Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 190307 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #780 : 22. Marec 2021, 19:34:37 »
Nie je dokonaly, ale uz mam pripravene miesto na policke :D

Bych řekl, že o moc lépe už udělat nejde. Co mne dostalo, je zaoblený nákladový prostor. Moc pěkný detail.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #781 : 22. Marec 2021, 20:42:10 »
Pekný set, pri tom množstve brakov čo sa proukuje.
Ale to rameno - udrží ten satelit???

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #782 : 22. Marec 2021, 21:52:42 »
Je tam pod to sokl... takže, ne, neudrží. To by muselo být pneumatické a to není.
A není to satelit, ale Hubble :)

Každopádně krásný model. Jen doufám, že jednou udělají ještě i něco jako byly ty dva raketoplány ze začátku minulé dekády i s boostery...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #783 : 22. Marec 2021, 22:00:45 »
v tom dizajnér videu to ukazujú, že sú 3 stojany - jeden pre raketoplán a pre Hubbleho teleskop sú dva - samostatne a potom do nákladového priestoru

Odhlásený peaso

  • Príspevkov: 33
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #784 : 23. Marec 2021, 10:34:58 »
Teším sa, že táto séria dostala dôstojného pokračovateľa. Dúfam, že toto nebude posledný set, ešte by sa dal čiastočne zrecyklovať Saturn V na niečo z projektu Mercury, trebárs Freedom 7 a v roku 2023 bude mať Alan Shepard storočnicu od jeho narodenia. Určite by sa dala urobiť aj jedna z najúspešnejších misií NASA, Voyager, alebo  sondy Ranger, ktoré sa dajú z Lega stvárniť jednoduchšie. Ešte by sa hodilo niektoré z vozítok na Marse, možno reedícia Curiosity z 2014 (21104) alebo ešte skôr jeho zdokonalená verzia Perseverance aj s Ingenuity a nosným Atlasom (aspoň takým malým, mimo mierky).

Inak na možnosti dielov a mierku, v ktorej je Discovery urobený sú dobre zachytené všetky podstatné tvary a celkový dojem je vynikajúci. Skvele bude vyzerať vedľa 7470, krásne porovnanie toho, kam sa Lego za takmer dvadsať rokov posunulo. Ozaj škoda toho podvozku, ale je to Lego a určite sa to bude dať v prípade potreby fixnúť.

Inak, len na okraj, Columbia to ani nemohla byť, to by bol fakticky dosť fail, keďže Hubble vyniesol na obežnú dráhu práve Discovery.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #785 : 23. Marec 2021, 14:07:25 »
Inak, len na okraj, Columbia to ani nemohla byť, to by bol fakticky dosť fail, keďže Hubble vyniesol na obežnú dráhu práve Discovery.
To čo vyniesol Discovery, nemalo dobré okuliare. Fotky bolí rozostrené. Takže super politicky korektne by to mal byť Endeavour, ktorého misia Hubbla opravila.  >:D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #786 : 23. Marec 2021, 14:34:41 »
Mne sa tam veľmi páčia strieborné diely. Ak by si na nich úplnou náhodou niekto nepotrpel, tak sa môžeme dohodnúť :D


Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #788 : 23. Marec 2021, 17:09:59 »
Po dvoch dňoch okukovania Discoveryho mám jednu výhradu, ktorá mi kazí celkový dojem z ináč pekného setu:
Chvost. Na skutočnom raketopláne ide o majestátny lietadlový prvok. Nie tak na modele. Tam je hore príliš široký a pri základni zasa príliš úzky. Hrubé čierne línie nábežnej hrany chvosta a vnútra smerovky by sa mali smerom nahor zbiehať a nie byť rovnobežné. Tým sú aj polohové motorové jednotky kratšie, ako by mali byť. Škoda, že sa s tým návrhár viac nepohral. Viď foto (požičané od KLF).
« Posledná zmena: 23. Marec 2021, 17:11:43 od Bača »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #789 : 26. Marec 2021, 15:04:51 »
No... ako som slubil, tak sa este vratim k tomuto raketoplanu. O raketoplany sa zaujimam od detstva, o com ste sa mohli presvedcit tu. ;) Sledoval som nazivo start prvej misie raketoplanu Columbia a pristatie poslednej misie raketoplanu Atlantis. Raketoplan ma vzdy fascinoval a jeho tvar mam narysovany v hlave. ;) Cize kazda nepresnost mi hned udrie do oci. Bezny laik pozna raketoplan do tej miery, ze vie ze to vyzera ako lietadlo, je to biele, ma to cierny nufak a spodok a hlavne - OTVARA SA TOMU STRECHA! :o ;D A podla toho hodnoti aj LEGO model - splna to vsetky tieto kriteria - je to DOBRE! A da sa povedat, ze to dobre je. Aj mne sa ten set paci. Ale ako znalec-amater tomu nemozem jednoducho odpustit podstatne chyby. Aby som to pre vas prirovnal - ste tu urcite SW fanuskovia. Ja som bol vzdy viac Star Trek fan ako Star Wars. Paci sa mi teda hlavne povodna trilogia SW a lode s nou suvisiace. Podla mnohych je zrejme naznamejsia SW lod Millennium Falcon. Ale ja si to nemyslim - podla mna ikonou je X-Wing Fighter. No a co ten X-Wing teda je? JA TO VIEM, POZNAM X-WING!!! Ma to dlhy nos, ma to 4 motory a 4 kridla, ktore sa roztvaraju!!! :o ;) A oranzovy pilot to pilotuje. Tym to u mna konci. Keby som to mal postavit, asi by sa SW fan chytal za hlavu! Aky podvozok si tomu dal? To si ako namaloval, ved to ma pasy uplne inac! A ten pilot nema mat takuto prilbu prepanakrala! Figurky - mne je uplne jedno aky fig bude v Slave I - aj Darth Vader tam moze byt. ;) Rovnako viem, ze Slave I vyzera ako vysavac a viac neriesim. ;) Fan je citlivy na kazdy detail, hlavne ak ide o UCS. Hradari - BLACK FALCONIIII!!! WOOOOW!!! :o No mam v prdeli aky znak a aky rytier tam je - je to rytier? Je. >:D Niekto postavi bratislavsky hrad, spravi 4 vezicky a stvorcovy podorys. Budo sa chyti za hlavu - ved to ma mat lichobeznikovy podorys, 1 veza ma byt vacsia...! ::) Ja postavim Tatru 815, za hlavu sa chyti Paliason - kde mas sklonene napravy? Kde mas centralnu ruru? ::)  No a rovnake je to aj pri raketoplane. Vam staci ze sa to nan podoba, mna sere nedotiahnutost ktora dotiahnuta byt MOHLA! Ako naznacil Baca, to zadne kridlo je najvacsi fail! A nie je pravda papluh, ze sa to nedalo riesit - v tejto mierke celkom urcite DALO! To kridlo je totiz signifikantny znak raketoplanov a je jednym z hlavnych dizajnovych prvkov. Akoby som X-Wingu spravil kratky cumak. Takto sa to nerobi do psej matere! Druhym najmarkantnejsim nedostatkom je poloha podvozkov. LEGO ich ma pod kabinou a pod prednou hranou zadneho kridla. Skutocny ich ma posunute vyrazne dopredu a hlavne pri prednom podvozku to je do oci bijuce. A teraz relacia Nad listami divakov:

- nápis je aj na originále na lome, myslím že nálepka sa zmestí aj otočená, prípadne sa ostrihnú biele rohy  ... len to nevidím ružovo s výdržou takto zalomenj nálepky

A presne tak si to aj nalepim! Nemyslim si ze by sa to odliepalo, ved TLG ma najkvalitnejsie samolepky na svete, no nie? Alebo si ju vyrobim na priesvitnu foliu a nalepim. Kazdopadne ta sikma poloha samolepky je akoby chybne nalepena. ;)

absencia figov nevadi, nastastie je dost city space figov...

Nemyslel som minifigov, ale tych nano-scale ako boli v Saturne. Pekne v oranzovych overaloch - to si tam priam pytalo!

akurat mam z toho sladko-kysly pocit, kedze uz mam 10231, a je luxus kupovat dalsi podobny raketoplan... aj ked tento je vacsi, ale zase nema nosic...

No prave! Tuto dilemu by som vobec neriesil. 10213/10231 bolo nieco ine. Bol to NONAME raketoplan s nerealne velkymi figurkami a vozidlom. Tento novy je proste zase nieco ine. Ale vratim sa este k tym dvom setom. Je zname, ze 10231 bola vylepsena verzia povodnej 10213. Vraj tam nieco nedrzalo, ci odpadavalo, neviem uz presne. Vravel som si ze povodna verzia bude vzacnejsia, tak som si nechal tu. Ale toto je jeden z mala pripadov (teraz bude mozno Batmobil druhy), ked je cena novej verzie vyssia ako povodnej. ;) A pritom nova verzia je dizajnovo na tom horsie - vlozene DBG prvky medzi nadrz a hlavne motory, nezakrytovane podvozky zhora kridel,... Nechapem preco je to cenovo tak, ale je to tak.

ila_rendered

no a na tu politicku korektnost si mohli odpustit - 90% astronautov su muzi, ale museli umelo vytiahnut zenu a spravit set k zenskemu vyrociu...

Mne sa prave to video s astronautkou Sullivanovou paci. ;) Samotne video je fajn, ale to ze tento set je k vyrociu prveho vystupu zeny do kozmu sa mi nepaci. Ovela podstatnejsie je vyrocie prveho letu raketoplanu do kozmu - cize toto mal byt model Columbie! Ale chapem preco nie je - Columbia neviezla ziadny naklad a tu bola prilezitost demonstrovat moznosti STS (Space Transportation System) a to rovno na najvacsom naklade, aky raketoplan do kozmu dopravil - Hubblovho teleskopu. Aj ked tato misia tu uz tiez bola - v roku 2003 v spolupraci s televiznym kanalom Discovery Channel.

A když vidím ty nové díly čelního štítku... sakra, škoda, že LEGO WW II ne...Z toho by se stavěla B-17, Liberátor nebo Mustang ! Anebo MiG :D :P
Ale tipuju, že oni nějaké letadlo vydají, přece tu novou technologii nedělali kvůli sub modelu... Tipuju DC-3 :) Tam by i ten nový čelní štítek i ty díly na kabinu seděly, o stříbrných dílech nemluvě. A DC-3 létaly i u ČSA... Stříbrné.

MiG? :) Kde by si tam pouzil tie nove stresne diely, alebo nove celne sklo? Ta DC-3 je lepsi priklad - aj ked ani v jej pripade by to nebola premiera. >:D Kazdopadne nove zaoblene stresne diely mi padli ako z neba! Cca 2 mesiace dozadu som Budovi ukazoval jeden z mojich pripravovanych MOCov a pisal som mu, ze prave takyto diel by som potreboval! A oni ho vydaju! :D (y)



Každopádně krásný model. Jen doufám, že jednou udělají ještě i něco jako byly ty dva raketoplány ze začátku minulé dekády i s boostery...

Dovolim si tvrdit, ze toto je labutia piesen tychto raketoplanov z LEGA. Viac ich zrejme uz nebude. A nie je asi ani potreba. Za tych 30 rokov ich spravili v roznych mierkach a polohach dostatok. Treba povedat, ze LEGO pod nazvom Space Shuttle prezentovalo rozne stroje, nielen to co tvarom pripomina nam znamy raketoplan. A je to v poriadku. Aj ked zamrzi, ze za tych 30 rokov sa dizajneri nehecli a nespravili jeden dokonaly. Pretoze on jeden taky z LEGA skutocne existuje! Je to ten, ktory v IDEAS ziskal 10000 hlasov, no nakoniec zial nebol realizovany. Dovolim si tvrdit, ze prave kvoli uz rozpracovanemu aktualnemu. Avsak tento z IDEAS ma k realnemu najblizsie. Autor ho totiz robil podla technickych vykresov skutocneho raketoplanu, cize vsetky proporcie sedia, pri dodrzani detailov a funkcii! Mam v plane si ho aj ja postavit. Mimochodom ten najmensi v mojej zbierke je tento:



Myslim si, ze LEGO bude musiet uz naskocit na novu eru kozmickych lodi a tomu prisposobit portfolio. Stare raketoplany boli krasne, ale ako sa hovori - dakujeme, odidite. ;) Nieze by som sa netesil dalsim modelom povodneho raketoplanu, ale pri tejto generacii uz asi bolo povedane vsetko. Alebo nie... ? ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #790 : 26. Marec 2021, 16:09:55 »
Ako naznacil Baca, to zadne kridlo je najvacsi fail! A nie je pravda papluh, ze sa to nedalo riesit - v tejto mierke celkom urcite DALO! To kridlo je totiz signifikantny znak raketoplanov a je jednym z hlavnych dizajnovych prvkov. Akoby som X-Wingu spravil kratky cumak. Takto sa to nerobi do psej matere! Druhym najmarkantnejsim nedostatkom je poloha podvozkov. LEGO ich ma pod kabinou a pod prednou hranou zadneho kridla. Skutocny ich ma posunute vyrazne dopredu a hlavne pri prednom podvozku to je do oci bijuce. A teraz relacia Nad listami divakov:
No dalo, napr novým dielom, nejaký dlhý slope čo je ale rovný a nie zahnutý ako existujúce.
Okrem toho ja som som aspoň narozdiel od ostatných slovne navrhol jednu možnosť ako by to mohlo ísť na úkor vyzuálneho defektu v inej časti. Ale modelovať to nebudem, to nech si podložia slová tí čo pindajú  >:D
Však nech sa páči treba spraviť návod, učite sa nájdu ľudia čo si to kúpia ak to bude dobre vyzerať.

edit: akurát pozerám že ten na Ideas to má tak ako som to navrhoval, sklon dobrý, smerovka jak plachta :D

A presne tak si to aj nalepim! Nemyslim si ze by sa to odliepalo, ved TLG ma najkvalitnejsie samolepky na svete, no nie? Alebo si ju vyrobim na priesvitnu foliu a nalepim. Kazdopadne ta sikma poloha samolepky je akoby chybne nalepena. ;)
Lenže LEGO nálepky sú kompromis, medzi cenou, sériovosťou >:D výzorom a zložitosťou manipulácie. Na oblepenie hrán sú najlepšíe modelárske decaly kvôli hrúbke, ale LEGO nemá nič také v ponuke a ani by to nedalo lebo by mohli prikladať 10 aršíkov  >:D

« Posledná zmena: 26. Marec 2021, 16:13:18 od papluh »

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #791 : 27. Marec 2021, 10:38:53 »
Sledoval som nazivo start prvej misie raketoplanu Columbia a pristatie poslednej misie raketoplanu Atlantis. Raketoplan ma vzdy fascinoval a jeho tvar mam narysovany v hlave. ;) Cize kazda nepresnost mi hned udrie do oci. Bezny laik pozna raketoplan do tej miery, ze vie ze to vyzera ako lietadlo, je to biele, ma to cierny nufak a spodok a hlavne - OTVARA SA TOMU STRECHA! :o ;D A podla toho hodnoti aj LEGO model - splna to vsetky tieto kriteria - je to DOBRE! A da sa povedat, ze to dobre je. Aj mne sa ten set paci. Ale ako znalec-amater tomu nemozem jednoducho odpustit podstatne chyby.
Pekne vystihnuté. Návrhár odviedol v zásade dobrú prácu a bossovia z korporátu to schválili ako dobrý business product. Ale oni sú príliš chladní a on zasa príliš mladý na to, aby to pre niekoho z nich bola srdcová záležitosť. V týme očividne chýbal raketoplánový súčasník - taký neperspektívny ujko :oldman: čo by do toho trochu pindal: “Šuhaj, ťen chvostisko sa mi tunáka voľáko nepozdáva ani ťie koľesá, čak to skús kuštičko prerobiť nach to najako vyzerá, no! Ja idem von na cigu a potom na to spolu opäť pozrieme. No najprv idem za šéfom, či by nám k tomu neschválil zopár pomarančových pandrláčikov :) . Stačilo málo.
« Posledná zmena: 27. Marec 2021, 10:50:31 od Bača »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #792 : 27. Marec 2021, 10:48:08 »
No tie predne kolesa, ak sa maju sklapat dopredu, tak na tomto modeli by ich uz posunut viac dopredu asi velmi neslo. Ak viac dopredu, ako ma original, tak jedine zmensit alebo sklapat dozadu alebo nesklapat vobec ;) zadne neviem, kridlo jasny fail.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #793 : 27. Marec 2021, 15:36:17 »
mimochodom, otázku na chvost aj podvozok som posunul na spýtanie sa od RLFM, ktorí majú mať možnosť rozhovorov s dizajnérmi budúci týždeň. Či si takéto provokatívne otázky osvoja záleží už len na nich.
« Posledná zmena: 27. Marec 2021, 17:23:37 od papluh »

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #794 : 15. Apríl 2021, 15:20:23 »
kazdopadne pozerajuc sa na porovnavaciu foto lego modelu a realneho raketoplanu z dielne KLFa sa mi javi, ze nerovnomerne zltnutie roznych bielych dielikov je asi jedine pri tomto setiku viac ako ziaduce, aby to posobio este autentickejsie...t.j. opotrebovane z tolkeho potenia sa a trenia sa v atmosfere  >:D