Autor Téma: GHOSTBUSTERS  (Prečítané 21807 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #60 : 05. November 2020, 16:57:10 »
UCS Ecto 1 za 200€.

https://www.promobricks.de/lego-10274-ghostbusters-ecto-1-kaufen/111054/

Nááádhera ! Já jsem doufal, že ho jednou udělají i ve velkém měřítku :o) Moc hezky trefený Cadillac Ambulance/Hearse v Ghosbusters provedení. (Jen škoda, že na rozdíl od menšího brášky, nemá díly v chromu) a kdyby tam byl byly LEDky aby blikal, tak bych se fakt nezlobil :o)

A teoreticky z něj lze udělat i normální Cadillac (když si k tomu člověk udělá interiér a kufr.

Kruci, kde na to má člověk furt brát (a to ještě nemám Batmobile ani Batwing)

BTW Nemá nové čelní sklo ? Mně se zdá, že je docela pěkně zaoblené (teda ideální i na další starý auta, ale někde to zase vypadá, že není...)
« Posledná zmena: 05. November 2020, 17:09:30 od PC CZ »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #61 : 05. November 2020, 18:23:05 »
No, myslim ze Mustang dostal vazneho konkurenta! Latka je zasa vyssie posadena. (y)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #62 : 05. November 2020, 23:35:14 »
Velmi podrobná recenze s mnoha fotkami ! https://www.brothers-brick.com/2020/11/05/lego-ghostbusters-10274-ecto-1-everybody-can-relax-i-found-the-car-review/

Řekl bych, že tohle je zase o level výš nežli Mustang. 

Rezavé fleky jsou naštěstí samolepky, takže se nemusí na model lepit.

Pro mě MUST HAVE model.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #64 : 08. November 2020, 22:49:10 »
Citovať
Stále je ale levnější než menší verze, která se na českých stránkách výrobce prodává za 4999 Kč.

asi nejaký expert cez oficiálne stránky :D

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #65 : 09. November 2020, 12:43:42 »
Ecto 1 vyzerá parádne....počkám na jazdenku so 100 000km  >:D

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #66 : 09. November 2020, 15:30:08 »
Ešte k tomu adekvátne veľké HQ to by bola pecka ;D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #67 : 09. November 2020, 16:17:40 »
Vyzera to super  (y)
Aj ta mensia verzia bola ale dost vydarena, priznam sa ze nechapem naco vyrobili teraz toto. Ale akoze kupim si to, to otom potom...  ;D len sa tak zamyslam...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #68 : 09. November 2020, 16:20:55 »
Tak mne dava vacsi zmysel tato velka verzia. Ta mala bola IDEAS a nezapada mierkou k nicomu. Snad az na ten GB HQ, ktory zas prezmenu nezapada mierkou k modularom. A to male GB auto zas nestrcis do tej garaze, bo tam su dake veci... Takze toto mi pride zmysluplnejsie. Viac detailov a zapada mierkou medzi CREATOR EXPERT auta.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #69 : 09. November 2020, 16:53:01 »
Na co asi vyrobili 2x Batmobil v UCS měřítku (3x když počítám i Tumblera) anebo Batwing ? Všechno přece už bylo v herní sérii, ne ?

Prostě je to ikonické filmové auto, z populárního filmu,  a ještě k tomu "křídlatý Cadillac". Velice snadno ho předěláš na sanitu, klasický americký opulentní pohřebák (Hearse - ano jsou i bílé) anebo klidně na osobní verzi, jen si musíš dostavět interiér a kufr. Což u LEGO je nejmenší problém. A stavitelé aut tam mají fung nový volant a hlavně kulaté přední sklo, ideální - nejen - na staré "Ameriky".

Já mám i původní IDEAS ECTO a je to jedno z nejhezčích minifig autíček, co kdy LEGO udělalo. ECTO z roku 2016 (z toho divného feministického filmu) bylo dokonce na rozdíl od klasické IDEAS verze otevírací  - ale tam to byla jiná verze, předělaná právě z pohřebáku.

HQ vyšla až po ECTU, ale řešit zrovna u LEGO jestli se vejde nebo nevejde do garáže kvůli pultíku... HQ jsem chtěl, ale byla tak drahá, že ji nakonec nemám. Tak snad jestli bude někdy re-make, ale vzhledem k cenové politice LEGO by byla o 50% dražší...

Jinak to auto je v měřítku (co jsem četl) odpovídající  1/14... To by byla pořádně velká budova ! (A nesmyslně drahá). 

Ale tak si ji chalani postavte (se sponzoringem od LEGO) na nějakou vaši výstavu ne ? To by byla paráda !

A třeba zrovna já, jsem od chvíle co vydali Ideas ECTO doufal právě v UCS verzi. Takže z modelu mám opravdu radost.

Ovšem ECTO fakt nestojí 4999.-, stojí 5100Kč.

Takže váhám jestli koupit hnedka ECTO (pro mě je to srdcovka) nebo radši koupit o něco málo dražší (i když v nějaké akci se snad dá sehnat levněji) Batmobile ´89. Ty ceny jsou prostě - vysoké no.... Se bojím aby mi Batmobile neutekl :(

Teď jen ještě aby udělali K.I.I.T.a
« Posledná zmena: 09. November 2020, 17:00:36 od PC CZ »

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #70 : 09. November 2020, 17:16:43 »
KIITA by mohli  (y) toho by som bral hned  :)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #71 : 09. November 2020, 19:29:47 »
Súhlas s KLF, nie som fanda tejto tématiky, ale presneaspon je to mierkou k nejakej zbierke. A tá budova, absolútne mi to nepasuje k modulárom, škoda že nie je taká aby tam aj to menšie auto vošlo.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #72 : 09. November 2020, 19:45:53 »
Ja osobne mam presne s touto skupinou setov problem... Na jednej strane mam svoju "oblast zaujmu" (technic, modulars, collectable minifigures...) a nezbieram (z priestorovych a financnych dovodov) nic ine, na druhej strane zbadam takuto "vtakovinu" a hned ju chcem, lebo chcem a lebo som blby.... Set vyzera podla mna bombovo, je mi uplne uprdele, k comu sa to mierkou hodi, proste to poskladane bude na polici vyzerat luxusne aj v niekde v kancelarii a netreba sa za to hanbit... A budem si dlho hovorit ze taketo veci nezbieram a nakoniec si to ja pako kupim, lebo som pako a kupim si co sa mi paci.... Presne tak ako svojho casu GB headquarters - kupil som, poskladal, obdivoval a potom predal....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #73 : 10. November 2020, 00:45:14 »
Já tyhle sety beru jako nástupce MODEL TEAMU s filmovou tématikou pro nostalgiky, co mají rádi '80 klasiku.
Jako kluk sem prostě koukal na ghostbusters i batmana a všechny tři filmové modely jsou naprosto nádherné (nebo 4 když počitám i Tumbler). ECTO nemá figy, ale to mi nevadí, mám je z idead setu. Plus samo ty auta jdou i k ostatním velkým modelům aut. (Zapoměl jsem na Astona, asi proto že je megahnusný).

Jak jsem psal, logicky čekám Knight Ridera (i byl v Ideas), někdo predikuje De Lorean (Back to Future)- ten navíc už byl (jako Ideas), dodávku z A-Teamu, auto (VW "ponorka") Teenage Mutant Ninja Turtles a už zmíněný KITT.

Ono zas tolik těch filmových aut není...

HQ Ghostbusters byl jeden z prvních opravdu drahých setů. ( A model reálné budovy v MF měřítku).

A teoreticky mohou udělat i Batboat. ( Tušín že byl v Batmanovi 2 - kde byl Penquin v podání Danny de Vita).

Ale zrovna ECTO je populární, teď bylo několik nových modelů včetně 1/6 za 2000€.

Fakt mám radost, že ho udělali a doufám v Knight Rider.

A co si budem lhát, v porovnání se SW jsou ta filmová vozidla naceněná ještě rozumně.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: GHOSTBUSTERS
« Odpoveď #74 : 10. November 2020, 01:22:00 »
Súhlas s KLF, nie som fanda tejto tématiky, ale presneaspon je to mierkou k nejakej zbierke. A tá budova, absolútne mi to nepasuje k modulárom, škoda že nie je taká aby tam aj to menšie auto vošlo.
Budova GB nepasuje k modulárom, lebo je vačšia, alebo je v inej mierke? Práve rozmýšlam, že ju postavím, moje modulárne domy sú o niečo vačšie, ako oficiálne....počtom dielikov asi dvojnásobne.