vyššie...

farbu sedačiek by som dal čiernu, alebo aj inú - ale jednofarebnú, hento pásikované je jak cirkus Humberto. Skôr nádrž by som dal inú než čiernu.

A hlavne posuň celú tu velkú sedačku viac dopredu! - šak hentak sedí spolujazdec až za zadnými kolesami, to je moc, to vidím hneď. Keď to posunieš, tak sa zbavíš toho prehnane velkého plácku pre šoférovu prdel, a budeš tam mať aj náznak opierky pre neho.
« Posledná zmena: 14. December 2016, 13:38:35 od Paliason »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #16 : 14. December 2016, 13:40:36 »
Je to dvojmiestne, sofer ma sedacku, zacina hned za nadrzou. Je to tam trochu kostrbate koli 2x zalomenym beamom, ktore drzia zadnu cast nad napravou.

ked som spominal mohutnu sedacku tak som myslel pre sofera.. a trjkolku ako jednomiestnu. urcite by som ju posunul dopredu a tu prtavu pre sofera co tam mas vyhodil uplne

ale zrejme chces aby sa to co najviac podobalo na tu z tej fotky.. a teda prave naopak, mohutna sedacka by tam nemala co robit...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #17 : 14. December 2016, 13:53:26 »
ale zrejme chces aby sa to co najviac podobalo na tu z tej fotky.. a teda prave naopak, mohutna sedacka by tam nemala co robit...

 ;D ja som už teraz domotaný úplne...

s posledného muffinovho komentára som pochopil, že to nebude tá hot-roďácka, ako dal obrázok, ale taká klasická dvojmiestna s obývačkovým gaučom vzadu  :D - šak aj píše že dvojmiestna.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #18 : 14. December 2016, 14:06:59 »
Teraz som uz domotany aj ja :D Pravdou je, ze som nenasiel fotku toho, co by vystihovalo moj povodny zamer. Tu jednomiestnu Hotrod som tu dal len na ilustraciu zadnych kolies.

Vacsinou co som nasiel, tak jednomiestne hotrody, alebo velke opachy s motorom vzadu a fotelkami pre sofera a jedneho-dvoch spolujazdcov.

Toto by malo byt nieco medzi, dvojmiestne, soferove miesto v style klasickeho chopperu, zadne pohodlne kreslo. Suhlasim, ze ho bude treba posunut dopredu, ci o jeden, alebo dva study, to uvidime.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #19 : 14. December 2016, 14:12:39 »
Ofiko verzia od Lega. Aj ked teda archaicka. ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #20 : 14. December 2016, 15:30:27 »
Tak dajme tomu, že to bude dvojmiestny hot-rod  :D ...je to neobvyklé, ale aspoň niečo, čo tu na fóre ešte nebolo.

Našiel som také, čo by sa mohli blížiť tvojej predstave...ale tie prvé dva zas majú blatníky, to sa mi tam nepáči.
Celkovo tie hot-rody majú len také minimalistické-spartánske sedačky lebo velké kreslá sa na taký štýl nehodia...
Na tej tvojej by som trochu to sedadlo zmenšil asi.

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #21 : 14. December 2016, 21:28:14 »
Hej, tiez som zistil, ze som si vymyslel nieco, co neexistuje :D

Ono celkovo trojkolky v Legu su dost nezvycajne, a navyse aj v realnom svete su to povacsinou custom build stroje, takze do urcitej miery sa mozem nechat unasat fantaziou  8)

Ale ked pozeram s odstupom na tie LDD "vizy", tak asi vyhodim tu opierku hlavy a uvidim, co s tym dalej.

Najviac ma trapi motor a pohon, to je zatial z mojho pohladu najmenej presvedcive.
Chcel som povodne V motor na styl Harleya, ale so standardnymi LEGO valcami je problem spravit ostrejsi uhol a tiez ich nechat odkryte a zaroven, aby to cele drzalo pokope a bolo aj funkcne. Videl som zopar LEGO chopperov, ktore mali premakany dizajn motora, ale nefunkcny, alebo mali uplne iny styl(pozdlzne ulozeny motor), alebo to vyzeralo prilis "lacno"(zatial moj pripad).


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #22 : 19. December 2016, 20:45:32 »
Po čase mierny pokrok - okrem nejakých úprav z hľadiska napojenia motora na zadný diferenciál som sa trochu pohral so sedadlami a tvarovo sa to už začína blížiť mojim predstavám. Farebnosť je zatiaľ chaotická, ale to sa utrasie, z Dragracer-a budú okrem pneumatík využité aj viaceré ďalšie dieliky, takže to snáď bude nakoniec hodné vystavenia. A farebne to zrejme bude celkom neplánovane ladiť s mojím druhým MOC-om, trochu ma len mrzí, že neviem mať súčasne postavený roadster aj hotrod, bola by to celkom pekná trojica :)

PS:ospravedlňte horšiu kvalitu foto, chyba nie je vo vašom príjmači  :P


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #23 : 22. December 2016, 11:37:11 »
Nooooooo, tá sedačka sa tam teraz hodí, taká akurát. A aj tá šoférova je ok.

Ešte mám pripomienku k tej nádrži: nepríde ti, že to je úplná placka bez objemu? a moc nízko je nacapená na motore - chcelo by zdvihnúť a nejak jej spraviť trochu bočnú stenu...ale to lícovanie zospodu s tým panelom bude problém, aby tam nebola špára...hmm

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #24 : 22. December 2016, 11:53:02 »
FULL CUSTOM nádrž to je  O0

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #25 : 22. December 2016, 12:36:45 »
Hej, tá nádrž je placka, ale to mi nejako extra neprekáža, vzhľadom na jej dĺžku si to viem celkom predstaviť. Z tých TECHNIC panelov to omnoho lepšie nenamodelujem a vyskladávať to z menších kúskov by asi nedopadlo ideálne. Čo sa polohy týka, sám som uvažoval na tým posunúť uchytenie predného konca o 1 stud vyššie, akurát musím vymyslieť, ako to spraviť. Zrejme bude najjednoduchšie posunúť vyššie tie dva a trochu upraviť uchytenie prednej vidlice.

Tým sa zväčší priestor na motor a možno sa s tým bude dať lepšie vyhrať. Teraz akurát obzerám nejaké SW minifighters, či by sa nejako z tých LBG dielikov dotvoriť motor. Boj bude hlavne s tým, ako zakryť kľukovku a nechať viditeľné rebrovanie valcov, a zároveň príliš netrčať do strán.

Ono finálny vzhľad by mal byť v štýle TECHNIC, nechcem to príliš tlačiť do Model Team, preto aj tá nádrž vyzerá takto. Keď to posuniem vyššie, možno príde nápad, ako tomu pridať trochu na objeme.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #26 : 22. December 2016, 13:46:04 »
Tak to zas ano, čisto v techniku s tou nádržou nič lepšie neurobíš.

A tú polohu to sa zhodneme, že len ten koniec dvihnúť, aby to nebolo proste úplne na motore položené...

to zakrytie naboku hádam nejak vymyslíš ešte, mna napadlo takto jednoducho...ale to sa ti nebude asi páčiť. (tie 4 čierne pupáky majú byť akože hlavy šróbov, to som len zvýraznil aby to nesplývylo všetko  :D )


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #27 : 22. December 2016, 15:08:05 »
Jo, nad tym prekrytim si uz dlhsie lamem hlavu, nieco podobne, ako si dal, som uz vymyslal, ale nie som tym nadseny...chcelo by to nieco kruhove, len je zas problem, ako to uchytit tak, aby to nezavadzalo klukovke a zaroven netrcalo prilis do priestoru...mam jeden tip, len neviem, ci to nebude privelke, budem musiet otestovat v LDD.

Tie "skrutky" by som asi robil iba zo sivych polpinov, uvidime, co bude proporcne menej mimo mierku :P

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #28 : 23. December 2016, 08:26:13 »
Skúšal som niečo s tým motorom:


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic trojkolka [wip][moc]
« Odpoveď #29 : 23. December 2016, 10:31:28 »
To hej, takýto kruhový tam bude najviac pasovať.
Na porovnanie by som skúsil ten dekel 4x4 dať preč, a nechal tam len 2x2. A potom sa rozhodol čo vyzerá lepšie.