Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68827 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #315 : 14. Január 2021, 00:06:42 »
Ono je jedno ci nejaka alternativa existuje ci nie, skor ci neskor kazdy bude musiet zosuladit podmienky s legislativou. Je mi jasne ze kazdy z niecoho zije, no tu bola hranica unosnosti uz davno prekrocena a absolutne sa uz neoplati babrat s dielikmi - to sa uz neutrasie! Som zvedavy, akym sposobom chce tlg pokryt dopyt, ked posledny predajca zatvori svoj obchod?
bye

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #316 : 14. Január 2021, 12:25:29 »
... absolutne sa uz neoplati babrat s dielikmi - to sa uz neutrasie! Som zvedavy, akym sposobom chce tlg pokryt dopyt, ked posledny predajca zatvori svoj obchod?

Ako, nové dieliky ešte možno pokryjú, ale tie staré a nedostupné...  :o

Tak skoro kompletovať, čo ešte chýba  :oldman:

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: BrickLink
« Odpoveď #317 : 25. Január 2021, 12:12:58 »
Caute.

Blazniva Talianka v decembri u mna dala order za 180€. Po orderi mi este 4 krat napisala po Talossky ze preco este nema invoice, aj s vyhrazkami .
Po 26 hodinach od orderu mi dala NEGATIV , zase ho napisala po Talossky. Ja som jej dal tiez NEGATIV, ale iba popis toho co robila...

https://www.bricklink.com/feedback.asp?fdbType=2&u=Daniele1982

Stav dnes:  Ma bloknuty STORE , veselo nakupuje dalej , ma 4 negativy z 31 orderov.
A dnes u mna zavali order za 110€ ako keby sa predtym nic nestalo..

CHCEM JU POSLAT DO PRDELE , AKO TO SPRAVIT SPRAVNE?
SAMOZREJME JEJ NAPISEM ZE VZHLADOM NA PREDOSLY ORDER A JEJ FEEDBACKY NEMAM ZAUJEM...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #318 : 25. Január 2021, 12:18:37 »
Cancel order (uvedies dovod), vybavena vec, odchod na parky.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: BrickLink
« Odpoveď #319 : 25. Január 2021, 12:23:21 »
to mi je jasne ako, len ktory dovod vybrat z listy? a ako predajca mam narok vyfakovat  kupcu ked snim mam zlu skusenost?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #320 : 25. Január 2021, 12:27:48 »
Vidno že Talianka nevie s kým sa zahráva...  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #321 : 25. Január 2021, 12:30:37 »
to mi je jasne ako, len ktory dovod vybrat z listy? a ako predajca mam narok vyfakovat  kupcu ked snim mam zlu skusenost?

Jasne ze mozes koki. Sak normalne tam poukaz na order #..... v poznamke ku cancelu. Vyber co budes pokladat za vhodne.

Vidno že Talianka nevie s kým sa zahráva...  ;)

A pritom by mohla poznat Bud Spencera...  :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #322 : 25. Január 2021, 12:33:19 »
hlavne rovno blokovat NPB nech sa neukazu znova :D

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: BrickLink
« Odpoveď #323 : 25. Január 2021, 14:18:10 »
dostala OCR  a nasledne CANCELLED.

" Please , dont buy in my shop.
I had problem with your order #14908230.
And your 4 complaint feedback is too problem for me.....


som zvedavy na jej reakciu, feedback jej nemam v plane dat.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #324 : 28. Január 2021, 21:26:41 »
...
Po 26 hodinach od orderu mi dala NEGATIV , zase ho napisala po Talossky. Ja som jej dal tiez NEGATIV, ale iba popis toho co robila...
...

Zrušenie neadekvátneho neutrálneho aj negatívneho feedbacku sa dal svojho času vykomunikovať s adminmi. Neviem, či to pôjde aj s novou politikou BL, ale doporučujem skúsiť  ;) (y)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: BrickLink
« Odpoveď #325 : 29. Január 2021, 06:50:34 »
Zrušenie neadekvátneho neutrálneho aj negatívneho feedbacku sa dal svojho času vykomunikovať s adminmi. Neviem, či to pôjde aj s novou politikou BL, ale doporučujem skúsiť  ;) (y)
Oni vtedy podľa mňa rušili hocijaký feedback, bez otázok.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: BrickLink
« Odpoveď #326 : 29. Január 2021, 08:48:54 »
" Please , dont buy in my shop.
I had problem with your order #14908230.
And your 4 complaint feedback is too problem for me.....
V takejto angličtine to vyznieva všelijako. Ak je to len správa pre blbú talianku, v poriadku. Ale nie pre niekoho, kto by mal posúdiť, na koho strane je pravda. Lebo to vyznieva aj takto:
“Mal som voľajaký problém poslať ti, čo si si objednala. Tak už ti nič nepredám. A vďaka tvojim 4 sťažnostiam mám teraz veľké problémy.”
« Posledná zmena: 29. Január 2021, 08:53:41 od Bača »

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #327 : 29. Máj 2021, 08:50:49 »
Bohuzial musim definitivne konstatovat, ze tlg poslalo tuto stranku do hajzlu. A zdovodnovat nieco koronou ako nizsie spomenuty predajca, je ubohe uz len z toho dovodu ze stranka sa spravuje z kanclu. Absolutne preje.any rok, posun dozadu. Preco mi ako predajcovi ostavaju nerealizovane obchody roky zive, a pritom ako kupujucemu to po pol roku zmizne aj s celou komunikaciou?!
Kupoval som od brabanta v novembri 2 sety. 3k pozitivnych hodnoteni. V eu sa blaznila 2. vlna, predajca ako-tak komunikoval. Mal nejake covidove starosti v rodine. Beriem. V januari hodil na shop ze pomaly sa dostava z najhorsieho,  no stale nie je vsetko v poriadku a prosi kupujucich o trpezlivost. Komunikacia stale prebiehala aj v marci, kedy som mu napisal ze sa stahujem nech mi to posle na inu adresu. Predajcovi dokonca pribudali pozitivne hodnotenia a nie malo, tzn ze v ramci moznosti fungoval. Ano, pribudli obcas aj negativne hodnotenia od cholerikov, na co reagoval vratenim penazi a zrusenim predaja. Neviem kde nastal zlom ale cholericke nareky prevazili nad zdravym jednanim a momentalne je obchod zruseny zo strany bl a moja objednavka expirovala. Nemam vobec naladu riesit tieto sracky cez bl a paypal a v podstate uz ani neviem, neserie ma ani tak tych 180e, tie sety vsak k.revsky. Bl svoje poplatky dostal, paypal tiez, mozu byt spokojni a ja si svoje problemy skusim doriesit cez mail. No do buducna si sakra dobre rozmyslim, ci este nieco cez bl objednam. V mojich ociach sa svojim slampetnym pristupom po stali nedoveryhodnou strankou a toto bol ten posledny klincek
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #328 : 29. Máj 2021, 11:37:44 »
To, ze po pol roku miznu vsetky udaje o objednavke je tam odjakziva a je to samozrejme na skodu. Ale ze TLG to dohnojilo este viac, je fakt! Mne opakovane vyhadzuju nekompletne figurky z ponuky. Ano, mozno je to tak ako papluh vravi, ze to tam bolo v pravidlach aj predtym (kto cita pravidla?), ale nemazalo sa! Preco by si zakaznik nemohol kupit nekompletnu vec, ak chce?! Vcera mi kratko po zadani zmazali tieto dve nove figurky: Aquashark 1 a Vampire Bob Oakley. V prvom pripade chyba cerveny stit, v druhom plast. Ako fakt nechapem - ved napisem do popisu co chyba, zaujemcovi to neprekaza, V COM JE PROBLEM?! Cista sikana zo strany TLG.
Ale aby sa dalo pridat telefonne cislo tak, aby ho aj zobrazilo v objadnavke (niekto ho ma, ja to tam nemam, aj ked cislo mam uvedene) a aby odstranili tu chobotinu s KRAJOM, to ne! Cisty diletantizmus zo strany TLG!

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #329 : 29. Máj 2021, 13:46:31 »
janicko: Ale tak toto konkretne urobil chybu jeden predajca, ak ta spravne chapem. Za to Bricklink nemoze. Skus sa stazovat a az potom ked ti BL nepomoze, tak potom sa stazuj aj na samotny Bricklink  :)
180 eur je dost penazi, to by som nenechal len tak vysumiet. Ak si platil cez PayPal, tak tam otvor "claim/dispute" (alebo ako sa to vola). Ak ti nepomoze PayPal, tak skus Bricklink. Len bud pripraveny, ze to dlho trva. PayPal totizto da priestor na vyjadrenie predajcovi, to je kludne dva tyzdne.

KLF: To vyradovanie nekompletnych figov ma riadne serie. Bud nech to nechaju ako to bolo, cize aj ked tam nieco chybalo a bolo to tam uvedene, tak sa to normalne dalo predat. Alebo nech vytvoria aj pri minifigoch kategoriu Incomplete, podobne ako je tomu pri setoch. A takyto nekompletni figovia sa budu dat potom predavat tam  (y)