Autor Téma: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"  (Prečítané 9245 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
"Na černý rakvi, třináct chlapů popíjí - Johoho ať teče rum !"

Pirates of Barracuda bay byli na jistém webu nazvaní milostným dopisem Pirátským setům. Pod to bych se mohl podepsat - ale současně si myslím, že tenhle velkolepý set  je poctou nejen pirátským setům z osmdesátek a devadesátek, ale  přeneseně i všem filmům a knížkám nejen o pirátech, takže pokud jste jako malí hltali nejen LEGO katalogy, ale i seriály jako  Dva roky prázdnin, Jack Holborn, nebo vás později uchváatil Master & Commander: Odvrácená strana světa - tohle všechno se vám při stavbě nejnovějšího pirátského setu vybaví. Ve světle posledních politicky korektních činů TLC je zajímavé, jak atmosférický tenhle set je. Je tu totiž pravá pirátská taverna,  rum  a pivo  teče proudem,  v posádce jsou ženské, flašek je  víc  než dost...  a  úplně  někde  ve fantasii slyšíte  šumět ocenán, skřehotat papoušky  a ruch z krčmy.  Doporučuju  dát si při stavbě nějaký pravý karibský  rum,  ale na tuzemák račte zapomenout.

Mnozí byli zklamaní, že TLC opustila vlastně původní návrh, který vyhrál Ideas  - a udělal set tak trochu po svém. Zprvu se na to dosti žehralo, i když idea ostrova postaveného z vraku zůstala. Vtip je samozřejmě v tom, že  TLC nenápadně všem nostaligikům vrátilo tímhle obřím setem nejmilovanější  a nejikoničtějjší pirátskou loď. Black Seas Barracudu. Celý ostrov je tedy slavná loď rozkouskovaná na příď, záď a dělovou palubu. V zádi zůstal kapitánům kvartýr - nově se sochou, svíčkami, vpravdě kapitální  židlí a dokonce  sklopnou postelí, příď s nezbytnou sochou mořské panny ukrývá  latrínu a z trupu lodi s dělovou palubou je dílem hospoda, dílem ubikace mužstva.  A k tomu je celý ostrov protkán spoustou legrácek a ester eggů -  takže pod molem je schlovaná fabulandí kytka z původní Barracudy, jinde zase najdete kostru "Imperiála, ovšem tropickou atmosféru doplňují můstky  s kytkami a všudypřítomná tropická vegetace. Palmy jsou postavené z nových listů, technic pinů a nových kmenů a jsou rozhoděn lepší nežli ty staré, které se rozpadaly. Samozřejmě nechybí ani truhla s pokladem (bohužel opravdické zlaté dublony odvál čas, v pirátech z roku 2014 ještě byli, chybí také opičák Spinoza - který ještě v roce 2014 neabsentoval), zato přibyl prasečí chlívek s prasátkem jménem "Budoucí slaninka", objevil se nový  druh papouška (modrý ara) a jak je u pirátských setů zvykem  ve vodách kolem ostrova rejdí mírně inovovaný  žralok s mnohem naštvanějším výrazem.  Velkého bílého (který se přestehoval do letošních explorers) co sežere minifiga na posezení  nahradil zase malý tygří... ale... Z celého ostrova dýchá neskutečná atmosféra, úplně slyšíte vrzat prkna mola a řetez se zavěšeným kormidelním kolem. A v písku leží zapadlá socha domorodců... zaváta časem a zapoměním...

Naprosto skvostní jsou minifigové, kapitán Redbeard zestárl a zešedivěl, naopak Lady Anchor  je teď neskutečná  kočka,  klasičtí kníratí piráti prozradili  že jsou bratři Broadsidové (a kdo zná klasické piráty, ví kdo to je Broadside, že), přibyla barmanka a bývalá dělostřelkyně  Robin Loot,  Bocman Will má zase modrou vestu a pásek přes oko, (druhé nežli kdysi), a Torzo Tortugy určitě využijete nejen u pirátku ale třeba i v při stavbě motorkařského klubu. Z týpka naprosto vyzařuje arogance a fakt byste od něj nechtěli držet jednu přes hubu (a  na hrudi má mořské panny, přičemž záda mu zdobí  Barracuda v plné kráse).  A nakonec nechybí plavčík. Úplně se mi vybavil Bertík ze Čtyřlístku Poklad Kapitána Kida. Při pohledu na sebevědomý výraz Lady Anchor mám chuť nechat Redbearda umřít  a udělat loď s kapitánkou, ostatně mám podezření, že slavné a víc než reálné pirátky  minulosti tentokrát sloužily coby předloha minifigyním...  Jednoduše - nové Minifigry jsou nádherné a nedovedu si představit, jak je udělat  ještě lépe.

Ale co je alfou a omegeou celého setu (a LEGO to na krabici víc než tají, spoléhající na šeptandu) - je sama loď. Zapomeňte na hračkové lodě, tady i Imperial Flagship  bledne závistí. Designéři opravdu odvedli skvělou práci  a Barracuda II  nebo 2020 je prostě model plachetnice z 18. - 19. století. Poprvé  má typické zkosené boky, uvnitř trupu je naznačená konstrukce  naopak záď je bachratá. Kotva se vytahuje navijákem u stožáru jako v reálu,  na lodi je kuchyň i latrina a stožáry se tyčí více než 70 čísel. Díky setu dva v jednom nejsou uvnitř děla - ale v setu jsou - a je to LEGO, takže.... Typické dělové porty samozřejmě nechybí.  A na rozdíl od starých setů je celá loď opravdu zabydlená, na palubě se válí se bedny s vybavením a zásobami. Ať v podobě ostrova, nebo znovuzrozené Barracudy z tohodle setu vyzařuje radost a nadšení pro pirátské téma.  Jistě, není to levná stavebnice, ale pořád má cenově daleko do šílených cen Star Wars, Harryho Pottera apod, takže si klidně dovedu představit, že si ji mnozí  koupí 2x  a postaví jednou jako jako ostrov a jednou jako loď, ovšem pozor opravdu to ani v jedné ani ve druhé podobě není malá stavebnice. Mít tohle když mi bylo devět, deset, tak si hraju, hraju a hraju  a nikdo mě neodtrhne...     

Pár dílků sice chybělo, ale to obstará LEGO servis...

Za mě je to nejlepší pirátský set a zdaleka nejlepší LEGO plachetnice. Opravdu jsem zvědavý, jestli LEGO vyslyší přání mnoha AFOLů a vydá v nové podobě i Imperial Flag Ship.  Osobně doufám, že se v TLC se více než inspirují HMS Victory a přinesou nám megaset v podobě řadové bitevní lodě... Protože už původní Imperial byla větší nežl jakýkoliv pirátský koráb a nová Barracuda je velká (ale pořád kompaktní). 
Ale dost spekulacím. Pokud jste měli rádi  piráty jako děti, tak tohle je opravdu velkolepý a řádně nostalgický návrat oblíbeného tématu.

100%  -Dva v jednom - pirátský ostrov - a jako bonus skvělá nová interpretace  mnohými milované  pirátské lodi  Black Seas Barracuda. Must have. (Doporučuju jednu krabici koupit coby MISB, tohle bude jednouj kostičkový poklad).   

(Bude doplněno fotkami)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #1 : 30. Júl 2020, 12:34:57 »
krasne si to popisal....uplne sa vidim niekde v el karibe v zlatej ere piratstva a bukanierstva pri brehoch Jamajky ...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #2 : 30. Júl 2020, 17:02:31 »
Pekne si napísal tú recenziu. Jedna technická: figúra na prove nevyzerá ako morská panna - skôr kráľovná alebo bohyňa.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #3 : 01. August 2020, 19:41:18 »
Tak slíbené fotky.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #4 : 01. August 2020, 19:45:00 »
Budu - během prázdnin - snad - rekonstruovat Brickbeard Boutny (6243-1). Teprve u ní si člověk uvědomí, jak je UCS Barracuda úplně jiný level... Jsem zvědavý na porovnání velikostí.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #5 : 01. August 2020, 20:12:19 »
Recenzia dobra (y), lod skutocne najlepsia aku LEGO spravilo, fotiek som cakal viac, ale co ma irituje su tie plachty potlacene len z jednej strany! Strasne to kazi dojem. Tymi Fabuland kvetmi myslis asi Creator kvety, ano? :) Kazdopadne paradny set!

Ale toto si delas kozy, ne? ;D

Pár dílků sice chybělo, ale to obstará LEGO servis...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #6 : 01. August 2020, 20:33:05 »
Ne. Fabuland květ je ta velká žlutá kytka schovaná pod molem, která  byla na původní Black Seas Barracudě coby ozdoba - řezba na zádi. 

No, nedělám...  set bohužel  není kompletní, něco přebývá, něco chybí. Mně tam chyběly zatím co mám spočítáno tři dílky.

Protože však LEGO nedělá se zasláním náhradních dílů cavyky, tak to neřeším.

Ovšem u MISB setu by to po letech zamrzelo... I když on MISB nikdo asi nikdy neotevřel :o)

Co jsem koukal na obrázky, tak stará Barracuda měla oboustranně potištěné plachty. Škoda, no...


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #7 : 01. August 2020, 20:36:08 »
Já rád udělám víc fotek. Akorát se omlouvám, předem nebudou zpoza paluby, budu naprosto upřímný - bojím se loď rozpojit, (takže ji nevyzkouším v ostrovní konfiguraci), prostě to drží fest a kdyby se to rozpadlo, tak mě klepne.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #8 : 17. August 2020, 11:57:22 »
Tak jsem přes víkend postavil i Brickbeard Bounty (6243, rok 2009 ). A je vidět jak se vývoj stavebnic za těch jedenáct let posunul.


I když co jsem se díval na internetu, tak Imperial Flaghship měla už udělanou zakrytou palubu jako to má BSB 2020 ale chybí ji zkosené boky a bachratá záď. (ve tvaru basy/chello). 
« Posledná zmena: 17. August 2020, 12:07:10 od PC CZ »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #9 : 17. August 2020, 12:37:51 »
áno, ale zas treba povedať že to aj vec marketovania a z toho vyplývajúceho budgetu

Brickbeard Bounty bol normálny retail set. Ako z relatívne nedávnej doby nejaký podobný ktorý by tomu zodpovedal a ukázal rozdiel bola Destinys Bounty (hah ďalšia Bounty) z Ninjago movie. Ale inak málo "bežných" setov ide do takých detailov. Zaujímavé by to bolo porovnať s tou Creator loďou (okrem plachiet samozrejme).



Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #10 : 17. August 2020, 15:34:52 »
Tu (zatím) nemám Ale vidèl jsem podrobnou recenzi. Provedení detailů odpovídá Brickbeard Bounty (odkrytá paluba). Pár věcí je zjednodušených - není tam třeba kormidelní kolo ale je použit osmistěn co se dával v některých setech pod vraní hnízdo.

Silent Mary (kostra lodi) ani Metalbeard Cow mezi klasické plachetnice nepočítám. První je vrak a druhá steam punk slepenec ve stylu co dům dal. Co jsem se koukal tak zajímavá byla Revenge of Queen Ann - mèla na zádi vitrážová okna, balkony a figa Černovouse. Ale já ji nikdy snad v reálu neviděl. Ale docela mè mrzí, že ji nemám protože Revenge i Černovous existovali...a ta loď je správně pochmurná...

Za mè je ta creator loď docela hezká, má unikátní figy a působí starobyle. Jen to chce doplnit pár detailů... ale odpovídá jak vy říkáte "retail" lodím. Ne Barracudě 2020 ani Imperialnímu trojstěžníku.

Ale to nic nemění na tom že Barracuda 2020 je nejmodelovější plachetnice.

Jak sem psal - nezbývá než doufat, že udělají královskou řadovou loď.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 21322 - Pirates of Barracuda Bay - "Barakuda se vrací !"
« Odpoveď #11 : 17. August 2020, 16:23:46 »
Aha Destinys Bounty je džunka. Ta byla pěkná, ale tu nemám...