Autor Téma: Templárski rytieri  (Prečítané 9146 krát)

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Templárski rytieri
« : 12. November 2015, 21:39:40 »
Ahojte,
ako som prd chvíľkou v "Gondorskom" vlákne uviedol, plánujem pripraviť custom riešenia templárskych rytierov. Momentálne zbieram podnety, ktoré mi pomôžu vykreovať finálne riešenie. Ak máte niekto nejaký dobrý podnet, resp. by ste chceli výsledok ovplyvniť, prosím napíšte to sem...prípadne postnite nejaký obrázok. Netreba to tu zaspamovať kopcom obrázkov, ktoré sa dajú nájsť na nete, prosím buďte selektívni.
Vopred ďakujem pekne.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #1 : 12. November 2015, 22:14:19 »
Ako sme sa uz bavili sukromne - sive telo, sive nohy (nejaka potlac), siva prilba (2 typy) a biely plast s cervenym krizom. Kludne aj nejake brnenie, ale malo by byt sietove (ak take je). (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #2 : 12. November 2015, 22:49:44 »
ja by som sa prihovaral aj za johanitov (maltézskych rytierov) - tí toho aj viac dosiahli a bola to stredoveka bojova elita...

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4a/90/8f/4a908f321baae64f41f7687a8cceadc0.jpg

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #3 : 17. November 2015, 07:19:39 »
Ako sme sa uz bavili sukromne - sive telo, sive nohy (nejaka potlac), siva prilba (2 typy) a biely plast s cervenym krizom. Kludne aj nejake brnenie, ale malo by byt sietove (ak take je). (y)

Ahoj,
v princípe takýto yáklad to zrejme bude mať...čo s atýka prilieb, mám pedstavu väčšej rozmanitosti, zatiaľ ma 3-4 existujúce oslovujú, uvisíme, keď ich budem fyzicky mať či to bude pasovať k dizajnu.

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #4 : 17. November 2015, 07:22:24 »
ja by som sa prihovaral aj za johanitov (maltézskych rytierov) - tí toho aj viac dosiahli a bola to stredoveka bojova elita...

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/4a/90/8f/4a908f321baae64f41f7687a8cceadc0.jpg
Ahoj,
ďakujem pekne zalink...čo sa týka typov rytierov z ohto obdobia, tak nevyznám sa v tom aké boli a kto bol ako vznamný...primárne riešim "páčovosť! a ak sa mi nieoť zapáči, potom si pzriem príslušné detaily, aby to bolo také ako má byť.
Ten link čo si poslal sa mi páči a zrejme sa budem inšpirovať...takýto typ linkov ma zaujíma.
Ak prípadne evidujete nejaké geniálne obrázky aj lukostrelcov, to by ma potešilo, že čo považujete za výboné riešenie.

Ďakujem pekne.

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #5 : 27. November 2015, 02:13:11 »
Ahojte,
tak som začal tvorbu prvých dizajnov. Oproti gondorčanom plánujem viaceré typy. Čo sa farby týka, tak v prvom rade riešim bielu s červeným znakom a čiernu s bielym znakom. Ak máte nejaký tip na inú farebnú kombináciu dajte prosím vedieť. V podkladoch som ešte videl čiernu s červeným krížom...

V ideálnom prípade bude beta verzia dizajnu v pondelok pripravená a prvých rytierov v druhej polovici budúceho týždňa zverejním...ako som písal skôr ak má niekto seriózny záujem ovplyvniť dizajn, prosím pošlite mi návrhy, zvážim ich zapracovanie.

Ďakujem pekne.

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #6 : 23. Január 2016, 17:55:34 »
Ahojte,
prikladám prvé nástrely templárskych rytierov, ktoré som pripravil. Celý fotoalbum je na Flickr, dúfam, že sa bude niečo z toho páčiť. Trvalo to podstatne dlhšie ako som pôvodne zamýšľal. Dajte prosím vedieť čo si o tom myslíte.
Ďakujem pekne.

https://www.flickr.com/photos/139078489@N03/albums/72157663158255209

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #7 : 23. Január 2016, 18:12:58 »
Vyzerajú naozaj PERFEKTNE!

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #8 : 23. Január 2016, 18:29:34 »
S tymi ciernymi plastami  a tmavymi prilbami vyzeraju akoby presli na temnu stranu silu  >:D

Ked si tak v hlave vybavim slovo templar tak si predstavim rytierov aky boli napr vo filme Arn Templarsky rytier a podobne varianty

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #9 : 23. Január 2016, 20:39:31 »
Je to nadhera. Priznam sa nejsom zástancom custom dielikov, ale toto je prvý krát ked by som si takéto niečo zaobstaral.
Ako to vytvaras, su to nálepky ci nejaká potlac?

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #10 : 23. Január 2016, 21:17:27 »
Docela by mne zajímalo proč jsi jim dělal maltézské kříže, když jsi chtěl templáře?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #11 : 24. Január 2016, 10:25:19 »
Cakal som skor sedych rytierov s bielymi plastami, kedze bola rec o Templaroch...  :-\

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #12 : 28. Január 2016, 02:05:55 »
Ahojte,
vďaka za reakcie. Je pravdou, že som možno trochu podcenil priradenie týchto výtvorov k templárom. Možno v krátkosti len malé vysvetlenie. Zámer bol/je vytvoriť templárskych rytierov. A tak som prebrúsil internet a hľadal riešenia, ktoré ma oslovia. Je pravdou, že existuje pomerne dosť zaujímavých odkazov...nuž a postupne som sa dostal naozaj k rôznym dizajnom, kde sa mi páčili niektoré riešenia opaskov, typy krížov a iné veci. Ale aj internet je v tomto zradný a viaceré dizajny boli aj nesprávne označené, resp. ich vyhodilo pod kľúčovými slovami templárov.
Keďže pre mňa bola "páčivosť" riešenia dosť podstatná, tak som sa primárne zameriaval na vyhľadávanie takých dizajnov a č ma to zaviedlo od templárov k niečomu podobnému, tak to som už veľmi neriešil. A ak k tomu pridám ešte technickú komplikáciu, že biely dizajn je na prípravu komplikovanejší, tak som sa ešte aj farebne dostal do riešení s modrou a červenou.

Nuž a výsledok ste mohli vidieť sami. Takže aj tu je správnejšie ak uvediem uvedené ako "Custom" rytieri.

Okrem týchto riešení pripravujem aj iné dizajnové riešenia...aby bola variabilita ešte väčšia...napríklad aj hlavu zahalenú do kapucne z krúžkovej zbroji

matt251 - ako som uviedol vyššie, technické riešenie ma posunulo do inej farebnej škály...ale len dočasne

Aki - mál som za to, že to sú templárske kríže, maltézske kríže vyzerajú inakšie...teda aj keď som to ešte detailnejšie pozeral....každopádne ka smiem napíšem ti SZ k tomuto, ak by si mi bol ochotný lepšie sa zorientovať....vopred vďaka

mesje - vďaka (a budú aj na predaj, to len ak by ťa to neprešlo čo si písal)...riešim to obtiskovým papierom..plus kopec vecí k tomu, aby si nerozoznal originál LEGO a takéto riešenie

KLF - rozumiem, verím, že rídem s takým riešením, ktoré bude farebne viac "sedieť"

P4tr1cius  - Ďakujem pekne :)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #13 : 28. Január 2016, 09:59:31 »
to je v pohode, ze to mas pestre, aspon mas sirsi zaber na viacero druhov kriziakov, kazdy si tam najde svoje...
k tomu maltezskemu krizu - ten hlavny a najznamejsi je osemramenny, ale maltezski rytieri nosili aj jednoduchy kriz na "torze", takze to nevadi. Ale potesil by si, ak by si spravil aj torza a stity s osemramennymi krizmi...

Odhlásený Friend

  • Príspevkov: 37
Re: Templárski rytieri
« Odpoveď #14 : 28. Január 2016, 18:37:06 »
to je v pohode, ze to mas pestre, aspon mas sirsi zaber na viacero druhov kriziakov, kazdy si tam najde svoje...
k tomu maltezskemu krizu - ten hlavny a najznamejsi je osemramenny, ale maltezski rytieri nosili aj jednoduchy kriz na "torze", takze to nevadi. Ale potesil by si, ak by si spravil aj torza a stity s osemramennymi krizmi...

Ahoj,
pošli mi please nejaký link, kde je presne taký kríž ako máš predstavu...aby som nešiel mimo :)
Ďakujem.