Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25556 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #75 : 10. Júl 2020, 11:19:46 »
Parada! (y) Este vzpinajuceho sa konika na to a je hotovy! >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #76 : 13. Júl 2020, 08:50:06 »
Parada! (y) Este vzpinajuceho sa konika na to a je hotovy! >:D

Pozeram, ze viacerim to evokuje rovnaky obal ;)

Parada muffin (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #77 : 21. Júl 2020, 13:05:34 »
Super spravený motor Mufin! Jednoznačne poslednú render verziu má zmysel postaviť  (y)

Keby mám nejaké auto rozostavané, už by som ťa prosil o cad-súbor...ale nemám, tak zatial nebudem žobrať  :)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #78 : 14. August 2020, 11:38:11 »
Niečo sa chystá....
Bude s tým ešte kopa roboty, do Novej bane to zrejme nestihnem  ::)
V stud.io potrebujem domodelovať kabínu, motor, aby som mal zhruba predstavu, koľko čoho potrebujem zohnať
Mám teoretickú predstavu, ako vyriešiť odpruženie, to ale potrebujem modelovať na živo a na to tiež potrebujem zohnať diely
Potrebujem overiť použiteľnosť riešenia zavesenia náprav a pohonu, doriešiť odpruženie a riadenie a aj sklápanie korby
A samozrejme overiť robustnosť celého modelu a vychytať prípadné muchy.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #79 : 09. December 2020, 13:06:24 »
Som si doteraz nevšimol, že tu máš tento príspevok, muffin  8) .

No vyzerá v tom CAD-e velmi dobre, úplne sa to podobá!  (y) 

Až mi je divné, že tu nikto doteraz nereagoval, vzhľadom k tomu, že ked sa tu hocikde objaví nejaká cudzia lego Tatra, tak padne vždy dosť komentov od kritikov, ako to tatru nepripomína. ::) A na dobre vyzerajúcu odozva nula...
« Posledná zmena: 09. December 2020, 13:19:19 od Paliason »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #80 : 09. December 2020, 13:29:45 »
Popravde, toto som si tu neviem preco ani ja nevsimol. Odzadu to vyzera dobre, rozhodujuci vsak bude pohlad zpredu a zboku. ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #81 : 09. December 2020, 13:37:24 »
ukáž sa spredu kráska keď sa nehanbíš  ;D kks aj mne to uniklo, pekne muffin  (y) pokročil i s tým nejak?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #82 : 09. December 2020, 14:46:25 »
Diky, chalani :)

Pravdu povediac, velmi sa to odvtedy nepohlo. Zacal som vyrabat ciastkove sekcie z "co dum dal" na otestovanie pevnosti konstrukcie a narazil som na jeden problem, s ktorym si zatial neviem rady. Umiestnenie piestu na zdvihanie korby tak, aby to negativne neovplyvnilo pevnost podvozka. Mozno v tom budu vediet pomoct niektore z novych dielov, no zatial tapem.

Kabina je zatial namodelovana velmi nahrubo. Tvarovo je spraveny cely nufak, som zvedavy na reakcie, lebo je to nieco medzi 138 a 148 - snazil som sa vyuzit ten maly oranzovy blatnik z Corvetty a ten uz tvar masky jednoznacne zadefinoval. Nie je to ideal, ale ani tragedia. Este potrebujem kabinu nejako dokoncit(prechod kapoty a celneho okna) a tak by som tu hodil nejake obrazky.

No a stavba bude tiez lakocinka, niektore oranzove diely su celkom drahe a este je otazka, ako to bude vsetko fungovat, lebo medzi digitalnym modelom a realitou je hlavne v Technicu dost rozdiel.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #83 : 09. December 2020, 18:55:42 »
Tak som hodil render aj z boku a spredu, ale ako vravim, nie je to zdaleka hotove. Samozrejme ocakavam kritiku za ten nufak, ale aktualne to je, ako to je, uvidime, ci to budem este nejako menit.



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #84 : 09. December 2020, 18:58:42 »
Cakal som to horsie. ;) Nie je to zle. Mozno bych to netlacil do 148ky, ale skusil rovno 138ku, ktoru z LEGA velmi nevidno.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #85 : 09. December 2020, 19:30:47 »
Mne sa páči, ak by sa Ti hodili, mám tu podla mojej evidencie kdesi v zmesi 5 technic oranžových súčiastok naviac. Ale keˇvidím ten projekt, tak to je menej než kvapka...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #86 : 10. December 2020, 07:56:22 »
nahodené to máš super muffin  :) (y). Maska s oblukom je viac k 138 ale celkovo tvar nufáku mi príde taký macatejší a teda skôr 148. No oranžová by bola pekná ale kludne ak by to vychádzalo ekonomickejšie lepšie, tak by bola pekná aj modrá  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #87 : 10. December 2020, 08:10:42 »
Cakal som to horsie. ;) Nie je to zle. Mozno bych to netlacil do 148ky, ale skusil rovno 138ku, ktoru z LEGA velmi nevidno.

Tak ono medzi 138 a 148 nie je vzhľadovo okrem tej kapoty žiaden rozdiel. A že 138 v LEGU nevidno, to sa dá povedať aj o 148, ak sa bavíme o Technicu. Keď nerátam "nášho" Tatrováka, tak som vlastne žiadnu nevidel. Ono ten tvar kabíny je celkom záhul, keď ešte chceš, aby sa všetko otváralo a mierku sa snažíš napasovať na priemer kolies, ktoré ako jediné dávajú ako-tak zmysel.

Sylmer vďaka za ponuku, konkrétne tieto diely by nemali byť problém.

TOME dík, hej, je to niekde medzi, tým, že ten blatník má dosť široký horný okraj tak to tak vychádza. Oranžová je klasika a isto by som to chcel zrealizovať v nej, pri modrej si ani nie som istý, či by boli všetky potrebné diely v jednej farbe, nakoľko politika LEGA pri určovaní farieb modelov spôsobila, že je hromada odtieňov modrej, ale v každej chýba kopec potrebných panelov/liftarmov/konektorov. Tá oranžová z toho pohľadu vychádza realizovateľnejšia.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #88 : 11. December 2020, 11:45:09 »
Človeče, velmi dobre si navrhol ten predok!
Tie blatníkové diely sú tam absolútne zásadné.

V strede strechy som si všimol, že máš miestečko na nový minipanel, ktorý sa objavil teraz v nových setoch :) Len, teraz aby ho spravili aj v oranžovej...

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #89 : 11. December 2020, 13:00:27 »
Človeče, velmi dobre si navrhol ten predok!
Tie blatníkové diely sú tam absolútne zásadné.

Dík, ja som mal túto myšlienku v hlave hneď, ako som uvidel Corvettu, len mi trochu trvalo, kým som sa rozhýbal to začať modelovať.
V strede strechy som si všimol, že máš miestečko na nový minipanel, ktorý sa objavil teraz v nových setoch :) Len, teraz aby ho spravili aj v oranžovej...
Ty mi čítaš myšlienky, presne keď som to ešte v lete modeloval, vravel som si, že by mohli spraviť niečo podobné, ako pri tých väčších paneloch, aby na tie zošimené bolo možné pridať rovný úsek. Že to dajú na šírku 3 study som ani nedúfal. A oranžovú by mohli dať, je to celkom obľúbená farba, niekedy síce iba ako doplnok, ale často aj na malých dostupných modeloch.