Autor Téma: Templárski rytieri  (Prečítané 9147 krát)

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #15 : 29. Január 2016, 11:35:57 »
Templáři v obrázkách:
odznak:
Podoba kříže nebyla přesně stanovena a jeho podoba byla takřka libovolná, nejčastěji to byl rovnoramenný kříž červené barvy s rozšířenými konci (kříž tlapatý). V jistých případech se objevuje i kříž černé barvy.
Bojovou standartu řádu tvořil rudý osmicípý kříž na černobílém poli.

Zajímavé jsou také iluminace, na kterých jsou vidět štíty:

A pro tvou potřebu je dobré znát: Oděv:   Znakem řádu byly bílé pláště, doplněné záhy o typické červené kříže. Oděvy černé či hnědé barvy s červeným křížem nosili prostí členové bez šlechtického původu (řádoví bratři a seržanti), duchovní (řádoví kaplani) a turkopolové.

Z čehož mi plyne, že pokud máš na torzu varkoče, tak by měly být nejspíš bílé na té brni. Ovšem pokud by jsi dělal i jiné oděvy - suknice, tuniky - pro nešlechtické členy řádu, tak by měly být hnědé, nebo černé (rytíř by přes brň nosil vždy varkoč).

Maltézký kříž který jsi použil je symbolem několika jiných řádů. Nejznámější jsou johanité , ale používali ho i lazaři a některé menší méně významné řády:

Ale znaků a tedy řádů je mnohem víc. Stačí kouknout na: wiki

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #16 : 29. Január 2016, 11:43:47 »
to je v pohode, ze to mas pestre, aspon mas sirsi zaber na viacero druhov kriziakov, kazdy si tam najde svoje...
Záleží na tom jak to presentuje. Pokud jako na Kostkách, že jde o rytíře, tak s tím problém nemám. Tady ovšem píše že jde o členy templářského řádu a tam mne pak zajímá jak na to přišel. I kdyby to presentoval jako nějaké neurčité křižáky, tak bych taky neměl důvod se dál ptát a bolo by to v poho.  ;) I když ty s modrou barvou bych asi neoznačil jako křižáky, tam bych spíše odhadoval, že jde o erbovní znamení - asi jako ty tři kříže v erbu Baliena ve filmu Království nebeské. https://img.obrazky.cz/?url=c9d196aceb6e0d9a&size=2

PS ještě jsem zapomněl zmínit, že maltézký kříž se v heraldice popisuje jako osmiš"píšem neslušne"tý. (O S M I Š P I Č A T Ý)
PS2 to je prča, ten stroj si myslí, že to je sposté slovo.  ::) :o
« Posledná zmena: 29. Január 2016, 12:22:06 od Aki »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #17 : 29. Január 2016, 14:27:47 »

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #18 : 02. Február 2016, 01:31:40 »
Záleží na tom jak to presentuje. Pokud jako na Kostkách, že jde o rytíře, tak s tím problém nemám. Tady ovšem píše že jde o členy templářského řádu a tam mne pak zajímá jak na to přišel. I kdyby to presentoval jako nějaké neurčité křižáky, tak bych taky neměl důvod se dál ptát a bolo by to v poho.  ;) I když ty s modrou barvou bych asi neoznačil jako křižáky, tam bych spíše odhadoval, že jde o erbovní znamení - asi jako ty tři kříže v erbu Baliena ve filmu Království nebeské. https://img.obrazky.cz/?url=c9d196aceb6e0d9a&size=2

PS ještě jsem zapomněl zmínit, že maltézký kříž se v heraldice popisuje jako osmiš"píšem neslušne"tý. (O S M I Š P I Č A T Ý)
PS2 to je prča, ten stroj si myslí, že to je sposté slovo.  ::) :o

Aki, veľmi pekne ďakujem za vysvetlenia. Čo sa týka tvaru kríža, tak som vychádzal z toho, ktorý použil brickforge pre svoje custom dieliky. Aby to bolo "kompatibilné". Keď som potom pozeral na webe obrázky templárov a videl som tam aj rôzne tvary, myslel som si, že tento je len jemnou dizajnovou variantou toho prvého templárskeho kríža, ktorý si uviedol v predchádzajúcom príspevku. Neuvedomil som si, že "rozvetvenie" koncov ramien krížov aj keď v pomerne malom rozsahu z toho urobí maltézsky kríž. Pre neho mi pripadal hlavný typologický znak, ze všetky 4 ramená kríža majú tvar trojuholníka spájajúce sa takmer len v 1 bode a preto som riešenie, ktoré som použil nepovažoval za maltézske.
Každopádne názov témy som chcel hneď zmeniť, len to technicky neviem - rovnako som aj na kostkách pôvodne použil rovnaký nesprávny názov, ktorý som hneď na základe SZ od linhiho upravil - tu som to nevedel spraviť.
Verím, že týmto je to už vysvetlené - skúsim admina požiadať o zmenu názvu vlákna.

Čo sa týka "riešenia" v bielej farbe - aj mne to pripadá typickejšie - pokúsim sa také pripraviť :)

Ešte by ma zaujímalo...plánujem využiť tento dizajn aj pre inú farebnú kombináciu resp. nahradenie kríža iným znakom...prosím máte nejaké zaujímavé tipy? Či už verné histórii, filmovej tvorbe alebo len vlastnej preferencii.
Ďakujem za nápady.


Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #19 : 02. Február 2016, 11:23:11 »
Každopádne názov témy som chcel hneď zmeniť, len to technicky neviem - rovnako som aj na kostkách pôvodne použil rovnaký nesprávny názov, ktorý som hneď na základe SZ od linhiho upravil - tu som to nevedel spraviť.
Verím, že týmto je to už vysvetlené - skúsim admina požiadať o zmenu názvu vlákna.
Jasně, já se jen zeptal. Nešlo mi o nějaké pranýřování a nebýt Mesjeho "rýpnutí", tak bych to ani nerozváděl.

plánujem využiť tento dizajn aj pre inú farebnú kombináciu resp. nahradenie kríža iným znakom...prosím máte nejaké zaujímavé tipy? Či už verné histórii, filmovej tvorbe alebo len vlastnej preferencii.
Věřím, že není obtížné vymyslet nějaký erb, máme jich těch uherských, českých, moravských, slezských, polských atd velmi vela. Předpokládám, že by jsi to spíše asi dělal na objednávku zákazníka, ale nějaký erb na ukázku, aby si zákazník udělal představu určitě najdeš v místě kde žiješ. Alespoň já bych tím způsobem šel.
Jednu radu ti ale dám: tak jak máš nyní figurky nadizajnované, tak to odpovídá pozdnímu rannému středověku. V té době byly erby ještě relativně jednoduché. Takže až objevíš nějaký místní erb, který je půlený, čtvrcený či ještě více dělený, tak to se na tvé figy nehodí.
Já sám znám hlavně české erby, případně ty hlavní moravské - respektive erby tzv. panské. Pokud přesto chceš nějaký typ, mohu jich pár dát, ale přijde mi škoda nevyužít nějaké hezké horno uherské. Sám bych se taky rád poučil.  ;)
PS ještě mne napdlo, že by taky nemuselo být špatné vzít nějaký originální lego erb a z toho vytvořit nějaká ta torza. Některé lego štíty třeba vůbec nemají odpovídající torzo protějšek....
Např mne by nyní docela zajímalo torzo k tomuhle štítu:
« Posledná zmena: 02. Február 2016, 11:29:54 od Aki »

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #20 : 07. Február 2016, 16:52:48 »
Aki,
ďakujem pekne za tipy. Zvažujem ich. Nateraz som len rozšíril riešenia k tým čo som už prezentoval. Fotky robené mobilom, takže kvalita je nižšia. Detailné obrázky aj zadnej strany môžete nájsť v mojom BL obchode, pridal som ich tam aj s upravenými štítmi. Jeden taký obrázok som pridal, pre lepšiu predstavu.

Dúfam, že sa budú páčiť.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #21 : 07. Február 2016, 22:10:36 »
Musím říct, že se mi to líbí. Opravdu to vypadá na super kvalitu a když vidím vedle sebe ty úzké varkoče a ty přes přes celého figa, tak u mne vede ta širší varianta.

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #22 : 07. Február 2016, 23:50:58 »
Musím říct, že se mi to líbí. Opravdu to vypadá na super kvalitu a když vidím vedle sebe ty úzké varkoče a ty přes přes celého figa, tak u mne vede ta širší varianta.

Ďakujem veľmi pekne.
Nuž ono tie širšie majú byť jazdecké a tie užšie pre "pešiakov". Teda z toho sa vychádzalo pri tvorbe dizajnu. Ale ešte tie užšie naozaj kriticky pozriem a uvidím či s nimi budem ešte niečo robiť (s počiatku som chcel, aby vynikla zbroj a preto sú možno užšie ako by mali byť).