Autor Téma: Hrad  (Prečítané 4643 krát)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Hrad
« Odpoveď #15 : 14. Október 2019, 18:32:00 »
Rozprávkovo pekný  (y) .

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #16 : 14. Október 2019, 21:18:42 »
Pekny hradik, citit v tom vplyv classic castle, ale aj novsie techniky, spolu to celkom dobre funguje  (y)

S tou strechou tazko povedat, zavisi, co od nej ocakavas - tvar ma byt klasicky stvorboky ihlan, alebo maju byt rohy este nejako skosene? Sklon presne takyto, alebo moze byt strmsi, miernejsi, premenlivy? Presah strechy ponad murivo moze byt mensi, vacsi, alebo ma byt presne takyto? Farba cierna, alebo moze byt DBG? - Z toho potom vyplynu nejake moznosti.

Farba čierna, lebo aj ostatné strechy sú čierne. Chcela som urobiť 8-uholníkonú strechu, to ale nedopadlo dobre, tak som sa vrátila k tejto verzii. Sklon je ok, strmší by som už nerobila, to by potom bola príliš vysoká, presah ponad murivo môže byť aj trošku väčší, ale aj toto je ok.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #17 : 14. Október 2019, 21:21:42 »
Paci sa mi  (y)
Ked som uvidel fotku, tak som si povedal ze to je na podlozke 48x48 - ze to vsetko sa na mensiu podlozku zmestit nemoze. Omyl, moze  :) a este to aj dobre vyzera  :D

Pekný hrad, prepracované detaily ...

pekné  (y), som zvedavý na priekopu, tá sa tam pýta  :D :D  :D

Rozprávkovo pekný  (y) .

Ďakujem  ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Hrad
« Odpoveď #18 : 14. Október 2019, 22:54:42 »
Veľmi pekný hrad a ako tu už chalani predo mnou písali, klobúk dole, že si sa s takou peknou a mohutnou stavbou vošla na baseplate 32*32  :o
Chválim   :)) (y)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Hrad
« Odpoveď #19 : 16. Október 2019, 08:04:41 »
Konečne hrad! Ozaj sa podaril. Smelo do rozšírenia (priekopa), pridať trošku zelene do okolia, možno ho skúsiť posadiť do terénu.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #20 : 16. Október 2019, 20:09:06 »
Veľmi pekný hrad a ako tu už chalani predo mnou písali, klobúk dole, že si sa s takou peknou a mohutnou stavbou vošla na baseplate 32*32  :o
Chválim   :)) (y)

Ďakujem :) Pre mňa je jednoduchšie stavať na menšej ploche. Jednak nemám dieliky veľké stavby a tiež čím menšie stavby robím, tým viac sa viem pohrať s detailami. Na 48x48 by to bolo zbytočne rozťahané.

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #21 : 16. Október 2019, 20:10:07 »
Konečne hrad! Ozaj sa podaril. Smelo do rozšírenia (priekopa), pridať trošku zelene do okolia, možno ho skúsiť posadiť do terénu.

Ďakujem, rozšírenie určite bude ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Hrad
« Odpoveď #22 : 17. Október 2019, 11:18:27 »
Nieco som poskusal na tu strechu - hlavny zadrhel je asi v tom, ze strany veze nie su rovnako dlhe, takze to ma iste obmedzenia. Osobne sa mi najviac pozdava klasika zo sloped brickov, tie platove su jedna prinizka a druha privysoka, este som pre zaujimavost dal jednu specialitku, co ma idealne podorysne rozmery, a ten diel sa robil aj cierny.


Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Hrad
« Odpoveď #23 : 17. Október 2019, 11:59:54 »
Super, mne sa to velmi paci. Taky meni hrad, poriadne vyuzity priestor na podlozke. Pekne detaily, ziadna stena nie je jednotvarna.  (y)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #24 : 17. Október 2019, 12:13:38 »
Nieco som poskusal na tu strechu - hlavny zadrhel je asi v tom, ze strany veze nie su rovnako dlhe, takze to ma iste obmedzenia. Osobne sa mi najviac pozdava klasika zo sloped brickov, tie platove su jedna prinizka a druha privysoka, este som pre zaujimavost dal jednu specialitku, co ma idealne podorysne rozmery, a ten diel sa robil aj cierny.

Nooo... tá špecialitka, ako si to nazval, sa mi dosť páči ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Hrad
« Odpoveď #25 : 17. Október 2019, 12:27:56 »
Hej, len vyska je uz celkom dost - ale splna to vsetko - pomer stran, skosene rohy - a ten diel by asi ani nemusel byt nejaky ukrutne drahy, vid bricklink

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Hrad
« Odpoveď #26 : 17. Október 2019, 12:56:34 »
Hej, len vyska je uz celkom dost - ale splna to vsetko - pomer stran, skosene rohy - a ten diel by asi ani nemusel byt nejaky ukrutne drahy, vid bricklink

Nie je ukrutne drahý, len poštovné by bolo drahé, musela by som ho objednať zo zahraničia.