Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260349 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1050 : 17. Január 2021, 14:15:49 »
Ale neviem či sa musia držať pôvodných verzií, alebo to môže byť úplne nový set, ako baracuda v ideas.

Pochopil som to ako druhu moznost - novy set na vybranu temu. Ziadne reedicie.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1051 : 17. Január 2021, 14:17:34 »
Pochopil som to ako druhu moznost - novy set na vybranu temu. Ziadne reedicie.

Chapem to rovnako, ale zaroven dufam v nadych retra. Priklad - Benny's Spaceship.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #1052 : 17. Január 2021, 14:22:07 »
To by bolo fajn. Tie nové verzie sú lepšie- baracuda  aj benny ship - keď dam bokom nostalgiu z konkrétnych space setov, benny je pre mna najlepšia space raketa... a keby vyhral space, tak vzhľadom na bennyho lod už nepôjdu do ďalšej lode, ale do základne.


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #1053 : 17. Január 2021, 18:20:25 »
To je na starou figu hlasování toto...

Za mě  - já chci hrad. Vždycky se mi nejvíc líbil 6086, takže pokud by udělali novou interpretaci tohodle hradu  tak bych se vůbec nezlobil.
Na druhou stranu - u nový kovárny jsou Black Falconi, takže mně by se líbilo něco ve stylu 6086 ale s Black Falconama.

Trains - ty žijou ne ? Viz loni Krokodil.

Model Team - jo, pokud  by to byl US TRUCK, jinak jako nástupce Model Teamu beru Creator Expert/18+ (Ecto, Mustang apod...) akorát pod jiným labelem.

Piráti - Barracuda 2020 mi ke štěstí stačí. Imperiální loď by byla fajn,ale pokud si mám vybrat mezi lodí a super hradem, tak chci hrad, protože loď už je.

Ono to vlastně takhle rozdrobený je na dvě věci, protože mně by se líbilo třeba old castle jako téma, se všema frakcema, ne jenom  jedna jediná  frakce, takže třeba jeden set od každý frakce...

I když pokud by byla původní  Space Police, tak si ji prostě koupím. Totéž vlastně cokoliv z vesmíru s pohyblívými vizory. Klasický space  kosmiče co byli k Lego Movie 2 jsem si koupil tuším čtyřikrát, ale paradoxně, jsem nikdy starý "kuzmy kosmiče" neměl, až ty novější (Futuron) a Space Police, plus pidi setíky Blacktron  II, M-Tron a Ice Planet a Space Police  II. 


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #1054 : 17. Január 2021, 21:23:43 »
Ak to bude čokoľvek, čo bude v štýle starých setov, tak si to kúpim, tak ako bola minulý rok Barracuda bay, ešte som to neotvoril, ale zaručene to je veľmi podarený set.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: IDEAS
« Odpoveď #1055 : 19. Január 2021, 00:19:15 »
Chcel by som počuť vaše vážne tipy na top 3 inak.
Výhra pre toho, čo bude najbližšie je 100 cool bodov.  :D

Odhlásený Merk0

  • Príspevkov: 3
Re: IDEAS
« Odpoveď #1056 : 19. Január 2021, 08:13:11 »
Chcel by som počuť vaše vážne tipy na top 3 inak.
Výhra pre toho, čo bude najbližšie je 100 cool bodov.  :D

1.) Bionicle
2.) Bionicle
3.) Bionicle
Za chvíľu k nám príde modrá obloha a zlaté slnko

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1057 : 19. Január 2021, 12:03:29 »
Nevidim tam tu najkrajsiu temu... Aspon si nekontaminujem zbierku ekoplastom ;)
bye

Odhlásený TUŽ0

  • Príspevkov: 2
Re: IDEAS
« Odpoveď #1058 : 19. Január 2021, 12:36:44 »
Osobne si myslím, že niektoré z tých tém sú prakticky nemožné a iné sú zas až príliš obľúbené a dôležité, že sa nakoniec bude rozhodovať možno o 100-200 hlasov. Možno, ak by sa podaril veľmi tesný výsledok nakoniec dostaneme aj 2 sety.

Teraz si tu zhrniem môj názor na top 3 (0-veľmi nepravdepodobné,10-takmer isté):
Trains - 2/10 - Vláčiky sú na trhu stále, či už nedávny Krokodíl alebo ako súčasť City setu
Town - 0/10 - je to City... nemyslím si, že niekto chce ešte viac policajných staníc
Castle témy - 9/10 - jedna z týchto tém (Classic, Lion, Falcons, Forestmen, Black, Wolfpack, Dragon) sa pravdepodobne dostane do top 3. Hrady sú obľúbené a už dlho lego poriadny nevydalo. Vycháza ale ten Ideas kováč s Falconmi, preto je môj favorit Lion Knights. Ak by som ale mal zhodnotiť všetky - Classic - 6/10, Lion - 9/10, Falcons 5/10, Forestmen 2/10, Black - 3/10, Wolfpack - 3/10, Dragon - 6/10 avšak iba jeden z týchto bude v top 3
Model team - 0/10 - tu si nemyslím, že to má nejakú šancu. Aj dnes dostávame pravidelne podobné sety
Space témy - 7/10 - rovnako ako pri castle, je to obľúbené, nie je na trhu... naposledy myslím v Lego Movie... to tiež nebolo 100% space, takže - Classic - 7/10, Blacktron - 5/10, Police - 4/10, M-Tron - 3/10, Ice - 3/10, Exploriens - 2/10
Pirates - 4/10 - jediným dôvodom je, že sme nedávno mali Baracudu
Imperials - 5/10 - rovnako ako piráti
Paradisa - 2/10 - bez komentára
Aquazone - 6/10 - Aquazone bola skvelá téma, ponorkovú tému a podobné sme tiež už dlho nedostali, naposledy Atlantis myslím a to je tiež už pár rokov
Time Cruisers - 5/10 - mohlo by to byť zaujímavé, ale nevidím väčšiu šancu
Divers - 1/10 - Aquazone je kvalitnejšie jednoducho
Adventurers - 8/10 - silná, obľúbená téma bez ničoho podobného v posledných rokoch
Xtreme Team - 3/10 - toto nevidím reálne, dnes už takto pomaly vyzerajú city sety
Rock Riders - 6/10 - podobne ako Aquazone, toto by mohlo prekvapiť
Studios - 1/10 - Studios mám rád, ale nevidím to ako reálnu možnosť
Arctic - 0/10 - Snežné veci boli nedávno v City myslím
Alpha Team - 5/10 - špiónsku tému by som rád videl, ale nemyslím si, že bola dostatočne popolárna
BIONICLE - 10/10 - Bionicle má obrovskú komunitu, ktorá už niekoľkokrát dokázala urobiť veľké veci, od Ideas projektu až po návrat v 2015, toto je myslím jasná top 3

Moje osobné prianie pre top 3 je
1. BIONICLE
2. Adventurers
3. Alpha team

Ak by sa naplnilo moje prianie na 2 sety tak by to pravdepodobne ale bolo Bionicle a niečo z Castle.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1059 : 19. Január 2021, 13:14:07 »
21325 - Medieval Blacksmith
Pocet dielov - 2164
Cena - 147 (?) €



Ja neviem, podla mna trocha sklamanie oproti predlohe. Mi to pride tak detsky spravene, juniorizovane. Hlavne ta modra strecha to kazi. Ale tak ja nie som stredovekar...


Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #1060 : 19. Január 2021, 13:23:00 »
toto ma cez 2k dielov? :o vyzera tak na 500

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #1061 : 19. Január 2021, 13:25:37 »
21325 - Medieval Blacksmith
Pocet dielov - 2164
Cena - 147 (?)

Ja neviem, podla mna trocha sklamanie oproti predlohe. Mi to pride tak detsky spravene, juniorizovane. Hlavne ta modra strecha to kazi. Ale tak ja nie som stredovekar...

Presne, je to sklamanie. Úplne iný set ako predloha. Chcelo by to vidieť naživo, lebo to fakt nepôsobí na vyše 2000 dielikov...
Fishing store vyzeral luxusne a ako MOC aj po prevedení na oficiálny set...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #1062 : 19. Január 2021, 13:49:52 »
Ja by som predlohu nekúpil, ale toto áno.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #1063 : 19. Január 2021, 14:09:46 »

Teraz si tu zhrniem môj názor na top 3 (0-veľmi nepravdepodobné,10-takmer isté):
Trains - 2/10 - Vláčiky sú na trhu stále, či už nedávny Krokodíl alebo ako súčasť City setu
Town - 0/10 - je to City... nemyslím si, že niekto chce ešte viac policajných staníc
Castle témy - 9/10 - jedna z týchto tém (Classic, Lion, Falcons, Forestmen, Black, Wolfpack, Dragon) sa pravdepodobne dostane do top 3. Hrady sú obľúbené a už dlho lego poriadny nevydalo. Vycháza ale ten Ideas kováč s Falconmi, preto je môj favorit Lion Knights. Ak by som ale mal zhodnotiť všetky - Classic - 6/10, Lion - 9/10, Falcons 5/10, Forestmen 2/10, Black - 3/10, Wolfpack - 3/10, Dragon - 6/10 avšak iba jeden z týchto bude v top 3
Model team - 0/10 - tu si nemyslím, že to má nejakú šancu. Aj dnes dostávame pravidelne podobné sety
Space témy - 7/10 - rovnako ako pri castle, je to obľúbené, nie je na trhu... naposledy myslím v Lego Movie... to tiež nebolo 100% space, takže - Classic - 7/10, Blacktron - 5/10, Police - 4/10, M-Tron - 3/10, Ice - 3/10, Exploriens - 2/10
Pirates - 4/10 - jediným dôvodom je, že sme nedávno mali Baracudu
Imperials - 5/10 - rovnako ako piráti
Paradisa - 2/10 - bez komentára
Aquazone - 6/10 - Aquazone bola skvelá téma, ponorkovú tému a podobné sme tiež už dlho nedostali, naposledy Atlantis myslím a to je tiež už pár rokov
Time Cruisers - 5/10 - mohlo by to byť zaujímavé, ale nevidím väčšiu šancu
Divers - 1/10 - Aquazone je kvalitnejšie jednoducho
Adventurers - 8/10 - silná, obľúbená téma bez ničoho podobného v posledných rokoch
Xtreme Team - 3/10 - toto nevidím reálne, dnes už takto pomaly vyzerajú city sety
Rock Riders - 6/10 - podobne ako Aquazone, toto by mohlo prekvapiť
Studios - 1/10 - Studios mám rád, ale nevidím to ako reálnu možnosť
Arctic - 0/10 - Snežné veci boli nedávno v City myslím
Alpha Team - 5/10 - špiónsku tému by som rád videl, ale nemyslím si, že bola dostatočne popolárna
BIONICLE - 10/10 - Bionicle má obrovskú komunitu, ktorá už niekoľkokrát dokázala urobiť veľké veci, od Ideas projektu až po návrat v 2015, toto je myslím jasná top 3


dobrý popis TUŽ0!

Mne by sa najviac páčilo niećo z týchto tém:
- Time Cruisers
- Rock Raiders
- Black Tron

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1064 : 19. Január 2021, 15:03:49 »
Tu je oficiálne predstavenie aj s 2 videami https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/cf931491-098d-4ff2-8234-87f6d91d1b19

Čo sa týka zmeny štýlu tak ja som spokojný. Oveľa viac sadne do existujúcich staviem ako ten originálny MOC, či už veľkosťou alebo štýlom. Ten originál by bol akurát tak ako solitér na poličku, dostavať k tomu MOC podobného štýlu je úplne iný rozpočet a skúsenosti. Keby to aspoň malo nejakú predlohu aby sa to dalo prezentovať - niečo napr z Witchera, Elder Scrolls, či aj LotR alebo apsoň klasický snehulienkin dom  >:D  OFS bol v tomto oveľa realistickejší pôvodný návrh sadnúci k mierke a pod. Mimochodom ak sa vyberá víťaz kola tak už majú predbežne určené kam sa to bude smerovať, takže ak by bola nejaká "povinnosť" zachovať MOC štýl tak to nevyhrá.
Takto sa to dá pristavať oveľa ľahšie niečo sadnúce alebo rovno doplniť k existujúcim setom ako napr Medieval Village a nebude to biť až tak oči. Apropo Meideval Village, ak toto je juniorizované tak potom neviečo sú tie obľúbené sety kde sú techniky o rády nižšie...

Myslím že veľa tej komiksovosti robí práve tá farba strechy, ale mne sa to páči z jedného dôvodu "Yes, my liege?" ... modrí vedia, tí druhí sa môžu "Zug Zug!"  >:D