Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244891 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #945 : 29. Júl 2020, 18:33:07 »
Na českém fóru jsem zaznamenal, že končí  The Hidden Side... Prý možná proto aby to nekolidovalo s Ghostbusters: Afterlife. Což má být film, s původními (ještě žijícími) herci, v produkci Ivana Reitmana a v režii jeho syna, takže já doufám v návrat poetiky prvních dvou filmů... (Protože ten feminizovaný reboot jsem fakt nedokoukal, prostě to nebyli Ghostbusters a ignoroval jsem i tehdy vydané ECTO - což byl tentokrát konvertovaný "hearse" ne "ambulance" a na rozdíl od Ideas Ecta se dal otevírat).

Já bych se ovšem vůbec nezlobil, kdyby se vrátili k jedničce a dvojce. Ghostbusters HQ jsem si bohužel nechal utéct, deset tisíc je prostě deset tisíc :( ale třeba bude vydané znovu... Nebo že bychom se dočkalI UCS Ecto 1/2  v měřítku podobném loni vydanému Batmobile 1989 ?

« Posledná zmena: 29. Júl 2020, 18:43:20 od PC CZ »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #946 : 30. Júl 2020, 08:17:04 »
zatiaľ to nieje (jasné či to vôbec bude ) oficiálna téma, tak som to hodil pod všeobecné novinky

a zrušenie Hidden Side - podľa všetkých info predajcovia už dostali echo že majú dať posledné objednávky. Keďže Afterlife mal byť v kinách už o tomto čase tak ak sú nejaké sety tak už mali byť pripravené, s Hidden Side alebo bez. Skôr to vyzerá na slabé predaje. Ono za tím bude skôr dopyt ako konflikt s filmom, použitie AR technológie čo je podporované len na niektorých modeloch mobilov (väčšinou drahšich) tomu nepomohlo. Ono v tomto mohlo mať LEGO aj smolu, lebo tie cca 2 roky čo vyvíjajú set/tému sú v mobilnom svete dosť veľa, na to aby nejaká technológia prišla na výslnie alebo aj stagnovala (čo je príklad aj AR).

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #947 : 30. Júl 2020, 09:54:05 »
Tak to je slusne fiasko takto rychlo stiahnut tak silne promovane Hidden side, dokonca len par mesiacov po vydani poslednej vlny...
pri Hidden side je hlavny problem tie samotne sety - samotna pouzitelnost mobilnej technologie by sa dala postradat, ak by sety boli vydarene a pouzitelne same o sebe - ale nie su. Neda sa to vobec porovnat s Monster fighters... z hidden side obstoji len ten autobus a hrad. Ostatne hnus. A totalne vybuchli s figurkami - neni to licencovana vec, tak sa mohli vyburit bez obmedzeni - ale oni to uplne odflakli, su tam len nejaki trapni duchovia ci co to je.
Druhe zlyhanie je dizajn setov - otras, hnus, furt neviem co je vobec predna strana, a vobec neni na nej vidno o aky set ide!!! ako to ma byt dobre predavane, ked to doslova ani neni vidno na regaly? nenadarmo, obal predava. staci si to porovnat s dizajnom HP, avengers, atd, to si vyslovene pyta pozornost deciek...
Tematicky Ghostbusters moze byt nieco podobne, ale musia sa vyvarovat tychto chyb. Plus maju aspon nejaku bazu na odpich v podobe znamosti temy. Ale nech to daju robit dizajnerom co robili HP.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #948 : 30. Júl 2020, 12:50:18 »
trochu na margo hidden side...s niecim suhlasim s predrecnikmi ale s niecim nie....je pravda ze vacsina setov je o nicom a v podstate radsej mali ponechat len hru ako apku do smartfonu a nevyrabat k tomu zybtocny set...

ale...ja napríklad som si zadovazil tu restiku s obrovskou krevetou ako reklamou...je to vcelku podareny setik super detailna kuchyna i s vybavenim a aj to molo je fajn a mne sa to uplne hodi k IDEAS rybarskemu domceku ....z rovnakeho dovodu t.j. ako skvely doplnok k onemu domceku som si zadovazil aj tu rybarsku barku...ta je ako sita na mieru k domceku....samozrejme treba potlacit zopar detailov tykajucich sa tej ducharskej casti setov Hiden side...

no a prave naopak pre tu ducharsku cast tychto setov som si zakupil aj cintorin....ten sa fakt ukrutne hodi k hounted house od monster fighters....hrobceky mrtvolka duchovia a strasidelny strom ...

ale inak ozaj tie dalsie sety dla mna sa nedaju k nicomu pouzit....

majak som este dufal ze bude pekny ale nevydaril sa.....


Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #949 : 30. Júl 2020, 13:01:58 »
Na českém fóru jsem zaznamenal, že končí  The Hidden Side... Prý možná proto aby to nekolidovalo s Ghostbusters: Afterlife. Což má být film, s původními (ještě žijícími) herci, v produkci Ivana Reitmana a v režii jeho syna, takže já doufám v návrat poetiky prvních dvou filmů... (Protože ten feminizovaný reboot jsem fakt nedokoukal, prostě to nebyli Ghostbusters a ignoroval jsem i tehdy vydané ECTO - což byl tentokrát konvertovaný "hearse" ne "ambulance" a na rozdíl od Ideas Ecta se dal otevírat).

Já bych se ovšem vůbec nezlobil, kdyby se vrátili k jedničce a dvojce. Ghostbusters HQ jsem si bohužel nechal utéct, deset tisíc je prostě deset tisíc :( ale třeba bude vydané znovu... Nebo že bychom se dočkalI UCS Ecto 1/2  v měřítku podobném loni vydanému Batmobile 1989 ?

nuz nepocul som veru ze sa ma este spravit nieco co bude ozaj nadvazovat na povodne dva diely GB....nuz ale ked si vezmem ze z hercov uz su chlapici v pokrocilom veku, hoci verim ze Billovi Murrayovi, a Danovi Ayrkroidovi zostal zmysel pre humor, ze to nebude uz ono a znova sa len meno GB zhovadi tak ako si pisal sa uz zhovadil tym trapnym az debilnym filmom so zenskym obsadenim. Nuz a Ernie Hudson v povodných GB vobec nevynikol nicim (bol len do poctu asi aby malo zastupenie i blek medrrrz a to uz v 80tkach !!!)a chudak Egon alias harold ramis to uz ma davnejsie za sebou. A zeby Sighurny Wiiiverovaaa:-) chcela este oprasit staru slavu z GB a votrelcov ? no a nick moranis taktiez zabudnuty herec v GB posobiaci ako po veceroch vystudovany pravnik....no neviem nie som optimista.....uz mali GB nechat na pokoji ako nehasnucu legendu...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #950 : 09. September 2020, 10:38:07 »
Na zahraničních webech jsem zahlédl, že se chystá UCS Batwing... 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #951 : 09. September 2020, 10:48:59 »
Áno, unikli fotky návodu a nálepiek. Prosím nedávať sem  C:-)
Podľa toho čo vidieť to bude celkom veľká placka cca pol metra na pol metra.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #952 : 15. September 2020, 17:09:09 »
Do 2025 majú byť LEGO balenia recyklovateľné. Už budúci rok prvé sety na trhu s papierovými internými sáčkami.
https://brickset.com/article/53790/plastic-bags-inside-sets-to-be-replaced-with-paper-ones

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #953 : 16. September 2020, 10:05:45 »
Do 2025 majú byť LEGO balenia recyklovateľné. Už budúci rok prvé sety na trhu s papierovými internými sáčkami.
https://brickset.com/article/53790/plastic-bags-inside-sets-to-be-replaced-with-paper-ones

...ale že kvôli tomu bude vyrúbaných ešte viac lesov, to už je iná káva... :oldman:  :vomitsmall:

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #954 : 16. September 2020, 14:10:07 »
...ale že kvôli tomu bude vyrúbaných ešte viac lesov, to už je iná káva... :oldman:  :vomitsmall:

to je ako prislovie... Musi sa setrit za kazdu cenu. V konecnom dosledku sice nebudu plastove sacky, ale ako pises vyrubu polku pralesa na papierove ...to ze sa kvoli tomu zmeni klima a budu po dazdi zaplavy je uz chyba niekoho ineho...preco to nebalia do recyklovatelneho plastu? Stale sa hovori ako sa igelit rozklada stovky rokov, ale ze taska z teska sa ti rozlozi uz ked tam das nakup a chces ho odniest domov to nehovori nikto...to je ten spravny plast na sacik na kocky :-)))
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #955 : 16. September 2020, 14:41:04 »
to je ako prislovie... Musi sa setrit za kazdu cenu. V konecnom dosledku sice nebudu plastove sacky, ale ako pises vyrubu polku pralesa na papierove ...to ze sa kvoli tomu zmeni klima a budu po dazdi zaplavy je uz chyba niekoho ineho...preco to nebalia do recyklovatelneho plastu? Stale sa hovori ako sa igelit rozklada stovky rokov, ale ze taska z teska sa ti rozlozi uz ked tam das nakup a chces ho odniest domov to nehovori nikto...to je ten spravny plast na sacik na kocky :-)))

Na ten plast z Tesca si si aj sám odpovedal (chcel by si taký set čo v obchode napr. bol 1 rok a medzi tým by sa vo vnútri tie sáčky dotrhali alebo úplne rozpadli?)
A ten papier vieš odkiaľ ho budú mať?  Môže to byť recyklát, alebo budú mať vlastný les z rýchlorastúcou drevinu (napr. agát...)... Nemáme interné informácie z firmy... 
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #956 : 16. September 2020, 14:56:15 »
roztrhne ci rozloží ? trocha rozdiel  >:D

nic nieje čierno-biele aj jedna aj druha technológia ma svoje výhody aj nevýhody.
Plastové sáčky, najmä takéto "nenosné" môžu byť pri súčasných technológiach spravené z minima materiálu, ale aj tak je to nakoniec z neobnoviteľného zdroja. Ich najväčší problém je so spracovaním odpadu. Stačí len 1 z XX ktorý sa dostane do prírody, či už blbým konzumentom alebo mafošským vlastníkom odpadovej firmy, a postupne ako sa bude meniť na mikroplasty ostane v prostredí (voda, živočichy,...) hodne hodne dlho.
Papier zas má vyššie vstupné náklady, či už recyklovaný alebo z nového materiálu, ale zdroj je obnoviteľný. FSC certifikované znamená že to nei je z nejakých Bolsarových vyklčovaných pralesov. Navyše si netreba predstavovať že na papier ide Ačkový masív. Samotná výroba je teda o niečo nákladnejšia (aj na zdroje) ale naopak je tam výhoda pri odpade.

Každá riešenie bude nejakým kompromisom.
Po správnosti by to mali rovno sypať do nepotlačenej nevybielenej krabice väčšej len o potrebné minimum.
Teda naozaj ekologicky čisté LEGO je len žiadne LEGO.  >:D
« Posledná zmena: 16. September 2020, 15:16:52 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #957 : 17. September 2020, 15:02:38 »
dva Vianočné sety
https://brickset.com/article/53829/two-new-christmas-sets-unveiled
veniec má 410 dielov z toho 90 sú rastlinné, cena 34,99 Eur
dostupnosť 1. október
« Posledná zmena: 17. September 2020, 15:04:10 od papluh »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #958 : 17. September 2020, 15:13:21 »
veniec je pekny, dobre ukaze na dverach

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #959 : 17. September 2020, 15:14:40 »
veniec je pekny, dobre ukaze na dverach
az moc pekny, na dverach mu davam 10 minut...