Autor Téma: Papluhove pokusy  (Prečítané 6146 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Papluhove pokusy
« Odpoveď #15 : 28. Apríl 2016, 18:56:18 »
Takže Most "C" si úspešne odbil (spolu s "Bčkom") premiéru v Stupave, tých pár CITY áut na ňom akoby ani nebolo  >:D

Nejaký stavbár ma určite opraví, ale malo by sa jednať o oblúkový most so zavesenou vozovkou. Zaťaženie vozovky sa skrz laná prenáša na oblúk a ten tieto sily prevádza na horizontálne v jeho upevneniach. Teda sa snaží "rozkročiť", tomuto je zabránené spojením s vozovkou, inak by sa pri cca 1kg záťaži roztiahol o cca 1,5 studu.

Toľko k teórii. Padli na to snáď všetky veľké Technic bricky čo som mal mimo setov, chcelo by viac farebne zladených brickov, liftarmov a platov.
Taktiež niektoré priešne Technic bricky radšej vymenil za liftarmy, prípadne zahnuté liftarmy ako v centrálnom segmente (segmenty sú potom pevnejšie)

Aktuána dĺžka vozovky je 4*32 studov a nepotrebuje nosné stĺpy, uloženie je na rovinu vozovky na "oboch brehoch"
Oblúk pozostáva s 11 segmentov s podobnou konštrukciou, párne a nepárne sa líšia šírkou a spevnením medzi stranami. Centrálny má tiež iné spevnenia. Krajné majú na konci konštrukci na uloženie do jedného bodu, tá sa dá o niečo predĺžiť a získať tým výška.

Teleso vozovky potrebuje cca 3 bricky pod sebou, preto tie zelené stĺpy pri skladovaní.
Ad vozovka, tá je tvorená platmi 8x16 ktoré som si neprezieravo neobjednal z LB, takže ďakujem Jago-vi za zapožičanie. Tento rozmer majú aj koľaje, takže nieje problém tieto platy vymeniť za ne.

Bol spravený aj záťažový test, pri 7kg mi došli závažia (2x1,5L + 3x1L vody a 1kg kávy). Most obstál bez zaváhania.

Most sa dá zdvihnúť jednou rukou za spevnený centrálny segment a takto prenášať  ;)

*šnúrky sú ne-LEGO, v prípade záujmu o čistotu stavby príjmam sponzorské dary  8)






Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Papluhove pokusy
« Odpoveď #16 : 29. Apríl 2016, 10:18:14 »
Mozem potvrdit , ze ten most ma naozaj ,,supernosne" nosniky.
Konstrukcne detaily tohto mostu  - hlavne ukotvenie nosnikov  je  naozaj profi.
Spolu s kopcom to boli hlavne a dominantne ,,moc-i" nasho Stupavského kolajiska. (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Papluhove pokusy
« Odpoveď #17 : 16. Máj 2016, 23:20:44 »
Mosty pekne zapadoli i  do diorámy mesta i v Bohdanovciach  (y)

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Papluhove pokusy
« Odpoveď #18 : 17. Máj 2016, 17:15:26 »
Zatazovy test je top  :D (y)

Pekne to vyzera aj s tymi technic brickmi, praveze to tomu dodava ten spravny "look". Uz teraz sa na vsetko davaju vsade tiles a clovek aby study hladal lupou  :D

Kolko vazi ten mostik, bez aut?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Papluhove pokusy
« Odpoveď #19 : 17. Máj 2016, 17:41:40 »
Vďaka.

Most s vozovkou (bez zelených brickov simulujúcich breh) váži 3,05 kg podľa kuchynskej váhy (vážený tak, že sa otočí dole hlavou a položí vrchom oblúka na váhu ... a prežije v pohode).

Technic Bricky by tam zostali, aj plates čo robia priečniky medzi stranami. Rozmýšlam len nad náhradou toho jedného diagonálneho bricku čo spája vrchný a spodný oblúk za 2 zalomené liftarmy, tak ako je v centrálnom bloku. Dosť to pomáha pevnosti.