Autor Téma: Kostol v Kalinčiakove  (Prečítané 5675 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #15 : 29. Apríl 2019, 10:07:29 »
Spotrebou materialu nieje to hranate riesenie o nic jednoduchsie, akurat odpadne potreba brick round 1x1(co ale nie je nejaky nezohnatelny diel, je toho do bludu a aj pri vacsich objemoch su ceny za kus 2-3 centy). To, co si dal teraz, vyzaduje trojnasobok dielov, navyse pomerne novych, cena za kus zacina na 9 centov, co vo finale znamena dost velky rozdiel.

Ja som len ponukol moznost, ako to s relativne nizkymi nakladmi spravit zaujimavejsie.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #16 : 29. Apríl 2019, 10:21:02 »
Neviem prečo, ale z toho ako to začalo ma napadlo ako prvé spraviť to nejako takto...  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #17 : 29. Apríl 2019, 12:01:15 »
Tak pridat do toho istu davku nepravidelnosti nie je problem, ak dodrzis zakladnu schemu, kde sa ti "ohyba" obluk

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #18 : 29. Apríl 2019, 13:28:22 »
Chlapci ste úžasní  ;D  Ďakujem Vám krásne za nápady, inšpirácie a obrázky techník. Veľmi ste šikovní.  (y)

Budem na tom pracovať  ;)

Tvar bude záležať aj od toho akú strechu na ten oblúk budem schopná položiť.
Taký bude musieť byť aj zvyšok striech.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #19 : 29. Apríl 2019, 13:55:54 »
Raz som už riešil podobnú strechu - možno pomôže... ;)

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #20 : 05. Máj 2019, 17:09:29 »
oblúk hotový, večer pridám fotky, nejaké drobnosti ešte prerábam.  :)

neviem však ako by bolo najlepšie spraviť strechu.  :'( :'( :'(

1. urobiť to z čiernych plate-ov - bude vidieť study
2. tie platy prípadne tile-ovať   1x4 black som našla za celkom rozumné ceny.
3. urobiť to zo slope 3039  2x2 najmä - to však mi spraví škaredý cik cak z boku.

Skúste mi napísať Vaše názory.   :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #21 : 05. Máj 2019, 17:21:12 »
Study na streche by nevadili, len tam by si musela laborovat s tymi uhlami tych platov, resp. wingov a ich uchytenim. Strecha zo slopov nie je o moc jednoduchsia. Ako ma vyzerat tu uz naznacil Praetor a vyuzil som ju aj ja na kostole pred par rokmi.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #22 : 05. Máj 2019, 18:14:21 »
Ja som za platy. So slopmi to bude moc kostrbate. Ale je pravda, ze s uhlami sa zabavis. Zajtra ti skusim poslat nastrel v LDD, ak mas dostatok materialu, tak to isto pojde. Tam je skor otazka spevnenia, to je treba otestovat nazivo.

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #23 : 05. Máj 2019, 20:17:57 »
Obluk

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #24 : 06. Máj 2019, 08:18:46 »
Zatial to vyzera fajn - este by som zvazil inu farbu tych tileov na terene, aby vynikla ta hrana obluka, teraz ti to trochu splyva.
Strechu by som robil nejako takto, zatial je to trochu zivelne, ale v LDD ani v studio sa s takymito roznymi uhlami pracuje horsie, ako nazivo. Cierna hra vo tvoj prospech, kedze medzery nebudu tak kricat, vies ich este zamaskovat pridanim dalsej vrstvy platov so spodu. Vrsok strechy by sa dal ukoncit slopami 3048+3044.



Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #25 : 06. Máj 2019, 09:33:45 »
Zatial to vyzera fajn - este by som zvazil inu farbu tych tileov na terene, aby vynikla ta hrana obluka, teraz ti to trochu splyva.
Strechu by som robil nejako takto, zatial je to trochu zivelne, ale v LDD ani v studio sa s takymito roznymi uhlami pracuje horsie, ako nazivo. Cierna hra vo tvoj prospech, kedze medzery nebudu tak kricat, vies ich este zamaskovat pridanim dalsej vrstvy platov so spodu. Vrsok strechy by sa dal ukoncit slopami 3048+3044.

áno spodné tile pod oblúkom objednám v zelenej, to len aby sa mi to nerozpadlo  :D musela som to podložiť

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #26 : 11. Máj 2019, 18:48:51 »
Zatial to vyzera fajn - este by som zvazil inu farbu tych tileov na terene, aby vynikla ta hrana obluka, teraz ti to trochu splyva.
Strechu by som robil nejako takto, zatial je to trochu zivelne, ale v LDD ani v studio sa s takymito roznymi uhlami pracuje horsie, ako nazivo. Cierna hra vo tvoj prospech, kedze medzery nebudu tak kricat, vies ich este zamaskovat pridanim dalsej vrstvy platov so spodu. Vrsok strechy by sa dal ukoncit slopami 3048+3044.
Pekny je ten navrh strechy.   :) to bude moja vyzva na buduci tyzden.

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #27 : 11. Máj 2019, 18:53:58 »
Taaakze. Uz stoji jedna podpera strechy.
A konecne som dokoncila poslednu stenu  ;D ;D ;D

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #28 : 18. Máj 2019, 17:19:40 »
Vcera dorazil material na strechu. Takto to dopadlo  :)
Veza uz tiez nabera na vyske.  :)
Prestava to byt zrucanina  ;D


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kostol v Kalinčiakove
« Odpoveď #29 : 18. Máj 2019, 22:55:16 »
A taká pekná zrúcanina to mohla byť...  :'(