Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68859 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #300 : 04. Január 2021, 15:50:50 »
Tu je anketa ohľadne toho či si ľudia myslia že prechod pod TLG sa na BL nejak prejavil a ako.
https://www.hispabrickmagazine.com/survey/
Hispabrick je dosť známe a registrované LEGO fan médium a výsledky budú publikované aj TLG priamo pod nosom na LAN fóre  >:D
Otázky sú postavené už tak aby ste si mohli voľne zachipovať  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #301 : 04. Január 2021, 16:58:57 »
Nemam rad ankety, kde musim daco vypisovat. Aj z pohladu vyhodnocovania ankiet je to omnoho zlozitejsie, ako cisty vyber z moznosti, ktory vie vyhodnotit soft.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #302 : 12. Január 2021, 10:35:52 »
Toto sa mi objavilo pri objednavke, ktoru som dostal z USA. To platim ja??? ZA CO??? Doteraz som to tam nikdy nemal, bolo tam N/A. Kurvy TLG, nech mi este niekto tu obhajuje toto ich konanie, tak uz sa nezdrzim! Tak len upozornenie pre ostatnych predajcov na BL, aby dali bacha - zacina sa zrejme kasirovat aj pri objednavkach z USA!


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #303 : 12. Január 2021, 10:46:53 »
aky je rozdiel medzi grand total a final total? z tohoto to vyzera, ze ta sales tax bola skor odpocitana ;) ale mozno to len chapem opacne.

a to este pockaj tak pol roka, ked sa zacnu zdanovat a preclievat vsetky zasielky prichadzajuce do EU bez ohladu na ich cenu ;) to bude zabavy s kazdou prkotinou ist na colnicu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #304 : 12. Január 2021, 11:28:49 »
No ved prave! Ze z Grand total co som mal dostat, mi stiahli tu sumu, cize dostanem menej. Cize ma skasli! V tomto pripade to este oserem tak, ze to pripocitam k postovnemu. Ale pri objednavkach nad 100e to uz neviem. Som na BL od sameho zaciatku, ale to co sa tam deje teraz je najhorsie! Staci citat forum na Bl, ako na TLG nadavaju, jak dodrbali cely BL!

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #305 : 12. Január 2021, 11:55:40 »
Ahaa, toto som nepochopil teda, ze ty si predajca, nie kupujuci ;) tak potom ano.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #306 : 12. Január 2021, 12:11:27 »
No pekne. A toto bude aj pri Velkej Britanii teraz, spravne?

Uz ked sa tam objavila ta sprava, ze Lego kupuje Bricklink, niekedy pred cca rokom ci kedy to bolo, tak bolo super citat tie reakcie :D Asi 99,99% boli negativne, ze sa teda nemame na co tesit. Ten zvysok bol papluh a spol  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #307 : 12. Január 2021, 12:16:51 »
No pekne. A toto bude aj pri Velkej Britanii teraz, spravne?

Zhodou okolnosti mi dosla aj z Britanie objednavka a tam to nie je.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: BrickLink
« Odpoveď #308 : 12. Január 2021, 14:55:11 »
Problem USA je ze v kazdom state maju ine zakony co sa tyka dani... 2006 som bol v Marylande, asi 5 km od hranice s Delawareom... Cigarety sme chodili kupovat do Delaware, lebo stali 2,70, zatial co v Marylande 3,50.... Rozdiel? Taxes....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #309 : 12. Január 2021, 14:56:11 »
Tak sorry, je to presne naopak zda sa. Typek u mna objednal za 40,52. Tie ich dane boli 2,58, spolu to teda cinilo 43,10. Dal som mu postovne 7. Tym sa ale udaj o daniach zvysil na 3,02. Ked som mu odoslal fakturu, bolo tam ze mi ma zaplatit 50,54. Cize tie dane BL pripocitava podla vsetkeho NAKUPUJUCEMU z USA, nie nam predajcom v EU. Ak sa teda nepletiem.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #310 : 12. Január 2021, 15:01:37 »
Toto sa mi objavilo pri objednavke, ktoru som dostal z USA. To platim ja??? ZA CO??? Doteraz som to tam nikdy nemal, bolo tam N/A. Kurvy TLG, nech mi este niekto tu obhajuje toto ich konanie, tak uz sa nezdrzim! Tak len upozornenie pre ostatnych predajcov na BL, aby dali bacha - zacina sa zrejme kasirovat aj pri objednavkach z USA!

(Odkaz na prílohu)

- kam išla objednávka ? Bricklink automaticky vybera dan zatial len v 2 statoch USA California a  Connecticut. ALE dá sa to manuálne nastaviť aj pre iné štáty USA.
- viac info k americkej dani https://www.bricklink.com/help.asp?helpID=2467
- tak či tak z princípu sales tax, aj v helpe aj keď sa pozreš na európsky shop z amerického účtu vidíš že daň sa dáva navyše na cenu produktu a poštovného napr "Order Total
EUR 35.00 + S&H + Tax"
- ak to nesedi tak je problem s výpočtom a treba to reklamovať, ale treba najpr porovnať cenu tak ako si ju mal v inventári plus poštovné čo si zadal, nie porovnávať voči nejakým súčtom na faktúre. Tj či si dostal to čo si písal že chceš nie to čo systém vypočítal.

No pekne. A toto bude aj pri Velkej Britanii teraz, spravne?

Uz ked sa tam objavila ta sprava, ze Lego kupuje Bricklink, niekedy pred cca rokom ci kedy to bolo, tak bolo super citat tie reakcie :D Asi 99,99% boli negativne, ze sa teda nemame na co tesit. Ten zvysok bol papluh a spol  ;D
Milujem mrmlanie od ľudí čo si nevedia prečítať veci čo ovplyvňujú ich (neoficiálne) podnikanie.

Ak splníš podmienky na automatický výber (študuj) tak BL bude podobne ako pri americkej sales tax vyberať britskú VAT navyše k cene objednávky. Zatiaľ ale nevyberá takže sa sám musíš zariadiť podla Bristkých post-brexit zákonov (študuj študuj)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #311 : 12. Január 2021, 22:53:40 »
Tak podnikanie to pre mna zrovna nie je, skor tam predavam sety navyse a kupujem sety co este nemam  O0

A ano, bohuzial ja sa do takychto zlozitych veci absolutne nerozumiem. Ja to potrebujem po lopate ako pre debila vysvetlene, ze co mam robit ked mi pride objednavka z UK na napriklad 50 euro, co mam skratka robit. Pockam si na nejake priklady na forach, kde to budu ludia rozoberat  :D Urcite sa mi nechce studovat kazdu chobotinu do podrobna a nedajboze citat nejake podmienky predaja, ktore aj tak nikto necita, lebo su pisane tak, ze na ich pochopenie treba PhD z ekonomickej :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #312 : 12. Január 2021, 23:21:59 »
Tak podnikanie to pre mna zrovna nie je, skor tam predavam sety navyse a kupujem sety co este nemam  O0

A ano, bohuzial ja sa do takychto zlozitych veci absolutne nerozumiem. Ja to potrebujem po lopate ako pre debila vysvetlene, ze co mam robit ked mi pride objednavka z UK na napriklad 50 euro, co mam skratka robit. Pockam si na nejake priklady na forach, kde to budu ludia rozoberat  :D Urcite sa mi nechce studovat kazdu chobotinu do podrobna a nedajboze citat nejake podmienky predaja, ktore aj tak nikto necita, lebo su pisane tak, ze na ich pochopenie treba PhD z ekonomickej :D
Tak kým to za teba nebude účtovať Bricklink (a musíš spĺňať Onsite Paypal atď) tak si vypni posielanie do UK!
Ak predávaš v malom tak by som to asi inak ani neriešil.
Ak predávaš vo väčšom tak si možes nastaviť soft alebo hard limit na 135+ libier. Hard je pre všetky predaje, soft je že si to dáš do podmienok predaja že ľudom z UK s objednávkou pod 135 liber nezasielaš a dostatočne viditeľne (túto možnosť navrhujú iný predajcovia ale v podstate ju ešte nikto neodskúšal v tom že ak ti za takto zrušenú objednávku dá niekto negatív ako sa k tomu postaví BL, ale keďže by aj iné veci tam mali byť záväzné pri kupujúcich malo by byť aj toto)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #313 : 13. Január 2021, 07:04:48 »
Myslím, že je najvyšší čas prejsť na nejakú alternatívu BL...  :oldman:
Možno to tu už bolo rozobrané, ale máte skúsenosti s niečím podobným? Teda okrem aukčných portálov...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #314 : 13. Január 2021, 11:50:46 »
Tak kým to za teba nebude účtovať Bricklink (a musíš spĺňať Onsite Paypal atď) tak si vypni posielanie do UK!
Ak predávaš v malom tak by som to asi inak ani neriešil.
Ak predávaš vo väčšom tak si možes nastaviť soft alebo hard limit na 135+ libier. Hard je pre všetky predaje, soft je že si to dáš do podmienok predaja že ľudom z UK s objednávkou pod 135 liber nezasielaš a dostatočne viditeľne (túto možnosť navrhujú iný predajcovia ale v podstate ju ešte nikto neodskúšal v tom že ak ti za takto zrušenú objednávku dá niekto negatív ako sa k tomu postaví BL, ale keďže by aj iné veci tam mali byť záväzné pri kupujúcich malo by byť aj toto)
Ano, to je dobry napad. Proste to na chvilu natvrdo vypnut a hotovo. Kym sa to neutrasie.

phoenicis: Ziadna alternativa k BL neexistuje a ani tak skoro existovat nebude. Kadejake brickowl a neviem co este ma tak 5% velkosti Bricklinku.