Autor Téma: Kubove Technicy  (Prečítané 6369 krát)

Odhlásený JakubKubo

  • Príspevkov: 11
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #15 : 25. December 2014, 22:09:32 »
Mne zas naopak :)
Ale sto ľudí, sto chutí,
povedali ľudožrúti. :P
Takže páči sa vám môj kamión? ešte cca 15 fotiek uploadnem, ak to bude potrebné alebo ak sa to bude páčiť ľuďom.
« Posledná zmena: 25. December 2014, 22:12:20 od JakubKubo »

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #16 : 26. December 2014, 07:43:11 »
Mne sa paci ale ako povedal KLF lepsie by bolo pouzit brick technic ;). Ale jeto tvoja fantazia tak ty musis rozhodnut co sa tebe paci :)

Odhlásený JakubKubo

  • Príspevkov: 11
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #17 : 26. December 2014, 17:02:08 »
Nemám ani technic brick, to čo tam je je len z LEGO Technic žeriava MKII, konkrétne z ramena.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #18 : 26. December 2014, 17:08:56 »
Nemám ani technic brick, to čo tam je je len z LEGO Technic žeriava MKII, konkrétne z ramena.
keby si sa zaregistroval skoršie by som ti predal bricky 2,pol kila som mal som to predal za 45e to je podlá mňa dobra cena 

Odhlásený JakubKubo

  • Príspevkov: 11
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #19 : 31. December 2014, 23:48:06 »
Ako by som mohol veľmi rýchlo ukladať obrázky presne na 512KB aby som to mohol rýchlo nahrať?
Pretože manuálne to zmenšovať ma fakt nebaví  >:( Pridám aj pár starších modelov....keď budem mať čas :D
Štastný nový rok všetkým LEGO maniakom  :D
JakubKubo

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #20 : 01. Január 2015, 00:58:55 »
Ako by som mohol veľmi rýchlo ukladať obrázky presne na 512KB aby som to mohol rýchlo nahrať?
Pretože manuálne to zmenšovať ma fakt nebaví  >:( Pridám aj pár starších modelov....keď budem mať čas :D
Štastný nový rok všetkým LEGO maniakom  :D
JakubKubo

Nastav si na fotaku mensie rozlisenie ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #21 : 01. Január 2015, 14:02:59 »
Ja osobne používam prehliadač XnView http://www.xnview.com/en/xnview/ a na hromadne zmenšovanie funkciu "Batch Processing" (neviem ako to je v Slovenskom či českom preklade programu, používam angličtinu) na zmenšenie rozlíšenia. Tu je príklad https://www.youtube.com/watch?v=IfnmOzUyJ9A
Program dovoľuje uložiť tieto nastavenia jednoducho ich potom vyvolať bez potreby naklikávania (označené na script na prvej obrazovke funkcie)
Napríklad toto je jeden z mojich - Ukladá obrázky ako JPEG kvality 95 do podadresára "small" priamo v mieste fotky (tj neprepíše originál) a tranformácie sú - zmenšenie do 1400x1200 a odstánenie metadát . https://www.dropbox.com/s/myxbbwh4k9rlufk/resizeweb1400x1200_clean.xbs?dl=0
Tieto vychádzajú okolo 300-400kB podľa obsahu. Zmenou rozlíšenia a JPEG kvality sa to dá stiahnuť nižšie.

 xnView dovoluje robit s jednotlivými obrázkami základné úpravy ako orez, rotácie, zmeny kontrastu a expozície, farebných odtieňov a potom viac.

Porozmýšlal by som nadtým, či skôr ako "rýchlo" sem dať fotky s ktorými sa niekto pohrá aby boli kvalitnejšie...


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kubove Technicy
« Odpoveď #22 : 01. Január 2015, 14:09:03 »
Jejda - stiahni si niekde ACDSee 6.0 a v priebehu 5 sekund (zmeral som to schvalne) mas zvacseny/zmenseny lubovolny pocet fotiek.