Autor Téma: Technic  (Prečítané 218797 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #720 : 28. Január 2020, 16:30:57 »
42115 Lamborghini

Podla siluety Huracan

ila_rendered
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #721 : 28. Január 2020, 16:51:40 »
Skor Sián.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #722 : 28. Január 2020, 17:09:46 »
Vygooglil som si Huracan aj Sian, a prikláňam sa k Sian-u. Podľa siluety som netušil, ale podľa toho otočeného Y-psilonu, ktorý ma Sian vpredu na denne svietenie. Takže to je taká nápoveda - asi  :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #723 : 28. Január 2020, 18:46:03 »
Technic 42115 Lamborghini v júni v LEGO shopoch, od augusta vo voľnom predaji, neoficiálne cena 380 Eur
Technic 42111 Fast & Furious v máji

(ceny v DE)

Technic  42107 Ducati motorka v červenej - 59,99 Euro - jún
Technic  42112 Automiešačka na betón -  99,99 Euro - August
Technic  42113 Bell Osprey Boeing  :o - 129,99 Euro - manuálne ovládanie
Technic  42114 Volvo terénný kĺbový sklápač - 249,99 Euro - 2193 dielov a Control+ 2x L-Motor, 2x XL-Motor a niečo neznáme s pomenovaním horizontálny motor, funkcie : dopredu/dozadu, zatáčanie kĺbom a skĺápačka
« Posledná zmena: 28. Január 2020, 18:57:13 od papluh »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #724 : 28. Január 2020, 19:11:46 »
Tiez som viac za Sian, aj podla strechy. Huracan ma rovnu, tuna je v strede trochu znizena ako ma aj Sian.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #725 : 29. Január 2020, 13:07:01 »
zial sa Lego .. a hlavne ...technic coraz viac stava len otazkou modelov pre snobov a cenovo nedostupne lego nadsencom. sety bliziace sa 4 kilam si uz bezny ludia nemozu dovolit a aj keby na ne naskrabali tak tolko za to uz nevysolia.. ja som skoncil uz pri chirone o minuilorocnom mega stroji uz ani nehovorim...Tak ale to je sila trhu, ked su za to ochotni platit ini ludia tak ich dlhorocny zberatelia uz vobec nezaujimaju...kde je ta hranica, kedy uz to bude cez? Kolko ste ochotny vysolit za set.. to ze z 2-3 tisic suciastok je minimalne  300 - 500  malinkych pinov za menej ako cent nikto nevidi? vacsinou je prepracovany len ten najvyzsi model a ten je neskutocne predrazeny.. keby aspon tie mensie za nieco stali , aby mali radost aj deti a zberatelia... ale toto uz nie je o hracke...napr motorka.. preco  je cenova hladina opat viac a dvojnasobna oproti modelu spred 2-3 rokov?
« Posledná zmena: 29. Január 2020, 13:10:41 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #726 : 30. Január 2020, 10:11:49 »
zial sa Lego .. a hlavne ...technic coraz viac stava len otazkou modelov pre snobov a cenovo nedostupne lego nadsencom. sety bliziace sa 4 kilam si uz bezny ludia nemozu dovolit a aj keby na ne naskrabali tak tolko za to uz nevysolia.. ja som skoncil uz pri chirone o minuilorocnom mega stroji uz ani nehovorim...Tak ale to je sila trhu, ked su za to ochotni platit ini ludia tak ich dlhorocny zberatelia uz vobec nezaujimaju...kde je ta hranica, kedy uz to bude cez? Kolko ste ochotny vysolit za set.. to ze z 2-3 tisic suciastok je minimalne  300 - 500  malinkych pinov za menej ako cent nikto nevidi? vacsinou je prepracovany len ten najvyzsi model a ten je neskutocne predrazeny.. keby aspon tie mensie za nieco stali , aby mali radost aj deti a zberatelia... ale toto uz nie je o hracke...napr motorka.. preco  je cenova hladina opat viac a dvojnasobna oproti modelu spred 2-3 rokov?


Presne si to vystihol!!! Tie ceny su uz neskutocne prestrelene...ale bohuzial toto je trend: pokial sa najdu blazni co vysolia take palky za hracku, dovtedy budu zdvihat ceny

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #727 : 30. Január 2020, 10:47:06 »
Mne sa tie ceny nezdaju ine, ako byvali aj predchadzajuce roky - akurat za tie nove technologie si vypytali viac, takze je logicke, ze vsetko, co je s tym spojene, je drahsie. Ale manualne modely mi pridu porovnatelne - ktora ze to motorka bola pred 2-3 rokmi za cennikovych 30€? Ja si matne spominam na BMW za 50-60€, za 30 sa dala zohnat, ale bavime sa o oficialnych cenach.
Ked sa pozriem na Mack, cerveny zeriav, transporter aut aj ten novy zlty autozeriav, tie ceny mi pridu celkom OK. Ze sa potom najdu veci ako Bugatti a Liebherr - ved po takych stavebniciach volali AFOLovia uz roky, hadam nikto necakal, ze sa budu predavat za dve stovky. Pre niekoho moze byt frustrujuce, ze nemoze mat vsetko, ale tak to uz chodi - ak niekto stavia MOCi v porovnatelnej velkosti a spracovani, vyjde to podstatne drahsie.

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Technic
« Odpoveď #728 : 30. Január 2020, 11:06:36 »
Dioráma so žeriavmi ako ho skladajú, by bola dobrá.
Bavili sme sa,že by vedla ešte bol pristavený moj Mack Titan s jedným návesom a na ňom by mal to rameno alebo len časť ramena/radlicu. Nadšený som nebol len kôli detailu, že dať to na taký obyčajný náves sa nehodí, to by chcelo taký, na to určený...a ten nemáme. Zase ďeťom a laickému publiku to bude úplne jedno! ...čiže som to prehodnotil, a kludne to tak dajte.  :)

Toto by teoreticky mohlo v budúcnosti smerovať k nejakému väčšiemu (možno spoločnému?) projektu?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #729 : 30. Január 2020, 11:13:19 »
j.dodo: zberatelia Technic-u to majú veru ťažšie a ťažšie, udržať si svoj koníček, to je pravda. Lepšie to nebude. Každý rok nenápadne prihodia sem 10 eur, tam 20. Hmm, je to každého voľba či to stojí za to, alebo s tým sekne.
Ale v tých menších modeloch to nevidím tak negatívne. Je to ako na húpačke - je slabší rok a silnejší. Prichádzajúce modely sú všetky zaújimavé podľa názvu, uvidíme.

A minulá motorka licencovaná bola to BMW-čko za 50 eur nie? tak to nieje o polovicu menej než teraz...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #730 : 30. Január 2020, 11:22:57 »
ahojte.. suhlasim s vasimi nazormi a je mi jasne, ze pokial to budu ludia schopni platit tak to tak bude... len nechapem preco, ked vysiel napr 41999 ako limited 20 000 ks tak to bola zberatelska vec a stala 179€.. toto je pre zberatelov a nie bezny set, ktoreho spravia stovky tisic kusov a vo vsetkych obchodoch sa to povaluje a dovolim si tvrdit, ze to nema ziadnu zberatelsku hodnotu. napriek tomu bude o rok cena takehoto setu  uz nad 400€ a nevidim dovod, ze preco... nove technologie? to akoze apka na mobil? okrem toho, ze usetria na ovladaci je to prakticky nutnost.. bez apky by to uz o par rokov skapalo uplne.. (n)

a k tym motorkam.. ok roky mi ubehli docela rychle a nie je to rozdiel len 2-3 ale hoci sa lisia poctom diešlikov tak je to len model motorky.. a ak to niekto kompletuje tak to rastie.. ja mam z kazdej aj A j B model... tak musim kupit 2ks tak len pre porovnanie

42107 rok 2020 cena 59.99€
42063 rok 2017 cena 49,99€
42036 rok 2015 cena 34,99€
42007 rok 2013 cena 29,99€

atd...
« Posledná zmena: 30. Január 2020, 11:32:26 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Technic
« Odpoveď #731 : 30. Január 2020, 12:20:23 »
Ach jo, V-22 by se mi líbil coby UCS set v LEGO Systemu... Novodobý - ne LEGO - bricky technic mne nebere... jinak Buggati se da sehnat za méně, uvažoval jsem o něm, jenže je to velké a plastové. Mack, Buggati a teď Osprey by byly fajn coby klasické LEGO. Snad něco hezkého bude :)

Jinak V-22 je vojenská mašina. Schválně jak to pokrytecky obejdou :))) (někde sem zahléd že má být zeleno hnědá (POTUS Marine 1 ???) v reálu se ale V-22 tuším pro POTUS lety nepoužívá. (Zatím).

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #732 : 30. Január 2020, 12:36:12 »
od človeka čo videl prezentáciu

LEGO® Technic 42107 „Ducati Panigale V4R“
- v červenej, cca mierka BMW
- nové diely - veľke brzdové disky vpredu a aj zadné, pružiny s vnútorným tlmičom (tj pružia aj tlmia), uloženie zadného kolesa
- funkcie - tlmenie/pruženie  8), zatáčanie, fake V motor

LEGO® Technic 42112 „Betónová miešacka“
- 4 nápravový truck, hrací model, s 15 studmi šírky o niečo užší ako aktuálny autotransportér 42098, kolesá sú 49,5×20
- nové diely - dvojdielna miešačka s vnútorným "šnekom"
- nadstavba v Dark Blue
- funkcie - prvé dve nápravy zatáčajú, miešanie voliteľné - manuálne/od nápravy


LEGO® Technic 42113 „Bell V-22 Osprey“
- zaujímavý model
- model v Dark Bluish Grey s akcentami v oranžovej (možno to bolo len nasvietením, alebo sa môže jednať o novú jasnešiu farbu )
- nové diely - rotorové listy, ohnuté ukončenia Ľ/P pasujúce k Panel Curved 3 x 13 (18944)
- Control+ box a 1 motor - prepínanie 4 funkcí je manuálne
- funkcie : pohon motorov, sklon motorových gondol, podvozok, zadná rampa

LEGO® Technic 42114 „Volvo A60H – Dumper 6×6“
Pekný model, podobný B modelu z 42030 ale o dosť detailnejší

diely - nový C+ motor s oskou horizontálne (podobne ako LEGO ® Spike 45602 ), 2 XL motory, C+ hub
- blatníky - z Defendera v žltej, z Corvetty v LBG
- 3x nový diferenciál z Rally auta, dlhé linear actuatory, bohužial len obyčajné náboje (nie portálové)
funkcie - jazda dopredu/dozadu, zatáčanie a sklápanie - cez C+, otvaranie kapoty so zaujímavou mechanikou manuálne

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #733 : 30. Január 2020, 12:43:53 »
na FB je uz foto Technic 42114 „Volvo A60H – Dumper 6×6 (neviem ci sa to tu uz moze uverejnit)
nevyzera zle, ale kedze je to skoro to iste ako B model z 42030 (samozrejme nove ma viac detailov a funkcii), tak mohli naozaj nieco ine vyrobit.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #734 : 30. Január 2020, 15:25:22 »
na FB je uz foto Technic 42114 „Volvo A60H – Dumper 6×6 (neviem ci sa to tu uz moze uverejnit)

Ked moze EB, tak mozme aj my.



Special part and features:
- New C+ motor with horizontally driven axis (like LEGO ® Spike 45602 (Large Angular Motor)
- 2 Control+ XL motor
- Control+ Hub
- 2 Land Rover mudguard 15 x 2 x 7 46882 in yellow for front wheels
- XL linear actuators
- 1 Corvette mudguard 42531 in LBG for dashboard
- 3 new differentials, 1 old differential for center diff
- Small panels #21 and #22 in yellow
- Panel 3x7 in yellow

Functions:
- Driving
- Steering
- Lifting and lowering bed
- Hood can be opened manually

Piece count 2193
Price 249.99 EUR

Z tej jednej fotky sa mi predna cast zda kratka a vysoka oproti predlohe, ale tak uvidime. B-model by uplne kludne mohlo byt Volvo R100E.