Autor Téma: Bricklink designer program  (Prečítané 10621 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #30 : 08. Júl 2021, 12:18:35 »
Aké to bude mať logo tak to sa zatiaľ netuší, po zverejenení finálneho výzoru aj krabice má každý možnosť zrušiť objednávku. Narozdiel of predošlej série teraz je už BL pod TLG, ide to cez Shop@Home, bude sa to výrobu má tiež zastešovať TLG - je dosť možné že tam nejaké to LOGO bude  >:D

Nerozumiem narážke na cenu, napr ten hrad stojí 150 Eur na skoro 2000 dielov a minifigy. A sú ešte za to VIP body a bez poštovného. To je nejakých 7.2c na diel. To je na úrovni originál Expert setov ale pri objeme 5tis či teraz 10tis. Predošlý bol s importom o polovicu drahší pri cca rovnakom počte dielov (áno, mal tlačený návod  >:D )  Toto je cena za ktorú sa kupujú najbežnejšie diely ako napr bricky na BL v novej kvalite nehovoriac viacerých objednávkach, poštovnom,...

Ten "hrad" ma osobne neláka, má to byť nejaký modernizovaný MOC s odkazom na niečo z Forestmanov. Netuším nezbieram. Mám ten predošlý a aj keď mimo mierky a bez zadnej steny, tak aspoň evokuje tvar hradu ako ho poznáme :D Akože keď som otvoril ponuku pri spustení a overil si leaknuté ceny tak som chvíľu uvažoval, ale nakoniec sa to vyriešilo pádom stránky a vypredaním  >:D
Ono ten zájem je trocha z núdze cnosť, LEGO nemá okrem Creator hradu a kovárny čo ponúknuť v tejto téme.


Budem sa asi opakovať, ale tie "obyčajné MOCy" sú Ideas s 10k hlasmi ktoré neprešli.
áno, niektoré prečistilo LEGO - žiadne licencie, pri 5tis (aj teraz 10tis) náklade by len právnici poriadne predražili ten set  >:D, niečo čo priamo konkuruje témam (modulary, pirátske lode, bonsai,.. ), je to blbosť (skener, ihrisko), alebo veľké...
Stačí sa pozreť na zoznam nelicencovaných odpadlíkov a okrem tých výnimiek dali šancu dosť veľkému počtu.
A to ešte oslovili aj viacerých, niektorí nepristúpili, iní to nezvládli no a minimálne jeden si to pos...al predajom zrovna tých MOCov Číňanom (akože tých "prílepkov" k OFS je škoda, ale ten autor asi nebol úplne v pohode, iný autor na neho bonzol že v konferenciach z Bricklinkom sa sťažoval že prečo to má robiť v Stud.io  :P )

Takže prvé zrkadlo - "LEGO spravilo zas blbosť do Ideas, prečo nedali šancu niečomu inému" viď citát z histórie tohoto fóra  >:D (možno by som našiel aj viac :D )   Takže teraz to fanúšikovia dostali a zrazu je to o ničom, obyčajné MOCy,...

No a druhé zrkadlo - "LEGO dizajnéri ten pôvodný Ideas príspevok zas do...ili"  nuž a teraz dostali šancu sa zahrať na reálnych dizajnérov nielen v CADe tí AFOLi, a to ešte dostali easy level, žiadne testovanie na deťoch a pod. Akurát sa to musí dať postaviť z dielov vo výrobe a spraviť návod aby bol pochopiteľný. A nemalo by sa to rozsypať.   Ale zas to nieje niekomu dobré keď to robia originál autori...

Citovať
tak to teda vybrali poriadnu blbost. Z toho vyberu by bol idealny ten watermill, pripadne benatky  ...

« Posledná zmena: 08. Júl 2021, 12:41:32 od MiKeL »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #31 : 08. Júl 2021, 12:38:22 »
PC-CZ: OK, argument remaku beriem.

papluh:
1) preco by som mal platit za vsetky diely, ked mozno polovicu mam doma? Niekto mozno 1/3, niekto mozno 2/3...
2) preco by som mal byt napichany z kazdeho diela co je na IDEAS? Niekomu sa tie diela co vybrali mozno pacia, mne nie. Mne sa zas pacia ine. O tom je IDEAS. Takze si nemyslim, ze vybrali tie najkrajsie diela, ale fakt len priemerne.
3) ak chceli uspokojit ludi a dat im taketo sety, preco im ich nedali, ale dali ich priekupnikom??

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #32 : 08. Júl 2021, 12:42:14 »
1) preco by som mal platit za vsetky diely, ked mozno polovicu mam doma? Niekto mozno 1/3, niekto mozno 2/3...
2) preco by som mal byt napichany z kazdeho diela co je na IDEAS? Niekomu sa tie diela co vybrali mozno pacia, mne nie. Mne sa zas pacia ine. O tom je IDEAS. Takze si nemyslim, ze vybrali tie najkrajsie diela, ale fakt len priemerne.

1) ľudí čo majú doma tisíce dielov rôzneho typu je minimum aj voči pôvodným 5tis plánovaným zákazníkom. Toto je pohľad z mikrobubliny.

2) Základná podmienka bolo dosiahnuť 10k hlasov a bez licencie. Plus interný limit na konkurenciu katalógu. Skús z toho zoznamu čo som dal vybrať aspoň tých 8 účastníkov na jedno podkolo.

Nehovorím, že (len) ty, ale každé jedno kolo sa ozýva "vybrali blbosť" a pod. A keď "neblbosti" sa niekde (polo)oficiálne objavia tak sú už aj to blbosti...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #33 : 08. Júl 2021, 12:48:39 »
1) ľudí čo majú doma tisíce dielov rôzneho typu je minimum aj voči pôvodným 5tis plánovaným zákazníkom. Toto je pohľad z mikrobubliny.

Nesuhlasim. 99% ludi, co toto sleduju/chcu su ludia co na LEGU ficia, maju doma urcite zasobu dielikov. O toto sa nezaujima mamicka, co ma doma 4 CITY sety.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #34 : 08. Júl 2021, 12:52:18 »
3) ak chceli uspokojit ludi a dat im taketo sety, preco im ich nedali, ale dali ich priekupnikom??

lebo si myslia, že všetko vedia najlepšie  >:D

a že historické dáta stačia ne projekcie (inými slovami úradničina bez pochopenia). Minule sa s limitom tuším 3 kusy nevypredali niektoré projekty o ponuke 2500. Tak si povedali, že dajú 5 keď majú horný limit 5000. Ešte včera, keď sa im vyčitalo že zástupcovia fan médii im dávnejšie hovorili, že to majú zle, sa chránili tým "že kopec rečí sa hovorí a dáta to nepotvrdzujú". Ale potom museli uznať, že dáta z predošlej verzia sa nedajú priamo aplikovať.

Inak ako som písal tak aj napriek tomu limitu 5ks v tom najexponovanejšom sete "hradu" to skončilo s 75% objednávok s jedným kusom.

Nesuhlasim. 99% ludi, co toto sleduju/chcu su ludia co na LEGU ficia, maju doma urcite zasobu dielikov. O toto sa nezaujima mamicka, co ma doma 4 CITY sety.

Zabúdaš na zberateľov, tí nemajú doma stenu Mars skriniek plnú dielov...



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #35 : 08. Júl 2021, 12:57:34 »
Inak ako som písal tak aj napriek tomu limitu 5ks v tom najexponovanejšom sete "hradu" to skončilo s 75% objednávok s jedným kusom.

Co neznamena, ze ten co kupil 1 kus nie je priekupnik co ho chce len otocit (urobil by som to aj ja). Na co ma samozrejme pravo! Len nech potom nik netvrdi, ze su to sety pre fans, ktori si ich zelali!

Zabúdaš na zberateľov, tí nemajú doma stenu Mars skriniek plnú dielov...

O tom prave pisem! Kolko z tych ku ktorym sa to dostane su zberatelia a kolko priekupnici? Add zberatelia: ja som zberatel, ale ak to nema logo LEGO nepovazujem to za zberatelsky kus.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #36 : 08. Júl 2021, 13:03:42 »
Som rád za tie lietadielka. Objednal som toho 5 kusov, lebo dúfam, že tie 4 mi zaplatia ten jeden. Hrad sa mi nepáči a čo sa mi nepáči, v tom sa nevyznám a nekupujem to ani na resell. Loď je dobrá, ale lode má zaujímajú iba historické, tzn. takisto ani na resell. Zvyšok mi nič nehovorí.
Lietadlá oceňujem za jednoduchú geniálnosť. Podľa videí by si to dokázal postaviť každý priemerný AFOL. Ale kto by sa s tým ..bal, keď to zasa až taká úchvatná nádhera nie je. Aj sa teším, že si tam bez veľkých časových investícií dám vlastné stroje, vlastnú krajinu, aj to možno rozšírim na tri stojany podľa videa (Santa plus sobí).

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #37 : 08. Júl 2021, 13:48:45 »
Co neznamena, ze ten co kupil 1 kus nie je priekupnik co ho chce len otocit (urobil by som to aj ja). Na co ma samozrejme pravo! Len nech potom nik netvrdi, ze su to sety pre fans, ktori si ich zelali!
Toto je nejaká prevrátená logika, akože robia sety pre priekupníkov ? A tí potom čo ? To odpíšu ako stratu, či si budú predávať medzi sebou ?
Priekupník kupuje pre to aby to predal fanúšikovi ktorú mu zaplatí extra navyše za to že mu to vyfúkol pod nosom.

Áno, určite sú ľudia čo sa "odvážili" kúpiť jeden kus na otočenie. Ale toto je skôr taký neistý oportunista ako priekupník. Ako má vyzerať priekupník sa možeš hen spýtať Frca  >:D
Alebo ti pomôžem citátmi z jedného fóra.
"dík za link ktorý mi dovolil obísť limitovanie na BL a dávať to priamo do košíka na S@H"  (aj keď toto bol lenivec, stále musel mať viac  S@H účtov, len sa mu nechcelo tvoriť aj BL účty k tomu)
"lietadlá a lode ruším a keď tak rozmýšlam, pomedzi obmedzenia s inštrukciami, nejasnú krabicu, teraz už 10tis setov..... atď atď tak asi zrušim 10 z 15 hradov"

O tom prave pisem! Kolko z tych ku ktorym sa to dostane su zberatelia a kolko priekupnici? Add zberatelia: ja som zberatel, ale ak to nema logo LEGO nepovazujem to za zberatelsky kus.

Ja som písal o tom, že je kopec ľudí čo sú fanúšikovia a nemajú a ani nechcú zbierky dielov, prípadne nemajú to čo i len odbricklinkovať tú tretinu či polovicu setu a teda pre ních je výhodné mať hotový set sa rozumnú cenu v peniazoch, čase a nervoch so servisom od TLG oproti nákupom od BL predajcov.
Ľudí čo majú túto kombináciu predpokladov je len malá mnoźina medzi tým objemom AFOLov.
Keby som chcel byť zlí tak len poviem koľko staviteľov,kompletizérov, atď je tu medzi nami voči nakupovačom hotoviek  >:D


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #38 : 08. Júl 2021, 14:00:41 »
Uz sa tocime dokola a mne sa zda, ze Ty nieze nechapes - ale NECHCES pochopit. ;) Proste TLG tu spravilo jeden velky ODZUB! Pod ruskom ako strasne daju fanusikom co chcu za prijatelnu cenu, to dali priekupnikom, ktori to fanuskom daju za 3-5-nasobnu cenu! Tak to je uzasna filantropia od LEGA. ;D (y) To mohli rovno povedat - sereme na vas fans, dame do placu par setov pre priekupnikov a nam z toho tiez nieco padne. Lebo keby to fakt malo byt pre fanusikov, tak by z toho spravili 200.000 naklad a nie 5-10.000 ! Navyse ako vidis vo svete - k DRVIVEJ vacsine FANUSIKOV sa to nedostalo!!! Mne sa tie sety nepacia, ak to nema logo LEGO nie je to pre mna ani ako zberatela produkt LEGO, takze tiez bych to max. na kseft vzal. Podobne ako Frco, ci dalsi. Nehanbim sa za to! Zberatelsky bezcenna vec.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2498
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #39 : 08. Júl 2021, 14:21:38 »
Zberatelsky bezcenna vec.

Takze vsetci, co to brali na kseft, utru hubu, lebo to ziadny zberatel nebude chciet >:D vyriesene

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #40 : 08. Júl 2021, 14:38:34 »
Keď to zberatelia nebudú chcieť, prinajhoršom ten svoj resellový mini kontraband rozdám nejakým panghartom, čo z toho budú mať radosť aj bez Legaloga ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #41 : 08. Júl 2021, 15:07:32 »
Takze vsetci, co to brali na kseft, utru hubu, lebo to ziadny zberatel nebude chciet >:D vyriesene

Hubu asi neutre. Ziadny normalny zberatel nezaradi do zbierky LEGO setov nejaky MOC. Priekupnik to preda zasa len niekomu komu sa ten ktory set paci (niekomu hrad, niekomu funkcne lietadielka), resp. dalsiemu priekupnikovi.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #42 : 08. Júl 2021, 15:39:05 »
Priekupnik Frco sa hlasi  :D

No suhlasim s papluhom v tom, ze rozhodne je jednoduchsie a pohodlnejsie pre niekoho si kupit uz takto spraveny set aj s kockami, ako len navod a dokupovat si dieliky cez BL. Ktore castokrat nemusia byt ani nove, takmer nikdy sa to neda kupit od jedneho predavajuceho...akoze kto ma na toto cas a chut? Vacsina ludi podla mna nie.

Prekvapilo ma, ak naozaj 75% ludi bralo jeden kus. To sa mi az nechce verit. Normalne by som konspiroval, ze lego nejako ofajcilo tieto statistiky, aby im ludia este viac nenadavali  :D

A preco sa to tak rychlo vypredalo? Lebo Castle. To jak keby 10 rokov nebol Train set a zrazu by sa objavil nejaky Ideas Train. Mi nehovor KLF, ze by si to nekupil nech by to vyzeralo takmer akokolvek  :D Aj my, Castle fanusikovia mame uz abstak. Ktory nezachrani kovarna a Creator hradok. Nehovoriac, ze tento Castle set je naozaj pekny a prepracovany. Ja som hrdy vlastnik povodneho Forestmen setu, toho najvacsieho a hned ked som toto videl tak som pokyvoval uznanlivo hlavou.

Ja som kupil 5 kusov, jeden si necham, jeden dam bratovi, 3 predam.

A co sa tyka tej krabice a navodu k tymto setom...Ako bol rieseny ten Wild West Saloon? Ten nemal krabicu, alebo ako?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #43 : 08. Júl 2021, 15:58:50 »

Prekvapilo ma, ak naozaj 75% ludi bralo jeden kus. To sa mi az nechce verit. Normalne by som konspiroval, ze lego nejako ofajcilo tieto statistiky, aby im ludia este viac nenadavali  ...

Tiež sa mi to nezdá.
To ako to nastavili, bolo akoby ušité na mieru priekopníkom- ešte pochopím spraviť opatrnych 5000 kusov a dat limit 1 ks na osobu,ale toto? Načo je komu na vlastné potreby 5 ks? Maximálne 1 naviac človek objedná pre známeho, čo na účet na BL. Toto je vyslovene idealna kombinácia pre priekopníkov- limitka a 5 ks na účet  aby sa ľahšie kupovalo viac kusov. A skoro žiadne riziko zo zlého odhadu počtu, keďže to šlo na predoobjednavky...
Toto je neospravidlnitelne nejakými pseudodatami. Každá takáto limitka takto skonci, pamätám si ten modrý crawler , tiež podobný počet a zmizlo to. Takisto sa to chronicky opakuje s bonus setmi, notoricky to nezvládajú a nepoucia sa.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Bricklink designer program
« Odpoveď #44 : 08. Júl 2021, 20:56:50 »
Propříště bude limit 1 zákazník, 1 set.

Jinak já to ne zcela chápu. Je to LEGO, BL je pod TLC, takže to je pod LEGEM.  Neni to třeba jako funerální sety vyráběné pro Vídeňskou pohřební službu.

Na jednu stranu je trošku úsměvné tu debatovat jestli to je LEGO (set bude až v roce 2022 dyť se nevi jak bude vypadat krabice)že tam není logo a na druhou hájit třeba Cobi které má k legu hodně daleko...

Je to z lega, prodává to přímo lego, platil jsem to na e-shopu lega...

Už sem to psal, mèli by spojit ideas a toto a vždy po určitou dobu vyrábět sety které vyhràly.

Já třeba doma nemám dostatek kostek, nejsem MOCař a v DD studiu mi to mic nejde. (Asi s tim neumím je to pomalé). I jako děcko sem měl malé až středni sety. Velké ne, byly drahé.

Třeba z creator hradu jsem na rozpacích, je docela pèkny, ovšem trochu se tam počitá že si ho koupíš 3x a i když je pěkný, tak mi třeba přijde divné, že tam jsou jen 2 zbrojnoši a kdo ví proč zrzavý námořník a úplně chybí rytíři na koních, král nebo princezna.

Mimochodem, nějakou krátkou dobu se dělal hrad, trochu podobný tomu creatoru, kde byla mučírna. Prodávali to na lego shopu...

A kdyby chtělo lego udělat pořádnou reinkarnaci, tak bych prosil 6086 v pořádném moderním provedení. Za mne nejhezčí hrad vůbec. Asi protože má palác a je na baseplate, takže působí moderním dojmem.