Autor Téma: LEGO v médiách  (Prečítané 96494 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #75 : 19. Október 2015, 14:15:03 »
hej, ale blbosti typu socanske hracky :-)

HEEEEJ!!! Tie ma praveze zaujimaju tiez! >:D Poznam cloveka co ich zbiera a ver, ze sa tam mnohokrat tocia skoro take prachy, ako v LEGU! ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #76 : 19. Október 2015, 14:18:06 »
HEEEEJ!!! Tie ma praveze zaujimaju tiez! >:D Poznam cloveka co ich zbiera a ver, ze sa tam mnohokrat tocia skoro take prachy, ako v LEGU! ;)

ja som zial na to alergicky, pripomina mi to casy, kedy v hrackarstvach boli totalne suchoty - pre tych, co to nezazili, totalne suchoty na urovni sovietskeho zvazu a pripadne mongolska, lebo aj take madarsko bolo o 3 levely lepsie zasobene... tj vsetky tie igraciky berem tak, ze to bola nahrada za skutocne hracky typu lego...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #77 : 19. Október 2015, 14:21:31 »
Tak ale to beries zle. Nahrada za LEGO boli vychodonemecke stavebnice (PeBe, Formo Mobili,...), ale ostatne hracky boli bezny sortiment. A podla mna velmi podarene - hlavne vozidla zname z nasich ciet! Ja mam skor dnes pocit, ze v hrackarstvach su same smejdy z Azie! A je ich VIAC, ako bolo sovietskych hraciek v obchodoch vtedy! Mimochodom vacsinu tvorili ceskoslovenske vyrobky.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #78 : 19. Október 2015, 14:27:48 »
Tak ale to beries zle. Nahrada za LEGO boli vychodonemecke stavebnice (PeBe, Formo Mobili,...), ale ostatne hracky boli bezny sortiment. A podla mna velmi podarene - hlavne vozidla zname z nasich ciet! Ja mam skor dnes pocit, ze v hrackarstvach su same smejdy z Azie! A je ich VIAC, ako bolo sovietskych hraciek v obchodoch vtedy! Mimochodom vacsinu tvorili ceskoslovenske vyrobky.

ja mam k tomu odpor... take nevabne farby a vsade tie iste hracky... 3 druhy igracikov, merkur, 2 modely aut (tusim ani neboli z kovu, ale plastu), atd... dokonca aj plastikove modely furt rovnake, si pamatam ze som mal 3x tu istu lod...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #79 : 19. Október 2015, 14:33:33 »
hej, ale blbosti typu socanske hracky :-)
furt som cakal, kedy tam vykukne znama tvar :-)

Tak ale mal tam aj dva Lego sety zo 70. dokonca asi aj v MISBe ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #80 : 19. Október 2015, 14:37:53 »
ja mam k tomu odpor... take nevabne farby a vsade tie iste hracky... 3 druhy igracikov, merkur, 2 modely aut (tusim ani neboli z kovu, ale plastu), atd... dokonca aj plastikove modely furt rovnake, si pamatam ze som mal 3x tu istu lod...

Koxo vobec nemas prehlad! ;) Len auticok bolo tolko druhov, ze az. Plastove, kovove, kombinacia... na dialkove ovladanie... Jedna z TOP rarit je Tatra 613 v prevedeni VB. Montisystem... atd., atd... Mohol by som rozpravat tolko co o LEGU. :)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #81 : 19. Október 2015, 14:48:42 »
Koxo vobec nemas prehlad! ;) Len auticok bolo tolko druhov, ze az. Plastove, kovove, kombinacia... na dialkove ovladanie... Jedna z TOP rarit je Tatra 613 v prevedeni VB. Montisystem... atd., atd... Mohol by som rozpravat tolko co o LEGU. :)

jak ze nemam prehlad, vsak som bol vtedy decko, kto ma lepsi prehlad :-) zufalo som chodil do hrackarstva a tam vzdy len to iste. Mozno v prahe to nebolo az take zle, ale nase hrackarstva mali stabilny sortiment. Na vianoce sa zhanali darceky pod pultom, resp ak obcas dostali lego a rodicia sa hnali do obchodu... este aj blbi kolotocari mali v tych strelniciach zaujimavejsie veci ako oficialne hrackarstvo, si pamatam aka to bola udalost, ked dosli kolotoce a stanky... nehovoriac o madarsku, kde clovek padal na hubu... to mozno teraz niekomu tie auticka pridu nostalgicke, ale pre mna to bol des a totalna šedá nezaujimava vec...

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #82 : 19. Október 2015, 16:32:55 »
jak ze nemam prehlad, vsak som bol vtedy decko, kto ma lepsi prehlad :-) zufalo som chodil do hrackarstva a tam vzdy len to iste. Mozno v prahe to nebolo az take zle, ale nase hrackarstva mali stabilny sortiment. Na vianoce sa zhanali darceky pod pultom, resp ak obcas dostali lego a rodicia sa hnali do obchodu... este aj blbi kolotocari mali v tych strelniciach zaujimavejsie veci ako oficialne hrackarstvo, si pamatam aka to bola udalost, ked dosli kolotoce a stanky... nehovoriac o madarsku, kde clovek padal na hubu... to mozno teraz niekomu tie auticka pridu nostalgicke, ale pre mna to bol des a totalna šedá nezaujimava vec...
Neviem či náhodou ten sortiment v Maďarsku bol tak veľký oproti ČSSR práve pre malú kúpyschopnosť obyvateľstva. ČSSR bolo s druhou najvyššou životnou úrovňou v bývalom bloku. (prvé bolo NDR)
« Posledná zmena: 19. Október 2015, 16:34:58 od Anupew »
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760

Odhlásený Rado

  • Príspevkov: 8
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #84 : 24. Október 2015, 20:57:03 »
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/2580027/1/Lego-do-Vianoc-bude-upokojuje-vyrobca-zakaznikov.html

samozrejme i samotný článok, ale zaujalo ma práve tých pár diskus. príspevkov, čo všetko s legom zažili. Iste mnohí starší i mladší máme práve podobné príbehy.


Odhlásený Ixor

  • Príspevkov: 58
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #86 : 29. Október 2015, 10:03:01 »
Načo potrebuje lego kocky, veď čína má miliony podobných ako lego  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #87 : 29. Október 2015, 10:12:14 »
Tak on nieje práve v dobrom vzťahu s Čínou
A práve preto niekto navrhoval, že v tých daroch dielov čo mu ľudia posielajú dať co najviac fakov z Číny  >:D
Tiež by som rád vedel čo mu posielajú, staré City atď sety ? No to bude mať radosť z kopca podvozkov, kolies, skiel a minima brickov  >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #88 : 29. Október 2015, 12:02:08 »
Nie som umelec a tiez chcem vase lego. Zaujemcom poslem adresu, kam to poslat, na poziadanie >:D

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #89 : 29. Október 2015, 13:35:06 »
ai wei wei -  je moj oblubeny umelec.  verim tomu , ze ak by sa ku nemu to lego dostalo bola by to pecka. Je ale pravda, ze vacsina jeho diel je protestných, co by firme lego asi nemuselo  prospiet ak by sa oficialne zapojili.   Na vystavu v Londyne nechal vyrobit a rucne namalovat 100 milionov keramických slnecnicovych semienok, hadam si aj teraz nejako poradi.
Odporucam záujemcom sa o nom nieco dozvediet pozriet si film  Never sorry.
Ale inak aj ja chcem vase lego - kontaktujte ma cez sukromnu spravu :)