Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 190201 krát)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1095 : 17. Jún 2023, 13:18:07 »
K tranquil garden a vôbec k Lego podobe listnatých stromov: za tie roky by už Lego malo mať zvládnutý konštrukčne premyslený, estetický a variabilitu umožňujúci systém. Tie sakury vyzerajú, akoby to navrhovalo decko v škôlke. Lego sa chváli botanikou, ale konštrukcia klasického listnáča za takú cenu je tragédia.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1096 : 19. Jún 2023, 00:09:20 »
K tranquil garden a vôbec k Lego podobe listnatých stromov: za tie roky by už Lego malo mať zvládnutý konštrukčne premyslený, estetický a variabilitu umožňujúci systém. Tie sakury vyzerajú, akoby to navrhovalo decko v škôlke. Lego sa chváli botanikou, ale konštrukcia klasického listnáča za takú cenu je tragédia.

dalo by sa to akceptovat pri sete za 50-60 eur... ale toto rozhodne nevyzera na 105 eur set... je to strasne male a zjednodusene, ako architecture... pointa je v tej podlozke - tam nahnali tie pocty dielikov, pritom je to uplna blbost a zbytocna cast setu...
tieto podlozkove sety sa zacali nejako mnozit, prisli s tym v SW, a je to strasne blby napad, ktory zerie dieliky a nedava wao efekt, ktory by tie dieliky urobili, ak by sli n samotnu stavbu. to plati aj pri tejto japonskej zahrade - mali to supnut na klasicku podlozku, a dieliky mali vylepsit stavbu a zelen...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1097 : 19. Jún 2023, 07:42:17 »
Ten podstavec je rovnaký dizajn, ako na bonsaji, len väčší rozmer, zrejme bol zámer to takto dopasovať. Ale hej, na prvý pohľad to nevyzerá, ako set za stovku. To je daň za to, že sa tieto 18+ sety snažia priblížiť MOCom, kde sa veľa dielov minie veľmi rýchlo na takéto detaily, ako trochu prepracovanejší terén, rámik, podstavec atď. Aj tie StarWars diorámy sú pekné, ale strašne drahé na to, že je to také malé.

Inak bonsaj má rozmer toho kvetináča 24x12, táto záhrada, ak dobre rátam 40x26, takže až také malé to nie je.
« Posledná zmena: 19. Jún 2023, 07:48:27 od muffin »

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1098 : 19. Jún 2023, 12:30:26 »
Eldorado pevnost odhalena:

https://www.thebrickfan.com/lego-icons-eldorado-fortress-10320-officially-revealed/

no neviem, cakal som viac, po levom hrade a barakude... toto je v podstate replika stareho setu, a dieliky nahnali nahradou tvarovanej podlozky... ziadna pridana hodnota...
a to nasilne trepanie zenskych vojaciek je uz uplne trapne... v realite by sa v tej pevnosti zenske objavili maximalne ako socialne pracovnicky...

pevnost je pravdepodobne odkazom na set 6276 lenze ta pevnost posobila ovela mohutnejsie aj vdaka podstavcu ale celkovo bola vacsia.....ta lodka je vsak odkazom az z neskorsieho setu z roku 1992 c. 6277 port royal....tu lodku tam radsej nemali davat....je taka odflaknuta...radsej mohli pridat trochu materialu na samotnu pevnost a namiesto lodky dat piratsky cln tak, ako bolo v predlohe....

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1099 : 19. Jún 2023, 15:04:27 »
uz je to aj na ofiku store https://www.lego.com/sk-sk/product/eldorado-fortress-10320 a hej tie zenske vojacky su celkom humorne asi si myslia ze Mulan existovala v kazdej krajine :D

tu ma az tak zenske postavicky ani neprekvapuju .....sice len pri piratoch (nie vojakoch) ale bola uz za davnych davnych cias jedna zenska postavicka s naruzovanou pusou a bilelym oblecenim  :-*.....mna ale uplne odrovalo ze pri batle packu snow trooperov su to snowtrooperky... :-* podla ksichtikov

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1100 : 19. Jún 2023, 15:36:53 »
Tak tohle je po všech retro setech jednoznačné zklamáni - ať jde o Galaxy Explorer, Barracudu, LionCastle... tak vždy šlo o rozvinutí tématu a přetvořeni původni hračky v model. Tady někdo vzal starý set, nahradil základovou desku základnou z kostek, přidělal pidi loďku a jinak replikoval starou hračkoidní pevnost - v hračkoidni pevnost... Barracuda stála svého času stejně a nabidla zajimavý ostrov plus nejhezči lego plachetnici ever... Jako WTF... Měli radši udělat pořádny bitevnik, nebo aspoň velkou pevnost... nebo ještě lépe - velkou pevnost s bitevnikem a ne skoro repliku stareho setu akorát s přidaným dungeonem... Tady si počkam na slevu a radsi zkusim ulovit bricklink pevnost Black Falconů... Jsem zvědav na reakce a prodejnost, podle mne je to pěkně velký krok zpét a slušela by tomu o 50€/1500CZK menší cenovka.

Že tam jsou ženské ksichtiky neřešim, nahradit je mužskými je dilem okamžiku, ale chybí tam kapitán Roger Redbeard...

Takhle to budi dojem, že za admirálem jede jeho milenka....

Obrázek na krabici, kde admirál hoduje s ženskými v uniformě- jako budi to úsměv ( Že by kurtizány převlečené za vojáky ? )

By je neubylo kdyby tam šoupli žraloka ( v originále sice neni ale...)...a červenýho papagája...

V podstatě mi vadí, že tam nedali ubikace pro mužstvo.. jako v nèkterých MOC... ale tak do modularu snad půjdou snadno dodělat...

(Jasnè hrad taky nemá kasárny a je mnohem větší, ale obytné prostory má, tady není nic (sklep se sudem...))

A ta galleona je zkopirovaná z Imperial Trade Post, který ovšem ovládali červeni a ne modři.

Barracuda Bay byla ovšem nápaditějši (latrina, ubikace, výčep, kajuta se sochou atd...)


suhlasim s tebou....v porovnani so setmi ktore menujes a ktore odkazuju na davne legendarne casy tento setik trochu "odflakli". Bud sa mali viac pohrat a pracovat na detailoch (ako na hrade alebo baracude), alebo to mali spravit naozaj ako odkaz na povodny set a nechat to na sposob "v jednoduchosti je krasa" (ako to dokazali pri odkaze na spejs alebo forestmanov pri setoch k vyrociu lega)

lodka tam ani nepatri...nebola sucastou pevnosti a tu pdobu nadobudli lode  az v sete z roku 1992 ...podstavec urcite "zozral" gro vsetkych kociek a na pevnost uz potom nezostalo....radsej mali dat len dva clny a vylepsit pevnost....

ale tak ako odkaz na davne casy az take hrone to nie je.....ale ozaj v porovnani s hradom alebo baracudou je to biedne a o dve urovne nizsie....

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1101 : 20. Jún 2023, 19:19:00 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1102 : 30. Jún 2023, 20:09:00 »
pekné autíčko, akurát tá cena  >:D  hlavne zas začínajú geografické príplatky západ (geografický de,at,fr,nl) má za 150, my za 155, ďalej za 160 (gr, si, lv) a víťazia fíni za 185 Eur
https://www.lego.com/en-sk/product/corvette-10321
10321 Corvette
1210 dielov

Trocha viac ploché ako by bolo pekné, ale niektoré tie jemné oblúky sú asi dosť nemožné v tej mierke, radšej rovné ako skokové.
« Posledná zmena: 30. Jún 2023, 20:12:10 od papluh »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1103 : 01. Júl 2023, 07:22:26 »
By ma zaujimalo ako vysvetluju rozdielnu cenu...to akoze cim mensia kupyschopnost, tym vacsia cena? Teda finov neratam...ten  ma vodku za trojnasobok ako inde je na vyzsiu cenu zvyknuty..
A auto na prvy pohlad ok...cervena ziari...ale hned na druhy mi pripada, akoby ho niekto pleskol mucholapkou...proste to splostenie normalne bije do oci. V reale to dufam az take okate nebude...a ku camaru, ci mustangu pre mna bude "must have"
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1104 : 01. Júl 2023, 10:11:41 »
pekné autíčko, akurát tá cena  >:D  hlavne zas začínajú geografické príplatky západ (geografický de,at,fr,nl) má za 150, my za 155, ďalej za 160 (gr, si, lv) a víťazia fíni za 185 Eur
https://www.lego.com/en-sk/product/corvette-10321
10321 Corvette
1210 dielov


Skvely model.
Ale ta cena je už nehoráznosť v pomere k počtu dielikov.
A cenové rozdiely sú ďalšia drzost, ved 1.vlnu zvyšovania cien zvalili na "vyrovnavanie rozdielov", a teraz zrazu zase. Nechápem ako to chcú zdôvodniť...jediný rozdiel v europe sa da akceptovať pri ne-euro krajinách, alebo ak maju extremnu dph, ale ani jedno nezdovodnuje Fínsku cenu (dph majú síce 24%, ale to by bol dôvod ísť hore o 5 eur, tak dvihli u nás, pričom mame štandardnú dph). Zase len naseru ľudí...


Trocha viac ploché ako by bolo pekné, ale niektoré tie jemné oblúky sú asi dosť nemožné v tej mierke, radšej rovné ako

Oblúky vyhladili lepšie ako na aston Martin 007...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1105 : 01. Júl 2023, 11:11:47 »
poslal som dotaz, ale uvidéme či vôbec niečo (konkrétneho) odpovedia  >:D

Asi bude treba zas oprášiť rakúske účty a prípadne sa cestou zastaviť napríklad na Lindtku SK vs AT  a pod >:D


« Posledná zmena: 01. Júl 2023, 11:14:46 od papluh »

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1106 : 01. Júl 2023, 13:56:15 »
pekné autíčko, akurát tá cena  >:D  hlavne zas začínajú geografické príplatky západ (geografický de,at,fr,nl) má za 150, my za 155, ďalej za 160 (gr, si, lv) a víťazia fíni za 185 Eur
https://www.lego.com/en-sk/product/corvette-10321
10321 Corvette
1210 dielov

Trocha viac ploché ako by bolo pekné, ale niektoré tie jemné oblúky sú asi dosť nemožné v tej mierke, radšej rovné ako skokové.


Predok je taký rozprávkový. Pripomína mi to detskú knižku Krtko a autíčko.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1107 : 01. Júl 2023, 21:00:14 »
Kúpim, uložím a počkám si na dáky super MOC. Ako na každé čo som doteraz kúpil. Originál už ani neskladám  >:D >:D >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1108 : 02. Júl 2023, 00:45:27 »
poslal som dotaz, ale uvidéme či vôbec niečo (konkrétneho) odpovedia  >:D


Úplný úlet ta tabulka...tam pekne vidno, ze ani regionálne ani kvôli dph nemá ta naša vyššia cena žiadnu ogiku... a Fínsko je taky úlet, že dovi dopo... týmto len naseru ľudí, nechapem vobec tomuto kroku...
Vlastne našiel som tam určitý systém- tie ceny stanovoval nejaký skrytý rusofil - fini ako čerstvý člen NATO majú za trest najvyššiu cenu, a za nimi idú pobaltské štáty, ktoré sú najviac anti-ruske... a my sme síce tiež pomáhali Ukrajine, ale mame silný prorusky potencial po voľbách, tak sme dostali len mierny trest:)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1109 : 02. Júl 2023, 19:46:53 »
Kúpim, uložím a počkám si na dáky super MOC. Ako na každé čo som doteraz kúpil. Originál už ani neskladám  >:D >:D >:D

Na MOC netreba čakať, MOC treba postaviť  ;) >:D