Autor Téma: K2 - rodinny dom 1:128  (Prečítané 7528 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #15 : 19. Máj 2017, 08:45:39 »
Este k tej brane. Castym problem postupu "navrhnem v LDD, nakupim diely a potom podla toho staviam" byva, ze az pri realnom stavani zistis, co vsetko treba prerobit, lebo to nedrzi, je to nestabilne a pod. A zalezi od skusenosti, ako casto sa to stane a kolko treba prerobit (a kolko dalsich dielov dokupit). V tom tvojom pripade, kde si tu branu neuchytil zhora sa ti moze stat, ze do nej nechtiac tuknes a sa ti prevali do garaze. A ak nemas tu strechu lahko odnimatelnu, tak ju budes musiet rozobrat aby si dal branu naspat. Pri takejto velkosti modelov to nie je az taky problem, ta prava "zabava" zacina pri vacsich ;) Nehovoriac o tom, ze niektore problemy sa ukazu az po case (napr. pri funkcnych modeloch).

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #16 : 19. Máj 2017, 08:53:05 »
Nemusis mat nic stiahnute. V LDD si daj vygenerovat instrukcie a potom klikni tlacitko vlavo hore (vid obr.). Ulozi sa Ti HTML subor s navodom a na konci budes mat zoznam kociek.

Nie je potrebne nic generovat, staci ist cez File>Export BOM(Ctrl+B)

Inak dom pekny, a takisto model  (y)

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #17 : 19. Máj 2017, 08:57:22 »
Este k tej brane. Castym problem postupu "navrhnem v LDD, nakupim diely a potom podla toho staviam" byva, ze az pri realnom stavani zistis, co vsetko treba prerobit, lebo to nedrzi, je to nestabilne a pod. A zalezi od skusenosti, ako casto sa to stane a kolko treba prerobit (a kolko dalsich dielov dokupit). V tom tvojom pripade, kde si tu branu neuchytil zhora sa ti moze stat, ze do nej nechtiac tuknes a sa ti prevali do garaze. A ak nemas tu strechu lahko odnimatelnu, tak ju budes musiet rozobrat aby si dal branu naspat. Pri takejto velkosti modelov to nie je az taky problem, ta prava "zabava" zacina pri vacsich ;) Nehovoriac o tom, ze niektore problemy sa ukazu az po case (napr. pri funkcnych modeloch).
ano, to je pravda a to si aj uvedomujem. v ramci moznosti som sa ale snazil na toto mysliet a "prevazovat" kde sa dalo. nemali by tam samostatne stojace alebo nedrziace dieliky. ale mozno budem prekvapeny, ked sa do toho realne pustim. este to predtym zrevidujem par krat a mozno nieco v modeli upravim.

mam to uz nacrtnute aj v 1:64, a hoci sa to nezda, je pravda, ze to uz bude trosku vacsi oriesok, omnoho narocnejsie na detaily... :-D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #18 : 19. Máj 2017, 09:00:23 »
Nie je potrebne nic generovat, staci ist cez File>Export BOM(Ctrl+B)

Toto je super. (y)  Zas som sa daco naucil. ;) Kazdopadne s tymto detskym softom velmi nerobim, pouzivam ho len doplnkovo a na spolocny projekt, aby sa to pripadne dalo spajat.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #19 : 19. Máj 2017, 09:23:04 »
Ano, je detsky, ale ak sa clovek nauci niektore vychytavky, je celkom dobre pouzitelny na vacsinu veci. Pre mna je to obdoba SketchUpu, ten tiez na prvy pohlad vyzera primitivne, ale da sa v nom namodelovat prakticky cokolvek. A oba tieto programy maju z podstaty svojej primitivnosti par zaludnosti, kedy mam chut vyhadzovat NTB von zavretym oknom :)

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #20 : 19. Máj 2017, 09:31:03 »
existuje aj nejaky "dospelacky" soft?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #21 : 19. Máj 2017, 09:32:37 »
Je ich viac, ale ja pouzivam LDraw.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #22 : 19. Máj 2017, 09:38:17 »
mne celkom ten detsky interface a celkovo funkcionalita po celom dni v praci dost vyhovuje  ;D. btw fajn dom  ;) , aj pekne spracovany v legu  (y)  ;) myslim ze sa uchyti v microcity  (y) . Inak to s tym excelom  haluz, ako ostatni riesite podklad predlohy ? ja osobne idem hned na to, zacnem v jednom rohu a postupne to budujem z fotky.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #23 : 19. Máj 2017, 09:39:30 »
Bricklink teraz pracuje na softe Stud.io, ktory vyzera podobne ako LDD (aspon co som z toho videl ked som to raz skusil spusti), ale vraj ma mat jednu celkom dobru vlastnost, ze bude vediet zobrazovat dostupnost dielov na BL, tusim aj s cenami, takze clovek uz pri navrhu sa bude vediet vyhnut situaciam, kde si do modelu nahadze diely, ktore nie su alebo su velmi drahe.

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #24 : 22. Máj 2017, 14:40:52 »
pozeram tie dieliky na BL a zistujem, ze to vyjde na celkom slusnu palbu, odhadom 150-200EUR len samotne kocky + postovne od X ludi, bo samozrejme nie je vsetko dostupne v jednom obchode. najhorsie to je s tymi tiles 1x1 a 2x2. dohromady ich je skoro 400ks a obchody, co to maju v takych mnozstvach, maju cenu niekde na urovni 0,20-0,22EUR/ks + posta. zmena farebneho odtiena tych kociek moc neries, cena je podobna.

existuje nejaka ina alternativa, ci toto su v podstate normalne ceny?

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #25 : 22. Máj 2017, 15:54:50 »
pozeram tie dieliky na BL a zistujem, ze to vyjde na celkom slusnu palbu, odhadom 150-200EUR len samotne kocky + postovne od X ludi, bo samozrejme nie je vsetko dostupne v jednom obchode. najhorsie to je s tymi tiles 1x1 a 2x2. dohromady ich je skoro 400ks a obchody, co to maju v takych mnozstvach, maju cenu niekde na urovni 0,20-0,22EUR/ks + posta. zmena farebneho odtiena tych kociek moc neries, cena je podobna.

existuje nejaka ina alternativa, ci toto su v podstate normalne ceny?

VITAJ V LEGO klube  :D a teraz si chod prejst niektore diela co tu su a len tak odhadni cenu (radsej si sadni ked to budes robit  ;) )

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #26 : 22. Máj 2017, 19:17:12 »
pozeram tie dieliky na BL a zistujem, ze to vyjde na celkom slusnu palbu, odhadom 150-200EUR len samotne kocky + postovne od X ludi, bo samozrejme nie je vsetko dostupne v jednom obchode. najhorsie to je s tymi tiles 1x1 a 2x2. dohromady ich je skoro 400ks a obchody, co to maju v takych mnozstvach, maju cenu niekde na urovni 0,20-0,22EUR/ks + posta. zmena farebneho odtiena tych kociek moc neries, cena je podobna.

existuje nejaka ina alternativa, ci toto su v podstate normalne ceny?
No ja som teraz objednával dieliky na modulárny dom na najväčšom baseplate cca 7000 dielikov a stálo ma to skoro 1000 EUR  :oldman:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #27 : 23. Máj 2017, 11:08:08 »
Tak na ten modularny dom som teda zvedavy!

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #28 : 23. Máj 2017, 11:09:52 »
na tej lego stene v scs by sa nieco z toho nedalo splasit? da sa niekde najst aktualna ponuka?

Odhlásený smoox

  • Príspevkov: 58
Re: K2 - rodinny dom 1:128
« Odpoveď #29 : 21. Jún 2017, 21:46:40 »
vacsinu dielikov sa mi podarilo zohnat ci uz tu cez forum alebo BL. prikladam foto hotoveho modelu.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered