Autor Téma: Budova Slovenskeho Rozhlasu  (Prečítané 5745 krát)

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 121
Budova Slovenskeho Rozhlasu
« : 19. Apríl 2016, 14:18:06 »
Dlho nosím v hlave myšlienku na postavanie budovy Slovenského rozhlasu. Je to krásna budova, postavená veľmi nedtradičným spôsobom. Keby stála niekde u západných susedov, bola by podľa mňa plná turistov. Toto je zatiaľ prvý nástrel, aby som vedel odhadnúť počty dielov, pomery strán atp.
V prvej etape sa chcem zaoberať len exteriérom. Ak sa bude dať a bude to mať zmysel, doplním interiér.
Šikmé výstuhy na povrchu budovy mám premzslené asi 2 varianty. 
WEB: http://www.radia.sk/citaren/908_slovensky-rozhlas-pribeh-budovy-na-jedno-pouzitie.html
« Posledná zmena: 19. Apríl 2016, 14:23:25 od danny01 »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #1 : 19. Apríl 2016, 16:24:58 »
Ta budova za MOC proste stoji. Je zaujimava a netradicna. Prvy nastrel ok, lepsie to bude aj s detailami.
Mas tolko materialu na okna ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #2 : 19. Apríl 2016, 16:52:04 »
Mal som to aj ja v dlhodobom plane (spolu s dalsimi dominantami Bratislavy), ale predbehol si ma. Nie je to zle. Tu uplne najvrchnejsiu cast by to chcelo sirsiu a na interier sa vykasli.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #3 : 19. Apríl 2016, 17:13:56 »
super nápad, táto stavba je výnimočná. Viem že je to rozpracované, ale keď budeš pokračovať, dal by som tie nohy na ktorých to stojí suptilnejšie, skôr na koncoch vymyslieť hlavice ktoré by sa rozširovali. A vrch ako hovorí KLF treba rozšíriť. Ten svetlík ktorý presvetluje srdce pyramídy, je skoro od stredu strechy, a pokojne dva rady tých okien nad seba. Ale inak to vyzerá zatial fasa, teším sa na pokračovanie, btw ja mám digitálne rozpracované hotel kyjev a prior na kamennom, ale asi v menšej mierke  ;).

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #4 : 19. Apríl 2016, 17:18:17 »
btw ja mám digitálne rozpracované hotel kyjev a prior na kamennom, ale asi v menšej mierke  ;).

Kokos chlapci, toto mi nerobte! Toto bolo dalsie, co som mal v priprave. Som si to bol uz aj dokola nafotit...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #5 : 19. Apríl 2016, 17:41:15 »
fakt? sranda, tak aj tak to urobíme každý po svojom  ;) a sú ešte stavby ktoré by stáli za postavenie (teda nie že by nestáli  ;D) , SNG,národný archív, krematórium, polnohospodárska univerzita nitra, pamatnik SNP BB atď  :). A môžeme aj niekedy spojiť sily, také celé kamenné námestie micro scale môže byť cool  :) Ešte posielam aj rez rozhlasu http://www.uncubemagazine.com/sixcms/media.php/1323/11026091_1411107382527261_2747422291566869412_n-as-Smart-Object-1.2753387.jpg

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #6 : 19. Apríl 2016, 23:20:49 »
Ten rozhlas je super napad . Ja som mal rozrobene centrum BA v nanoscale. Mal som hotove Kamenne komplet prior, Kyjev, manderlu - vsetko, spitalsku  aj so sturovou Az Po safko, a hviezdoslavove po Dom sv. Martina - vratane, celu zidovsku ulicu a cely hradny kopec aj s hradom narodnou radou a zamockou ulicou.  Jedneho dna prisla pani upratovacka vsetko pekne porozoberala a upratala do kufrikov s kockami, nestihol som Ani odfotit. Podklady mam, ked bude vystava v BA tak mozno urobim znovu.  ( bola to mierka ako ta kodan Ale nebolo to take vydetajlovane)

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 121
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #7 : 20. Apríl 2016, 10:25:24 »
Ano, spodnych pilierov a vrchneho presklenia som si bol vedomy pri pohlade na fotky. Trochu som to prepracoval, viac som nestihol (predsa len som v praci C:-)). Ten vrch bude ale potrebovat este rozsirit.
Zmenil som okna z 1x2x3 na 1x2x2.
Doplnene schodisko - bude prerobene na vysku schoda velkosti 1/3 bricku (vyska TILE)

Vidim to tak, ze budem musiet budovu navstivit osobne  ::)
Zatial:
celkovy pocet dielov 3186
TOP:
WALL ELEMENT 1X2X3 - 571ks
WALLELEMENT 1X2X2 - 184ks
ROOF TILE 2X2/45 INV. - 780ks


« Posledná zmena: 20. Apríl 2016, 10:46:34 od danny01 »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #8 : 20. Apríl 2016, 10:56:11 »
jo to postupne vylepšíš, super, a určite tam choď osobne, najlepšie tak tú budovu pochopíš, a zistíš že je ešte zaujímavejšia. Robia sa aj prehliadky treba to sledovať na nete a zahlásiť sa, je to zadarmo.
A ešte som si všimol, tie nohy nekončia na tej hornej doske ale je tam diera, átrium a nohy idú až po spodok átria, ktoré má sklenú fasádu, vidno to až z vnútra, ;)

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 121
Re: Budova Slovenskeho Rozhlasu
« Odpoveď #9 : 20. Apríl 2016, 11:04:51 »
Dakujem. Vela cerpam odtialto:
http://www.archiweb.cz/buildings.php?type=&action=show&id=4175

Chcel som najskor postavat budovu tak, ako realne bola (nasjor centralny pilier, porom pyramida...
Ale nevedel som si predstavit mierku. Teraz uz ju ako tak mam. Takze vedla existujucej postavim druhu. Ten LDD je super.