Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184699 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1020 : 08. Jún 2022, 16:30:01 »
Co to je aiiloch ?

Já myslím, že nasazují nesmyslné ceny. Chápal jsem to u licencí, ale proč teď brutálně zdražují sety, které pod licencí nejsou, to mi hlava nebere. Jinde se tu diskutovalo o novém HP Vlaku. Mně třeba absolutně  HP nebere, naopak mne obtěžuje, už jsem byl dospělý, když vypukla HP mánie. Rád bych si koupil hezký model lokomotivy, za cenu za jakou se kdysi prodával Emerald Night, nebo teď nedávno Krokodil (který byl v prodeji tak krátce, že jsem ho za normální cenu nestihl.)tzn. něco kolem 100€/2463CZK. Chci prostě hezký model vlaku, bral bych třeba ten Orient Express (což je opravdu vlak a ne služba, dokonce ve velmi atraktivních barvách - royal blue a beige), Big Boye, Br-52 atd... nebo moderněji udělaný Santa Fe atd... ale oni místo toho udělají obří metrový vlak (tipuju, že to bude velké přibližně jako BR-52 1/35, hodí na to licenci, figy a voilá - 500€...) Už cca 250€ je docela dost, teď teda čekám s obavami na ten hrad (a pořád nic.) Horská dráha mne nezajímá, nikdy jsem na ni ani v reálu nejel, nesbírám to, už předchozí byla drahá, tipuju, že tohle je dost specifické zboží, pro specifické zběratele, docela by mne zajímalo, kolik lidí staví v reálu "Matějskou", ty modely jsou obrovské, drahé, náročné na prostor a zase takové terno to není, ale asi to své fanůšíky má, když v tom LEGO pokračuje... (Ale někdy blbě, viz. Strašidelný dům č.2 kde z něj udělali atrakci z pouti, místo opuštěného baráku s duchy (a bez duchů... - teda těch svítících, co v původním strašidelném domě byly.)

Já si občas něco koupím, vesměs ve slevě, letos čekám hlavně na hrad, prý bude i reinkarnace Classic Space, ale pokud to budou dělat všechno za desítku, tak ať si to nechají... Zas takový NERD abych jim ty peníze mýrnix týrnix nechával, nejsem. Pokud jim půjdou tržby dolů, budou se muset chytit za nos...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1021 : 08. Jún 2022, 17:50:03 »
AIIL - adult investing in Lego. To som vymyslel. 8)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1022 : 23. Jún 2022, 12:39:18 »
náves k Optimovi! a rozkladací!


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1023 : 12. Júl 2022, 15:14:49 »
10304 Chevrolet Camaro Z28
1458 dielov, dĺžka 35,5cm
€169.99 / $149.99 / £149.99
od 1.8.2022

odnímateľná strecha, vymeniteľné reflektory a vymeniteľné farby rýchlych pruhov  >:D

https://brickset.com/article/79384/chevrolet-camaro%C2%A0z28-revealed!


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1024 : 12. Júl 2022, 15:55:40 »
Vyzerá super, najlepšia je verzia cabrio, vyniknú červené sedačky...
Len ta cena je strašidelna... napriek licencii, tieto autá nemôžu ponúkať za cenu modularu...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1025 : 12. Júl 2022, 17:47:31 »
A to jako proč ? Ty auta jsou v měřítku tuším 1/12, koukni kolik stojí v poslední době NEOTEVIRATELNÁ značková osmnáctina. Jsou to velké propracované modely, není důvod proč by neměly stát  kolem těch 200€, modulary s tím nemají co dělat. Krom toho, vy tyhle velké stavebnice kupujete za plnou cenu ? Já teda vesměs ne, vždycky si chvíli počkám, až jsou někde za méně...  Camaro si rád pořídím k Mustangovi, ale teď je pro mne hlavní koupě hrad.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1026 : 12. Júl 2022, 18:35:12 »
A to jako proč ? Ty auta jsou v měřítku tuším 1/12, koukni kolik stojí v poslední době NEOTEVIRATELNÁ značková osmnáctina. Jsou to velké propracované modely, není důvod proč by neměly stát  kolem těch 200€, modulary s tím nemají co dělat. Krom toho, vy tyhle velké stavebnice kupujete za plnou cenu ? Já teda vesměs ne, vždycky si chvíli počkám, až jsou někde za méně...  Camaro si rád pořídím k Mustangovi, ale teď je pro mne hlavní koupě hrad.

tak ked sa ti zda 11,6 c / dielik normalna cena, tak to sa necudujem ze TLG zvysuje ceny, evidentne to ludia zbaštia... ta cena neni rozhodne primerana, auto je ovela mensie ako modular, ano su to pekne modely, ale pomer cena/vykon je pri nich po tomto zvyseni katastrofalna... malokde to zvysenie krici ako pri creator expert autach...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1027 : 12. Júl 2022, 19:28:16 »
Je to ako mustang. Ten bol tusim za 139 ale dal sa kupit za 115. To bolo fer. V tejto cene si predstavujem taketo auta do zbierky.  Zial vsetko ide hore a tak to uz asi lacnejsie nebude. Staci sa pozriet na technic, ktore su uz na 4 kilach a to par rokov dozadu vychadzal jeden takyto set rocne za polovicu. Teraz rocne vydaju hned niekolko.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1028 : 12. Júl 2022, 19:46:06 »
Len ta cena je strašidelna... napriek licencii, tieto autá nemôžu ponúkať za cenu modularu...
Lego skúša, čo vydržíme. Ako Putin.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1029 : 15. Júl 2022, 12:19:55 »
Nedali moc dobrú fotku toho Camara na prednú stranu krabice. Čierne auto na čiernom pozadí, čo ja viem...mal som radšej tie vyobrazenia modelu s dorobeným pozadím, v krajine a tak.

Model je super! (y) (y) (na druhú generáciu si asi netrúfli, koli divokejším tvarom, tak spravili prvú)

ila_rendered

ila_rendered

Ja som si cca 12 rokov dozadu chcel kúpiť od jednoho maníka z BA tretiu generáciu v červenej, tá je tiež geniálna dizajnovo..ale nevošlo by mi to do garáže, tak som to radšej nechal tak ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1030 : 18. Júl 2022, 11:05:15 »
Nejaké recenzie ku Camaru

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1031 : 18. Júl 2022, 23:29:45 »
Tipuju, že 1.generace Camara k 1.generaci Mustanga. On ho totiž lego Pony má i ve zpětném zrcátku…

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1032 : 19. Júl 2022, 10:22:26 »
Som si to musel pozreť teraz, už som si nepamätal... áno, obrys  auta so štyrmi svetlami má. Asi to má byť Charger, na neho by to sedelo. A Camaru teda nedali do späťáku nič, nechceli sa opakovať asi.

Tak v podstate hej, dáva to zmysel, že budú tie prvé verzie robiť.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1033 : 19. Júl 2022, 11:33:45 »
tak mala to byť referencia na Bullitt-a a teda Charger. Aj keď svetlá mu asi vidieť za maskou len ak ich použije a nejak si nepamätám z tej nahánačky že tak bolo  >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1034 : 19. Júl 2022, 12:38:35 »
Aháa, to som veru nezachytil vtedy, že takto dali odkaz na ten film.

Nevidel som ho ešte doteraz. Práve som si pozrel tú naháňačku celú akurát, tá je dobrá... stará škola proste, reálne naostro, také mám rád, dobre sa na to pozerá. Len tých odletených puklíc tam bolo jaksi navyše. Auto má 4 kolesá a on ich stratil hádam 6  ;D