Autor Téma: LEGO Masters  (Prečítané 7921 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #45 : 07. Jún 2022, 09:53:54 »
Môj názor.
Ja som sa celkom dobre bavil celý čas. Dobré to bolo.  ;D

Z moderátorov bol najlepší Grohl (Milan). Vedel sa rozumne vyjadriť, vie o čom je stavanie, proste človek od fachu. Matouš Ruml v pohode (nepoznal som ho doteraz) Tu pálku si dobre užil  >:D
Evelyn mi nevadila, aj keď tam je do počtu ako komická figurka. Nič som s ňou nevidel do teraz, tak som ani nič nećakal. Pár srandovných situácií tam predviedla, som šiel dosť do rehotu. A ešte stvrtý hosť - ježiš, aj tu už je? ...to mi prvé napadlo...Ale aspoň sa mu podarila sem-tam dobrá hláška. Ako celkovo nemám problém v tomto smere, vyzeralo to, že tam bola sranda. (až na dvojicu Tadeáš-Michal)

S demoláciou nemám žiadny problém. Keby celá suťaž v každom diely bola len o tomto, tak jasné že by to bola chujovina totálna. Ale nebude, dalšie časti budú mať iné podmienky pre výhru. Ale tu to zrovna dali do prvého dielu, a každý páprda sa posral (jak keby to bolo jeho), že to budú len ničiť vždy. Rozpadajúce efekty pekné, niektoré ale moc nevyšli.
Napr. obe stavby na rozbitie pálkou neboli moc ideálne, a roztrieštenie nič moc.
Keď nastúpila Evelyn na plošinu ...do prdele, jak to tam nešikovne vždy posotila z tej výšky  ;D ::), a hneď sa chytila za tvár... hehehe  ;D ;D ;D ,nepremýšlala - urobila prirodzene ako vedela...to bolo vtipné  ;D Oba modely mali pekný efekt pri dopade. Škoda pri tej vážke, že tam nebolo viac tých zelených gúl, ta jedna sa otvorila a to bolo perfekt. Druhý model bol skoro ozaj jak rozsypaná kukurica ;D
Tretí typ - výbuch, sa tiež podaril, dobré zábery pri obidvoch. Hotel bol naj, a ten paňác na utrhnutom rebríku nemal chybu  ;D ;D
Neni mi inak jasné, čo tam dali do tých modelov, jaké delobuchy? To si dvojica povedala, kde to chce umiestniť alebo ako? Sami2001, možeš to objasniť?

Postavené modely boli dobré, najviac ma oslovila ta Vážka , Ufónec na rakete a ten Hotel.

A Tadeáša a Michala prečo dali spolu, keď si vôbec nesedeli?

Samovi aj jeho parťákovi fandím!!! Ste dobrí!!!

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #46 : 07. Jún 2022, 18:40:55 »
ahojte, ja som pozrela v archíve, moc som sa pri tom nepobavila, ale by ma zaujímalo, či by niekto z vás vypálil za hodinu toho ježka (klietku by ste dali určite všetci). Technikári si asi viete riešenie predstaviť, ale zrejme tam neboli všetky dieliky v ponuke v tých vaničkách, môže to byť riadna frustrácia hladať nejakú konkrétnu spojku, alebo pin-hole ktorý by to vyriešil  :P  Či dali popredu nejaký inventár, s čím sa dá počítať pri stavbe? Ako fareby tam vyzerali byť pekne zastúpené, ale dielikov sú na tisíce...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #47 : 07. Jún 2022, 19:02:29 »
Osobne mi prekáža celkový štýl, zameraný na kadečo, len nie na samotné výtvory - tým bolo venované minimum času. Snáď v ďalších častiach, kde to nebude primárne zamerané na deštrukciu, bude viac čo pozerať.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #48 : 07. Jún 2022, 20:19:25 »
Ak by ste chceli vidieť naozaj dobré Lego Masters časti, pozriete si Austrálske série. Práve skončili štvrtú sériu a každá doteraz bola super. Pohodová, super moderátor a brick master, aj zameranie na stavby. Jasné, že aj trochu drámy, ale nebolo to sílené podľa mňa. Myslím, že sa tam zmestilo viac stavania a prezentovania diel hlavne preto, lebo každá časť mala minumálne 55 minút, ale niekedy aj 80.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #49 : 09. Jún 2022, 17:51:39 »
Inst, veď ale 80-minutovú stopáž má aj táto slovenská verzia. Treba pozreť aj druhú časť, ktorá by mala byť zameraná viac na samotné modely.

ahojte, ja som pozrela v archíve, moc som sa pri tom nepobavila, ale by ma zaujímalo, či by niekto z vás vypálil za hodinu toho ježka (klietku by ste dali určite všetci). Technikári si asi viete riešenie predstaviť, ale zrejme tam neboli všetky dieliky v ponuke v tých vaničkách, môže to byť riadna frustrácia hladať nejakú konkrétnu spojku, alebo pin-hole ktorý by to vyriešil  :P  Či dali popredu nejaký inventár, s čím sa dá počítať pri stavbe? Ako fareby tam vyzerali byť pekne zastúpené, ale dielikov sú na tisíce...

Tak jasné že časový limit, stres urobí svoje. Diely tam určite neboli všetky. Ten Tadeáš sa tam aj pýtal na niečo konkrétne, a že nemali. Ale zase lego má výhodu, že vela vecí sa dá spraviť viacerými spôsobmi. Súťažiaci sú fandovia do lega, to musia poznať z hlavy mrte dielov... ked neni dostupný prvý vhodný čo ich napadne, tak sú dalšie s ktorými to tiež pojde. Ten Tado tam zmätkoval úplne...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #50 : 09. Jún 2022, 22:23:47 »
Tak už som to videl a tá dvojica čo vypadla mi prišla ako tá dvojica moderátorov, ako hen ten kecalek a evelin (to jako keď spoja niečo čo už na prvý pohľad nie je možné), keby tam neboli tak ostatné bolo celkom fajn... Sami a kolega mali peckovy model - za mňa zlatá tehlicka mala ísť im... Snáď už len to, že mali tých ľudí lepšie predstaviť a kecat s nimi dlhšie pri hotových modeloch o tom čo postavili... .
« Posledná zmena: 09. Jún 2022, 23:39:55 od Praetor »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #51 : 13. Jún 2022, 09:18:36 »
Tak čo vravíte na druhú časť?
Za mňa úplne v pohode show, druhý diel bol ešte lepší ako jednotka :D

Dobré modely povymýšlali súťažiaci v oboch kolách. Diely z motorky na začiatku hrabali jak diví :)) Jedni tam polku kolesa uchmatli, a nakoniec to tuším ani nepoužily ;D

A tie historické epochy boli úplná pecka.
Ja ako staviteľ som sa hneď nad tým zamyslel, že keby mám možnosť si vybrať z nich, robiť model....tak som v prdeli. Asi jedine to sci-fi mesto by som zvolil. Ešte western sa mi páči, ale tú architektúru typickú by som netrafil. O ostatných témach moc toho neviem...vyfasovať napr. ten pravek alebo dobu ladovú...ty vole! netuším! snehovú gulu by som postavil akurát.
Ako dať za 14 hodín také velké veci, klobúk dole pred všetkými. 

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #52 : 13. Jún 2022, 09:24:54 »
Jj, po rozpacitej prvej casti to uz bolo vyrazne lepsie (y)

Btw. tu bola moznost vidiet, ako by papluhov napad (bol naozaj tvoj? ;)) na historicke epochy vykladu v Alltoys vyzeral v praxi ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #53 : 13. Jún 2022, 12:57:46 »
Včera som to tiež pozrel, naštastie digitálny TV operátor umožňuje pretáčanie, lebo reklám tam bolo dosť. Asi tým že to bolo zaujímavejšie ako minule tak mi viac vadili  >:D

Motorková piňata a následné hrabanie bola zas taká showbizová nutnosť. Ale realisticky za ten limit na stavanie nemala väčšina šancu si rozobrať všetko čo nahrabali nieto ešte niečo postaviť, tak sa nerozobranému kolesu ani nečudujem. A bez farebných dielov a minifigov by asi väčšina stavieb bola naozaj nudná. Prišlo mi to že Sami a jeho kamarát mali na prvý pohľad (okrem figov) asi najviac podobné farebné zloženie stavby a zdroja dielov.
Inak ten model musel asi byť nejak špecíálne pripravený na rozpad, inak by to z takej malej výšky pozostávalo vo väčších kusoch aby boli slušné preklady dielov.

V hlavnej časti si šli hradari - Hardegon a Ryxe z Kostiek (kto chce si vyhľadá) svoju vlastnú ligu, samozrejme možnosť výberu ktorý im sedel si zaslúžili z predkola. Ťažko zpred TV povedať čo všetko bolo vystrihnuté, ale podĺa mňa aj tie želania čo im dávali navýše boli výsledkom toho, že to asi bolo jasné aj počas stavania.
Podľa mňa si Samo a Miro správne vybrali Western ako ľahko uchopiteľnú tému. Na druhú stranu ak je niečo kde sú jasné predpoklady o to ťažśie je ich správne trafiť. Ak by to podľa toho radit tak podľa mňa by tie témy boli asi v poradí stredovek/western, budúcnosť, pravek, doba ľadová. Prvé dve podľa mňa trafili tak ako mali a ako porotci očakávali, reprezentácia budúcnosti staviteľov a poroty sa podĺa zostrihaných vyjadrení asi netrafila, aj keď to nebolo povedané tak podľa mňa v praveku sa očakával nejaký dinosaurus a doba ľadová je taká pomenej uchopiteľná.

Čo sa týka našich jediných reprezentatov tak western bol super, chcelo by to asi publikovať aj fotky diela, český súťažiaci ich dávajú tak by mohol Samo dať aj sem  ;)

Btw. tu bola moznost vidiet, ako by papluhov napad (bol naozaj tvoj? ;)) na historicke epochy vykladu v Alltoys vyzeral v praxi ;)

Ano, ano. Keď som to videl v upútavke tak som to považoval len za tematické diorámy. Keď tam spomenuli cestu v čase tak mi zatrnulo :D  Ale za mňa možem povedať že inšpirácia pre výklad šla skor z rozprávky a ten vlak tam je skôr rušivý moment ale najjednoduchšie žiadané riešenie pohybu do výkladu...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #54 : 13. Jún 2022, 13:24:09 »
Za mňa to bolo oveľa lepšie ako prvá Časť a diela naozaj impozantné... Western  (y)
Naša dvojica bola super a myslím si, že keď dali stavať tým hradárom hrad, tak to bolo jasné, že ostatní nemajú šancu...
Otázka znie ako to dopadne, keď dostanú hradári niečo, kde nemajú naučené techniky a formu praxou... ;)
Ale na moderátorku v župane nebol moc vabivý pohľad a dosť ma dojalo, že všetci súťažiaci na ňu reagovali diplomaticky...
Moje odpovede, keby sa niečo spýtala by neboli publikovateľné... ;)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #55 : 13. Jún 2022, 14:39:30 »
Kokso, inak keby tie výsledné diela ukázali aj troska dlhšie ako na 20 sekúnd dokopy!!
Každej jednej stavbe venovať chvíľku na celkový pohľad na dielo a chvíľku na detaily. Takto som z toho videl hovno. Hlavne že tá "moderátorka" sa tam otŕčala v tom kostýmčeku cavewoman. Účastníci sa samozrejme zasmejú, lebo čo im už ostáva. Ja som sa cítil trápne aj za ňu 😁.

No uvidíme čo bude v ďalšej časti.

P.S. inak ta súťaž, že vyhraj lego 😁. Nákup lego tuším nad 40€ a môžeš vyhrať lego. 😁
Kúp si Fabiu a môžeš vyhrať Fabiu. Mohli dať radšej hlasovanie cez net, hádaj kto vyhrá a víťazi budú zaradení do žrebovania o sety. Kravina proste.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #56 : 13. Jún 2022, 14:52:07 »
Naša dvojica bola super a myslím si, že keď dali stavať tým hradárom hrad, tak to bolo jasné, že ostatní nemajú šancu...
Otázka znie ako to dopadne, keď dostanú hradári niečo, kde nemajú naučené techniky a formu praxou... ;)
Tak Samo a Miro mali možnosť prvej voľby tak im to mohli vyfúknuť  >:D ale načo taktizovať ak stačí byť lepší ako 3 ďalší s témou ktorá im je pohodlná. A popravde Gorila Boris z predkola, ktorá im dala možnosť si vyberať, bola celkom dobré dielo. Určite objektívne lepšie ako (aspoň niektoré) tie čo predbehli, takže výber si zaslúžili ;)

P.S. inak ta súťaž, že vyhraj lego 😁. Nákup lego tuším nad 40€ a môžeš vyhrať lego. 😁
Kúp si Fabiu a môžeš vyhrať Fabiu. Mohli dať radšej hlasovanie cez net, hádaj kto vyhrá a víťazi budú zaradení do žrebovania o sety. Kravina proste.
O akej súťaži vravíš ? Tá čo je s účtenkami vo všetkých obchodoch nemá limit https://legomasterssutaz.sk/Lego%20Masters%20Pravidla.pdf
"Zakoupí v obchodní síti (včetně eshopů) jednorázově (na jednu účtenku, fakturu) libovolný výrobek značky LEGO (dále jen jako „Soutěžní výrobky“) a uschová si doklad o tomto soutěžním nákupu (dále jen jako „Účtenka“)."
A dá sa registrovať aj spätne od 7.5.2022 takže ak niekto nakúpil v predošlej zľave v Tescu (-30%) a má účtenku tak môže nahodiť.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #57 : 13. Jún 2022, 15:32:37 »
No jednoznačne tu treba dať fotky, nech to tu neni také suché.

...
V hlavnej časti si šli hradari - Hardegon a Ryxe z Kostiek


To hej, tí dvaja sú známi profíci, za tie roky porobili hromadu TOP stavieb. Ale aj ten Chairudo je riadny maník, on robil tie 5 metrové ruské kolesá a mega-horské dráhy. A výtvory od porotcu Milana som obdivoval pred vyše desiatimi rokmi, ked bol len bežný stavitel. Ten je mi tématicky najbližší. Jedine dvojicu mama-syn som nepoznal, a taktiež sú kostkáči. Takže to sa tam stretla celá partia známych :)

Ale naši slovenský chalani tiež úplní profíci, tvoria famózne, ani jeden slabý model zatial, idú jak buldozér.

Stredovek/Western bez debaty top stavby druhého kola. Samotný mrakodrap v sci-fi meste velmi pekný, zvyšné okolie mi do toho trochu nepasovalo. 

...
Takto som z toho videl hovno. Hlavne že tá "moderátorka" sa tam otŕčala v tom kostýmčeku cavewoman....

 ;D :))
ale zase vedela tam z nich najlepšie tancovať!  :)) :)) :))

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #58 : 13. Jún 2022, 17:58:00 »
Tak druhý diel podstatne lepší a zaujímavejší. Prvá výzva - hoci s "nutnou" akčnou/deštruktívnou vložkou - ako aj Grohl spomenul - častý chlebík staviteľov - z obmedzených zásob postaviť niečo zmysluplné. Vzhľadom na obmedzené prostriedky a čas veľmi solídne dielka, vyzdvihol by som gorilu a aj torzo nápisu podarené.
Druhá výzva - všetky témy pekne zvládnuté, zrejme nebyť zlatej kocky, tak by o chlp vypadla doba ľadová - hoci pekná hora a jaskyňa, zvyšok trochu nedotiahnutý. Bratia sa zrejme porúčali aj vďaka minulotýždňovému slabšiemu kolu, inak to bolo dosť vyrovnané. Hrad samozrejme super, sci-fi sa mi osobne tiež dosť páčilo, na westerne mi možno chýbali nejaké typické krajinárske klišé - Monument walley a tak, čo tam ale bolo, to bolo pekne spracované.
Moderátorov a tie ich  opičky okolo neriešim - to beriem ako nutné zlo tohto formátu v našich podmienkach, potešili by nejaké fotky hotových diel, ktoré by sa dali v kľude pozrieť.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: LEGO Masters
« Odpoveď #59 : 14. Jún 2022, 13:01:59 »
áno, druhý diel zaujímavejší ako prvý. Naši chlapci boli fakt dobrí, Lego ( či skôr Lečo  ;D ) nápis - super nápad, western mestečko tiež veľmi pekné (možno trošku menej zelene). škoda v prvom diele, že to moderátorka blbo zhodila a model sa tak dobre nerozbil ako ten, čo spadol na hranu toho krátera. myslím, že potom by oni dostali "zlatú" kocku.
bližšie foto stavieb by sa naozaj hodilo