Autor Téma: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...  (Prečítané 34238 krát)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #45 : 16. Máj 2018, 17:53:04 »
Myslím že Votrelec je prepojený alebo respektíve v tom istom univerze ako Blade Runner

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #46 : 16. Máj 2018, 21:40:01 »
Myslím že Votrelec je prepojený alebo respektíve v tom istom univerze ako Blade Runner

Ja tam to prepojenie nevidím , ale tvorci možno niečim prekvapia .  Pre mňa , sú to dva rôzne vesmíry .

No je tam jeden spoločný detail ,resp . veľmi podobné zobrazenie pristávacej sekvencie na monitore palubnej dosky . V Alien 1. a Blade Runner .

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #47 : 16. Máj 2018, 21:44:48 »
Jedine spojenie je PAN reziser.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #48 : 17. Máj 2018, 11:56:05 »
Buďo, pozri si nového Blade Runnera 2049 a budeš prekvapený - v jednej z vitrín je tam vystavené telo podobné inžinierovi z Promethea - no proste ako by mu z oka vypadol

To zobrazenie pristávacej sekvencie som vždy chápal tak, že filmový štáb šetril náklady...  :D ,mimochodom tiež ma nikdy nenapadlo spájať tieto série.

Na bonusových diskoch, čo mám doma aj z Alien Nostromo edície a Prometheus, je totálne kvantum informácii a rozhovorov aj s R.Scottom a tušim nejak nepriamo priznal že to je rovnaký vesmír...no mne to je dosť jedno. Možno mu z toho prepne, a natočí crossover "Alien vs. Replicant vs. Predator vs. Engineer"  ;D


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #49 : 14. Jún 2018, 11:29:45 »
Abych to upresnil ja som si to vypočul  ako audioknihu  :D, dalbych sem link no už neni k máni  :(

Buďo, už sme sa o tom sice rozprávali davnejšie, ale dám to sem.
Audiokniha Alien: Probuzení je znova na Youtube. Na 3 časti rozdelená.

Čita ju dvorný dabér Stalloneho - Pavel Rímsky. Nahovoril to prvotriedne! Veľmi dobre sa mi to počúvalo. Veľké plus je aj hromada ostrých nadávok vo vypätých situáciách, kde sa to vyslovene hodí.

Dokopy to má cez 12 hodín. Ja som to dal behom týždňa po niekoľkohodinových úsekoch. Je to rozdelené na asi polhodinové kapitoly. Takže keď už je človek unavený a chce isť fuňať do duchien, dočitanie do konca kapitoly je rozumnejšie vydržať a mať aspoň uzavreté okolnosti v rámci tej konkrétnej časti.

Keďže je to žáner horor, tak najlepšie si to človek vychutná, ked sa na to správne naladí: počúvať len večer/v noci/ako kulisu pri stavaní MOCu  :), sám v klude, bez vonkajších rušivých elementov. Dať to cez deň alebo pred obedom zatialčo mamka/frajerka/babka klepe v kuchyni rezne je automaticky idiotina prvého stupňa a škoda zabitého času.

Dej nebudem prezrádzať, len spomeniem, že odohráva sa to medzi prvým Alienom a Aliens. Pri vela pasážach som si predstavoval úplne konkrétne zhmotnenie danej scény. Bavilo ma to.






Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #50 : 20. Jún 2018, 11:41:28 »
Tak na tieto fotky som si nedávno spomenul že mám. Do tejto témy sa úplne hodia:

V roku 2011 Bola v Trečíne v OC MAX výstava filmových rekvizít...
(ten Arnold sa im ale sakra že nepodaril :D)

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #51 : 20. Jún 2018, 12:16:54 »
Slusne. Vcelku si to viem predstavit v byte ako dekoraciu. ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #52 : 20. Jún 2018, 12:29:56 »
To si mal este aj vlasy? >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #53 : 20. Jún 2018, 13:18:38 »
A to si ma ešte s úplne dlhými nevidel, pár rokov pred tým...  ;D

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #54 : 20. Jún 2018, 21:23:12 »
Pali tam vyzeráš ako Trevis  ;D (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #55 : 13. Júl 2018, 11:34:27 »
Záber na Lindu Hamilton z natáčania toho nového Termoša...
Na to, že má cez 60 rokov, vyzerá v tej veste dobre. Akurát Arnold ako robot mi už nepride ideálny pohybovo, už v T-Genisys mi to prišlo nechcene vtipné...uvidíme, ako ho tam zapracujú.

ila_rendered

Ako nechápem, čo sa J. Cameron teraz zobudil a začal riešiť tento návrat...šak to mal pekne natočiť svoje pokračovanie ešte v dobe, ked týto herci mali 40-50 rokov a nie teraz, s dochodcami...Nechal si svoju sériu rozsrať tými amatérmi, čo natočili T4 a hlavne ultra-k...tinu Genisys, (T3 bola ešte super) a teraz ide rebootovať, všetko po T2 nebude platiť už... no nechajme sa prekvapiť ::)


Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #57 : 23. Júl 2018, 14:49:03 »
terminator:

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #58 : 26. Júl 2018, 15:35:56 »
Sa zoserem!  Teraz som zbadal, že Escape Plan 2 bude v kinách bežať v najbližšom čase... sa čudujem, že túto ultra-debilnú-za 5 dní natočenú sračku pretlačili na premietanie
Ja som bol v tom, že nič horšie ako "Bullet to the Head" Sylvester už nenatočí...a bum, je to tu!

Ten rozpočet musel byť vražedný (väzenie ala 15metrový sklad vytapetovaný načierno + tma  ::)), nezáživné tempo po celú stopáž, herci strašní a úplne ich to nebavilo. Z plagátu nás tu zase chcú osierať, je tam Sylvester + Baptista ako hlavné hviezdy: Sly sa príde ukázať na polhodku, a ten druhý tušim 2 minuty z celej stopáže  Bitky vo väzení jedno velké neprehladné nič...dalej už ani neviem, videl som to pred mesiacom...no proste dajte na mňa, je to FUŠERINA!

A pritom jednotka Bola zábavná a celkovo remeselne dobre zvládnutá, radím ju medzi to naj, čo Silvester a zároveň aj Arnold natočili v ich novodobej ére (cca posledných 10 rokov)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Robocop, Terminator, Alien, Predator a ti druhi...
« Odpoveď #59 : 06. September 2018, 13:29:10 »
Mne sa nechce isť samému, kto by šiel? Ale len cez týžden mám čas, v BA - Bory Mall, od polky septembra...

ila_rendered