Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259851 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #690 : 29. Jún 2018, 11:51:30 »
Symbolom serialov osemdesiatok urcite neboli roboti a uz vobec nie transformeri. Neviem koho si myslel tym patriotom CSSR (Jamma? Mesjeho? Matusa? Police Collectora?), ale teda poviem za seba - pochybujem, ze sa tu najde vacsi fanatik na zapadnu telku v 80. rokoch ako som bol ja s bratom. Rakuska televizia vtedy (oneskorene) davala vsetko co bolo "in" v USA a v Nemecku. Cize o serialoch a filmoch som mal vcelku dobry prehlad (sledoval som aj relaciu Trailer, kde prezentovali najnovsie filmy). A RUCIM TI (!!!), ze roboti a transformei vtedy celkom urcite nehrali prim. :) Nie v Europe. Ak by to tak bolo, tak by som si Voltron urcite pamatal. Taktiez som mal prehlad o nemeckych katalogoch hraciek (najma QUELLE) a ani tam roboti nehrali hlavnu ulohu (aj ked boli tam). Napr. Goldoraka som spoznal len vdaka hrackarskemu plagatu (z jednej strany hracky, z druhej Goldorak) prilozenemu v casope PIF. ;) V TV som serial Goldorak nikdy nevidel zrejme preto, lebo nemecka a rakuska TV ho nevysielali. Voltrona vysielali tiez az v 90. rokoch. Takze Palko - rad sa od Teba necham poucit o sucasnej kinematografii, o ktorej nemam absolut ziadny prehlad, ale o tom co bolo v 80. rokoch v Europe mam myslim si celkom slusny prehlad. :P Ale nevravim, ze sa mi ten set nepaci.
Btw. ten predosly avatar Ta vystihoval podstatne lepsie a bol aj originalnejsi. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #691 : 29. Jún 2018, 12:03:45 »
bol som na tom podobne a rakuska televizia davala slusny prehlad o tom, co ficalo - rambo a ine svalnate filmy so swarzikom a stallonem, bondovky, top gun, dirty dancing, votrelec, ghostbusters, knight rider atd... ziadni roboti neboli. nejakych som zachytil az ovela neskor ako psycho farebne animovane divociny bez akehokolvek zmyslu.
tu nejde o to, ci je toho clovek fanusik, ale ci to je objektivne znama vec. a to si myslim ze neni. Lebo bezny clovek pozna aj veci, ktore nepozera. Napr harryho pottera som nevidel ani necital ani 1 diel, ale poznam ho a respektujem ze ma silnu zakladnu, a tie sety sa mi pacia. Podobne star trek - nepozeravam, ale plne by som chapal lego set na tuto temu. Zda sa mi to dost odvazny pocin ist do najvacsieho Ideas setu z okrajovej a starej temy. A kedze mame kopu mechov a robotov aj v inych temach (ninjago, exosuit), tak to ani nema tu vzacnost.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #692 : 29. Jún 2018, 12:12:42 »
Tak podľa toho čo sa hovorí tak tento set to nemal ľahké a nejednalo sa pritom napr o práva. Ale o to ako to spraviť tak aby to malo tú funkcionalitu rozložiteľnosti a zároveň to bolo aspoň trocha tuhé na to aby sa to dalo vydať ako oficiálny set. Ono stačí si len pozreť ako je vyriešená fixácia natočenia ruky (priložený detail). Z čoho vyplýva aj výsledná veľkosť založená na veľkosti dostupných funkčných dielov.

Netreba zabúdať, že tých 10K tomu nevyniesla len nostalgia, ale aj to že na Netflixe beží vynovený seriál. Síce tam je ten robot trocha zmodernizovaný oproti tejto klasickej verzii, ale stále je to verzia založená na 5 robo-levoch (boli aj iné). A ten seriál mával čísla tesne pod SW: Clone Wars keď bežali naraz. A neúspech to nieje keďže teraz vyskočila ďalšia séria, šiesta a na San Diego Comic Cone predstavia spolu s týmto setom aj siedmu. Netflix netlačí peniaze do niečoho čo je mŕtve ...

Pre SR/ČR patriotov:
dajte na IDEAs lego "Sváko Ragan na voze" alebo "Majku z Gurunu jak dvíha celofánovú raketu" (alebo podobne čo dal Jammo) ...a to uvidíme tie hlasy jak sa pohrnú... s bratmi Čechmi je nás 15 milionov...smiešnych 10tisíc hlasov dáte jak nič.
a ešte k 500Eur k tomu ak sa to čo i len dostane do výberového konania...
Inak je zaujímavé ako sa stále opakuje, že sú to blbosti a nikto nebude kupovať a nemá to fanúšikov a pritom veci ako napr Classic space by teda mali byť automaticky vo výberoch a ... nič. Tak kde bude asi problém ?

tu nejde o to, ci je toho clovek fanusik, ale ci to je objektivne znama vec. a to si myslim ze neni. Lebo bezny clovek pozna aj veci, ktore nepozera. Napr harryho pottera som nevidel ani necital ani 1 diel, ale poznam ho a respektujem ze ma silnu zakladnu, a tie sety sa mi pacia. Podobne star trek - nepozeravam, ale plne by som chapal lego set na tuto temu. Zda sa mi to dost odvazny pocin ist do najvacsieho Ideas setu z okrajovej a starej temy. A kedze mame kopu mechov a robotov aj v inych temach (ninjago, exosuit), tak to ani nema tu vzacnost.
no objektivne, tvoj nazor je subjektivny a nespravne lokalizovany na marginalny trh  :oldman:
« Posledná zmena: 29. Jún 2018, 12:18:34 od papluh »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #693 : 29. Jún 2018, 12:48:52 »
KLF:
Každý, kto zbadá tú lego krabicu toho setu ti hned tipne obdobie, na ktoré to má odkazovať - okolo roku 198x. Ten grafický dizajn týchto robotov v seriáloch bol taký hranatý, krabicoidný celkovo , proste ten 30-pomaly už 40-ročný look je tam zachytený...
Ja som vobec nepísal, že symbolom seriálov ´80 boli transformeri, to si zle pochopil. Tých symbolov boli stovky, transformeri tam patria rovnako.

Ale mna nezaújima EUROPA, stale o európe hovoríš...To sú americké seriáli, tam to kukali deti hned ked to spustili, kdežto ty si to až s oneskorením cez rakušakov pozrel niekolko rokov neskor. Asi z toho automaticky aj vyplýva, že to nebude set cielený na európu, a už vobec nie SR/ČR.
Ja som ešte mladší od teba, čiže ja som si týmto prešiel až 1990+. Ale dneska už na tom nezáleží, keď možeš behom pár kliknutí objaviť a pozreť aj 50-ročný zabudnutý seriál.

Oslovenie "Patrioti CSSR" treba brať s nadhladom samozrejme  :D. Ten čo niečo nevidel, lebo to u nás nedávali a týmpádom si hneď odvodí, že to ani nikto iný nemože poznať.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: IDEAS
« Odpoveď #694 : 29. Jún 2018, 12:51:30 »
no objektivne, tvoj nazor je subjektivny a nespravne lokalizovany na marginalny trh  :oldman:

myslim ze si to najlepsie vystihol  (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #695 : 29. Jún 2018, 12:55:26 »
Ale o to ako to spraviť tak aby to malo tú funkcionalitu rozložiteľnosti a zároveň to bolo aspoň trocha tuhé na to aby sa to dalo vydať ako oficiálny set.

toto ma tiez napadlo, ci sa taketo nieco hodi na lego set - lebo deckam sa to bude lahsie rozpadavat, ako ked maju transformera z kovu alebo plastu...

Netreba zabúdať, že tých 10K tomu nevyniesla len nostalgia, ale aj to že na Netflixe beží vynovený seriál. Síce tam je ten robot trocha zmodernizovaný oproti tejto klasickej verzii, ale stále je to verzia založená na 5 robo-levoch (boli aj iné). A ten seriál mával čísla tesne pod SW: Clone Wars keď bežali naraz. A neúspech to nieje keďže teraz vyskočila ďalšia séria, šiesta a na San Diego Comic Cone predstavia spolu s týmto setom aj siedmu. Netflix netlačí peniaze do niečoho čo je mŕtve ...
a ešte k 500Eur k tomu ak sa to čo i len dostane do výberového konania...
Inak je zaujímavé ako sa stále opakuje, že sú to blbosti a nikto nebude kupovať a nemá to fanúšikov a pritom veci ako napr Classic space by teda mali byť automaticky vo výberoch a ... nič. Tak kde bude asi problém ?
no objektivne, tvoj nazor je subjektivny a nespravne lokalizovany na marginalny trh  :oldman:

no len takto by sa dal kazdy film/serial zdovodnit, aj turecka telenovela - a aj tu pozna tu na fore viac ludi ako voltron :-)
chapem ze to ma nejaku fan zakladnu, nemam problem ze to spravili, ale zda sa mi zvlastne spravit zrovna z tohto spravit taky velky set - z temy, kde ledva hladame udaje o popularite, kedze to nepozname z bezneho pocutia. a aj ked je to americky zamerane, aspon nejake ozveny by sa k nam dostali - vid marveloviny, ktore su tiez viac americky zamerane, a sme tu nimi doslova zaplaveni od filmov az po hracky...
no uvidime, ci to tiez prejde troma kolami zliav ako adventure time :-)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #696 : 29. Jún 2018, 13:03:15 »
tak Adventure time je cca 10.1 eurocentov za diel na okrem pár printov obyčajné diely
Voltron je 7.8c za diely, takže už pri miernej zľave to začne byť zaujímavejšie
uvidíme...

no len takto by sa dal kazdy film/serial zdovodnit, aj turecka telenovela - a aj tu pozna tu na fore viac ludi ako voltron :-)

myslím, že typ seriálu/filmu kde sa kupuje merch je trocha inde ako telenovela  8)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #697 : 29. Jún 2018, 13:06:41 »
tak vela robi aj celkova cena - 50 eur si vela ludi povie, ze to je tak akurat na take lego, 180e uz je palka na urovni modularov a UCSiek...
v poslednej dobe zacali tie ceny nemilosrdne sekat do vyssich sfer - co v zasade nevadi, ked je to zaujimava tema, plus je to tym padom velky set.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #698 : 29. Jún 2018, 13:10:58 »
bol som na tom podobne a rakuska televizia davala slusny prehlad o tom, co ficalo - rambo a ine svalnate filmy so swarzikom a stallonem, bondovky, top gun, dirty dancing, votrelec, ghostbusters, knight rider atd... ziadni roboti neboli. nejakych som zachytil az ovela neskor ako psycho farebne animovane divociny bez akehokolvek zmyslu.
tu nejde o to, ci je toho clovek fanusik, ale ci to je objektivne znama vec. a to si myslim ze neni. Lebo bezny clovek pozna aj veci, ktore nepozera. Napr harryho pottera som nevidel ani necital ani 1 diel, ale poznam ho a respektujem ze ma silnu zakladnu, a tie sety sa mi pacia. Podobne star trek - nepozeravam, ale plne by som chapal lego set na tuto temu. Zda sa mi to dost odvazny pocin ist do najvacsieho Ideas setu z okrajovej a starej temy. A kedze mame kopu mechov a robotov aj v inych temach (ninjago, exosuit), tak to ani nema tu vzacnost.

myslim ze si to najlepsie vystihol  (y)

KLF:
Každý, kto zbadá tú lego krabicu toho setu ti hned tipne obdobie, na ktoré to má odkazovať - okolo roku 198x. Ten grafický dizajn týchto robotov v seriáloch bol taký hranatý, krabicoidný celkovo , proste ten 30-pomaly už 40-ročný look je tam zachytený...
Ja som vobec nepísal, že symbolom seriálov ´80 boli transformeri, to si zle pochopil. Tých symbolov boli stovky, transformeri tam patria rovnako.

Ale mna nezaújima EUROPA, stale o európe hovoríš...To sú americké seriáli, tam to kukali deti hned ked to spustili, kdežto ty si to až s oneskorením cez rakušakov pozrel niekolko rokov neskor. Asi z toho automaticky aj vyplýva, že to nebude set cielený na európu, a už vobec nie SR/ČR.
Ja som ešte mladší od teba, čiže ja som si týmto prešiel až 1990+. Ale dneska už na tom nezáleží, keď možeš behom pár kliknutí objaviť a pozreť aj 50-ročný zabudnutý seriál.

Oslovenie "Patrioti CSSR" treba brať s nadhladom samozrejme  :D. Ten čo niečo nevidel, lebo to u nás nedávali a týmpádom si hneď odvodí, že to ani nikto iný nemože poznať.

Ja ked zbadam tu krabicu, vobec mi nenapadnu 80. roky. Ale ani ziadne ine obdobie - proste neutralny obal co sa casu tyka. Inak pekne spracovany.
A mna zas nezaujima USA! :D To co je za argument? Od zaciatku tvrdim to co si napisal - ze Voltron bol znamy v zamori, ale nie v Europe. A preto som pisal, ze vacsinu hlasov podla mna ziskal v zamori. A za tym si stojim. Proste bol som dost velky fanatik na zapadnu telku a dovolim si povedat, ze som mal dost dobry prehlad. Opakujem 10x - Voltron bol neznamy pojem v europskej telke.

Nejake Netflixy (to je casopis, ci internetove forum, ci TV kanal???) ma nezaujimaju - od konca 90. rokov filmy a serialy nesledujem, zameriavam sa na dokumenty. Takze nech mi tu nik netvrdi, ze toto malo v 80. rokoch nejaku fanuskovsku zakladnu, abo co.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #699 : 29. Jún 2018, 13:44:00 »
A mna zas nezaujima USA! :D To co je za argument? Od zaciatku tvrdim to co si napisal - ze Voltron bol znamy v zamori, ale nie v Europe. A preto som pisal, ze vacsinu hlasov podla mna ziskal v zamori. A za tym si stojim. Proste bol som dost velky fanatik na zapadnu telku a dovolim si povedat, ze som mal dost dobry prehlad. Opakujem 10x - Voltron bol neznamy pojem v europskej telke.

... Takze nech mi tu nik netvrdi, ze toto malo v 80. rokoch nejaku fanuskovsku zakladnu, abo co.

Ale ved ja som ani nikde netvrdil, že Voltron sme tu poznali vtedy! Nepoznali! Ved to je kšeft TLG, tak neviem, čo to tak preživate. Keby spravili Optimus Prima, tak by si to poznal už aj ty. By si hneď bežal kúpiť, je tak?  :D Ja teraz vlastne neviem, že čo ti vadí? Áno, hlasovali z drtivej vačšiny amíci - a to nemožu? Oni to vymysleli, tak jasné že domáci si tam budú hlasovať a nie nejaký Johan od Dunaja...

Pre mňa, ako decko nebolo podstatné ako sa ten pajác volal, je to proste Transformer morfujúci sa z menších zvierat. Takisto mohli spraviť podobného, zloženého z áut/lietadiel/kuchynských hrncov...dať tam tú mriežkovanú zem, čo mali v každej druhej morfovacej/akčnej montáži a bolo by to rovnaké.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #700 : 29. Jún 2018, 14:15:08 »
Asi Ta sklamem, ale mne nic nehovori ani Optimus Prima. :D Ano, keby spravili transformera z kamionu, to by som skor privital. ;) Ale neodsudzujem ani toto, nie je to vyslovene zle. Ale vadi mi, ze na ukor tohto nepresli mozno ine krajsie veci. Ale budiz - treba spravit kazdemu po voli. Ja som dostal Saturna, komixak dostane Voltrona. Avsak cena je premrstena a to nech si tu papluh akokelvek kalkulacie vypisuje. Za toto da 170 ecok len blazon.
Btw. co vymysleli amici Palko? IDEAS, ci Voltrona? Lebo obe vymysleli Japonci. :P

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #701 : 29. Jún 2018, 14:18:05 »
Asi Ta sklamem, ale mne nic nehovori ani Optimus Prima. :D Ano, keby spravili transformera z kamionu, to by som skor privital. ;)

No a presne ten kamion v transformeroch sa vola Optimus Prime ;) A tento Voltron ho trochu pripomina.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #702 : 29. Jún 2018, 15:05:21 »
Btw. co vymysleli amici Palko? IDEAS, ci Voltrona? Lebo obe vymysleli Japonci. :P

Voltrona. Bavíme sa o voltronovi, nie o nejakom jeho japončíckom predchodcovi... Tak či tak je to jedno, pointa ostala...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #703 : 29. Jún 2018, 15:07:20 »
No a presne ten kamion v transformeroch sa vola Optimus Prime ;) A tento Voltron ho trochu pripomina.

Tak transformerov som koncom 80. rokov registroval na trhu, ale ze mali mena som nevedel. ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #704 : 30. Jún 2018, 22:59:18 »
Heh, tak som si povedal, že si pozrem tú novú sériu na Netflix-e a ... no nič  :-\  https://unogs.com/video/?v=80075595
Výsledok toho že slovenský (ale aj český a pod) región pod Netflix má cca 15% titulov ako ten americký. A pritom u tohoto ani nejde o práva, keďže je to seriál z ich vlastnej produkcie...
Ale zas Poliaci to dostali len pred mesiacom tak snáď aj k nám príde, tak o rok v čase keď Ideas set pôjde z predaja  >:D
« Posledná zmena: 30. Jún 2018, 23:00:54 od papluh »