Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 262219 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1020 : 17. December 2020, 21:04:36 »
Ako bolo naznačované tak LEGO prišlo s AFOL Designer programom na Bricklinku na rok 2021, témou sú neúspešné Ideas projekty.
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/2061fe50-2b3b-41f4-ba7d-3f382a6c5bd3

Viac sa bude vedieť niekedy na začiatku roka 2021, zatiaľ kontaktujú tvorcov niektorých z Ideas čo neprešli výberom. Základnou podmienkou je že sa nemôže jednať o licencovanú tému a budú tam ešte ďalšie obmedzenia. Určite také ako pri prvom kole, tj limit na diely existujúce vo výrobnom pláne a asi aj počet kusov.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: IDEAS
« Odpoveď #1021 : 17. December 2020, 21:26:25 »
tak konecne nieco pozitivne v BL svete po akvizicii legom... medzi tymi neuspesnymi bolo dost vela dobrych veci...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1022 : 01. Január 2021, 18:08:28 »
objavilo sa na Amazone ako obrázok ku kategórii Ideas  >:D
Som zvedavý či tam budú aj nejaké nezobrazené minifigy ... o capovi sa dá len snívať.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #1023 : 01. Január 2021, 21:01:16 »
Lidi už remcaj, že to je menší nežli původní návrh. Já bych ovšem řekl, že i tak je to pěkné, aspoň to nebude stát majlant a nezabere místo... Někdy mám pocit, že všichni žijou ve vilách, kde mají vyhrazenu místnost na sety. No někdo jistě, ale je fakt, že mnohé sety jsou prostě až moc velké....

Jsem zvědav na finální obrázky. Ale hezký domek.

Odhlásený Mathias

  • Príspevkov: 37
  • Fullcolor boy
Re: IDEAS
« Odpoveď #1024 : 01. Január 2021, 21:04:14 »
Udajne by mali byt 4 figy plus kôn. A 150 dolarov cenovka. Akurat som trocha zmateny ze preco tento navrh. Co vlastne vyhralo minuly rok. Ideas zacalo vydavat viac ako jeden set preco... Vdaka za ozrejmenie

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #1025 : 01. Január 2021, 21:51:57 »
Lidi už remcaj, že to je menší nežli původní návrh. Já bych ovšem řekl, že i tak je to pěkné...
Jsem zvědav na finální obrázky. Ale hezký domek.
Nech remcajú. Ten originál je síce krásny, ale vybočuje z mojej predstavy o legu a tak by som ho ani nekúpil. Toto však vyzerá veľmi dobre.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: IDEAS
« Odpoveď #1026 : 02. Január 2021, 12:10:17 »
Super to vyzera  (y) Pekny setik, zaujimava strecha.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1027 : 04. Január 2021, 15:55:24 »

ďalších 25 kusov do posledného review 2020
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/356335d0-84d1-44ab-855d-68896e332159#&gid=1&pid=1

Vidím tam tak 2-3 veci čo môžu mať reálnu šancu a asi tak 15 čo určite nie  >:D
Ale keďže už ukázali že nemajú problém prekovať/zmenšiť/nafúknut tak si moc netrúfam tipovať... z takých Benátiek možno zostane len gondola  >:D >:D
Sranda, 2x Avatar a pritom každý iný :D


Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: IDEAS
« Odpoveď #1028 : 04. Január 2021, 15:59:46 »
Podľa mňa bude vybrané Koloseum, alebo Police station

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: IDEAS
« Odpoveď #1029 : 04. Január 2021, 16:16:08 »
slusna masa modelov...
nechapem ze tam stale niekto prihlasuje modely, co nemaju sancu, ktore maju svoju tematicku liniu v produkcii (policajna stanica ci ine modulary, koloseum a ine architecture), a este aj za to hlasuju a vyberaju do vyberu... naco tam niekto da hobiti domcek, ked taky uz vysiel ako oficialny set?
ten bricky brick je nejaky aktivny, radsej nech predava navody, lebo tie jeho modely nemaju sancu...
ja by som uvital rimsku lod, alebo klasik castle ci vikingov, to su sety na styl Pirates bay, takze by to mohlo mat urcitu sancu...
ale myslim ze vyberu Among us (teraz dost popularne), alebo Avatara, ak nebude problem ziskat licenciu, je to taky klasicky uceleny filmovy setik, co sedi na Ideas...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1030 : 04. Január 2021, 17:14:00 »
nechapem ze tam stale niekto prihlasuje modely, co nemaju sancu, ktore maju svoju tematicku liniu v produkcii (policajna stanica ci ine modulary, koloseum a ine architecture), a este aj za to hlasuju a ..
ten bricky brick je nejaky aktivny, radsej nech predava navody, lebo tie jeho modely nemaju sancu...
ak sa nemýlim tak za dosiahnutie 10K je 500 USD v 3 setoch, možno to za to stojí.
Ono zas spraviť dobrý návod nieje len pustiť to v Studiu a aj tak to pri prvej príležitosti udrbú Číňania...

ja by som uvital rimsku lod, alebo klasik castle ci vikingov, to su sety na styl Pirates bay, takze by to mohlo mat urcitu sancu...
ale myslim ze vyberu Among us (teraz dost popularne), alebo Avatara, ak nebude problem ziskat licenciu, je to taky klasicky uceleny filmovy setik, co sedi na Ideas...
no Among Us je risk, lebo set tu nebude skôr ako za 1,5 roka
Z takých tých cca 1:1 by šlo tá rímska loď či Wallace a Gromit (len hlavné postavy)
Upravené tí Vikingovia (je to také natlačené a úzke)
Či Avatar (filmový) tam by sa vedeli vyblázniť žiarivými farbami.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: IDEAS
« Odpoveď #1031 : 04. Január 2021, 17:23:56 »
500 usd je fajn bonus. zaklad je zarobit na navodoch, hoci by to cinania ufajali... urcite sa najde aspon par stovak zaujemcov, co daju napr po 10 eur, a ma peknu odmenu za namahu... sam som ich par podporil, hoci este skoro nic z toho nestihol postavit :-)
aktualne hry su risk, ale isli do celej serie overwatch, tak 1 set by riskli... aj ked teda ja by som to nechcel, aby to vybrali...
avatar si to vyslovene pyta - tou farebnostou + popularitou... ale lepsie by to nacasovali o rok, tusim dvojka je planovana na 12/2022, takze ak by to vydali niekedy v lete 2022, tak paradne chytia ten hype a bude sa to predavat ako teple rozky. A mozno by si to zasluzilo aj celu seriu setov...

Odhlásený starbuilder

  • Príspevkov: 8
Re: IDEAS
« Odpoveď #1032 : 04. Január 2021, 17:56:45 »
ja by som uvital rimsku lod, alebo klasik castle ci vikingov, to su sety na styl Pirates bay, takze by to mohlo mat urcitu sancu...

Taky bych chtěl tyto sety.
Popeláři jsou zajímavý díky tomu rameni, ale je to spíš do city. Letadlo by také nebylo špatné, pokud by bylo ve vetší verzi než city letadla, aby bylo více detailní.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #1033 : 04. Január 2021, 18:08:23 »
aktualne hry su risk, ale isli do celej serie overwatch, tak 1 set by riskli... aj ked teda ja by som to nechcel, aby to vybrali...
tak tam sú dve roviny - samotná hra a potom developer

Overwatch bol Blizzard, tj komunikácia veľkej korporácie s druhou. Teraz niekedy je na spadnutie Overwatch 2 a to že to Blizzard plánuje hru podporovať im vedel povedať aj v tej dobe a predsalen je to iná záruka ako nejaký nezávislý developer tej pandemickej hitovky Among Us. Inak LEGO už malo jedno stretnutie s nezávislým developer hier v Ideas - nejaká loď z nezávislej hry Star Citizen, dokonca si ju odložili o jedno review a aj tak nespravili. A vzhľadom na predlohu to nebolo veľkosťou a zložitosťou modelu.

To ale neznamená že hra prežije a ani že sety z nej budú úspešné. Tj aj napriek tomu že Overwatch žije (má pár miliónov hráčov mesačne) a dostane pokračovanie tak sa to nejak neprenieslo do prelomového záujmu o LEGO sety. A to ich spravili kopec s rôznymi zaujímavými postavami (aj pre nehráčov). Ale možno farební kozmonatickí Teletubbies z tohto trháku by uspeli  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: IDEAS
« Odpoveď #1034 : 04. Január 2021, 18:16:37 »
prienik hier a lega je vzdy dost rizikovy... to co je hit ako hra, nemusi byt ako stavebnica, su to ine svety - ak to nema nejaku dobru hlbsiu myslienku a nejde len o bezobsaznu strielacku. tie overwatch sety su priserne a pre ne-hraca o nicom... a hraci radsej vrazia prachy do inej hry :-)
Super mario bude podla mna tiez prepadak... EXTREMNE predrazene sety, a este aj zle vyskladane - super-hlavna postava mario je len v jednom sete, clovek ho neziska ani v najdrahsom sete, a mnoho ludi si to nevsilmne ze tam nie je mario (pricom skatula + sprievodne obrazky navodzuju dojem, ze tam je), takze budu aj nasrati... a ked to nezaujalo ani synatora co hrava maria, tak koniec...