Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68787 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #225 : 01. Február 2020, 10:56:12 »
Vcera LEGO zmenilo nazvy (niektorych?) farieb na BL. Napr. Flesh sa zmenila na Nougat.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #226 : 01. Február 2020, 12:39:20 »
Vo farbach tam je toho chaosu viac - blue-violet, neon green, neon orange, rust, sky blue, metal blue  :o
Lutujem, som chlap a nevidim rozdiel medzi violet a purple, losos je podla mna ryba a nie farba...
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #227 : 01. Február 2020, 18:22:29 »
Plny suhlas! Farieb jak nasranych! Nechapem naco je to dobre. Najviac ma dojimaju take tie kvazy oxymorony - MEDIUM DARK NOUGAT. Koki tak bud to je dark, abo to neni dark. Uz cakam kedy na mna vyhukne LIGHT DARK NOUGAT. A teraz ked to mas v ruke, tak sa traf ako ten odtien nazyvaju.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #228 : 01. Február 2020, 18:32:47 »
Mimochodom jedná sa o aktivitu uživateľov https://www.bricklink.com/messageThread.asp?ID=262750&nID=1175822
Ak som dobre pochopil tak jedným z dôvodov bolo spojenie "Dark Flesh"  O0

Ale zas predpokladám, že TLG sa moc nebránilo  >:D

Mimochodom uživatelia navrhovali to nahradiť aj menom "peach" aka "broskyňa"

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #229 : 02. Február 2020, 08:11:24 »
Nugat ale z akeho orecha a broskyna mozno na hnilicku  ;)
Zacal som si pred casom robit vzorkovnik, prave koli tym mnozstvam farieb. Prilezitostne k objednavke prihadzujem zakladne bricky v roznych farbach no aj tak mavam obcas problem identifikovat odkvitnuty odtien
bye

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #230 : 02. Február 2020, 19:56:49 »
Podla mňa robia nezmyslene veľa farieb, si predstavte triediť súčiaastky veď to bude total guláš, také kvantum položiek, je to moc....

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #231 : 02. Február 2020, 20:25:18 »
Pravidelne triedim. Je to v pohode ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: BrickLink
« Odpoveď #232 : 02. Február 2020, 21:36:32 »
Ja by som naopak prijal viac farieb, alebo aspon ak by vyuzili tie existujuce pri vacsom pocte dielov...a hlavne nejake neutralne odtiene sivej, tan a tak...nieco medzi DBG a LBG, nieco medzi sivou a tan...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #233 : 03. Február 2020, 07:26:59 »
Ja myslím, že keďže chcú, aby sa aj dievčatá hrali s Legom, tak chrlia nové a nové farby, ale samé odtiene žltej, oranžovej, ružovej, fialovej, zelenej, transparentné s trblietkami a pod. Chlapské odtiene sivej a hnedej nie sú v tomto prípade v kurze...  ;) Asi preto, že sa vraví že chlap nevníma toľko farieb ako žena...  ;D Mne osobne chýba asi len jedna farba a to taká vyslovene tehlovo oranžová...  :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #234 : 30. Apríl 2020, 15:04:34 »
Betaverzia nového dizajnu
https://www.bricklink.com/r3/main.page

oznámenie
https://www.bricklink.com/r3/announcement/upgrade.page

Dole je tlačítko "Give Feedback" tak im nadávajte tam ...

PS. základy mali byť položené ešte pred kúpou od TLG  ;)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #235 : 30. Apríl 2020, 15:27:28 »
Ano, viem - mam sa stazovat tam. Ale neda mi. Mam dielik - ako si pozriem bez zbytocneho klikania v akych shopoch je, za ake ceny, aka je jeho cenova historia, atd.? A naco mi tam ukazuje napravo nejaky shop? V starom BL mam vsetko na jednej stranke.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: BrickLink
« Odpoveď #236 : 30. Apríl 2020, 16:06:15 »
Hej, to je tam isto neprehľadnejšie.

Ale pridali tam fajn funkciu, že si vyhľadaný dielik môžeš rovno pridať do košíka u predajcu, kde už máš naplnený nejaký košík.
Ak som to správne pochopil teda.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #237 : 30. Apríl 2020, 19:17:26 »
Opat rosady, prelivevanie dielikov medzi kategoriami, zistujem ze niektore diely mi zmizli z ponuky a ine naopak pribudli v nezmyselnych mnozstvach... Vrchol som dosiahol pri pokusoch poslat invoice objednavky v statuse ready.
Meky! Feky! Jak u debilov...

Ano, viem - mam sa stazovat tam. Ale neda mi. Mam dielik - ako si pozriem bez zbytocneho klikania v akych shopoch je, za ake ceny, aka je jeho cenova historia, atd.? A naco mi tam ukazuje napravo nejaky shop? V starom BL mam vsetko na jednej stranke.
Ten stary wanted list spred par rokov sice nemal moznost kupit vsetko naraz a zaujimalo by ma ci vobec niekto tu funkciu vyuziva. Zato cenove porovnavanie mal ovela prehladnejsie. Tento classic je tak zbastardeny ze uz ten novy mi pride lepsi
« Posledná zmena: 30. Apríl 2020, 19:55:29 od Administrator »
bye

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #238 : 06. Máj 2020, 13:26:18 »
Asi dostatli naložené takže vysvetľujúci príspevok
https://www.bricklink.com/v2/community/newsview.page?msgid=1195669

- má spolu fungovať Classic aj XP verzia (ako dlho ?? )
- úlohou XP má byť zjednodušiť prístup pre nováčikov. To je aj prečo prekobali katalóg  :-X
- prídu aj "takmer všetky" :-X funkcie z Classic - história cien, filtre obchodov, obsah obchodu ...
- doporučovaný obchod vyberá nejaký algoritmus podľa dostupnosti, otvorených košíkov, lokácie .... jednoducho zvonka neidentifikovateľné
- no a nakoniec podstatná vec - aby bol obchod zobrazený v XP verzii tak musí podporovať Onsite payment a tiež Instant Checkout je "veľmi doporučovaný". Toto asi bude dosť podstatné pre predajcov.

A stále zostáva, treba im písať každú vec...

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #239 : 11. Máj 2020, 20:18:02 »
Nechce sa mi to lustit cele ale zasnem nad "automatickymi" zmenami statusu! Us som spominal, ako som maturoval minule. Tie zmeny statusov su sice v logickom poradi, no ak poslem invoice, same sa to zmeni na "ready" co nemusi byt pravda. Instant checkout je zase doporuceny, pretoze ak po novom kupujuci NEZMENI status na "zaplatene", dokaze predajca zmenit status maximalne na "packed". Na druhej strane, mam kupujuceho, ktory zmenil status na "completed" a pritom mamlas este ani nezaplatil!!! A s tymi statusmi sa uz neda hybat!!! To som zvedavy ako mu dam NPB...
A este k onsite payment, predpokladam ze to bude fungovat iba na paypal, co bankove prevody? Ach jo...
bye