Autor Téma: Kráľovská obchodná lodička  (Prečítané 6266 krát)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Kráľovská obchodná lodička
« : 31. December 2013, 19:41:28 »
Ahojte.

V tejto téme vám budem predstavovať vlastné MOCi. Som skôr sviatočný staviteľ, tak ich bude pomenej.
V téme vlastných MOCov vám týmto oficiálne predstavujem prvý krát svoj výtvor:

Kráľovská obchodná lodička

Ide o historickú malú obchodnú loď ktorá je určená na prevoz tovaru hlavne po rieke, ale je stavaná aj na kratšie plavby po mory k blízkym ostrovom.

ila_rendered

Ďalšie fotky si môžete pozrieť v tejto galérii
« Posledná zmena: 31. December 2013, 19:54:09 od kamil »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #1 : 31. December 2013, 19:49:23 »
No nie je to zle Kamil! Mne sa paci, ze si spravil "pravu" drevennu palubu! ;D (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #2 : 31. December 2013, 19:50:27 »
Mala, ale sikovna (y)

PS. Pre buducnost by som odporucal davat kazdy model do samostatnej temy, negrupovat to v jednej. Ak aj budu v buducnosti nejake dalsie sutaze o moc roka, mohlo by sa na ne zabudnut ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #3 : 01. Január 2014, 10:56:26 »
Veľmi pekný model lode  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #4 : 01. Január 2014, 15:48:54 »
Pekný výtvor (y)Pekne vidieť,že menej je niekedy viac.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #5 : 01. Január 2014, 15:58:53 »
Má to velice pěkně našlápnuto, ale dost to kazí umístění stěžně. Nešel by posunout někam logičtěji k zádi?

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #6 : 01. Január 2014, 22:41:48 »
Ďakujem za reakcie a som rád že sa viacmenej páči viacerým, nielen mne.

Stavbu menšej lode som si zvolil z viacerých dôvodov. Mám v pláne aj väčšiu loď, snáď ju počas tohoto roka dostaviam.

Sťažeň sa dá posunúť viac dozadu, ale bolo by to na úkor nákladného priestoru - a ten som zmenšovať nechcel. Určite by to aj lepšie vyzeralo. Zisťoval som si či bol sťažeň takto umiestnený v originál LEGO setoch a našiel som set Renegade Runner 6268 kde je sťažeň umiestnený na rovnakom mieste vzhľadom na trup lode. Preto som sa tým už viac nezaoberal aj keď viem že to neodráža skutočnú techniku stavby lodí.

Edit: Keď si nájdem volný čas, tak vyskúšam ten sťažeň posunúť o 4 study dozadu. Vyzerať to bude asi lepšie, ale prístup do nákladného priestoru bude o dosť horší. Veď urobím potom foto na porovnanie.
« Posledná zmena: 02. Január 2014, 08:50:08 od kamil »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #7 : 03. Január 2014, 01:21:59 »
Mne sa to total paci, az by som si ju normalne okopcil ak mozem - mozno nie uplne nachl ale kopa genialnych napadov tam je: Dvojpodlazna u tejto velkosti, velka kajuta+vchod do nej, velky nakladovy priestor, drevenna podlaha z LB :).

Niekedy pofotim svoju tejto velkosti (mali predny+zadny trup bez stredu) - ta je ale skor hliadkova, takze palubu zabera delo + vezenie

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #8 : 03. Január 2014, 08:55:25 »
Vidim to na drobnu pirates scenku ;) Asi zacnem spracovavat manzelku, aby skusila zo svojich lodi nieco vlastne ;)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #9 : 03. Január 2014, 09:49:33 »
Vidim to na drobnu pirates scenku ;) Asi zacnem spracovavat manzelku, aby skusila zo svojich lodi nieco vlastne ;)

No lodi uz mame dost - ja mam dalsiu custom malu a jednu custom strednu (maly predok zadok + 1 stred) a samozrejme Flagship a material na dalsie 4-5 lodi. Potom mam niekolko modrich podlozie a cca 25 neohibnich palmovich kmenov aj s palmovimi listami.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #10 : 03. Január 2014, 11:28:11 »
Pokial viem, tak najvacsi zberatel Pirates je tu Frantoka. ;) Tak ocakavam, ze tento rok uz bude nejaka piratska scenka na vystavach, ako vlani slubil. :P A ked sa date viaceri dokopy, mozte z toho byt pekna diorama!

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #11 : 03. Január 2014, 12:46:55 »
Mne sa to total paci, az by som si ju normalne okopcil ak mozem

Môžeš  :)

Vidim to na drobnu pirates scenku ;) Asi zacnem spracovavat manzelku, aby skusila zo svojich lodi nieco vlastne ;)

S tým súhlasím a rád sa pridám.

Odhlásený frantoka

  • Príspevkov: 124
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #12 : 04. Január 2014, 13:52:21 »
Taká maličká ale veľmi pekne a dobre spracovaná , gratulujem Ti.  (y)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Kráľovská obchodná lodička
« Odpoveď #13 : 27. Jún 2014, 13:10:44 »
Iba dodam ze lodicka je v tomto case na vystave v Lucenci ako sucast dioramy, kotvi pri mole pevnosti a preto je bez plachiet. Mal som v plane vyskladat zviazane plachty, ale nejak som na to zabudol a nestihol to do vystavy.
Ide uz o 3. verziu,
2. verzia - posunuty stazen o 4 study do zadu a prerobena prova / celo lode
3. verzia - pribudol interier v kajute

Ked pride z vystavy, tak konecne nafotim a pridam slubene foto. Potom sa pokusim este pridat kotvy.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Kráľovská obchodná lodička Nové
« Odpoveď #14 : 13. December 2014, 22:05:19 »
Ahojte.

Ospravedlnujem sa ze po dlhom case otvaram toto vlakno, ale konecne sa mi dostala lodicka domov a konecne som ju dostaval do konecneho stavu a nafotil. Takze plnim co som slubil takmer pred rokom, uf...

Zmeny v porovnani s prvou verziou su:
- prerobeny predok lode
- stazen posunuty do zadu o 4 study (tym sa zmensil nakladny priestor na dlzku o 3 study)
- pribudol rebrik na stazen
- prerobene otvaranie nakladneho priestoru
- pribudla kotva a jej navijanie
- vyplnene bocne otvory na predku lode
- doplneny interier v kajute (sufliky nad stolikom a lampa vedla stolika)
- zviazane plachty - vyskladane z lega
« Posledná zmena: 13. December 2014, 22:21:08 od kamil »