Autor Téma: Trnavska mestská veža  (Prečítané 7146 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Trnavska mestská veža
« : 21. Máj 2015, 23:00:17 »
Ahojte

Veža vznikla hlavne pre akcie "Festival hier,hračiek a zábavy-Trnava" a "Poskladajme si svet -Bohdanovce nad Trnavou" .Taktiež sa objavila i v "Stupavskej kocke 2015"a momentálne stojí v Novej Bani .V stavaní veží a ich barokových striech už mám nejakú prax .V realizácii tohto diela som predbehol Starhawka ,ktorí mi hovoril o dlhodobom pláne vežu postaviť.Veža vznikla v priebehu dvoch týždňov vrátane nálepiek na mieru.Steny sú jednoradové z 80% a v stavbe sú výstuhy.
Veža sa nedelí na viac modulov a dá sa oddeliť len časť nad zábradlím .V stavbe je i non-lego diel a to drôt prevlečený cez rúrky tvoriace slnečné hodiny.

ila_rendered ila_rendered

Vonkajšie rozmey : 25,6 x cm 25,6cm x 120cm
Počet dielov : cca 3000
Doba stavania : 48 hodín
« Posledná zmena: 02. Január 2016, 23:09:26 od Administrator »

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #1 : 21. Máj 2015, 23:43:54 »
Tá strecha je fantastická! Ďalšie skvelé dielo  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #2 : 22. Máj 2015, 09:07:05 »
No Budo, ale za ten nelego diel pojdu body dole  >:D Kazdopadne pekne dielo, ako vzdy ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #3 : 22. Máj 2015, 10:17:54 »
Nádhera Buďo. Strecha fakt sánka dole...

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #4 : 22. Máj 2015, 10:22:13 »
Ako povedal Achmed mrtvy terorista "vyzera to skor ako pocta Billu Clintonovi "   >:D

Ale je to paradna stavba, ako vsetko co stavias  (y)

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #5 : 24. Máj 2015, 11:17:40 »
Je to vyborne  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #6 : 28. August 2015, 08:08:36 »
No Budo, ale za ten nelego diel pojdu body dole  >:D Kazdopadne pekne dielo, ako vzdy ;)

Kašlať body ,podstatné že sa dielo páči  :) To považujem za úspech ,ako i krátky čas za ktorý som to stihol ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #7 : 28. August 2015, 10:21:21 »
Kašlať body ,podstatné že sa dielo páči  :) To považujem za úspech ,ako i krátky čas za ktorý som to stihol ;)

tak tak  (y)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #8 : 28. August 2015, 10:25:50 »
Jedna vec je vidieť tvoju prácu na fotkách, ale naživo.....  :o

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #9 : 23. September 2015, 23:01:35 »
Jedna vec je vidieť tvoju prácu na fotkách, ale naživo.....  :o

Ja mam opačný problém ,keď staviam hlavne podla fotiek ,ktoré majú samozrejme nejakú perspektívu.Stavby sú ako keby k vrcholu "skracované".
Preto i stavby niekoľko krát prestavujem bo v LDD to neukáže hĺbku modelu a v reále áno.

Odhlásený Rado

  • Príspevkov: 8
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #10 : 24. September 2015, 18:25:08 »
Buďo, k danému objektu zhodou okolností bol vydaný papierový model, ktorý môže uľahčiť proporcie: http://lisinovic.blog.sme.sk/c/342749/Skutocnost-a-model-Trnavska-mestska-veza.html ešte lepšie k tvorcovi: http://gonsor.blog.sme.sk/c/260828/Trnavska-mestska-veza-z-papiera-1200.html ten bol pochválený aj pamiatkármi na obnova.sk Plus ale iste sa dnes na nete dá zohnať viac foto z rôznych perspektív.

Tvoja stavba vynikajúca, hlavne iste náročná strecha, keď samotná veža bola viac o hmote a správnej proporcii. Síce uvádzaš stavanie na 48 hod., ale iste príprava od projektu cez dieliky po samolepy atd je omnoho náročnejšia. Klobúk dolu! 

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #11 : 24. September 2015, 22:51:18 »
48 hodin bol čistý čas stavania .Hrubý bol dva týždne,tj.od započatia po dokončenie.Len abych to upresnil  ;)

Odhlásený herb66

  • Príspevkov: 96
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #12 : 25. September 2015, 09:22:28 »
Buďo, k danému objektu zhodou okolností bol vydaný papierový model, ktorý môže uľahčiť proporcie: http://lisinovic.blog.sme.sk/c/342749/Skutocnost-a-model-Trnavska-mestska-veza.html ešte lepšie k tvorcovi: http://gonsor.blog.sme.sk/c/260828/Trnavska-mestska-veza-z-papiera-1200.html ten bol pochválený aj pamiatkármi na obnova.sk Plus ale iste sa dnes na nete dá zohnať viac foto z rôznych perspektív.

Tvoja stavba vynikajúca, hlavne iste náročná strecha, keď samotná veža bola viac o hmote a správnej proporcii. Síce uvádzaš stavanie na 48 hod., ale iste príprava od projektu cez dieliky po samolepy atd je omnoho náročnejšia. Klobúk dolu!

thank you for the paperwork link, very interesting. do you plan to also build the churches with LEGO? and why have you chosen green as color for the vez instead of sand yellow (tan)?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #13 : 25. September 2015, 10:08:02 »
Herbi, where do you see green on the tower? ;) If you mean the LEGO version made by Budo - it's Tan-White and the top is Black. The paper version is made by someone out of LEGO community - we don't know him. ;)

Odhlásený herb66

  • Príspevkov: 96
Re: Trnavska mestská veža
« Odpoveď #14 : 25. September 2015, 10:37:16 »
Herbi, where do you see green on the tower? ;) If you mean the LEGO version made by Budo - it's Tan-White and the top is Black. The paper version is made by someone out of LEGO community - we don't know him. ;)

Well, maybe my screen offers wrong colors, but even the 2 pictures in the TOP-Article offer different colors. To me the tower looks like a light olive green or something similar.