Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260224 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #435 : 28. Február 2017, 20:44:38 »
Tak Dr.Who má v USA dosť veľký fandom, majú tam ročne pár eventov s pár tisícovou návštevnosťou (a neplatí sa tam za lístok 1 ani 10 USD ).

Či Ideas zaberajú alebo nie ťažko povedať ak sa porovnávajú sety čo majú zaujať kombináciou licencie a LEGO a také čo sú "len" LEGO.
Jednoducho také Birds môžu byť zaujímavé nápadom, prevedením, technikami ale nikdy nemôžu konkurovať nejakému exkluzívnemu minifigovi so širokou základňou aj mimo LEGO.

Ak by to malo znamenať, že sa Ideas majú zvrhnuť len na zásobárňu minifigov tak je to smutné...

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #436 : 28. Február 2017, 22:31:23 »
Hento nema ziadnu logiku - je to len feministicka propaganda

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: IDEAS
« Odpoveď #437 : 28. Február 2017, 22:54:16 »
Mne to dojde, že pome zo srandy spraviť minifigy nášho lugu a nech je prča prihlásme to do IDEAS....  ;D
No a potom by to čírou náhodou dostalo potrebný počet hlasov a TLG je ...  ;)
A tu by som práve očakával že zasiahnu a povedia to čo je, veď to by nikomu nič nehovorilo okrem nás...  :)
No a oni to pustili ďalej...  ???

Na obrázku malá ukážka a také nesúťažné dielo k nášmu piatemu výročiu...  ;D
« Posledná zmena: 28. Február 2017, 22:59:05 od Praetor »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #438 : 28. Február 2017, 23:59:58 »
hlavne je cudne, ze v ramci toho kola Ideas nebolo toho vela na vyber. Clovek by povedal, ze uz mnohe veci si ludia odsamoreguluju a vobec to tam nenacpu (SW, MOCi s vela dielikmi), a teda do finalneho kola sa dostane minimalne 5 setov, ktore su realizovatelne...

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #439 : 02. Marec 2017, 15:10:04 »
Hento nema ziadnu logiku - je to len feministicka propaganda

a na Lajku a Tereskovovu sa opat raz zabudlo  O0.....i ked niesu z NASA predsa len su to ikony  :oldman:

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #440 : 09. Marec 2017, 10:43:18 »
Ako fanúšika hororu, ma tento model "The Call of Cthulhu" velmi zaujal. Velmi dobré vystihnutie danej témy.

Odkaz na IDEAS: https://ideas.lego.com/projects/169745

Ak sú tu nejaký hororoví maniaci, tak napíšte, čo si o tom myslíte. Ja som mu dal hlas. Ale moc neverím, že to naškrábe potrebné hlasy...je to okrajová záležitosť...a aj keby naškrábalo, tak schvalovacie orgány TLG to pošlú k čertu si myslím...

ila_rendered

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #441 : 14. Marec 2017, 10:17:20 »
dalsi minifigure pack ktory evidentne prorusuje pravidla na pridanie napadu .. vyslovene sa v pravidlach pise ze minifig packy nebudu akceptovane a tu to mame dalsi feministicky grc ...

IDEAS idu dole lebo pre mna tam bol posledny hondotny set exo suit ktoreho mam asi 5ks ... inak nic uplne ze sety bez napadu bez kreativity ... ten maze to uplne zabil .. neviem ci sa to vobecpredava okrem toho ze si to niekto kupil lebo je to dalsi ideas set ... posledne ideas sety komplet vynechavam vlastne kupil som si toho walleho este :) ale inak strasna cenova palka vzdy .. ta ponorecka Beatles je strasne draha set je to Pekny ale ta cena je zabijak.

Jediny set na ktory sa ako tak tesim je ten rybarsky dom co presiel .. vobec nechapem ako pri tych licneciach atd mohol prejst nejaky naozaj fanusikom vymysleny dom zaidna kopia proste naozajstny NAPAD .. fkat to nechapem ale tento set si kupim kym ten projekt nezrusia bo ak to ma plut minifigpacky gayov, lezieb, multikulti deti na ihrisku potom set mentalne postihnutych atd tak to mozu rovno spravit CMF seriu SCIENCE radsej ... ale s tym ze pouziju naozajstne svetove legendy a mozu zacat este niekde uplne v zaciatkoch.. Galileo, Socrates, Aristoteles ...

Tento set 5 upratovaciek ma neskutocne nasral .. napisal som LEGU na sieti k tomu taky komentar ze vypli celu diskusiu k tomu ... cela Firma LEGO die doel vodou .. tento rok zaidny Pekny set vsetko nakopu tymto to len zabili .. prestali robit kvalitu jedu cisto na kvantitu .. to sa im vrati spat ako Bumerang. Aj tie dielky niektore a halvne minifigy , nedrzia prilby, vlasy, nohy su labilne ... a cena hore. Fakt blbe ... Tam ideas na uvodnej stranke najdem 10 lepsich setov namiesto tych zien "NASA" .. navyse maju torza hlavy atd ktore clovek nazbiera v kadejakom legoshope .. totalne bez hodnoty.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #442 : 14. Marec 2017, 10:27:49 »
Keď už chceli vzdať poctu ženám tak tam mali byť priekopníčky ako Valentina Tereškovová alebo Amelia Earhartová, ale aj so svojimi strojmi, nie nejaký nasa feminist battle pack.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #443 : 14. Marec 2017, 10:45:15 »
dalsi minifigure pack ktory evidentne prorusuje pravidla na pridanie napadu .. vyslovene sa v pravidlach pise ze minifig packy nebudu akceptovane a tu to mame dalsi feministicky grc ...

IDEAS idu dole lebo pre mna tam bol posledny hondotny set exo suit ktoreho mam asi 5ks ... inak nic uplne ze sety bez napadu bez kreativity ... ten maze to uplne zabil .. neviem ci sa to vobecpredava okrem toho ze si to niekto kupil lebo je to dalsi ideas set ... posledne ideas sety komplet vynechavam vlastne kupil som si toho walleho este :) ale inak strasna cenova palka vzdy .. ta ponorecka Beatles je strasne draha set je to Pekny ale ta cena je zabijak.

Jediny set na ktory sa ako tak tesim je ten rybarsky dom co presiel .. vobec nechapem ako pri tych licneciach atd mohol prejst nejaky naozaj fanusikom vymysleny dom zaidna kopia proste naozajstny NAPAD .. fkat to nechapem ale tento set si kupim kym ten projekt nezrusia bo ak to ma plut minifigpacky gayov, lezieb, multikulti deti na ihrisku potom set mentalne postihnutych atd tak to mozu rovno spravit CMF seriu SCIENCE radsej ... ale s tym ze pouziju naozajstne svetove legendy a mozu zacat este niekde uplne v zaciatkoch.. Galileo, Socrates, Aristoteles ...

.....

Ideas striedaju vydarene sety s uletmi. Mne osobne sa napr Beatles paci - splna podla mna podstatu a vyznam Ideasu - uceleny, dobre vyzerajuci set s temou, ktora nikdy v zivote nema sancu byt ako bezny set; cenovo to je tiez znesitelne v pomere cca 10c / dielik. Podobne Ghostbusters - super napad, pekny uceleny set z popularnej temy - potom sice vyrobili Headquarters a znizili zmysel tohto setu, ale bol to v tom case dobry napad. Podobne Big bang theory. Na druhej strane su totalne ulety ako Adventure, co som o tom v zivote nepocul, ci Maze - to neni vec na spracovanie v Ideas. TLG by malo viac korigovat ten vyber setov a aj ked nieco ziska dost hlasov, neni to alfa a omega, ak to neni globalne znama vec, resp. nema masovy potencial predaja, tak by som to nemilosrdne skrtol. Napr fanusikovia Adventures masovo hlasuju za ten set, ale kolko ludi si to kupi niekde vo Viedni v lego store? Tym poslednym NASA setom to fakt zabili a spravili medvediu sluzbu aj zenam...


Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #444 : 14. Marec 2017, 12:44:57 »
ja si myslim ked so msi terza luskal ideas , ze celemu ideas by pomohla jedna jedina podmienka ... ze sety ktore sa viazu na licenciu a su presnou kopiou nejakeho filmu, hry atd by boli vyradene z hry tym padom by sa naozaj podarilo dostat vprded aj kuskom ktore su kreativne a nie len vyzieraju slavu od nejakeho filmu ... znizit pocet hlasov na 5000 nech amju sancu aj sety ktore nemaju tvorcov s 25000 followermi .. niesom si isty ci na ten protal chodi tolko ludi aby dokazal prerazit aj set ktory je genialny no nema silneho propagatora ... tym padom by mali na vyber viac setov a rozhodovanie by bolo zaujimavejsie takto sa to casto zuzi na 3-5 setov z ktorych je na vyber co je podla mna krute malo a plno ludi ten Limit 10000 halsov ked ich projekt primerne dosiahne 150 urcite demotivuje pridavat dalsie bo akonahle prejde tyzden vacsina napadov zu je nedohladatelnych ..

Sama podstata ideas je "napad" co mi kopirovanie existujucich sfilmovanych a hudobnych veci moc napadito nepride ..
« Posledná zmena: 14. Marec 2017, 12:47:13 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #445 : 14. Marec 2017, 13:02:24 »
Až tak radikálny by som nebol. Je veľa filmov, či skupín, či diel čo by si zaslúžili svoj set. Ide o to ale aby to bolo aj poriadne dielo, hodné svojej predlohy. 95 % projektov čo tam je mi totiž pripadá ako by to robili tak 10 ročné deti. Zvyšných 5 % sú zasa mega diela čo ak by aj vydali, tak ich cena by začínala na 200€. :oldman:

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #446 : 14. Marec 2017, 13:16:56 »
Praveze licencovane veci by som dovolil, Ideas je jedina sanca, kde sa mozu presadit tzv male licencie, ktore nemaju svoju seriu ako SW. Skor by mali limitovat licencie s malym globalnym dosahom, ktore sice nazbierali 10000 hlasov, ale nepredaju sa vsade rovnako a neodsiahnu stotisicove predaje. Neni mozne aby vysla vec, co bezny clovek vobec nezachytil, ze nieco take vobec je.
Tie pravidla uz nejako upresnovali, ale stale nejsu ludom jasne a preto tam furt cpu veci, co nemaju sancu. Potom sa stane, ze vyberu women of nasa, lebo 90% ostatnych kandidatov nesplna neoficialne podmienky - bud su prilis velke, alebo z licencii co maju vlastnu seriu setov. Nechapem ze tam stale niekto cpe SW veci, ci modulary. Maximalne prejde nieco do 80-90 eur a 1000 dielikov. Uz ten rybarsky dom prekvapil ze dali. Ale do vacsich veci urcite nepojdu, prilis by konkurovali ich vlastnym veciam (modulary), resp by zatienili standardne sety.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #447 : 14. Marec 2017, 16:17:43 »
no a tu je rozpor o com vlastne ma byt ideas ... ma to prezentovat navrhy uzivatelov alebo to ma prezentovat idealne marketingovo podlozeny predajny set ktory by sa bez predchadzajuceho filmu nepredal aj ked sam o sebe stoji za hovno? Ja som skor zastanca ze keby su tie sety barajz aj povymyslane ale kvaitne tak sa predaju ale ked si LEGO nadstavi Standard , ze schvaluju len licencie ako to aj vo velkom vidime tak ludia zacnu pridavat len Kopie veci. ... cakam navrhy 5 elementu :D coskoro ... proste mali dat meritok KVALITA SETU nie KVALITA serialu/filmu a velkosh jeho fanbase .. takto oslovuju len tu zakladnu fanuskov no s neutralnym vytvorom by oslovovali cele Spektrum LEGO zberatelov a deti .. kazdopadne je to na nich ako si stavaju standardy no mne sa smerovanie nepaci .. a tiez nechapem preco vlastne ludia navrhuju megasety o 5000+ dielkoch je jasne ze to nikdy neprejde ... tie zeny odsuhlasit nemuseli mohli proste povedat ze zaiden set nesplanal predpoklady ale u toho setu bolo jasne hned ako sa objavil , ze prejde cisto z politickosocialnych dovodov ... a len sa to potvrdilo.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #448 : 14. Marec 2017, 16:28:01 »
Ideas je pre mna nieco ako smetny kos - pada tam vsetko zvyskove, co sa nezmesti pod kolonku modulary, SW, heroes, atd - a tak to aj vyzera - su tam na jednej strane filmove sety, ale aj no name vytvory.
Oboje tam ma miesto, lebo inak by sme to ako bezny set nevideli. Vlastne vytvory bez licencie su super, ale na druhej strane - su to potom vsetko veci, ktore si vie kazdy vytvorit aj nahradnou cestou, keby velmi chcel - napr Birds si zlozi kazdy podla navodu zo standardnych kociek. Horsie je to s licencovanymi setmi, kde proste tie figy neda aj keby sa postavil na hlavu. Z toho pohladu preferujem licencovane veci.  Vzhladom na fakticke rozsahove limity Ideas - kde je idealom set s 500-600 dielikmi do 60 eur - sa aj tie licencovane veci lepsie ukazu ako no name vytvory, ktore proste v takomto rozsahu nemusia byt take uderne, resp. ten model splynie s Creator sadou, kde by kludne mohli vyjst vtaky, bludiska a pod. Jasne, Ideas ma byt najma o napadoch, takze stale by tam mali byt no name vytvory.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #449 : 14. Marec 2017, 16:36:26 »
no ale oni nie su pri tvorbe ideas limitovany existujucimi dielikmi napr exo suit mal nove figurky ale boli to klasicke lego .. set stal do 40 € ... u Research Institute stal set dokonca len 20 € ca a tiez obsahoval nove veci .. to boli podla mna slusne sety aj za rozumnu cenu .. vtaky som nekupoval bo ako vravis staci si za 20 € kupit krabicu s lego kockami a mas daleko viac .. len ked vidim vo vybere krasny set a oproti nemu stoji licencia casto vyhra o nieco horsi set len preto ze ma zaruceny fanbase aj ked sa potom prilis nepredava "the big bang theory" ...
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space