Autor Téma: TECHNIC-Kombajn  (Prečítané 7557 krát)

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
TECHNIC-Kombajn
« : 18. Január 2014, 17:10:18 »
Ahojte.Sľúbený tretí poľnohospodársky stroj je kombajn.Pôvodne to mal byť CASE AF rad 20,ale nemám všetky diely v červenej,tak je to len kombajn :D...
Popis:
Pohon-1x XL-Motor
Riadenie-1x M-Motor
Zdvih žacieho mechanizmu-1x M-Motor
Otvaranie vyprázdňovacej rúry-1x M-Motor
2x PF prijímač,1x B-Box
Pohon je na prednej náprave cez diferenciál+dvojstupňová prevodovka ovládaná manuálne,prihrňač sa dá manuálne zdvyhnúť,kosa je tiež poháňaná od XL-Motora,a celý mechanizmus sa dá vypnúť.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #1 : 18. Január 2014, 17:14:40 »
Vravis, ze s Tebou mozme pocitat na vystavy? ;)

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #2 : 18. Január 2014, 20:11:42 »
Tieto 3 modely možem poskytnúť na niektoré výstavy,až je záujem, lebo som sa dočítal že vozidiel je "plná oná"... :D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #3 : 18. Január 2014, 20:12:15 »
Kráása bratm - vyzerá to úplne k nakusnutiu  O0

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #4 : 18. Január 2014, 20:56:48 »
Nebola by možnosť spraviť malé videjko? :)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #5 : 18. Január 2014, 21:03:52 »
Veľmi dobre  (y).

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #6 : 18. Január 2014, 22:42:29 »
lebo som sa dočítal že vozidiel je "plná oná"... :D

No aby nedoslo k nedorozumeniu. Tym vyjadrenim som myslel, ze v 80-tych rokoch bolo vela oficilanych setov - vozidiel. Urcite dost nepomer oproti budovam. Tym som urcite nechcel povedat, ze mame na vystavy veeela takychto skvostov. Tych mame ako safranu, zalostne malo, takze tieto tvoje by boli velmi prijemnym spestrenim. Tak som to snad objasnil ;)

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #7 : 19. Január 2014, 12:08:25 »
Nemám slov  :o parádny stroj  (y) a chcelo by to video aj s tými traktormi ;-)

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #8 : 19. Január 2014, 12:38:13 »
No aby nedoslo k nedorozumeniu. Tym vyjadrenim som myslel, ze v 80-tych rokoch bolo vela oficilanych setov - vozidiel. Urcite dost nepomer oproti budovam. Tym som urcite nechcel povedat, ze mame na vystavy veeela takychto skvostov. Tych mame ako safranu, zalostne malo, takze tieto tvoje by boli velmi prijemnym spestrenim. Tak som to snad objasnil ;)
...tak už je to jasné.... 8)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #9 : 21. Január 2014, 14:36:33 »
Tento kombajn je parádny človeče (y) ,ten dizajn sa ti velmi podaril...a ten celý mechanizmus fungujúci ani nehovorim.
Tými dvoma kolečkami na streche sa čo ovláda?
A to zdvíhanie celého mechanizmu funguje cez páku? Najskor som predpokladal, že tam máš linear actuatory...ale miesto nich tam vidím dva tlmiče,tie to držia zospodu. Keď je to spustené na zemi celé, tak tie tlmiče sú stlačené na doraz?

Na video by som sa pozrel veru...ked sa to roztočí, tak to asi pekne "vajcovito hádže" či? :) (alebo tie tlmiče to ztlmia?)

PS: a výfuk máš kde?  ;)

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #10 : 21. Január 2014, 21:28:19 »
Tento kombajn je parádny človeče (y) ,ten dizajn sa ti velmi podaril...a ten celý mechanizmus fungujúci ani nehovorim.
Tými dvoma kolečkami na streche sa čo ovláda?
A to zdvíhanie celého mechanizmu funguje cez páku? Najskor som predpokladal, že tam máš linear actuatory...ale miesto nich tam vidím dva tlmiče,tie to držia zospodu. Keď je to spustené na zemi celé, tak tie tlmiče sú stlačené na doraz?

Na video by som sa pozrel veru...ked sa to roztočí, tak to asi pekne "vajcovito hádže" či? :) (alebo tie tlmiče to ztlmia?)

PS: a výfuk máš kde?  ;)
Ďakujem za pochvalu od "majstra MODELTEAMu"... :)
Jednym kolečkom na streche sa ovláda prevodovka: 1-0-2, a druhým žací mechanizmus. vyp.-zap.  Jeden XL Motor zabezpečuje pohon kombajnu (1-0-2) aj pohon žacieho mechanizmu (vyp.-zap.) Čiže pri jazde vpred-vzad (1-2) môže byť mechanizmus vypnutý alebo zapnutý,ale dá sa spustiť aj samostatne pri zaradenom neutrále (0).
Celý mechanizmus zdvíhajú dva LA+M-Motor,a tie pružiny slúžia na zníženie tlaku na pôdu pri kopírovaní terénu.Keď je mechanizmus zdvihnutý,tak pružiny sú tak na pol stlačené,a keď je to spustené na zemi tak to má hore aj dole krátky pohyb na tých pružinach...Funguje to tak aj v skutočnosti.
Neviem podľa čoho si uvážil že to "vajcovito hádže" no nemáš pravdu. Keďže to nemá vysoké otáčky ide to celkom pekne-aj prihrňač,aj kosa. ;)
 No a na ten výfuk som zabudol :D :D :D   ...ale dorobím....

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #11 : 22. Január 2014, 10:46:40 »
Jasné  :)
Z tej fotky zo spodu už tomu teraz chápem. A aj to odpruženie mi je jasné...to mávajú aj odhŕňače na radlicách takisto. Do kombajnov sa nerozumiem, tak len preto som sa pýtal.

To s tím hádzaním ma napadlo len koli tomu, že lego je dosť pružné pri vačších dlžkach. Ten priemer spolu s tou šírkou som myslel, že to bude hádzať aj hlavne koli tým čiernym oskám dlhým. Lebo tie dva "6-hrany" vnútorné niesú spojené s centrálnou oskou ak dobre vidím. Ale máš pravdu, ono sa to aj v reále netočí rýchlo. Ma to len zaujimalo proste. :D Šak ked to zobereš na nejakú najbližšiu výstavu, tak mi to pustíš...nech mi to pokosí prsty  ;D


Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: TECHNIC-Kombajn
« Odpoveď #12 : 09. Apríl 2014, 17:44:06 »
nadhera kombajny som vzdy miloval to bola prva vec ktoru som si ako 10 rocny z lega postavil ;) ale toto je mega
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space