Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 69731 krát)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #75 : 16. Júl 2015, 09:25:03 »
Mne to neslo pred hodinou ale uz mi to ide nevsimol som si zatial ziadnu zmenu len to vinovili na moderne :P :P

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #76 : 16. Júl 2015, 10:24:35 »
Zatial som sa neprihlasoval, ale co som si vsimol zmenu okrem farieb je pri pozerani nejakeho dielika. Pridali tam zalozky s aktualnymi ponukami, cenami ci farebnymi variantami. To posledne bolo aj predtym, ale tie dalsie veci boli dostupne z inej stranky, takto je to na jednej, co je celkom pozitivne.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: BrickLink
« Odpoveď #77 : 28. September 2015, 00:32:36 »
Ako hodnotíte Slovenské e-shopy s dielikmi na BL? (Teda spoľahlivosť a dostupnosť dielikov).
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #78 : 28. September 2015, 14:14:46 »
Ako hodnotíte Slovenské e-shopy s dielikmi na BL? (Teda spoľahlivosť a dostupnosť dielikov).
Spolahlivost: bola vzdy skvela hodnotim 100%100.
Dostupnost: bezne dieliky a podobne zozenies na SK, ale exkluzivne a raritne tu nezhanaj odporucam ak zhanas exkluzivne a raritne objednaj z CZ.
Stav dielikov: nove prisly peknucke  (ako sa patri) used neobjednavsj ak su tie diely dostupne new ak nie je smola musis objednat used ale necakaj pekne diely su to skoro vzdy spinave a zazlnute pripadne poskodene.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: BrickLink
« Odpoveď #79 : 28. September 2015, 16:09:31 »
Na stavbu domov (štýl modulárnych domov) s novou architektúrou veľmi nepotrebujem špeciálne dieliky. No až na poškodené a zažltnuté by som nemal mať problém. :)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #80 : 28. September 2015, 17:14:24 »
Tvoja riť je zažltnutá, špinavá prípadne poškodená..toľko k tomu :)
GentlemanA15 nehovorim ze kazdy predajca ma take dieliky!!
Co som ja robil nakup, dieliky boli used tak prisly zazltnute a trochu aj zaprasene ;) ;) sice neboli dnes uz tak lahko dostupne ;)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: BrickLink
« Odpoveď #81 : 28. September 2015, 17:16:25 »
Spolahlivost: bola vzdy skvela hodnotim 100%100.
Dostupnost: bezne dieliky a podobne zozenies na SK, ale exkluzivne a raritne tu nezhanaj odporucam ak zhanas exkluzivne a raritne objednaj z CZ.
Stav dielikov: nove prisly peknucke  (ako sa patri) used neobjednavsj ak su tie diely dostupne new ak nie je smola musis objednat used ale necakaj pekne diely su to skoro vzdy spinave a zazlnute pripadne poskodene.

Záleží od predajcu....to si tuším tiež chcel povedať. Pokiaľ viem, zo slovenských predajcov si nikto nedovolí predať špinavé alebo zničené dielce. Neviem odkiaľ to objednávaš ty, keď ti skoro vždy prídu poškodené/špinavé, ale asi zmeň predajcu :D.
Ja osobne každý used diel skontrolujem. Nemôže sa stať, že by bol špinavý alebo zničený. Škrabanec to je druhá vec - z toho vyplýva aj názov že USED. Ale opäť, je USED a USED. Niektoré USED sú LIKE NEW lebo boli napr. použité niekde v nejakej stavbe alebo sú z modela ktorý bol raz postavený a následne omrzel, tak šiel do BL shopu.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #82 : 29. November 2015, 14:33:46 »
Toto nepatri do tejto temy ale skor to FUN/zábava aj ked sa to týka bricklinku.
Urcite ste viaceri poculi ze Americania su skratka narod blbcov...Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit defenitivne, ze je to pravda (cest vynimkam).

Spolu s Gentlemanom si kazdy vedieme BL shop. Kedze sme z jedneho mesta a byvame asi 5min od seba pešibusom, rozhodli sme sa zaviest tzv:  Kombinovane objednavky.
Zjednodusene povedane: Objednate si u nas oboch a my vam to posleme spolu v jednom baliku a tak usetrite za postovne, ktore by ste cvakali za druhy balik.
Kombinove objednavky vedieme uz par mesiacov a tuto moznost vyuziva vela zakaznikov jak domacich tak zahranicnych.
V nasich "obchodnych podmienkach" Najdete na uvodnej stranke zjednodusene napisanu ponuku na  kombinovanu objednavku. Nase podmienky su docele podobne a mame aj identicku tabulku na postovne pre lepsiu orientaciu.
Doteraz mna osobne kontaktovali dvaja "menej chapavy" zakaznici aby som im vysvetlili ako "combi-order" funguje...Uviedol som im prakticky priklad s vahou a kolko sa da a ako usetrit. Pochopili, objednali.

Ceresnickou na torte su nasi drahy kupujuci z USA. Pri CHECKOUT si kazdy zakaznik musi zvolit sposob platby/menu a samozrejme sposob dodania...ak nezvolite nepusti vas to dalej a objednavku neviete odoslat, uplne logicke pre kazdeho.
Nasi drahy zaoceansky zakaznici pravidelne zvolia moznost kombinovana objednavka z 4 dalsich sposobov ktore ponukame. Vacsinou s Gentlemanom pockame tak jeden den, nie kazdy totiz ma cas odkliknut dve objednavky za den. Potom zakaznika kontaktujeme, ze zvolil tento sposob ale druhy z nas objednavku neprijal, ci mame cakat atd.
asi tak 3/4 ak nie viac odpovedi od Amikov boli v style, ze chcu len objednat od jedneho z nas s dodatkom na combi-order ze "nechapem tomu", "nerozumel som", "myslel som, ze je to tak a tak" .  Nechapu ale aj tak zaskrtnu to comu nechapu. Osobne som mal aj 2x odpoved ze to chce zrusit lebo to vobec nechce, ziadne sorry ani kontaktovanie z jeho strany, ze to odklikol nechtiac.

Najprv sme sa Gentlemanom nad tym smiali, vsak Amici su blbci. Potom nam bolo do placu, ze ako moze byt niekto tak blbý. A tento mesiac to uz povazujeme za cistu buzeraciu pretoze combi order z USA nam padaju ako hnile hrusky.





Odhlásený CSPX

  • Príspevkov: 70
  • Parts collector
Re: BrickLink
« Odpoveď #83 : 29. November 2015, 16:11:06 »
Skúste tam napísať (aby pri check-out bolo jasné):  KOMBI not available for US stupiders (ale niekedy sa to píše aj ako customers, tuším...)  :P

Ja mám zase problém, že vidím jasne že nejakú položku mi neukazuje že mám vo wantliste podľa  Catalog info, tak si ju chcem pridať, všetko vypíšem čo treba a po pokuse odkliknúť mi vyhodí že položku už vo wantiste mám, tak sa prehabem podľa kategórii vo wantliste kedy som ju tam pridával (to vie podľa poznámky), a fakt tam už dlho je, akurát že mi to neukazuje žeby tomu tak naozaj bolo keď pozerám to blbé Catalog info a tam to má byť asi takto napr. : My wanted list (2) ak tam mám nejakú položku v dvoch farbách.
Aj keď tú položku z wantlistu vymažem a nanovo ju pridám, ani tak mi ju Catalog info nepridá, skrátka to asi blbne, ale len pri určitých položkách.
« Posledná zmena: 29. November 2015, 16:18:03 od CSPX »

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: BrickLink
« Odpoveď #84 : 29. November 2015, 16:13:37 »
Problém nie je v tom, že zvolia COMBINED, ale v tom, že už mám do 10 prípadov, zakaždým Amík alebo Kanaďan, nováčik, objednávka za 5centov a koniec, žiadna reakcia. Normálne premýšľam, že tú časť sveta odignorujem :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #85 : 30. November 2015, 09:36:02 »
Vie mi niekto vysvetlit, co chce BL povedat tymto mailom???

Dear LEGOPARK,

Your store inventory will be purged 2 weeks from this notice because you have not logged in to BrickLink for 180 days as outlined in the BrickLink purging old data policy:
http://www.bricklink.com/help.asp?helpID=116

To prevent your store inventory from being deleted, you must simply login to BrickLink:
http://www.bricklink.com/my.asp

Thank you for using BrickLink.com!


Ako po anglicky viem, len nechapem vyznam?! Uz im tam sibe??
« Posledná zmena: 30. November 2015, 12:39:10 od Administrator »

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: BrickLink
« Odpoveď #86 : 30. November 2015, 12:35:21 »
Vie mi niekto vysvetlit, co chce BL povedat tymto mailom???

Dear LEGOPARK,

Your store inventory will be purged 2 weeks from this notice because you have not logged in to BrickLink for 180 days as outlined in the BrickLink purging old data policy:
http://www.bricklink.com/help.asp?helpID=116

To prevent your store inventory from being deleted, you must simply login to BrickLink:
http://www.bricklink.com/my.asp

Thank you for using BrickLink.com!

Ako po anglicky viem, len nechapem vyznam?! Uz im tam sibe??

Taky mi přišel tento email.

« Posledná zmena: 30. November 2015, 12:39:51 od Administrator »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #87 : 30. November 2015, 14:03:49 »
Tak toto vidim prvy krat  :o neviem si predstavit ze 180dni sa neprihlasit.  Vsak BL a tatralug mam skoro ako domovsku stranku :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #88 : 30. November 2015, 22:18:07 »
Tých 180 dní chápem, v čase keď sú SW, ktoré jedným-dvoma kliknutiami vytvoria v ich databáze tisícky dielov tak treba to čistiť od ľudí čo to nepoužívajú.

Ale toto konkrétne je nejaká chyba keď sa im zmenil dátum pri nejakých prácach, čo spôsobilo neblahé efekty - napr tieto maily a niektorým ľuďom čo majú automatické zavieranie obchodu to túto funkciu spustilo, rušilo to objednávky a podobne. Predajci niesú moc radi :D
http://www.bricklink.com/messageThread.asp?ID=197625&nID=954753
http://www.bricklink.com/messageThread.asp?ID=197643&nID=954863

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #89 : 30. November 2015, 22:26:50 »
Tých 180 dní chápem, v čase keď sú SW, ktoré jedným-dvoma kliknutiami vytvoria v ich databáze tisícky dielov tak treba to čistiť od ľudí čo to nepoužívajú.

Kokos, ale sak ja som tam denne lognuty, tak co mi pisu, ze som 180 nebol? Sak chapaj...