Autor Téma: LEGO Masters  (Prečítané 7922 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #60 : 19. Jún 2022, 08:05:22 »
Dnes zmena vysielacieho času na Markíze o 11:20

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #61 : 19. Jún 2022, 08:56:03 »
Tak Nova to má stále večer, ale tak očakávať u nás nejakú veĺkú sledovanosť keď tam ostala jedna naša dvojica asi nemožno. Ale zas bolo vidieť rozdiely / rozdielny prístup aj pri posielaní podkladov. Tipujem že ak bude druhá séria tak bude čisto česká.

« Posledná zmena: 19. Jún 2022, 08:59:10 od papluh »

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #62 : 19. Jún 2022, 08:56:50 »
Pre veľký záujem ..... Ľudia to majú evidentne v péčku  :-\. Malo intríg a konfliktov.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #63 : 20. Jún 2022, 09:19:24 »
No bola zase sranda.Tretí diel ešte k tomu aj dosť napínavý.

V prvom kole sa dobre zapotili, jak to nikomu nesadlo ...a ešte bez kolies robiť - dobre vymyslená podmienka.

- Miro jak tam v klude doniesol za hrsť technic pinov, že z toho ide stavať...  :)) :))
- prvá verzia kolies na Škaredom Fénixovi mala perfektný dizajn
- Zubatá kačica bola super, len smola, že o vizuál nešlo...a čim viac ten podvozok prerábali, tím viac to rozhasili - prvý test im fungoval dosť dobre.
- Evelin ako tam žmolila v rukách a pripravovala nenápadne ružovú mačku či čo to bolo  ;D :)) ...a že: Milan, povedz nám svoj názor zatial na to naše, Milan povedz: ......Ehmm, a kde máte motory??  :)) :))
- a nakoniec to autíčko Rebelin išlo dosť dobre , to aj pre škaredý Fénix by bol ťažký súper

Druhé kolo ešte lepšie a napínavejšie.
- Samo s Mirom dobre zabili na úvod...  :)) :))
- mama so synom jaké koberce najskôr vešali  :)) ,ale zvládli to nakoniec do samonosného stavu, ani neviem ako...tí mali riadne trable veru
- Chairuda (Tomáš) s kolegyňou to tam nadimenzovali na jednu tonu, a oni im to otestovali na smiešnych 130 kíl  :))
- vizuálne sa mi z mostov najviac páčil od dvojice Tomáš-Šárka a potom Samo -Miro. Ten bol super štýlový jak z nejakého surreálneho temného sveta
- z tej záťažovej Tatry som mal pocit, že ani na druhý konec mosta nedojde a ulomia sa jej predné kolesá...riadny čapťák :))

- slovenská herečka tam bola jak duch, po prvých dvoch vetách v úvode som aj zabudol, že tam je nejaký hosť. Ten v minulom diely bol ovela lepšie využitý, aspoň sa tam nejak zapájal, povedal ku každému modelu niečo...ale možno je to tak zostrihané, tak neviem.
« Posledná zmena: 20. Jún 2022, 09:22:48 od Paliason »


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #65 : 20. Jún 2022, 10:44:36 »
Tipujem že druhá séria u nás nebude  >:D  https://mediaboom.sk/lego-masters-televiznou-katastrofou-markiza-a-nova-musia-okamzite-zakrocit
https://mediaboom.sk/lego-masters-po-dvoch-castiach-konci-v-prime-time-markiza-sou-dovysiela-doobeda

Pozrel som si 3. diel zo záznamu, výhoda ranného vysielacieho času, menej reklám :D

Tento diel bol skôr o funkčnosti (2 rôznych typov) v oboch úlohách a aj sa to prejavilo.
V prvej úlohe prehrali tí čo stavili na výzor, či už nedorozumením, tým že jednoducho je im to prirozdené alebo kalkulovanie robiac show vediac že prípadná výhoda výhercu nieje viac ako ich skúsenosti (ktoré objektívne spočítané ako súma dvojice sú jednoznačne najväčšie)
So zostrihaných pohľadov bolo úplne jasné kto robil predvádzacie vozidlo  >:D

Mosty boli super, zaujímavosťou je rôznorodosť techník u každého páru - tažko nevyužitá v relácii a to sa pýtalo vysvetliť prečo sa zlomit práve ten most čo sa zlomil (náhodne nahádzané diely). Vs ostatné mosty - Chairudo/Šárka mali klasický oblúkový plný štýl, Samo/Miro niečo podobné ale v modernom nosníkovom poňatí (dalo by sa to odlahčiť ale nie bez prepočtov a času) a Hardegon/Ryxe zas sendvićový plát (kde som neočakával že to pri tej dĺžke vydrží, ale znalosť materiálových vlastností asi pomohla)


Súhlasím, že celebritný hosť tu nemal v podstate žiadnu úlohu. Ako časť neúspechu sa dá zvaliť na licencovaný formát, časť na "nudných súťažiacich" ale výber a režírovanie moderátorov a hostí je v rukách televízie. Aj to čo tam zostrihajú. A toto je ich veľký fail. Totálne nevyužité, podriadené komerčnému kastingovému marketingu (aj keď možno len nie som cieľovka, viď tušim Sami-ho komentár k herečke  >:D ) Pri rôznorodosti stavieb by sa tu "vybláznil" niekto z technickými komentármi, viem si prestaviť niekoho ako James May, akurát lokálne to bude problém. Ale možno ak by aj stiahli napr Gebriana (a to len z tých čo poznám ja)

Inak by som to zakončil výrokom u nás doma "tá teta stále kričí ... ona je zlá ?"

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #66 : 20. Jún 2022, 10:57:46 »
tak je to format pre osobitneho divaka - afolov a decka... tych prvych je trhovo strasne malo, pre tych druhych by to malo byt v inom vysielacom case a v inom formate - asi skor detski sutaziaci, detske celebrity atd... toto neni format na nedelny vecer pre priemerneho slovenskeho divaka, pre ktoreho je lego hracka a este aj draha... a dospeli sutaziaci stavitelia pre mainstream posobia ako podivini, najma ked sa tam vytesuju zo stavieb a kociek :-)
takze tym strasnym cislam sa neni co divit... este to mohli zachranit sexi moderatorky, ale to nevyslo uz vobec :-)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #67 : 20. Jún 2022, 11:13:51 »
Inak by som to zakončil výrokom u nás doma "tá teta stále kričí ... ona je zlá ?"

 :))
no Milan musí byť hluchý odvtedy, na lavú stranu....

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #68 : 20. Jún 2022, 11:20:16 »
tak je to format pre osobitneho divaka - afolov a decka... tych prvych je trhovo strasne malo, pre tych druhych by to malo byt v inom vysielacom case a v inom formate - asi skor detski sutaziaci, detske celebrity atd... toto neni format na nedelny vecer pre priemerneho slovenskeho divaka, pre ktoreho je lego hracka a este aj draha... a dospeli sutaziaci stavitelia pre mainstream posobia ako podivini, najma ked sa tam vytesuju zo stavieb a kociek :-)
takze tym strasnym cislam sa neni co divit... este to mohli zachranit sexi moderatorky, ale to nevyslo uz vobec :-)

Presne to s tým časom som si pomyslel už od začiatku - kto príčetný dá reláciu, ktorú budú chcieť pozerať hlavne deti, na nedeľu večer. Plus prvý diel tomu tiež veľmi nepomohol, ja som bol po ňom na vážkach, či to ešte má zmysel ďalej pozerať.

A k tretej časti - autíčka celkom vtipné zadanie bez koliesok, chalani prekvapili, že im to nakoniec tak pekne išlo, chvíľu to vyzeralo všelijako, zubatá kačka pobavila :D
Pri mostoch bolo vidieť, kto je stavebný inžinier, Šárka to dávala s prehľadom. "Naši" chalani išli cestou, ako by som to riešil zrejme aj ja. Mama so synom mali šancu prísť na lepšie riešenie, keď ten plát otáčali na kant, ale nedocvako im, výsledok aj tak držal nad očakávanie. Najviac prekvapil západ slnka, čakal som, že to veľa nepodrží, ale zjavne chalani vedia, čo robia. Vizuálne to bolo jednoznačne najvymakanejšie, aj keď nebolo veľmi zreteľné, že ten most v strede naozaj nie je podopretý scenériou.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #69 : 20. Jún 2022, 21:30:42 »
Ja si myslím že ten most bol silno podporený v strede ako aj po celej šírke a v zadaní bolo jasne povedané o čo sa môže most kotviť a nesmie sa podopierať - za mňa jasné nerešpektovanie pravidiel...  C:-)
Ak sa mýlim, nech spravia záťažový test bez tej steny...  ;)
« Posledná zmena: 20. Jún 2022, 21:33:11 od Praetor »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #70 : 20. Jún 2022, 21:47:05 »
Ja si myslím že ten most bol silno podporený v strede ako aj po celej šírke a v zadaní bolo jasne povedané o čo sa môže most kotviť a nesmie sa podopierať - za mňa jasné nerešpektovanie pravidiel...  C:-)
Ak sa mýlim, nech spravia záťažový test bez tej steny...  ;)

Presne to ma napadlo, že to bolo porušenie pravidiel. Bolo jasne povedané, že kde sa to môže opierať, a ta scenéria im veľmi pomohla. Mala to byť diskvalifikacia- i keď sú to asi najlepší stavitelia...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #71 : 21. Jún 2022, 08:08:08 »
Vyzeralo to podopreté, ale nebolo. Veď aj ten Tomáš so Šárkou sa tam išli na to pozrieť ku nim, a vraveli že to majú tesne vedla urobené len ako stenu...tak som to pochopil ja... To by tam určiťe všetci protestovali, keby to je podopreté.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #73 : 26. Jún 2022, 21:37:45 »
Ja k tomu finále poviem len toľko, že som nadobudol pocit, že od začiatku až do konca sa nastavili veci tak, aby jedna dvojica prešla jednotlivé kolá aj keď nezvládla ani jednu súťaž v priamom porovnaní s ostatnými a v jednom prípade bola s prižmúrením oboch očí pretlačena ďalej aby všetko dobre dopadlo...
Ďalší poznatok pre mňa - stavebný inžinier, keď má postaviť najvyššiu vežu tak ho neprekonas a veľmi by som si chcel pozrieť tú ich techniku do detailov, či už základňu ako aj konštrukciu nosníkov...
A za tretie tí naši chalani mali pre mňa najvtipnejšie hlášky a jednoznačne oku najviac lahodiaci dizajn a za mňa  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #74 : 27. Jún 2022, 08:06:23 »
Podľa mňa výsledok odrážal, čo súťažiaci predviedli.
Víťazi už aj pri predchádzajúcich kolách ukázali určitý nadhľad a pridanú hodnotu oproti ostatným.
Pravdu povediac, keď Šárka s Tomášom dali tú vežu, tak som už tušil, že "naši" mlaďasi to zrejme nevyhrajú. Veže mali spravené pekne, aj detaily okolo, aj draci mávali krídlami pekne, ale chýbalo tomu prepojenie do jedného celku - potrebovali by ešte čas na dotiahnutie, ktorý už nemali.
Michal s Marekom už od začiatku vyzerali, že vedia, čo idú stavať a dielo bolo najprepracovanejšie. Možno pohyby chobotnice neboli úplne top, ale celok mal najväčší wow efekt.