Autor Téma: 71006 - The Simpsons™ House  (Prečítané 4338 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
71006 - The Simpsons™ House
« : 25. Jún 2014, 09:45:56 »
Milé deti. Dnes sme si pre vás pripravili príbeh o jednej priemernej americkej rodinke odohrávajúci sa na pozadí drámy o štridsiatichôsmych obraz(k)och. Prajeme príjemné a ničím nerušené sledovanie.

Na prvých obraz(k)och je, ako vždy, krabica. Taká obyčajná, trošku farebná, trošku lesklá, trošku pokrčená. Obsahu je dosť na to, aby už svojou vlastnou váhou vydúval steny. Z celkového objemu zaberá tak dve tretiny, zvyšok je, neprekvapivo, klasický vzduch.
ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Sáčkov s dielmi je tam požehnane. Číslovanie dosiahlo tento krát hranicu sedem. Plus niečo neočíslované a dáke tie tri návody, ktoré by nás mali doviesť do víťazného konca. "Pilníkom opracujeme do požadovaného tvaru".
ila_rendered ila_rendered

Návody sú už viac menej klasicky, ako sa na set týchto rozmerov patrí, opatrené kartónom a obalené extra igelitovým sáčkom ako prevencia proti poškodeniu. Luxusné prevedenie za príplatok. Alebo nie? Ušetrit na potlači dielov a šupnúť samolepky. Aj tak sa dá.
ila_rendered

Prvé strany prvého návodu s ukazujú čo sa smie, čo sa nesmie, ako sa pouzíva priložené náradie a ukážka, čo sa v ktorom očíslovanom sáčku skrýva.
ila_rendered

Posledné strany prvého a druhého návodu ukazujú kam sa to dá dopracovať a pripomínajú, ktorý návod nasleduje. Tak pre istotu.
ila_rendered ila_rendered

Postup stavania je klasický. Otvoríme sáčky s rovnakým poradovým číslom. Striktne sa držíme poradia, veď však viete. Sáčky vysypeme na kôpku a staviame.
ila_rendered

Nielen návody si užívajú extra starostlivosť. Aj hlavičky sa dočkali luxusného balenia.
ila_rendered

"Ja som Homér, ty si Homér, podme spolu básniť."
ila_rendered

"Síce mám viac vypúlené oči, ale aspoň mám pomaľovaný skate!" alebo prečo je v CMF skate pomaľovaný a vo výrazne drahšom sete iba osamolepkovaný? Jááj, nejako sa to luxusné balenie hlavičiek musí zaplatiť.
ila_rendered

A máme tu fúrik s kvetinami a lopatou, gril, zľahka búrané ružové auto, Homéra, dve červené lehátka s čerešňovým koktailom a Barta so skateom a rampou.
ila_rendered

ila_rendered

Psst. Nahliadneme do garáže cez chýbajúci strešný diel. Ľahká úloha, keďže strešné diely nie sú nijako uchytené a sú len položené na konštrukcii domu.
ila_rendered

Garáž. A obsadilo ju zľahka búrané ružové auto.
ila_rendered

ila_rendered

Fialové piáno. A jeden sa tu s ním musí naťahovať.
ila_rendered

Predná časť prízemia domu.
ila_rendered

A polovica zariadenej kuchyne s kuchynskou linkou.
ila_rendered

"Kohútik jar... už budééém poslúúcháááť!!!" vo vstupnej hale.
ila_rendered

ila_rendered

"Doľava, doľava, doprava, au, do prd..., doľava, rovno, doprava."
ila_rendered

"Smrdíš!"
ila_rendered

"Chcem pivó!"
ila_rendered

Pivo
ila_rendered

"Halóó, pizzaá?"
ila_rendered

"Chcel som pizzu, doniesli mi televízor. Dobrý obchod."
ila_rendered

Prízemie domu spredu.
ila_rendered

A zozadu.
ila_rendered

Obývačko-vstupná hala a schody na poschodie. A niekde uprostred padnutý vysávač.
ila_rendered

Druhá polovica kuchyne. S plnou výbavou sa prejaví jej malosť.
ila_rendered

ila_rendered

"Mne je tá postieuka mauá!!!"
ila_rendered

"Zvykneš si."
ila_rendered

Pribudlo nám poschodie. Zatiaľ nie celé, ale pracuje sa na tom.
ila_rendered

Izba Lízy, kúpeľňa a spálňa Homéra, Marge a Maggie a posledný pohľad do obývačko-vstupnej haly.
ila_rendered

ila_rendered

A zastrešili sme prednú časť domu. K poriadnemu televízoru samorejme patrí aj poriadna televízna anténa.
ila_rendered ila_rendered

ila_rendered

Umne využitá klobáska.
ila_rendered

Bartova izba a schodisko.
ila_rendered

Táto hromádka je naviac. Poteší.
ila_rendered

A máme ho: DOM RODINY SIMPSONOVCOV!!! Nemýliť si s Adamsovcami. To je trochu iný dom. S kompletným vybavením a plne obsadený. A sused Flanders ako bonus. Aspoň má kto obsluhovať gril.
ila_rendered

Dvojite videnie nie je závadou pozorovateľa, aj keď to nevieme zaručit. Tak sme aspoň porovnali figúrky z CMF a setu. Okrem rôzneho "oblečenia" dospelej populácie je viditeľný rozdiel hlavne v očiach.
ila_rendered

A na záver trošku odpadu.
ila_rendered

Tak deti. Ak ste to vydržali až sem a nezaspali, okrem toho, že vám gratulujeme sa ešte pokúsime podeliť o čisto subjektívny pohľad. Set je úžasný. Aj jeho cena. Bez ohľadu na to, že ten dom verne nekopíruje originál, je skvelý s veľa detailami od grilu začínajúc, cez piáno, gauč, telefón, vysávač, vybavenú kuchyňu s hrncami, mixérom, vybavenú garáž s náradím až po jednotlivé izby kde to nekončí pri posteliach, ale obsahujú aj obrazy, skrine či poličky a stoly s rôznym príslušenstvom. A tá farebnosť. Pri pohlade na obrázky boli obavy, že je to až príliš, ale naživo to vyzerá skvele. Možno set s najväčším počtom rôznych farieb. Každopádne mohol byť ten dom trošku väčší (ale asi by to zdvihlo cenu), lebo vyzerá, že je trošku pritesný tomu vybaveniu aj postavičkám. Koniec.
« Posledná zmena: 26. Jún 2014, 08:46:00 od MiKeL »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #1 : 25. Jún 2014, 10:39:53 »
Recenzia dobra, vtipna - najviac sa mi pacia casti s klavirom a pivom! ;D Konkretne zaber Homera s klavirom je pecka! (y)  Ale mohol si to cele odfotit na zelenych podlozkach - ukazalo by to krajsie, ako na sterilnom hnedom stole. ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #2 : 25. Jún 2014, 10:45:13 »
Super recenzia ! stahovanie nabytku nema chybu!

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #3 : 25. Jún 2014, 14:10:07 »
Tak som sa pobavil vcelku dobre... Len jedna vyhrada - aky klasicky vzduch? Ved to je ten vzacny priamo z Billundu! Inak suhlasim so vsetkym, sam tento set vlastnim a skutocne by to chcelo ho o dakych 5-10 studov prifuknut vo vsetkych rozmeroch... Super... (y) (y) (y)
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #4 : 25. Jún 2014, 21:26:59 »
Ved to je ten vzacny priamo z Billundu!

Urcite?  >:D

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #5 : 25. Jún 2014, 22:05:55 »
Budem sa opakovať po prispievateľoch predo mnou.
Vtipne a nápadito spravená recenzia. Sťahovanie nábitku minifigmi a tie komentáre k tomu sú super  (y)

Nepríjemne ma prekvapilo, čo som si na prvý krát neuvedomil, že dom je primalý pre také veľké množstvo vybavenia.
Druhé nepríjemné prekvapenie ktoré som pri takomto sete neočakával sú béžové panely v garáži - tie veru mohli byť nahradené brickmi.

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #6 : 30. Júl 2014, 22:46:44 »
Velmi pekna recenzia!! vtipna, napadita... fotky pekne detailne...  (y)
Ako ini, aj ja sa pozastavim nad tym ze je dom primaly na vsetok interier :( aspon sa mi zda...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 71006 - The Simpsons™ House
« Odpoveď #7 : 31. Júl 2014, 08:28:49 »
Nezda sa ti, je to tak. Hlavne kuchyna, kde ju stol so stolickami zabera celu.