Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024  (Prečítané 1338 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #15 : 06. Február 2024, 21:30:14 »
Voľba témy bude závisieť aj do počtu staviteľov, každá ma trocha iné nároky a aj možnosť modularity.

Tu je môj koment na prezentované témy
- Arendel - monotematická a špecifická IP (tj potreba overiť) zároveň potreba staviteľov konkrétneho štýlu ktorý nevieme pokryť asi žiadnou (polo)sériou
- HP -  znova monotematické IP aj keď asi viac bežné u ľudí a tiež je oveľa viac základu v setoch, zas to bude chciet dostatok ľudí na architektúru
- slovenská dedina - neviem či je to nejaký pokrok oproti dreveniciam a statku čo sme mali teraz, také Kostky to mali aspoň naviazané na Ládovskú zimu ... Češi to mali
- Bratislava - nad týmto som rozmýšlal, len to bude vyžadovať ešte väčšie nároky na dostatok staviteľov špecifickej architektúry a niečo čim to oživiť ... a zas sme pri tom že Kostky to robili minulý rok s Prahou a tú zrecyklujú aj tento rok
- fantasy krajina z rôznych tém / všeobecne rôzne témy - toto je asi najlepší adept na mix, trochu viac či menej tematicky uzavretý, pomôže návaznosť na sety (najmä v druhom prípade), ale asi by to chcelo trocha viac rozobrať tie zóny aby bolo jasné kto si čo zobere
- Gotham - znova naviazané na unikátne IP (ešte k tomu nie úplne bežne spájane so zimou), znova dôraz na staviteľov architektúry
- Vianočný stromček - zaujímavý nápad, jeho nevýhodou (nižšia komunitná kreativita) ale aj výhodou (treba "menej dizajnérov viac muklov") je že jeden-dvaja to musia dobre navrhnúť a zvyšok už len dostavá podľa návodu. No a týmto je to vhodné pre tvorbu v Lego továrni a to podobné aj spravili pre Kostkácky výklad pár rokov dozadu (strom Lego, maxifigy Kostky)
- Pravek - špecifická téma, sama o sebe fajn, otázkou je či sa nájde dosť ľudí na stavbu, predpokladám z témy že architektúra minimálna  >:D ale zas bude treba terénu a terénu. No a je tu tá inšpirácia dielom s Kostiek, ktoré by malo byť menšie a stavali to mesiace (tušim vo dvojici)
- ľadová planéta - je fajn nápad, trocha menej Vianočné a špecifické pre space staviteľov, tu je trocha otázka či náhodou nebude treba nejakú "space" diorámu ešte počas roka, ehm ehm  ::)


Aby som to zhrnul, pri veľa témach sa obávam či máme dosť monotematických staviteľov s kapacitami, konkrétne hlavne architektúry tej alebo onakej. Možno sa mýlim ale asi by to bolo na pleciach 2 max 3 ľudí, aj keby to skončilo tak že by to navrhli digitálne a ostatní by pomoholi. Toto je mimo môjho skillu staviteľa, takže by musel niekto (ehm Buďo? niekto iný?) toto zobrať na seba.

Nejak mi z toho vychádza mix tém tj buď môj nápad ľadovej súťaže (väčšia roztrieštenosť ale aj nezávislosť,synergia so susedmi dobrovoľná) alebo zón podľa (iba fantasy) Lego tém (sami/jayor) (potreba dodefinovať rozdelenie a obsah a buď má každý väčší tematický blok sám za seba alebo oveľa väčšia potreba spolupráce v rámci bloku)

Názory ? Nápady ?


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #16 : 06. Február 2024, 21:32:31 »
no navrhy mame, teraz ta lahsia cast a to dohodnut sa co robime :D mame cas do oktobra tak snad to dame :D
ehm, ako som písal na začiatku, diely by bolo dobre mať uzavreté tak aby prišli pred prázdninami, tj uzávierka cca apríl.

Napadlo ma dať tam aj zmenšený zamrznutý Titanic na tom zamrznutom jazere...
Celý ? Potápajúci sa? Iba dvojicu kde jedna je na zamrznutých dverách a druhý v ľade ?  >:D čierny humor

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #17 : 06. Február 2024, 21:42:24 »
Nemyslel som niečo morbídne, skôr ako len siluetu na upútanie, žiadne potápanie ani mrtvolky...

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #18 : 06. Február 2024, 22:09:35 »
no ak by sme chceli kuskova tak by som navrhoval mionimalne a sirku 2 BP cize by bolo 6x2 a 1x3 BP takze dokopy by sa dalo spravit 7 tem s tym ze napriklad ninjago a dreamzz by mohli navezovat, to iste space a city (momenatlne je dost silna tema city space) takze by sa dalo pekne aj s ofiko setmi daco spravit, potom HP by mohol byt previazany na medieval a ostava jedna tema volna (friends ? ) myslim ze kazdy by sa vedel vyblaznit a jedine co by sme potrebovali doriesit su prechody medzi "temami/erami" samozrejme ak chce niekto participovat na viac frontoch tak to by sa uz riesilo asi vlastnorucne

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #19 : 07. Február 2024, 04:10:00 »
Možno by som vedel spraviť jeden modul Ninjago zo 4002021... To by sa celkom hodilo  ;)

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #20 : 07. Február 2024, 06:12:25 »
kupil som navod na toto, nakupim aj diely , dufam ze to niekam zabudujete do vystavy :

https://rebrickable.com/mocs/MOC-164837/JKBrickworks/working-ski-hill/#details

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #21 : 07. Február 2024, 11:06:51 »
Možno by som vedel spraviť jeden modul Ninjago zo 4002021... To by sa celkom hodilo  ;)

To je skoda otvarat na vylohu :D

Odhlásený walrus

  • Príspevkov: 38
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #22 : 07. Február 2024, 17:10:07 »
Tak nábor staviteľov ešte len začína a tipujem že bude závisieť od zvolenej formy/témy  ;D


Síce mierne po vlastnom limite, ale toto je moj návrh:

Scénka súťaže snehových/ľadových sôch. A meta súťaž pretože okrem reprezentácie súťaže by jednotlivé moduly mohli súťažiť aj v "reálnom svete"  (detaily by sa doladili :D)
Podstatou je že okrem krajných špeciálnych modulov by každý minifigový (či iný) team mal presnú parcelu ( tak aby celá dioráma bola viac modulárna) a čo tam reálny staviteľ spraví za príbeh a výtvor je na ňom. Može to mať "realistickú" tému, môže to byť scifi (space), môže to byť kúzelné (fantasy,HP, Frozen...), ...
Samozrejme vláčik, tentoraz by mal rozvážať materiál a prípadne personál. Krajné moduly by predstavovali nejaké to klasické vianočne námestie, horu ako zdroj snehu (rád by som tam mal prerobeného Sizyfa od JK Brickworks na Yetiho tlačiaceho guľu), zamrznuté jazero ako zdroj ľadu...
Len tak zpakruky nejaké nápady - Snehuliak slobody (moje,moje  ;) veľký snehuliak stavaný CMF snehuliakmi v póze Sochy slobody), space (napr Ice Planet doručujúci nejaký brutál vesmírny kryštál na rezanie ich pílami), Frozen (Elza čarujúca čokoľvek, zvyšok party má fajront), HP (tiež študenti pričarujúci čokoľvek z HP), klasika konštručný team z City, "zamrznutí" Egypťania robiaci zimnú Sfingu, niekto použivajúci Technic figov ako robotov na diaľkové, Friends?, Dreamzzz?, SW?, steampunk? ...
Ozvláštniť by sa to dalo osvetlením (napr LED vianočné svetlá skrz transparent diely, centrálne napajané ako teraz, dodám), aj pohyblivé časti (poradím), ale napr space (či iné by mohol mať tensegrity structure)
Nevýhodou je, že ak sa nedohodnú susedia tak terén okrem koncového kopca bude plochý, ale snáď by to dohnali na vertikále samotné diela.

Jedna strana horska dedinka, resp. nieco ako namestie v horskej dedinke s vianocnymi stankami, klziskom a pod., vlakova stanica. V strede sutaz vo vyrezavani ladovych soch. Druhy koniec by mohol byt kopec s Durovym lyziarskym svahom, horskou chatou, lesom atd. mozno kabinova lanovka? a pod kopcom tunel pre vlak.

Odhlásený kupovsbricks

  • Príspevkov: 11
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #23 : 07. Február 2024, 22:27:29 »
Jedna strana horska dedinka, resp. nieco ako namestie v horskej dedinke s vianocnymi stankami, klziskom a pod., vlakova stanica. V strede sutaz vo vyrezavani ladovych soch. Druhy koniec by mohol byt kopec s Durovym lyziarskym svahom, horskou chatou, lesom atd. mozno kabinova lanovka? a pod kopcom tunel pre vlak.

Tiež som asi skôr za to, aby sa to nejak pomiešalo. Ak by sme všetci robili súťaže snehových/ľadových sôch obávam sa, že by bolo príliš veľa bielej (sochy) na bielom podklade.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #24 : 12. Marec 2024, 14:09:36 »
Nuž čas sa kráti a treba sa rozhodnúť a začať na to robiť. Najprv nejaké konkrétne dáta
Dátumy a termíny
- inštalácia má byť začiatkom októbra (predpoklad je prvý víkend)
- čo budeme stavať by sme mali rámcovo vedieť tento týždeň - viď nižšie - tj aká tému, kto prispeje, čím a v akom rozsahu (toto sa ešte nechá schváliť)
- do začiatku apríla by sme mali dať vedieť ktoré bulkové diely chceme objednať, to isté ak treba sety
- tak aby prišli do začiatku prázdnin kedy majú v skladoch voľno, sety majú menšie oneskorenie ale zas väčšiu závislosť na aktuálnej dostupnosti

Rozsah
- zatial zostáva 5x15 baseplates.
- Primárne sa ráta s tým že pohľadovosť sa delí na prednú (výkladovú) a zadnú (predajňovú) stranu. Tj 1 modul je tak ako predtým od pozdĺžnej polovice po kraj/trať a krížom. Ak niekto bude chcieť krížom bude to ako 2 nezávislé tematické/príbehové moduly (výnimky posúdim zvlášt, napr kopec keď z jednej strany je vidieť vnútro a svah dovoluje pohľadovost po celej hĺbke).
- v prípade nezáujmu sa bude redukovať, z toho dôvodu budú "ne-tetrisové" ale pravidelné moduly. Rozširovať moc nemáme kam (okrem vertikály).

Témy
- tu je menšia zmena skrz pridanú možnosť a bude treba rýchlo vybrať ktorá z nich - podstatný bude konkrétny záujem staviteľov
- umelecký náčrt v prílohe

Téma A - upravená zimná krajina s koľajiskom, súťažou v snehovo-ľadových sochách a dedinou na kopci
- základ bol už popísaný predtým - vačšina diorámy by mali byť moduly s nejakou stavbou zo snehu-ľadu (white,transparent, trans-blue/light blue/ yellow/ opalescence / purple - tj nebude to len jednotvárne biele), fantázii sa medze nekladú. Vzor pôdorysu modulu vytvorím ak bude zájem o túto tému. Tiež odpoveď na obavy o veľkosť, socha nemá/nemusí byť na celý modul, súčasťou majú byť aj tie scénky a (plastový) život okolo čo sú zaujímavé pre obecenstvo.
- novinka - kopec s tunelom a miestom na domčeky (asi moderný štýl "drevenice" ala 10325: Alpine Lodge napr. aj v hospodárskej verzii :D), miestom na ten motorizovaný svah od JK Brickworks, vnútro podľa nápadov (napr tá jaskyňa yettiho aj s upraveným sysifovským modelom tiež JK Brickworks.  Kopec môže byť len zasnežený, alebo kombinácia skaly+sneh, po bokoch napr taká ta vlaková promenáda miesto vnútra tunela (umožní plytší svah roztiahnutý po kraj).
- vláčik čo najjednoduchší (6 wide !)kvôli údržbe - 2-3 vagóny, preprava ľadu a snehu a osobný/vianočný
- druhý koniec koľajiska pracovný terén - vonkajšok zátačky ťaženie materiálu, vnútro nejaké námestie/tribúny/...
Rozdelenie:
- kopec - odhadom 5x3-5 baseplate32 (5*32 na hĺbku a 3-5*na dĺžku)  - ak to chceme s kopcom niekto sa naň musí podujať, dá sa robiť aj tak že samotné budovy/jaskyne/motorizované časti spraví niekto íný ale je dobré aby mali komunikáciu prípadne vedeli si to vyskúšať pred finálnym zložením (tj byť blízko seba alebo dobre digitálne plánovať)
- moduly sôch - na hĺbku 48-64 stud, šírka min 32 stud, pohľadovosť primárne jedna strana.
- rovinky (16x64)a koniec trate (cca 5*32 na hĺbku a 64*na dĺžku)- to spravím ja aj kvôli zátačke
- vlak - sériovka sa nájde aj s nákladnými vagónmi, ak by mal niekto zaujímavú 6wide lokomotívu a/alebo vagóny tak potom tie

Téma B - zimná space planéta s Vianočnou tematikou
- toto je novinka, pôvodne som to tu "zatrhol" lebo na stole bol samostatný veľký model Space na leto ale nepodarilo sa to presadiť a tak sa táto téma uvoľnila, predminulý víkend pri rozoberačke to vyzeralo že je o to väčší záujem. Následne som si to overil a dalo by sa to za určitých podmienok spraviť
- tie podmienky su táké že to má byť pre verejnosť evidentne späté zo zimou/Vianocami/..., a teda žiadne "realistické hard scifi" ale niečo na prvý pohľad neskrývajúce spojenie so sviatkami, tj na spôsob severný pól/Vianoce vo vesmíre. A áno, teda aj trocha gýča :D
- dominantou by mala byť kopula s pohľadom do interiéru (tú mám už naplánovanú z "letného space") z jednej strany s pristávacou plochou a druhej strany terénom s ďalšími stavbami ideálne sa zdvíhajúcim sa terénom na opačnom konci skrývajúc baňu/fabriku/... Stavby poprepájané do základne štandardizovanými tunelmi, buď otvorené so scénkami dnu (výroba/dizajn hračiek, obslužné ústrojenstvo, sklenník so stromčekmi... niečo iné vianočné) a/alebo menšie a scénky vonku. Okolo rôzne vozidlá/rakety/speedre/... kombinácia sériové, alternatívne modely/MODy a MOC. Zábrana nám dovolí veci (do určitej váhy) aj zavesiť. Momentálne sa neráta s klasickým vláčikom tak bude treba mať iné/alternatíve pohyblivé/svietiace ťaháky pozornosti.

Rozdelenie
- pristávacia plocha - plná hĺbka 5 baseplate32, dĺžka podla exponátov min 2-3 baseplates, samotná plocha by mala mať miesto na zabudované svetlá, ideálne ešte niečo pohyblivé (pás s tovarom?)
- exponáty na pristávaciu plochu- rakety, roboty, atď 
- geodóm/kopula (cca 5x4 BP32)- tú mám plán/prepočet ja viď foto vzoru, vnútri nejaké intergalaktické vianočné trhy, primárne prvoplánovo "náš" Vianočný stromček ale bude miesta dosť na uletené scifi prídavky (Avatar strom? Strom "náleve"?)
- zasnežená plocha s ďalšími budovami-scénkami - možnosť celých modulov (hĺbka 2-2,5 BP32, dĺžka 1-4 BP32), dohoda na prepojení chodbami medzi budovami - zadefinujeme si spojovací diel a jeho polohu (napr to čo je teraz na modulárnom Space stanica/raketa). V závislosti od dizajnu a veľkosti tak 3 a viac modulov od ľudí.
- zdvihnutý terén - (cca 5x2-4 BP32) - aby to nebolo ploché tak mierne zdvihnutý terén, nemusí byť ako hora minule :D, stačí aby sa dalo niečo schovať do podzemia, napr jaskyňa s kryštálmi z jednej strany, nejaké technológie z druhej strany, prípadne nejaké cameo iných tém
- exponáty do terénu - vozidlá, mech-y, ...  nemusia byť od staviteľov budov
- exponáty na zavesenie - vesmírne lode, UFO, ... zaujímavý plán by bol zmotorizovať 60433 a taký úlet prerobiť santove sane (červená-zlatá) na raketu a napr sob by z toho trčal ako astromech v SW lodiach :D
« Posledná zmena: 12. Marec 2024, 14:54:57 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #25 : 12. Marec 2024, 14:33:15 »
Len pre prehladnosť, "hlasuje" sa takže napíšete "spravil by som modul s XY či scénku/vozidlo/... pre tému A/B vo veľkosti takej a takej"
Ak máte nápad/chuť/... pre obe tak najprv tú čo je vám bližšia.
Ktorá téma bude vyzerať že je realizovateľnejšia (tj konkrétnosťou príspevkov = principiálne čo najlahšie na zmanažovanie pre mňa  >:D ) tak v tej budeme pokračovať.

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #26 : 12. Marec 2024, 15:18:53 »
ja by som ten dom dal uplne napravo cize najblizsie vhcodu aby ludia vedeli pozret teoreticky aj zboku nakolko to je 365 stupnova stavba zaroven by som chcel navrhnut tento druh terenu https://youtu.be/FDUnYrJEzpY?si=JUBY9wwlC1JxsXt0&t=246 ale v bielej vyzera to brutalne podla mna, do velkeho domu by sme mohli dat aj https://www.lego.com/en-us/product/planet-earth-and-moon-in-orbit-42179 s tym ze sa to kus upravi a mohlo by sa okolo slnka otacat nieco ine napiklad darcek alebo strom pripadne aj ten avatar strom by bol pecka s tym ze by pod nim boli darceky, podujal by som sa o jeho kompletne nasvietenie a zakomponovanie ak bol priestor,
Spojovacie chodby by som pouzil tie zo setu 60433 s tym ze by sme ich mohli viac upravit a dat viac skla a nasvietenie
osobne by som horu nestaval uz ale riesil by som to skor tak ze by boli na jednej strane pristaacie plochy potom mensi kopcek s "bunkrami" ktore sleduju tie plochy a nejaka veza "nieco na sposob velitelskej", potom priestor pre nejaku kreaciu a potom nejake mensie kupolky ako obytne budovy spojene s tou velkou ktora je na kraji, pripadne ak chceme aj podzemie tak pod velku kupolu by sme mohli dat banu s tym ze prepajacie chodby by boli dole kopcom a zaroven by sme mohli dat aj vystup do otvoreneho priestoru z bane/podzemneho hangaru kde by sa dvere otvarali automaticky v nejakom loope ?
Stale plati ze clovek co si vezme nejaku cast na starost si ma postavit aj MILS podklad a nie tak ako minuly rok ?

Pre info pripajam linky na space city sety
https://www.lego.com/en-us/product/space-science-lab-60439
https://www.lego.com/en-us/product/modular-space-station-60433
https://www.lego.com/en-us/product/interstellar-spaceship-60430
https://www.lego.com/en-us/product/command-rover-and-crane-loader-60432
https://www.lego.com/en-us/product/space-base-and-rocket-launchpad-60434
https://www.lego.com/en-us/product/space-construction-mech-60428
https://www.lego.com/en-us/product/space-explorer-rover-and-alien-life-60431
https://www.lego.com/en-us/product/spaceship-and-asteroid-discovery-60429
Friends:
https://www.lego.com/en-us/product/mars-space-base-and-rocket-42605
https://www.lego.com/en-us/product/space-research-rover-42602
https://www.lego.com/en-us/product/igloo-holiday-adventure-41760 - toto neni space ale ten iglu mechanizmus je super a dal by sa prerobit
Avatar:
https://www.lego.com/en-us/product/toruk-makto-tree-of-souls-75574

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #27 : 12. Marec 2024, 16:08:24 »
ja by som ten dom dal uplne napravo cize najblizsie vhcodu aby ludia vedeli pozret teoreticky aj zboku nakolko to je 365 stupnova stavba
nie je úplne v záujme aby sa ľudia zastavovali vo vchode :D
Ten dome bude ešte mať stenu aby bol vyšší ( tým pádom by sa tam mohol zmestiť aj spomínaný set 42179 aj stromy). V reále by mal pohľad dnu zabezpečený tým že dóm bude natisnutý na jeden kraj diorámy a stena tam odstránená tj nebude treba pohľad z 2 strán.
Ale je v hre že sa pomení rozloženie zón (dóm, spaceport, budovy, kopec)

zaroven by som chcel navrhnut tento druh terenu https://youtu.be/FDUnYrJEzpY?si=JUBY9wwlC1JxsXt0&t=246 ale v bielej vyzera to brutalne podla mna,
Stale plati ze clovek co si vezme nejaku cast na starost si ma postavit aj MILS podklad a nie tak ako minuly rok ?
kto si aký terén pripraví/objedná taký bude mať :D toto trocha pripomína to čo mal Dano pod Marshmallowom či Praetor v Egypte (v oblúkovej verzii) a je to fajn.
A kto terén nebude mať musí to dať hneď vedieť a dohodnúť sa. štandardne to skončí základnou "plackou" ako bola teraz pod drevenicami a aj tam treba dohodnúť rozmery.
Samozrejme ak niekto bude robiť vozidlá/rakety tak terén nemusí ale stále platí že treba dodať veľkosť aby sa dali umiestniť. Ak bude chcieť robiť aj scénku k nim tak už bude lepšie robiť aj terén.

do velkeho domu by sme mohli dat aj https://www.lego.com/en-us/product/planet-earth-and-moon-in-orbit-42179 s tym ze sa to kus upravi a mohlo by sa okolo slnka otacat nieco ine napiklad darcek alebo strom pripadne aj ten avatar strom by bol pecka s tym ze by pod nim boli darceky, podujal by som sa o jeho kompletne nasvietenie a zakomponovanie ak bol priestor,
Toto závisí ako bude v reálne prehľadná ta kopula, ale myslím že sa to nejak zmestí

Spojovacie chodby by som pouzil tie zo setu 60433 s tym ze by sme ich mohli viac upravit a dat viac skla a nasvietenie
Hej,podstaný je ten spojovacií diel s dierami. Chodbu si už možeme upraviť.
Ak sa niekto podujme na to spraviť systém z aktuálnych dielov (a čo najmenej lotov) tak o to lepšie.

osobne by som horu nestaval uz ale riesil by som to skor tak ze by boli na jednej strane pristaacie plochy potom mensi kopcek s "bunkrami" ktore sleduju tie plochy a nejaka veza "nieco na sposob velitelskej", potom priestor pre nejaku kreaciu a potom nejake mensie kupolky ako obytne budovy spojene s tou velkou ktora je na kraji, pripadne ak chceme aj podzemie tak pod velku kupolu by sme mohli dat banu s tym ze prepajacie chodby by boli dole kopcom a zaroven by sme mohli dat aj vystup do otvoreneho priestoru z bane/podzemneho hangaru kde by sa dvere otvarali automaticky v nejakom loope ?


Nemusí to byť zrovna hora, len nejaké podzemie. Primárne som chcel to čo v prvom space návrhu, tj jaskyňu a nej využiť vlastnosť niektorých dielov žiariť pod pseudoUV/blacklight diódami viď https://bricknerd.com/home/blacklight-galaxy-squad-a-strange-glow-in-the-dark-1-17-23 Na to je práve lepšie ako to neni moc rozľahlé a je to stie(s)nené.
Sekcia s fabrikou neni nutná ale kľudne to môže byť len -1 podlažie nejakej budovy zo zvýšeným terénom (zas stači pár brickov, 8-10 ?)

Odhlásený walrus

  • Príspevkov: 38
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #28 : 12. Marec 2024, 16:38:32 »
Téma A - podujal by som sa bud na jeden modul s tvorbou ladovych soch alebo/a - nepochopil som celkom zamer rovinky na druhom konci, ale ak tam ma byt nejake namestie, tak tam by som prispel vianocnymi stankami.

Odhlásený kupovsbricks

  • Príspevkov: 11
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2024
« Odpoveď #29 : 12. Marec 2024, 19:53:04 »
Ja som za tému B.

Osobne by som sa rád podujal na vytvorení jaskyne (môže to byť maximálne 15 kociek vysoké) aby to nebola obrovská hora. Bolo by dobre tam zakomponovať veľa svetielok ideálne blikajúcich ako v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=7m10ibh1PIE Keďže sa jedná o návštevu inej planéty, obyvatelia potrebujú zdroj energie, to by mohli byť práve kryštály z bane. Pôvodne som myslel, že namiesto vlaku by mohli chodiť len nejaké banské vozíky ktoré by zvážali kryštály ďalej po planéte. Zároveň bý som na vrchu dal stroje, ktoré by vŕtali otvory do povrchu https://www.flickr.com/photos/124068149@N02/46260957224/in/dateposted/. Možno mať už nejakú základňu https://www.flickr.com/photos/roguebantha/51202735344/in/feed-4048505-1621936898-1-72157719274506617 a menšie vozidlá, speedre ktoré budu prepravovať baníkov v mesačných oblekoch. V strede výstavy by určite mala byť pologuľa niečo ako expo? Možno odkazy a easter eggy na planétu zem? Okolo nej možno spojovacie chodby do menších domčekov. Na právu stranu by som dal už len štartovaciu dráhu a rakety.

Keďže to celé má byť vo vianočných témach, bolo by dobre robiť aj možno rakety s vianočnou tematikou napr. Xwing alebo https://ideas.lego.com/challenges/38647143-0192-4352-80ac-61fdfa754ff0/application/5a21e0cf-87b7-4902-8dba-b6f53338a833 a podobné veci rozhádzané po planéte ako napríklad https://ideas.lego.com/challenges/38647143-0192-4352-80ac-61fdfa754ff0/application/f3c03a5c-c5d6-470e-9be6-92752a2f7951
Tiež mi napadlo, že ak bude nad jaskyňou nejaký závod, čo bude spracovávať kryštály na energiu može ísť z neho svetelná reťaz do pologule. Ak by náhodou trebalo viac vianočných vzorov môže byť väčší osvetlený vianočný strom aj uprostred pologule. Môžu ho niesť aj vesmírne lode, niečo ako keby ho ťahali soby. Papluh spomínal, že sa budú dať veci zavesiť na zástenu to je ideálny príklad. Ak chceme býť veľmi vianočný, vedeli by sme namiesto minifiguriek dávať škriatkov s helmami. Ideálne mať niekde Santovu dielňu a ako papluh spomínal mať nejaké závody na výrobu hračiek. Neviem ako do toho chceme zapájať Star Wars ale v tomto prípade sa určite nájdu u niekoho figúrky s vianočnou tematikou. Na tej pristávacej dráhe môže byť Darth Vader vo vianočnom odeve s loďou so zdvihnutou rukou (používajúci sílu) a lietajúcimi škriatkami ktorý ho prišli privítať a on s nimi prišiel bojovať. Ja mám len tohto dovolenkového https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=sw1239#T=S&O={%22iconly%22:0} (motív prišiel si oddýchnuť na dovolenku ale niekto ho predbehol poprípade zabludíl namiesto letnej planéty našiel ľadovú) ale ani tento by nebol na zahodenie keby ho niekto mal https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=sw1121#T=S&O={%22iconly%22:0}.