Autor Téma: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set  (Prečítané 4178 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Dnes tu je dvojrecenzia na svojim sposobom dva retrosety, ktore pribudli v lete do mojej zbierky. Ide o Exo-Suit a Classic Space figurku s robotom. Oba sety volne doplnaju skor vydany set Bennyho kozmickej lode z filmu LEGO Movie. Tieto 2 sety maju spolocne to, ze vsetky nejakym sposobom odkazuju na klasicke Space sety z prelomu 70. a 80, rokov. Kym Bennyho lod sa predava v beznej sieti, ostatne dva sety su v podstate rarity. Podme sa im teda venovat podrobnejsie.

Exo-Suit je 9. modelom  zo serie LEGO Ideas (CUUSOO) - co znamena,  ze ho navrhol fanusik LEGA a LEGO ho nasledne zrealizovalo. Povodny navrh autora sa lisil hned v niekolkych bodoch: bol cely v jednej farbe, obsahoval jednu bielu Classic Space figurku a bol mensi. LEGO tento navrh prerobilo do realizovatelnejsej podoby, no dovolim si povedat, ze tymto spravili medvediu sluzbu. Ale k tomu sa dostaneme neskor.

ila_rendered

Krabica Exo-Suit je spracovana velmi pekne ako po grafickej, tak aj kvalitativnej stranke. Podobne ako Architecture sety, aj tu je mozne krabicu otvorit bez jej porusenia. Na jej obale vidime samotny Exo-Suit,  robokorytnacku (symbol autora) a 2 Classic Space figurky v zelenej farbe. A tu sa dostavane k tej najcennejsej casti tohto setu. Su nou PRAVE 2 Space figy v zelenej farbe. V tejto farbe sa totiz torzo s logom Classic Space a kyslikove bomby nikdy nevyrabali!

ila_rendered ila_rendered

Obsah krabice tvoria 4 sacky s dielikmi, 2 samostatne diely a navod.

ila_rendered ila_rendered

Pri navode sa trochu zastavim. Po zlej skusenosti s navodom k DeLoreanu kedy sa navod zaziva rozpadaval, som bol zvedavy ako na tom bude tento. Kvalita materalu je ta ista, ale uz sa nerozpadava! Priam je tak pevne zlepeny, ze po otvoreni, nie je vidno informacie blizko stredu. V navode je hned niekolko stran venovanych tvorbe modelu, ako aj tvorcovi originalneho modelu a dizajnerovi z LEGA, v niekolkych jazykoch. Druhu cast uz tvori samotny navod na stavbu.

ila_rendered ila_rendered

Odlozme teraz Exo-Suit na chvilu bokom a podme sa venovat druhemu setu - Retro Space figurke s robotom. Tento set sa nikdy nepredaval, ale kratky cas bol gratis na LEGO Shope k nakupu. Tu je krabicka zrejme este luxusnejsia, nakolko aj svojou konstrukciou pripomina krabice setov zo 70. a 80. rokov. Velkostou je vsak mensia od tej z Exo-Suit. Jej povrch je matnejsi a obsahuje aj retrologo LEGO. Krabicka obsahuje 1 sacok s dielikmi a brozurku.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Brozurka obsahuje historiu Space setov a figuriek (aj ked nie vsetkych...) a samotny navod. Kvalita je vyborna.

ila_rendered

Podme sa teraz pozriet na stavbu oboch setov. Po rozsypani dielikov Exo-Suit dostaneme 4 kopky prevazne sedej (LBG) farby. Ako prve sa zacina stavbou robokorytnavky. Poviem pravdu, ze mne sa tato korytnacka moc nepaci, ale budiz. Nasledne sa pokracuje akousi mrezou so sudmi, co by malo asi evokovat prvok z interieru kozmickej lode, alebo zakladne.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Stavba samotneho Exo-Suita nie je nejak extra zaujimava, az by som povedal ze je to skor skuska nervov. Tu sa vratim k tej medvedej sluzbe, ktoru LEGO tomuto setu spravilo redizajnom originalu. Kym ucelom redizajnu by malo byt zjednodusenie a vylepsenie pevnosti modelu, tu sa mozno dostavil priam pravy opak. Mnoho dielov drzi spolu doslova len na cestne slovo (dalekohlady na chodidlach, ochranne prvky ramien, ruky v sudoch...).Uz pocas stavby je jasne, ze tento model na hranie nebude ani nahodou!

ila_rendered ila_rendered

To stavba retro Space figurky a robota je trivialna vec. Zaujimavostou v tomto sete je aj samotny robot - je to replika robota zo setu FX Star Patroller. Vysledok je hlavne pre zberatela vcelku pekny.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Celkovy pohlad na oba sety spolu dokazuje, ze tieto sety patria spolu! Exo-Suit je urcite zaujimavym setom a pre fanuskov Classic Space povinnou jazdou, avsak vdaka zmenam ktore boli na finalnej verzii prevedene je to cisto staticky model. Mne osobne na tomto sete okrem krehkosti vadi aj "utopeny" astronaut v kokpite, na rozdiel od originalnej predlohy. Co ma naopak tesi, je pritomnost az DVOCH zelenych Classic Space figuriek! Tieto som ja predpovedal (privolaval? :) ) uz pol roka pred uvedenim tohto setu. Co sa setu Retro Space figurky s robotom tyka - tomuto setu vzhladom na jeho urcenie niet co vytknut. Napriek niektorym nedostatkom som rad, ze sa mi tieto sety podarilo zohnat a mam z nich radost. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered
« Posledná zmena: 28. August 2014, 11:16:34 od KLF »

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #1 : 25. August 2014, 08:05:18 »
Pekne spisane, hlavne ta statika u exosuit no .. ale da sa to prerobit :) .. co sa toho bieleho figa tyka musim to zohnat ... :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #2 : 25. August 2014, 11:17:08 »
super recenzia  (y) (y)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #3 : 25. August 2014, 13:14:27 »
Palec hore  (y)
Dufam ze sa coskoro dockame aj ostatnych Classic space figov (modry, zlty...)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #4 : 25. August 2014, 13:52:11 »
Ved modry uz je.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #5 : 25. August 2014, 13:53:45 »
ten set s bielym figom a robotom by som bral hned, hladal som to aj na stránke Lega, ale nič som nenašiel

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #6 : 26. August 2014, 12:36:05 »
ten set s bielym figom a robotom by som bral hned, hladal som to aj na stránke Lega, ale nič som nenašiel

bolo to ak ospecialny darcek gratis k objednavkam do 1.7. uz to nikdy nebude ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 21109 - Exo-Suit + 5002812 - D2C Minifigure Retro Set
« Odpoveď #7 : 28. August 2014, 11:11:41 »
Recenzia super.
Ten Exo-suit sa mi páči aj na pôvodnom návrhu ako aj výsledný set. Ten pridaný ochranný rám kabiny tam dobre vyzerá. Úplne hrozne vyzerá ale ten set zozadu...tie "vodovodné točky" ;D a hadice vyzerajú trapne na takej modernej strojovni.