Autor Téma: Traktor Case IH Magnum  (Prečítané 1900 krát)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Traktor Case IH Magnum
« : 18. August 2020, 14:28:45 »
Pohon: 2x L-motor
Riadenie: M-motor
Z. ramená: M-motor
Hriadeľ: M-motor
2x PF priprijímač
B-box 88000

Model má pripojiteľný predný náhon. Vymeniteľné predné závažie a je vybavený aj 3-bodovým úchopným systémom. Predný náhon je vyskladaný tak aby nebrzdil/netahal zadné kolesá (točí sa rýchlejšie). Dvere sa dajú otvoriť rovnako ako kapota.

Ako predlohu som si zvolil Case ih magnum 340 ale pri stavbe som používal ako inšpiráciu celú sériu Magnum.
« Posledná zmena: 18. August 2020, 14:32:40 od Seebo »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Traktor Case IH Magnum
« Odpoveď #1 : 18. August 2020, 14:34:55 »
No pozrel som si predlohu a dobre si to vystihol chlape! (y) Co sa dizajnu tyka, urcite by som zjednotil farbu diskov.

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Traktor Case IH Magnum
« Odpoveď #2 : 18. August 2020, 23:26:59 »
No pozrel som si predlohu a dobre si to vystihol chlape! (y) Co sa dizajnu tyka, urcite by som zjednotil farbu diskov.

Tak bol to môj zámer aby sa to podobalo no  ;D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Traktor Case IH Magnum
« Odpoveď #3 : 19. August 2020, 15:51:39 »
Čau Seebo. Ta podoba s predlohou tam je badateľná. Pôsobí to ako úplne šikovný model na hranie, malý-krátky-ľahký..ideálne...a ešte keď je to 4x4.

Funkciami to vyzerá plne uspokojivo. Hlavne ten pripojitelný prevod je najzaújimavejší.
Bez videa ale neviem viac k tomu povedať.
Aj si to niekde testoval?, najskôr len zadné a potom pripojený predok, že ako to potiahlo?

Ten prevod vpredu pred kolesami, cez tú reťaz, ti čo poháňa?

Dizajnovo by sa tam dalo pár vecí vylepšiť:
- kapota by mala ísť do mierneho rádiusu, nie rovno. Existujú také dlhé "Slope Curved" , tie by tam sadli.
- predná čierna maska je až moc v predu, vlastne celá kapota je pridlhá (asi koli tomu prevodu v predu...)
- neviem, či je to fotkou alebo naozaj, ale podvozok nieje v rovine - proste že stred predných/zadných kolies máš v jednej priamke a potom celý traktor ide do šikma, to sa mi tam nepáči - ale možno sa mi to len zdá.
- majáky by som dal radšej len round brick 1x1 (trans orange) , tie terajšie 2x2 tam pôsobia také moc velké pupáky... :D

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Traktor Case IH Magnum
« Odpoveď #4 : 19. August 2020, 20:32:37 »
Funkciami to vyzerá plne uspokojivo. Hlavne ten pripojitelný prevod je najzaújimavejší.
Bez videa ale neviem viac k tomu povedať.
Aj si to niekde testoval?, najskôr len zadné a potom pripojený predok, že ako to potiahlo?


Áno skúšal som to a vážne má o niečo väčšiu priechodnosť  terénom (mojím chodidlom :D).

Ten prevod vpredu pred kolesami, cez tú reťaz, ti čo poháňa?


Ten prevod tam je na otáčanie prednej nápravy.

- kapota by mala ísť do mierneho rádiusu, nie rovno. Existujú také dlhé "Slope Curved" , tie by tam sadli.


Viem o nich ale nechcel som ich vyberať otcovi z traktoru.

- predná čierna maska je až moc v predu, vlastne celá kapota je pridlhá (asi koli tomu prevodu v predu...)


Áno je  trošku dlhšia.

- neviem, či je to fotkou alebo naozaj, ale podvozok nieje v rovine - proste že stred predných/zadných kolies máš v jednej priamke a potom celý traktor ide do šikma, to sa mi tam nepáči - ale možno sa mi to len zdá.


Áno je celý traktor vpredu o 1 stud nižšie ako vzadu.

- majáky by som dal radšej len round brick 1x1 (trans orange) , tie terajšie 2x2 tam pôsobia také moc velké pupáky... :D


Tie malé sú zase až príliš malé na moje pomery :D (týždeň som tie majáky sledoval a tie malé sú vážne až príliš malé).

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Traktor Case IH Magnum
« Odpoveď #5 : 25. August 2020, 14:31:22 »
Tie malé sú zase až príliš malé na moje pomery :D (týždeň som tie majáky sledoval a tie malé sú vážne až príliš malé).

OK, verím ti!  8)