Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184562 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #375 : 18. Júl 2018, 11:42:35 »
Do poslednej chvile som dufal, ze leaknute foto je fejk, a nedokazal som si predstavit v roku 2018 spravit nieco tak zle, ze by to neobstalo ani v roku 1988.
To auto absolutne nic nepripomina original - ani z globalneho pohladu (je to hnusne hranate, v porovnani s oblymi, ladnymi tvarmi originalu a vobec nesedia proporcie auta), ale ani z hladiska detailov (totalne nesedi predna maska, sklon celneho skla, zakoncenie vzadu, celne svetla, zaoblenie strechy vzadu, karoseria okolo kolies). Tento set pripomina nepodareny MOC a keby ho niekto tuto vycapil na fore, tak ho asi sfukneme.
Pre mna ako fanusika 007 je to najvacsie sklamanie v lego dejinach. Totalne to prekonava ine fiaska z poslednych rokov (ASSault on hoth, remastrovanu death star ci vrak lode silent mary namiesto poriadnej lode).
A nezachrania to ani pripadne funkcie ako vystrelovacie sedadlo, lebo klucovy je vonkajsi dizajn.
Bude to velka skuska pre fanusikov, lebo je to must have tema, ale zaroven totalny nepodarok. Horsie sa to spravit nedalo, a ovela lepsie by urobili, keby to nespravili vobec - aspon by bola nadej, ze tato tema sa este niekedy objavi napr v Ideas. Takto ju zabili uplne a naveky. A poslapali nielen 007 temu, ale aj Aston Martin. A nejde mi do hlavy, ako toto mohlo prejst co len 1 schvalovacim stupnom. Ked to nevedeli spravit poriadne, tak to nemali spravit vobec, alebo potom ako komplexny set s mensim autom a figami. Ale aj taketo typy sa daju pekne spravit, vid Jaguar v nedavnom Ideas.
Jedina nadej blika, ze to nejaky fachman trochu prerobi do ludskej podoby - ale neviem ci sa to da, je to prilis zle od podstaty.
A bodku tomu dava cenovka - 150 eur za 1300 cielikov??? seriem vam z vysoka na vasu trapnu licenciu, licencia bola aj pri predoslych expert autach a pomer dielikov a ceny bol niekde UPLNE inde.
Dufam ze ludia nebudu blbi a z tohto bude poriadny prepadak a TLG sa trochu pouci. Ale velka skoda, ze si ten prepadak vyskusaju prave v tejto teme. Creator Expert bola jedna z najlepsich serii.
A najtrapnejsi je ten hype okolo, ked z hoto robia velke halo, a potom ukazu takyto produkt. Za toto si zasluzia zasypat tvrdou kritikou.
« Posledná zmena: 18. Júl 2018, 11:44:47 od mesje »

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #376 : 18. Júl 2018, 12:26:14 »
Cena je v poho. Urcite mali v plane ako pri vlakoch. Kup 2 a postav jedno poriadne.

Decku das na vyber Modular alebo toto :D. Som zvedavy co si vyberie.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #377 : 18. Júl 2018, 12:30:47 »

Decku das na vyber Modular alebo toto :D. Som zvedavy co si vyberie.

vybere si modular. autu chyba fig. to je dalsie minus setu - i ked expert auta su bez figov, tu sa hodil, lebo je tam vystrelovacia funkcia, ktoru nevies vyuzit bez figa + je to specificky set k teme, ktora bez figa neni ono.
ale ani jeden set neni pre decka.
ale to porovnanie s modularom je na mieste - za tu istu cenu mas perfektny dom s pestrym interierom, alebo auto - nepodarok.
a ta farba to este viac zabija...
ale aspon funkcie su dobre spravene a potesia. to bude mozno 1 z kamenov urazu - moc sa zamerali na tieto doplnkove funkcie a unikla im podstata...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #378 : 18. Júl 2018, 12:36:56 »
Vy slováci máte jedno krásné slovo -grc. A toto je Grc všech grců. Vypadá to jako parodie na astona kterého omr..al trabík. Teda ono to fakt vypadá spíš jak trabant...z astona to má len kola.

Odhlásený stebynko

  • Príspevkov: 17
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #379 : 18. Júl 2018, 12:51:42 »
Niekto tu pred casom pisal, ze modely ako Chiron nepatria do Technicu ale skor do Creatora. Ze by lepsie vynikli detaily, auto by bolo viac podobne realite, atd. Tak nech sa paci, tot vysledok. A vdaka, ze Chiron je v serii Technic. 

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #380 : 18. Júl 2018, 12:53:32 »
Niekto tu pred casom pisal, ze modely ako Chiron nepatria do Technicu ale skor do Creatora. Ze by lepsie vynikli detaily, auto by bolo viac podobne realite, atd. Tak nech sa paci, tot vysledok. A vdaka, ze Chiron je v serii Technic.

to ze sa im nepodarilo dobre spravit astona, neznamena, ze ta koncepcia je zla. Vsetky ostatne expert auta su perfektne spravene (iste najdu sa drobne detaily, ale to patri k legu).

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #381 : 18. Júl 2018, 13:03:38 »
Robil to ten istý dizajnér čo aj doteraz - nechápem, kam pozeral...
Skvostnej F40-ke tento tragáč nesiaha ani po prahy dverí...

Odhlásený stebynko

  • Príspevkov: 17
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #382 : 18. Júl 2018, 13:12:50 »
Nechapem ani ja, tiez som cakal lepsi výsledok. Kazdopadne do zbierky aut z Creator Expert musi ist. Ale zial, asi len do zadnej casti policky :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #383 : 18. Júl 2018, 13:27:18 »
Aj v Creatore sa dajú približne vystihnúť tvarovo náročnejšie autá. Vždy to ale bude posobiť trochu krabicovo, to je fakt.
Ale ten Aston Martin...to vôbec netrafil ani približne ??? Smiešne uzučké to je, a strechu keby potiahol ešte kúsok dozadu, tak čistý kombík,  ;D

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #384 : 18. Júl 2018, 13:32:15 »
Vy slováci máte jedno krásné slovo -grc. A toto je Grc všech grců. Vypadá to jako parodie na astona kterého omr..al trabík. Teda ono to fakt vypadá spíš jak trabant...z astona to má len kola.

My na to mame aj emotikon -  :vomitsmall:  >:D

Niekto tu pred casom pisal, ze modely ako Chiron nepatria do Technicu ale skor do Creatora. Ze by lepsie vynikli detaily, auto by bolo viac podobne realite, atd. Tak nech sa paci, tot vysledok. A vdaka, ze Chiron je v serii Technic. 

Ja si myslim, ze ak chceli mat ten model prespikovany funciami, tak PRAVE tento model mat byt spraveny v Technicu!

Robil to ten istý dizajnér čo aj doteraz - nechápem, kam pozeral...
Skvostnej F40-ke tento tragáč nesiaha ani po prahy dverí...

VELMI ma sklamal Mike! :( (n)

Aj v Creatore sa dajú približne vystihnúť tvarovo náročnejšie autá. Vždy to ale bude posobiť trochu krabicovo, to je fakt.
Ale ten Aston Martin...to vôbec netrafil ani približne ??? Smiešne uzučké to je, a strechu keby potiahol ešte kúsok dozadu, tak čistý kombík,  ;D

Ten Jaguar je krasny priklad toho, ze sa daju aj zaoblene auta v CREATORE spravit!

Ten Aston je od mimo misu prednej masky (tu najdete prorotyp tohto auta zpred vyse 10. rokov - dufal som, ze takto v sucasnosti set vyzerat nebude, ale MINIMALNE masku mal lepsie prevedenu) az po zadne partie nepodareny. Nechapem, ako TOTO mohlo prejst cez komisiu v Astone. Vysvetlujem si to tak, ze komisia v Astone nemala ani potuchy, ze z LEGA sa da postavit nieco ine ako domceky zo 70. a 80. rokov, a tak malo aj toto pre nich WOW efekt. Lebo toto by nikto sudny do predaja nepustil. (n)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #385 : 18. Júl 2018, 19:31:43 »
V akej je farbe? LBG?
No tvarovo by to mohlo byť lepšie, ale nemám s tým moc skúseností, ktovie prečo sa s tým viac nevyhral ten autor?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #386 : 18. Júl 2018, 20:35:54 »
mesje to tu už napísal.  Ja len kratko. Hnus, grc, total shit. Toto ak si niekto kúpi tak by mal ísť k očnému. Toď vše.  :vomitsmall: :vomitsmall: (n)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #387 : 18. Júl 2018, 21:25:12 »
Mam vip kartu uz roky a nikdy mi neprislo na mail co chystaju ake su novinky a podobne...az dnes...specialna ponuka ze si mozem set kupit uz od 18.7. A to len preto ze som vip...takze to asi aj oni vidia...ze to treba predat co najskor ...neskor to bude prepadak
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #388 : 18. Júl 2018, 21:33:39 »
mesje to tu už napísal.  Ja len kratko. Hnus, grc, total shit. Toto ak si niekto kúpi tak by mal ísť k očnému. Toď vše.  :vomitsmall: :vomitsmall: (n)

Napr. ja si to aj napriek tomu kupim. A k ocnemu na kontrolu sa chystam uz 3 mesiace ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #389 : 18. Júl 2018, 21:45:05 »
Tak na diely by to mozno šlo, ale aspon v 50 % sale.... ;)