Autor Téma: LEGO Store  (Prečítané 102800 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #345 : 17. November 2019, 12:23:23 »
Zložitosť záleží na tom čo je v zákulisí. V tomto je USA pred Európou a jej rozdrobenosťou. Ak sa nemýlim tak Rakúsko ide z Nemeckého skladu, Francúzi si pôjdu zo svojho, Briti tiež. A v celom D-AT toľko Stores ako napr v Kalifornii a podobne v ďalších krajinách kde sa to dá namapovať ešte na menšie US štáty a stále to nedosiahne celok. A každý tento fragment môže potrebovať úpravy tak aby sa dal prezentovať na jednej stránke. Celkovo výhodnosť nasadzovanie nového systému v Európe bude menšia.  :-\
Voči tomu to má Pompo podobné USA - jedna firma, centrálne skladovanie, jeden typ systému na pobočkách, jedna nezávislá vlastná stránka - tam určite platí to čo vravíš o jednoduchosti...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #346 : 17. November 2019, 12:37:45 »
Nech by tých skladov mali neviem koľko a dodávali krížom krazom do storov, nemôže to byť žiadny problém držať v 1 prehladnom systéme. Toto zvládnu aj studaci na stredoskolskej sutazi. Hádam nefunguju tak že dojde trotl na kamióne a od oka nalozi škatule bez evidencie... skôr je problém vo voli niečo zmeniť... bavíme sa tu totiz o firme, ktorej nefunguje ani vyhľadávanie na stránke:)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #347 : 17. November 2019, 12:41:30 »
Hádam nefunguju tak že dojde trotl na kamióne a od oka nalozi škatule bez evidencie...

No obavam sa, ze funguju. Vzhladom na to, ze ten trotl kludne nejaku paletu vylozi kseftarovi v BA a ten to predava na Bazosi a paleta nikomu nechyba.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #348 : 17. November 2019, 13:55:04 »
No ak by to bolo stredoškolsky ľahké tak firmy ako SAP nemajú biznis :)

Centrálny sklad je len jedna časť v distribučnom systéme. Ak by sa brala len tá, tak stránka ukáže akurát, že X-tého Y-mi bolo vyexpedované nejaké množstvo do kamióna, či už je na predajni, predané,... to už neukáže. Podstatné je aby fungoval systém na predajňach, ako skladový prepojený na pokladňu tak aj systém práce kde najmä zadávanie na vstupe (pokladňa rieši výstup). No a tu už sa prejavujú lokálne štruktúry a zvyky.
Samozrejme že technicky a administratívne sa to dá spraviť. Lenže tu ide do hry náklady (IT, ľudské,...) na to aby sa to dalo vs zisk. A toto sa zrovna v USA s masovosťou určite spravilo ľahšie...

KLF: ver tomu, že straty sa evidujú. A ak by bol kamionista tak sprostý, že vyloží celú paletu tak mu na to rýchlo prídu. Ono je v záujme odberateľa si prekontrolovať či mu vyložili všetko inak je to už jeho manko a celá paleta sa ľahko neskryje. Za to ak chýba pár kusov tu a tam ...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #349 : 17. November 2019, 14:10:59 »
Prepáč toto že je ťažké nahodit neberiem. Neberem ani ze to je nákladné  ked to maju aj mnohe nase shopy (ano maju 1 sklad, ale aj 1000x menej zdrojov!). V základnom tvare sa dá udržovať systém aj v excely. Je to len o totálnej neschopnosti ľudí co majú na starosti web shop. Dokaz je to v akom je stave. Alebo je tazke naprogramovat aj vyhľadávanie na stránke či spravne zoradenie produktov?
 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #350 : 18. November 2019, 18:44:21 »
Toto je úplne iný svet ako nejaké lokálne hračkárstvo. Navyše nemôžeš porovnávať zisky celej grupy s rozpočtom jedného oddelenia.

Kto má interné skúsenosti s nadnárodnými korporáciami pochopí, kto nie tak asi ani nemôže ...  nemám viac čo na to napísať.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Store
« Odpoveď #351 : 19. November 2019, 12:37:26 »
este raz - bavime sa tu o firme, ktora nezvlada mat ani zakladnu funkcnu web stranku s absolutne jednoduchymi primitivnymi funkciami... takze sa tu neda ani bavit o zlozitosti, ale skor o neochote alebo neschopnosti, maju to v pazi, ci poskytnu nejaky servis naviac. Bavime sa tu o beznom skladovacom softe, ktory ma dnes hocikto. Nie o nejakom sofistikovanom systeme, ktory ma predikovat a odhadovat, ktory shop ma mat kolko zasob a kde je idealne presunut krabice, alebo ako ma amazon, co uz uz vopred dorucuje na urcity hub podla frekvencie nakupov, je to len jednoducha evidencia, kde sa niekde odcita polozka a niekde pricita...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #352 : 22. November 2019, 11:09:34 »
Podľa informácii od Nemcov je už možné vymieňať VIP body za kupóny primo v pokladničnom systéme v obchodoch.
Podmienkou je, že sa VIP člen musí aspoň raz úspešne nalogovať na tú novú stránku rewards.lego.com aby sa aktivoval ten nový VIP systém

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: LEGO Store
« Odpoveď #353 : 29. November 2019, 20:26:34 »
Bola som dnes vo Viedni, chcela som si tam uplatniť pri pokladni body a povedali mi, že nemôžem pretože môj účet nie je registrovaný v Rakúsku. Čiže keď som si pri zakladaní účtu zadala slovenskú adresu, tak si nemôžem pri nákupe v Rakúsku uplatniť moje body. Môžem si ich uplatniť jedine pri nákupe on-line...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #354 : 25. Marec 2020, 21:53:35 »
Store kalendár korona style  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #355 : 05. Júl 2020, 18:53:01 »
Nemci sa snažia skatalógovať ponuku v stene v obchodoch v regióne
https://www.stonewars.de/wissenswertes/pick-a-brick-uebersicht-startschuss/

Majú aj Donauzentrum z 4. júla


Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: LEGO Store
« Odpoveď #356 : 05. Júl 2020, 20:18:00 »
No niektoré diely by sa veru hodili.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Store
« Odpoveď #357 : 05. Júl 2020, 21:58:33 »
A zdajú sa mi aj zaujímavejšie, než bývajú bežne. Napr. tie dva na mieste 3 a 4

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #358 : 07. Júl 2020, 07:57:03 »
Bola som dnes vo Viedni, chcela som si tam uplatniť pri pokladni body a povedali mi, že nemôžem pretože môj účet nie je registrovaný v Rakúsku. Čiže keď som si pri zakladaní účtu zadala slovenskú adresu, tak si nemôžem pri nákupe v Rakúsku uplatniť moje body. Môžem si ich uplatniť jedine pri nákupe on-line...
S tymi bodmi to tak bohuzial maju.. daju sa uplatnit iba v zemi registracie.. ja som mal tiez rakusko ale ked som si na eshope region SK chcel uplatnit tak mi to nevzalo.. museli mi zmenit region a teraz mozem uplatnovat zase iba na eshope.. je to sice blbost, ale akceptujem kedze v tom chcu mat jasno, kto a kde nakupuje.. Nechapem, ale ako je mozne, ze nestihaju zasobovat novinkami.. napr. novu technic motorku uz mam objednanu dva mesiace a nie su schopni mi ju stale dodat, hoci na alze si ju mozem kupit a mat ju hned...takze chcel su ju mat skorej ako v obchodoch, preto som ju kupil od nich za plnu sumu a teraz sa prave v tych obchodoch mozem na nu iba pozerat a cakat, kym sa uraci oficialnemu Lego shopu mi ju dodat....
« Posledná zmena: 07. Júl 2020, 07:58:46 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #359 : 07. Júl 2020, 11:57:29 »
Čo sa týka regiónu tak sa jedná o obmedzenie vyplývajúce z toho ako funguje nový VIP systém, kde región je doležitejšia položka ako predtým. Tu je otázka prečo si to človek nemôže zmeniť sám, či už preto aby mali nad tým väčšiu kontrolu skrz zákaznícke centrum, alebo pretože by túto funkciu museli dodávateľovi zaplatiť  a je to pre minimálne množstvo ľudí.
Tak isto je tu snaha integrovať frančízované LEGO Certified Stores viac do systému oficiálnych obchodov(napríklad v Španielsku a Taliansku sa majú zúčastniť AFOL Days). Hovorí sa že raz (niekedy, možno,...  >:D ) by mali dovoliť v LCS aj tieto VIP kupóny a regionalna kontrola je tu výhodná lebo LCS stále spadajú pod zastúpenie v danej krajine (ktoré chcú mať svoje ovečky ... teda zákazníkov pod dozorom).

LEGO Stores a Shop su riadené ako samostatná jednotka s vlastnými skladmi a v podstate si musia plánovať vlastný nákup tovaru z centrály. Narozdiel od bežných obchodov, kde sa skrz veľkosklady alebo u veľkých hráčov napriamo plánuje a kontrahuje nákup na dlhé obdobia, sa zdá že v planování oficiálnych obchodom to asi niekde uviazlo  >:D Holt asi boli zvyknutí na rýchly prístup do centrály, ale keď im odlifrovali kopec tovaru do USA (kde je zavrená mexická fabrika kvôli COVIDu) tak asi neni z čoho naberať  ::)

Tu je narade otázka čo sa stane keď sa vyprázdnia sety z bežného dodávateľského reťazca, ktorý je síce masívnejší a s väčšou zotrvačnosťou ale nie bezodný. A ak sa nerozbehne mexická fabrika. Či bude LEGO stíhať dodávať všetkým dostatočne.