Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260138 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: IDEAS
« Odpoveď #180 : 28. Máj 2015, 23:13:02 »
Suhlas s Renem, od zaciatku cele Cuusoo a Ideas vnimam presne takto - nieco ako male sety pre decka "na zelanie"... akurat si myslim, ze AFOLovia sa v celom projekte Cuusoo/Ideas az prilis angazuju, cim je ovplyvnene cele hlasovanie... samozrejme, ze AFOL podpori velku, dizajnersky takmer dokonalu vec, ale ta prave z vyssie spominanych dovodov nema velku sancu na pretavenie na ofiko-set.... otazka je, ci je to skoda, alebo naopak dosiahnuty ciel celej veci... a na to uz ma asi kazdy svoj nazor - hold kazdy od toho cakame asi nieco ine... ja som si zatial v  celom projekte pohladenie svojej duse nenasiel.... ale ani mi to dako nevadi...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #181 : 29. Máj 2015, 00:04:42 »
Ja skusim polemizovat:
- pre decka je rocne vydanych 100 setov, pre AFOLov 1 modular, 1 sculpture / landmark, nejake technicsy a mozno obcas Ideas - to je velky nepomer. Jedna z mala moznosti je vyuzit 2 sloty v Ideas.
- ak niekto chce lego set z nejakej tematiky / licencie, ktora nema sancu vyjst ako cela seria - lebo je to AFOL zalezitost, alebo sa neoplati vydat celu seriu, alebo je to starina ako Back to the future, tak jedina sanca je Ideas,
- neviem preco pozerat na Ideas brane ako na decku zalezitost - ved to navrhuju AFOLy, hlasuju zvacsa Afoly, v hrackarstvach po Ideas ani chyru ani slychu - ak by to bolo pre decka, je toho plny Dracik. Osobne si myslim, ze vacsina deciek o Ideas ani netusi.
Suma sumarum, je minimum moznosti vidiet ako lego vytvor nieco zname, nejake filmove temy, resp veci ako Titanic, vzducholod a pod. Bez Ideas by sanca na Ghostbusters, BTTF, Mars rover a pod bola nulova. Na rozdiel od Birds a pod, ktore mozu v pohode vyjst v Creatoroch, resp si to hocikto vysklada.... len tak namatkovo z BL navodov:
http://moc.bricklink.com/pages/moc/mocitem.page?idmocitem=57
Hocikto taketo nieco moze vytvorit a predavat navod, a hocikto si to vysklada z domacich kociek... je skoda minat to minimum prilezitosti, ktore Ideas ponuka, na bezne temy, ktorych moze byt stovky a tisice na rozne sposoby, a je to v podstate len varianta Creatoru. Radsej nech je Ideas na jedinecne projekty, tam prave je sanca na unikatne figy, dieliky, a pod. Mne to pride ako keby v ZOO boli v klientach namiesto tigrov a opic macky a psy, ktorych su stovky na uliciach...alebo by mal clovek moznost uzit si so svetovou topmodelkou, a miesto toho si vybere ohavu z Farmy  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #182 : 29. Máj 2015, 09:17:47 »
druha voľba z tychto kandidátov bude určite piano.

nie, druha volba je F7A Hornet, ktory stale zvazuju. Zvysok zavrhli. https://ideas.lego.com/blogs/1-blog/post/32

Odhlásený TUKE

  • Príspevkov: 58
Re: IDEAS
« Odpoveď #183 : 29. Máj 2015, 09:52:39 »
nie, druha volba je F7A Hornet, ktory stale zvazuju. Zvysok zavrhli. https://ideas.lego.com/blogs/1-blog/post/32

Ja si myslím,že to zavrhli len kvôli počtu dielikov...lebo ak by vydali Ideas stavebnicu ktorá by mala 5000+ dielikov, tak by cena bola taká premrštená,že okrem AFOLov by to nikto nekupoval.
..lega nie je nikdy dosť! :)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #184 : 29. Máj 2015, 10:08:21 »
Ja si myslím,že to zavrhli len kvôli počtu dielikov...lebo ak by vydali Ideas stavebnicu ktorá by mala 5000+ dielikov, tak by cena bola taká premrštená,že okrem AFOLov by to nikto nekupoval.

LEN kvoli tomu to urcite nie je. Pocet dielov vedia upravit aby sa to zmestilo do nejakej akceptovatelnej sumy.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #185 : 29. Máj 2015, 10:23:01 »
Aha som si nevsimol tu tabulku zo skrtnutymi setmi. Tak ked su vsetky skrtnute a nad stihackou je len otaznik, tak je jasne ze vyberu stihacku  -mam pocit ze z kazdej vlny vyberaju 2 sety. Ak to ale neni pravidlo, tak potom ju asi zavrhnu, kedze v creatoroch ma vyjst stihacka...
Z tej dalsej vlny sa da tiez slusne vybrat okruh favoritov - na beton vyhodia Frozen, kedze to ma vlastny set v ramci Disney Princess, taktiez medieval street, to je prilis velky set, a taktiez daft punk, to mi pride ako velky ulet na set. Pochybujem tiez o Douglas a Chevrolet (auta maju vlastnu radu). Z ostatnych si viem predstavit viacero setov, ktore by vedelo prejst - najvacsiu sancu maju ti vedci - to je podobny set ako uspesne vedkyne, a space station - to je do serie s mars rover a hayabusa. Snivam o titanicu, to by bola parada, ale to ma vela dielikov, dokonca aj ten mensi set ma 1200 ks, takze by cenovo siel na 100 eur...
Inak stale robia nominujuci a hlasujuci tie iste chyby - velke sety nemaju ziadnu sancu prejst, jednak je to komplikovane pre lego, prilis by to bolo drahe, a prilis by to konkurovalo vlastnym lego dizajnerom. Vsetky tie medieval ulice, modulary, to je uplne bez sance, na co to tam vobec ludia davaju... takisto su bez sance SW modely a ine veci zo serii, ktore maju vlastnu radu v ramci lego - ak nieco take vyjde, tak si to spravi lego po svojom v ramci existujucej serie a v poradi, ako sa im to hodi v ramci celkovej strategie tej licencie... Idealne su mensie modely, ktore maju sancu sa zmestit do 50 eur, s exkluzivnymi panakmi alebo dielikmi - dobre to spravili v Ghostbusters ci exo suit - zmestilo sa to do dobreho poctu dielikov, neni to drahe, a vyzera to dost detailne...
Tiez sa cudujem tym ohrdnutym tvorcom, ktorym nevyberu model, preco nehodia navod na ebay ci bricklink a nezarobia na tom, ked si uz dali tu namahu so stavbou...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #186 : 29. Máj 2015, 10:59:25 »
Bez Ideas by sanca na Ghostbusters, BTTF, Mars rover a pod bola nulova.

Ten Mars Rover vysiel uz 2x ako ofiko set - dokonca raz plne funkcny. Tak tento maly by nikomu nechybal.

Aha som si nevsimol tu tabulku zo skrtnutymi setmi. Tak ked su vsetky skrtnute a nad stihackou je len otaznik, tak je jasne ze vyberu stihacku  -mam pocit ze z kazdej vlny vyberaju 2 sety. Ak to ale neni pravidlo, tak potom ju asi zavrhnu, kedze v creatoroch ma vyjst stihacka...

Len podotknem, ze ide o model SW a tie by som s Creatorom nemiesal. V tom pripade tych stihaciek rocne vychadza X. >:D

Ale na jednom sa zhodneme - Titanic. To je moj sen od LEGA uz roky!

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #187 : 29. Máj 2015, 11:29:36 »
Ten hornet je zo SW? Nepoznam, neviem ;) "This is the F7A Hornet from the upcoming game Star Citizen"

Ano mesje, v tom s tebou suhlasim, ze je tam kopu nerealneho "balastu". Modely pekne, ale ich sanca na pretavenie do setu je rovna nule. Asi preto prechadzaju aj take veci ako vacsinou nenavidene bludisko ;) Prepdokladam, ze aspon jeden set z kazdej varky vybrat "musia" a v poslednej dobe dako ficia nelicencovane modely.


Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: IDEAS
« Odpoveď #188 : 29. Máj 2015, 12:28:37 »
Ten hornet je zo SW? Nepoznam, neviem ;) "This is the F7A Hornet from the upcoming game Star Citizen"


nie je to SW, je to Star Citizen

http://www.sector.sk/novinka/79056/star-citizen-ukazuje-dogfighting-modul.htm

nejaky projekt financovani z darov ludi

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #189 : 30. Máj 2015, 23:02:33 »
"nejaky" projekt .. Star Citizen je asi momentlane TOP vesmirny sim na trhu :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #190 : 03. Jún 2015, 19:41:59 »
The Big Bang Theory (Teoria Velkeho Tresku)


Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: IDEAS
« Odpoveď #191 : 03. Jún 2015, 22:01:05 »
ne seriáli moc nefrčím ale lego spravene pekne. otázne je kolko ludí si ho kúpi kedže väčšina tých ktorý majú radi BBT asi nema moc v oblube LEGO, teda aspon myslím

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: IDEAS
« Odpoveď #192 : 03. Jún 2015, 22:18:36 »
Mna by zaujimala cena.  7 licencovany figov... RRP 99,99 € ?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #193 : 03. Jún 2015, 22:35:04 »
Mna by zaujimala cena.  7 licencovany figov... RRP 99,99 € ?

60 € - sice len necelych 500 dielikov, ale 7 licencovanych figov

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #194 : 05. Jún 2015, 01:05:33 »
ne seriáli moc nefrčím ale lego spravene pekne. otázne je kolko ludí si ho kúpi kedže väčšina tých ktorý majú radi BBT asi nema moc v oblube LEGO, teda aspon myslím

osobne si myslim ze sa vypreda obdobne rychlo ako Research institute ..  za mna minimlane hovorim 5ks a viac ... prvaminuta co to bude 1.8 online ...
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space