Autor Téma: Kontajnerový náves MAERSK  (Prečítané 3066 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Kontajnerový náves MAERSK
« : 01. September 2020, 17:09:56 »
Vzdy sa mi "Cierna Macka" zdala neuplna bez navesu. Dlhe roky som zvazoval cisternovy naves TEXACO (vzhladom na farby tahaca a firmy TEXACO), ale nakoniec som si to zjednodusil kontajnerovym navesom. ;) No - myslel som si, ze si to zjednodusim! Ale v konecnom dosledku vyskladavat ten kontajner bola vyzva. Naves s kontajnerom maju spolu 2850 dielov, tahac ma 1743 dielov.

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #1 : 01. September 2020, 18:08:31 »
Kontajner samotný vyzerá geniálne, ale asi by som mu skúsil dať tri nápravy a posunúť ich mierne dopredu- ak by to konštrukčne niečomu nevadilo.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #2 : 01. September 2020, 19:00:02 »
Je to americky truck z 80. rokov a tie mali na rozdiel od tych europskych vacsinou 2 napravy uplne vzadu. Ale dnes uz aj tam mavaju 3 napravy a posunute kusok dopredu.

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #3 : 01. September 2020, 20:03:55 »
Je to americky truck z 80. rokov a tie mali na rozdiel od tych europskych vacsinou 2 napravy uplne vzadu. Ale dnes uz aj tam mavaju 3 napravy a posunute kusok dopredu.

OK, nevyznám sa. Len na pohľad je na ňom niečo inak než som zvyknutý bežne vidieť na ulici.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #4 : 01. September 2020, 22:14:37 »
Gratulujem k dokončeniu (y) Priestor pod návesom stvorený ,ako pre typické filmové naháňačky(podliezačky) športiakov ;)

« Posledná zmena: 01. September 2020, 22:27:17 od Administrator »

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #5 : 01. September 2020, 23:26:14 »
Paráda. Tak konečne si to spravil. Vyzerá to super.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #6 : 02. September 2020, 06:39:24 »
Kto umi ten umi, kto neumi ....
Nechces sa preorientovat uz konecne na trainy? To by ti islo paradne ...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #7 : 02. September 2020, 07:45:14 »
Parada. Najskor som myslel, ze ten kontajner je prilis vysoky, ale potom som si pozrel nejake realne fotky a je uplne ok (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #8 : 02. September 2020, 08:27:42 »
Paradny naves, presne mi to evokuje tie filmy, co spomina Budo. A zaroven si to sklbil s mozaikou, co v tomto pripade asi nebolo celkom jednoduche, ale dal si to naparadu (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #9 : 02. September 2020, 10:03:02 »
Kontainer je bezchybný.  (y)

Poloha a počet náprav na návese je správne, presne tak to má vyzerať. Len nerozumiem, prečo si tam nedal dvojmontáže - také návesy mávajú len dvojmontáže a nikdy inak. Si šetril? Vyzerá to trochu smiešne len s jedným kolesom. 4 by som ti vedel požičať, ak by si ich tam chcel pridat.

Druhá trochu vtipná vec je vysoká vzdialenosť kontajneru nad kolesami - ale to sme sa spolu bavili o tom dávnejšie, že ten ťahač má moc vysoko točňu a o trochu vačšie (raritné) kolesá oproti tým štandardným na návese. Točňa by sa dala upraviť/znížiť, len by museli ísť tie pol-blatníky do prdele. Raritné kolesá sa neoplatí za tie prachy absolutne kupovať, tam nič iné nevymyslíš.

Ešte by som to chcel vidieť bez kontaineru, prázdny.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #10 : 02. September 2020, 12:37:35 »
Parada. Najskor som myslel, ze ten kontajner je prilis vysoky, ale potom som si pozrel nejake realne fotky a je uplne ok (y)

Velmi dobry postreh! Presne toto som si vsimol aj ja, ze ten kontajner je asi moc vysoky. A preto ho (po vystave v NB) asi znizim o 2 bricky. Naprojektovane to uz mam, tu je ukazka ako to bude vyzerat.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Len nerozumiem, prečo si tam nedal dvojmontáže - také návesy mávajú len dvojmontáže a nikdy inak. Si šetril? Vyzerá to trochu smiešne len s jedným kolesom. 4 by som ti vedel požičať, ak by si ich tam chcel pridat.

Nesetril, dokonca aj mam kolesa tusim. Ale tahac tiez (zial) nema dvojmontaz vzadu, tak som to chcel dodrzat. Ale prerobim naves na dvojmontaze.

Druhá trochu vtipná vec je vysoká vzdialenosť kontajneru nad kolesami - ale to sme sa spolu bavili o tom dávnejšie, že ten ťahač má moc vysoko točňu a o trochu vačšie (raritné) kolesá oproti tým štandardným na návese. Točňa by sa dala upraviť/znížiť, len by museli ísť tie pol-blatníky do prdele. Raritné kolesá sa neoplatí za tie prachy absolutne kupovať, tam nič iné nevymyslíš.

Hej, ta medzera medzi kontajnerom a kolesami je strasna. Zial, zasa som sa musel prisposobit tahacu a ten ma vysoko blatniky. Nechcem na tahaci nic menit, ani by to nebolo easy.

Ešte by som to chcel vidieť bez kontaineru, prázdny.

ila_rendered ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #11 : 02. September 2020, 14:07:07 »

(Odkaz na prílohu) (Odkaz na prílohu)

Ok, jasné, klasický rovný rám.

Dalo by sa to ešte znížiť tak, že by si spravil s odsadením - prvá tretina nad točňou by bola v tej výške ako máš teraz, zvyšné 2 tretiny by boli odsadené nižšie napr. o 1 brick. Kontajner by sedel na tej nižšej ploche a pre tú prvú vyvýšenú tretinu by si mal urobené také vybratie v predku kontajneru... Ale to by bola prerábka na dlhšie.

ila_rendered

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #12 : 02. September 2020, 17:15:05 »
KLF , ten kontajner je úplne v pohode . (y)  Ešte bych povedal ,že je to nižšia verzia (len tak od oka) ;)
Šírky kontajnerov sú jednotné tj. 2438 mm  avšak výšky kontajnerov sú minimálne dve a to :  2591 mm a  2896 mm .

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #13 : 02. September 2020, 17:17:11 »
Kokšo, riadny macko. Parádička  ;)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: Kontajnerový náves MAERSK
« Odpoveď #14 : 03. September 2020, 11:16:34 »
 (y) super vyzerá