Autor Téma: sWalko-va zbierka  (Prečítané 6924 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #60 : 06. Marec 2022, 10:49:29 »
8880 - Technic - Supercar
90kovy technic evergreen. Zhanal som ho dlhsie, lebo najst 8880 v peknom nie vyzltnutom stave nie je jednoduche. Ale podarilo sa, set je vo velmi dobrom skoro novom stave so vsetkymi nalepkami, par dielov velmi lahko zazltnutych a s manualom.
Poctom dielov je to jednoznacne najvacsi set ktory mam a bol som prekvapeny ako dlho mi trvalo ho postavit. Na konci ma stavanie uz ani nebavilo ;D . Oproti svojmu predchodcovi 8865 je pri 8880 neskutocny posun v komplexite a ked obidva auta stoja vedla seba, tak 8880 posobi ako riadny mastodont.
« Posledná zmena: 06. Marec 2022, 13:03:34 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #61 : 06. Marec 2022, 10:57:05 »
8420 - technic - street bike
Technic motorku som nikdy nemal, tak som si chcel daku kupit. Nemal som ziadneho favorita, tak som priebezne pozeral co kedy Lego vydalo a vybral som si 8420. Je to sidce uz podstatne novsi set nez bezne zbieram, ma ale V4 motor, letmo zavesene kolesa a zaujalo ma na nom ze tento zlty tlmic s nastavovanim tvrdosti bol pouzity iba pri tomto sete. Set je v stave noveho s manualom.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #62 : 06. Marec 2022, 12:51:54 »
76119 - Batman - Batmobil nahanacka Jokera
Batman ako film ma nikdy dako extra nezaujimal, za to technika ktoru pouziva ano. Tento Batmobil je pre mna klasika lebo je to prvy ktory som ako dieta videl. Set je v peknom stave s manualom, krabicou a vsetkymi dalsimi dielmi.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #63 : 06. Marec 2022, 12:58:35 »
76181 - Batman - Nahanacka Pinguina
42132 - Technic - Motorka
Toto bol darcek od manzelky a dcery na narodeniny ;) . Motorka na to aky maly set to je, tak je velmi pekne nadizajnovana a podoba sa na moju MT-01.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #64 : 06. Marec 2022, 13:09:13 »
6482 - Mesto - Zachranarsky vrtulnik
Pre mna jeden z mojich naj ulovkov co sa tyka stavu. Raz poskladany pred 30+ rokmi, potom pekne cely cas ulozeny v krabici. Ked mi prisiel, pochopil som preco predavajuci vobec nechcel jednat o cene, lebo vlastne vzhladom ku stavu bola smiesna. Set je ako novy, s manualom, krabicou, platom a vsetkymi nahradnymi dielmi.
Na takychto starych setoch sa mi paci ze Lego v tom case bolo ochotne davat aj do malych setov to najlepsie co ponukali ... elektrika, svetla, zvuk.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #65 : 06. Marec 2022, 21:11:36 »
pekné veci, aké boli jednoduché tie sety oproti súčasnosti a pritom veľmi hrateľné a variabilné, kombinovateľné. Dnes majú veľkú paletu farieb, množstvo hotových dielikov, ale to staré mi je bližšie.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #66 : 06. Marec 2022, 21:23:28 »
pekné veci, aké boli jednoduché tie sety oproti súčasnosti a pritom veľmi hrateľné a variabilné, kombinovateľné. Dnes majú veľkú paletu farieb, množstvo hotových dielikov, ale to staré mi je bližšie.
(y) (y) (y) (y) Suhlas. Cim su nove sety komplexnejsie a realnejsie, tym menej su kombinovatelnejsie a znova pouzitelne. A, B , C, D modely nas nutili uvazovat a predstavovat si asi ako tam niektore veci dizajner vyriesil. Trebars manual pri 8880 ma nutil cely cas uvazovat, vracat sa kludne aj 2 kroky spat a vymyslat techniky ako tam tie diely umiestnit. Neviedol ma za rucicku, ale nutil ma realne rozmyslat a riesit.
« Posledná zmena: 07. Marec 2022, 07:52:31 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #67 : 23. Apríl 2022, 20:17:49 »
5590 - Model Team - Whirl N' Wheel Super Truck
Tento kamion som dlho hladal, lebo tie ktore sa predavali mi prisli dost drahe. Nakoniec ked som ho uz ani nechcel, zo srandy som napisal jednemu predavajucemu navrh na dost nizku cenu. Cca tyzden sa mi neozval a potom ked som s tym uz ani neratal odpisal ze suhlasi. Kamion je v peknom stave s manualom, asi sa s nim hrali len malo ale dost vela dielov bolo ohrizenych ... tie som teda vymenil. Ako model je celkom fajn, B model sa mi vsak paci viacej ale 5580 je pre mna jednoznacne omnoho lepsi set.


Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #68 : 23. Apríl 2022, 20:30:47 »
4554 - Vlaky - Metro Station
Tento set som ako dieta ani neregistroval ze existuje. Ja som vzdy mal radsej moderne a futuristicke sety a toto bola uz aj v case vydania retro stanica. Chcel som vsak stanicu ku Metrolineru a kedze tych stanic moc na vyber nie je, padla volba na zltu 4554. Na obrazkoch a videach stanica neposobi zaujimavo, ale uz pocas stavby sa mi velmi zapacila. V skutocnosti vyzera velmi pekne a ked ju postavim k metrolineru tak mi velmi pripomina moje detstvo a asi aj este stale sucastnost na Slovensku ked po kolajniciach jazdili modernejsie a hranatejsie vlaky ale stanice vyzerali stale ako z konca 18teho storocia.
Cena bola za set vyborna a to som este cosi z nej zjednal. Set je vo velmi peknom malo hranom stave s manualom, dokonca som dostal k nemu aj krabicu, ktora ale bola v nie velmi dobrom stave ... kedze bola gratis, tak sa z nej tesim tak ci tak.
So 4554 som si v podstate uzatvoril zbierku setov z mojich detskych cias, takze dalsie ale asi uz iba nove sety budem pridavat len zriedkavo.