Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186307 krát)

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #105 : 23. Apríl 2013, 17:10:05 »
No to som presne čakal, ze v amerike budu čisto náhodou tie pocty zlatakov statisticky niekde úplne inde. ....
;D yes,yes...a najlepšie je povedať, že ich vyrobia len x.xxx ale v skutočnosti ich vyrobia 10x viac... to máš tak jak s knihami, či cd-čkami...dnes už tiež nik nepovie koľko kusov sa vyrobí, aký je náklad...všeličo sa dá potom s tým vymýšľať  ;D

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #106 : 23. Apríl 2013, 17:12:55 »
Ty si nejaka Vasilisa-premudra! Vyrobia ich presne tolko, kolko povedali. kazda figurka ma svoje cislo. Vies si predstavit ten poprask, keby sa na nete zjavili 4 figurky s cislom 0563/5000 ? ::)

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #107 : 23. Apríl 2013, 17:14:40 »
He he finist jasny sokol to je len nezáväzná diskusia...apropo kde to bude vytlačené? Na figurke?

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #108 : 23. Apríl 2013, 17:17:02 »
Na pribalenom letaku.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #109 : 23. Apríl 2013, 17:23:22 »
Čiže podľa Teba je vylúčené, že na nete sa objavia figurky bez pribaleného letáka? Čiže aj tie čo sa AKOŽE napr. "deťom povaľovať v hračkách budú", korektne, predvídavo si tie decká odložia príbalové letáky, keď to lego budú vyhadzovať, resp. posúvať ďalej, alebo niekde na blšáku predávať, tak iba s letáčikom, hej? 

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #110 : 23. Apríl 2013, 17:51:25 »
Kde som pisal nieco take? Ja len tvrdim, ze LEGO kazdu figurku cisluje, cize nie je mozne aby ich vyrobili viac, ako si pisala ty.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #111 : 23. Apríl 2013, 20:13:30 »
Kde som pisal nieco take? Ja len tvrdim, ze LEGO kazdu figurku cisluje, cize nie je mozne aby ich vyrobili viac, ako si pisala ty.

Podľa toho čo si napísal, Lego nečísluje každú figurku, ale vytlačí 5000 letáčikov a spolu to je v 5000 baleniach. Figuriek môžu navyrábať koľko chcú, to vôbec nie je viazané na počet nejakých letáčikov či sáčkov - resp. vyrobenie max 5000 kusov záleží od kontrolných mechanizmov, ktoré vo fabrike majú.

S istotou sa dá iba povedať, že je vyrobených 5000 balíčkov, v ktorých je 5000 ks figuriek s letáčikom, ktorý je tým pádom akýmsi certifikátom. Bez letáčika tá figurka nemá cenu - teda aspoň podľa mňa, pretože sa nedá overiť autenticita. Tých figuriek si myslím je už dnes vyrobených oveľa viac než 5000 akurát že nemajú ten Tebou spomínaný letáčik, nie sú v balíčkoch, ale ležia v nejakom zlodejskom mechu. Nerobme si ilúzie ako to v takých fabrikách funguje. Ale však čas ukáže koľko ich bude v inzerátoch s poznámkou že: iba figúrka, obal deti zahodili ;)

A nakoniec je mi to jedno, je to celé blbovina tie zlaté figurky, keď ju nájdem darujem ju Mikelovi. Mysli si čo chceš, ja som si svoj názor povedala.

Aj anglická banka cez druhú svetovú evidovala bankovky s rovnakými číslami a mlčali ako voš pod kožuchom, nechceli sa svetu pochváliť, že niekto falšuje bankovky tak že ich ani "vlastná mater" nerozozná. Ale to je iná kapitola
« Posledná zmena: 23. Apríl 2013, 20:21:11 od leggina »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #112 : 23. Apríl 2013, 22:57:15 »
Suhlasim s legginou - som zvedavy, kolko inzerátov so zlatakom sa objavi od ludi z Kladna... Pri tych cenach, co su ludia ochotni platit za zlataka, budu ti zamestnanci skusat vsetko mozne, aby ich slohli a prepasovali von, nech uz by si ich nastrkali kamkolvek. Vsak ten fig ma vyssiu hodnotu ako mesacny plat bezneho zamestnanca. A predpokladam, ze TLC nekontroluje este aj analne otvory :-) Doteraz nic take nepotrebovalo, lebo set sa len tak lahko strcit niekam neda a ziadny fig este nebol tak drahy... a TLC bude musiet vyrobit nejaku rezervu. Plus stovky kusov si rozoberu manazeri a pod.

Odhlásený bacik

  • Príspevkov: 4
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #113 : 24. Apríl 2013, 05:54:00 »
Nevidím to také jednoduché. Podľa fotografií to vyzerá, že "zlatá" vrstva je pokovovaná. To Lego na svojich dielcoch bežne nerobí. Výliskov by mohlo byť veľa, ale len v bežnom plaste. A ak to dajú na pokovovanie robiť viacerým externým firmám, každej len časť dielikov, tak bude veľmi obmedzený okruh ľudí, čo sa dostanú k celému zlaťákovi. Za problém by som pokladal to, či sa pri balení zamieša
tých 5000 ks. Tu by som skôr videl úniky.
« Posledná zmena: 24. Apríl 2013, 05:56:32 od bacik »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #114 : 24. Apríl 2013, 09:59:01 »
Klud. Zlatakov je presne 5000. A LEGO si urcite nejde zvysovat zisky na nejakej limitovanej minifigurke.  ;D

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #115 : 24. Apríl 2013, 10:17:14 »
Tak ebayom ich urcite zopar preslo a teraz tych 6-10 tam je. Treba si pisat cisla :).

V Kladne je urcite viacej moznosti ako si privyrobit. Tych figov tam miznu stovky-tisice. A zase okato predavat raritny kus tiez nie je vyhra.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #116 : 24. Apríl 2013, 11:43:03 »
Bohvie v ktorej tovarni ich vyrabaju / balia a podla toho sledovat inzeraty v danej lokalite :-) V tej oblasti si dost prilepsia :-) Pokial sa corkovali bezne figy v hodnote 5-10 eur, tak na tieto budu cihat 100x viac...
Ale teda chcel by som mat firmu, kde sa mozem hocikedy slobodne rozhodnut rano pri kavicke, ze necham vylisovat nejaku blbost z plastu, trochu ju pochromujem, a mozem predat za stovky eur :-)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #117 : 24. Apríl 2013, 12:02:57 »
Pravdepodobne väčšina CMF je z číny. Z kladna vidieť ninjago, SW a super heroes. Alebo sa to neoplati brať, kedže za 2e to má každý v obchode.

A oni to nepredávaju za 100e. Tú cenu figom dáva trh.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #118 : 24. Apríl 2013, 12:04:21 »
Velmi spravne pise Juraj! (y)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #119 : 24. Apríl 2013, 12:30:22 »
Na druhú stranu, tohoto zlatého figa porovnáme s figmi, ktorí sú v drahých a občas licencovaných setoch.  Preto dám radšej 12e za figa ako 60 za zbytočný set alebo podobné dilemy.