Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260077 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: IDEAS
« Odpoveď #645 : 23. Marec 2018, 12:06:19 »
trona poznam, ale myslim ze klip je lepsi ako cely film ;)
https://youtu.be/WiYgNv8Ioos
bye

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #646 : 23. Marec 2018, 13:26:23 »
René, ty taký sci-fi fanúšik a nepoznáš Trona? :D Hovorím, slabo si tie filmy pozeral

Palo, o com tocis? :) Ake univerzum? :) To uz Lolek a Bolek maju vacsie univerzum! :) Ked uz mas teda potrebu pouzivat toto slovo. Travnikara samozrejme poznam, ale TRON je fakt total neznama vec pre bezneho cloveka, KTORY SLEDUJE FILMY.

Ved ale nerob z toho podmienku, že všetko čo sa objaví na ideas, musí byť známe pre bežného človeka čo sleduje filmy! Ty si to nevidel - OK, nič to neznamená - pozri si obidva a rozšíriš si filmové obzory. Vačšina tu napísala, že to pozná.

Áno, je to univerzum, čo ti na tom nesedí? Filmy sú sice len 2, ale seriál, neviemkolko video hier, kniha, komix - to všetko je súčasť. Asi to nejakých "pár" ludí pozná ,ked vznikli tieto veci okolo. Všetko nemože byť pre masy.

Ak to mali byt vystavne kusky, tak bez figov a pekne podla filmovej predlohy. Ak to ma byt na hranie s figami, tak mensie motorky a nalezato na ne minifiga s rukami dopredu ako Superman.

Menšie motorky? Čiže ako v City? no to už by vyzeralo teda... Na ten ich disproporčný minifig sa nedá nič aplikovať 1:1 z nášho sveta ľudských postáv, čiže riaditká ma hore, kompromis, a pre mňa pochopitelný - žiadna veda.
Áno, Technic fig by bol ideálny.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #647 : 23. Marec 2018, 13:41:38 »
ja tu otvorene sa pridavam do skupiny ktora tu hovadinu Trona ci co to je nepozna >:D a to si myslim ze tiez som bol filmomol v tych casoch ked este boli dobre filmy.


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: IDEAS
« Odpoveď #648 : 23. Marec 2018, 20:34:50 »
No musim sa pridat na stranu Reneho - absolutne netusim, o co tu ide, z toho vsetkeho mi je zname jedine slovo - LEGO. Suhlasim s Renem - u mna fail, vyplytvane miesto na Ideas set...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: IDEAS
« Odpoveď #649 : 23. Marec 2018, 22:54:46 »
ja tu otvorene sa pridavam do skupiny ktora tu hovadinu Trona ci co to je nepozna >:D a to si myslim ze tiez som bol filmomol v tych casoch ked este boli dobre filmy.

Ako potom mozes povedat ze je to hovadina, ked to nepoznas?

Ten prvy film bol uplne znamy. Na tu dobu to bolo dost zaujimave a nieco nove. A to som clovek co vela filmov nepozeral v tej dobe.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #650 : 23. Marec 2018, 22:59:19 »
Ten prvy film bol uplne znamy. A to som clovek co vela filmov nepozeral v tej dobe.

Nebol. A to som clovek, co vela filmov pozeral v tej dobe. :P

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #651 : 24. Marec 2018, 20:47:21 »
Tak origo som nemal šancu stihnúť keď bol aktuálny, až potom keď už to malo nejaký kultový status, aspoň v kruhoch okolo "počítačov". Netuším ako to bolo inde...

Designer video

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #652 : 24. Marec 2018, 22:51:17 »
Nebol. A to som clovek, co vela filmov pozeral v tej dobe. :P
Som na tom tak isto ako René, a tomto som jakživ ani nepočul. Ale skúsim si to pozrieť a možno potom aj po sete zatúžim >:D.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #653 : 25. Marec 2018, 03:08:40 »
Myslím, že v čase keď VR si vyskúšaš v nákupáku či u zelenej mimozemskej hlásnej trúby prípadne si to za cenu mierne vybaveného bicykla kúpiš domov ten pôvodný trochu stráca z toho čara čo to malo pri uvedení alebo ešte aj v tých 90tych rokoch pre teenagerov odchovaných na Demobite a pod...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #654 : 25. Apríl 2018, 21:36:18 »
Teda teďka je v Ideas pár pěkných kousků (U-2 sice v provedení NASA ale co....), Lockheed Electra (která se po letech vrátila do Česka - dokonce přesně ta kterou měl legendární "švec pro celý svět" Tomáš Baťa, nová, realističtější interpretace Black Falcon Fortress....

BTW neměl být náhodou nějaký obří transformer ? (Teda z nějaký jiný série, ale transformer to byl...)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #655 : 07. Máj 2018, 22:42:15 »
Tak čo by sme zobrali?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #656 : 07. Máj 2018, 22:48:33 »
Tak ja tu staru BMW motorku.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #657 : 07. Máj 2018, 23:00:09 »
(no kým so to spísal, niekto ma predbehol   >:( )
Výber do ďalšieho kola uzavretý
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/70448f84-18c7-432f-837b-e7f6bc473f49
Môj názor:
- Acclamator loď z SW - prijaté ešte za starých čias, šanca žiadna
- Modular Arcade - priama konkurencia vlastnej rade, šanca žiadna
- Embraer A-29 - že je to konkrétne lietadlo by vedelo asi 0,01% kupujúcich, šanca mizivá
- SR-71 - stále je to primárne vojenské lietadlo aj keď neozbrojené a veľmi známe, šanca mizivá
- Mystery Science Theater 3000 - dosť okrajové, nezdá sa mi všeobecne chytľavé, šanca mizivá
- Treehouse - pekné, veľké, ale až príliš (2600 dielov) a špecifické, šanca malá
- Amelia - možno keby to bola tá historická postava, ale toto je podľa rozprávky, šanca malá

... toto su moje tipy
- Flintstones - už sa viac krát opakovali, otázne je rozšírenie mimo nostalgie, záleží od ohodnotenia dopytu a stavu licencie
- BMW R60 - ešte sme nemali "Creator Expert" motorku, ak ju neplánujú v regulárnej téme toto môže byť šanca, aj keď si viem predstaviť o niečo známejšie kusy, s BMW už spolupracovali a to na Technic moto, možnosť tu je
- Stitch - toto je favorit, v podstate cesta akou išiel Wall-E, keď nemajú to dať k akej téme tak Ideas sa hodí, s Disney-m majú kopec licencií (čo môže byť problém, nemusí sa to hodiť k tomu čo chcú pretlačiť)



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #658 : 07. Máj 2018, 23:04:06 »
No to je teda vyber... nemali byt uz licencove veci vylucene? Furt to tam pchaju...a henten modular je uplne tuctovy, na ebayi je kopa lepsich navodov na modulary.
 A ten science theater - to kto za tieto voloviny hlasuje?
Najlepsi je ten stromovy dom, flinstoni a motorka. Ak vobec nieoc prejde...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #659 : 07. Máj 2018, 23:09:43 »
Zmena nastala v apríli 2017 - motorka aj SW loď sú z 2016 (obe veci sú na tom updatovanom zozname)
Stitch je tiež z 2016, ale na zozname sú vymenované Disney postavy ktorých sa to týka a tam nieje.

V súčastnosti je už vidieť ako sa to prečisťuje...
« Posledná zmena: 07. Máj 2018, 23:14:07 od papluh »