Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 264017 krát)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: IDEAS
« Odpoveď #975 : 01. Október 2020, 12:17:24 »
Jediné tie mozaiky mi prídu dobré ako dekorácia na stene. To sa mi páči celkovo.
Ale mať na stole napr. henten príšerný glóbus, alebo tú konzolu si neviem predstaviť. Uff, nie, ďakujem pekne.
A ship in a bottle?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #976 : 01. Október 2020, 12:46:22 »
Máš ju na stole, že?  ;D
Set to je nápaditejší, sviežejší, aj tá rozumná velkosť, to mi prišlo ok. Mne to síce takisto nič nehovorí, ale dekoračnú jednorázovku v ideas, prečo nie .
Proti tomu ten glóbus, to je ozrutné, velké, odpodzújúca gula z plates. Plánujú sériu dalších cestovatelských aparátov? ;D Príde ešte daľekohlad? kompas? osraté námornícke trenky?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: IDEAS
« Odpoveď #977 : 01. Október 2020, 12:54:04 »
Tie trenky si nemal písať, teraz sa začínam báť čo bude ďalej...  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #978 : 01. Október 2020, 12:55:23 »
Ale keby ich spravil a dal na ideas, tak sa donutim sa tam prihlasit a zahlasovat (y)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #979 : 01. Október 2020, 13:03:27 »
Tá kôpka kociek vo fľaši je málo na to, aby ma dekorácia oslovila. Čakal som detailnejšie spracovanie. Podstata lode vo fľaši je detail. Ako dekoráciu mám sochu slobody a loď z pirate bay. Napodobeniny nástrojov a prístrojov nekupujem - tie si poskladám sám.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #980 : 01. Október 2020, 13:06:11 »
Napodobeniny nástrojov a prístrojov nekupujem - tie si poskladám sám.

Tak sa predved >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #981 : 01. Október 2020, 13:36:57 »
Ale keby ich spravil a dal na ideas, tak sa donutim sa tam prihlasit a zahlasovat (y)

Tak ak by spravil Zemanove červené trenky na hrade tak si myslím že by sa hlavne v ČR našlo 10tis recesistov  >:D
akurát by sa muselo dať pozor na popisky aby to nezoškrtali kvôli politickému podtónu  C:-)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #982 : 01. Október 2020, 14:06:17 »
Tak sa predved >:D
Vlastné výtvory nie sú predmetom tohto vlákna.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #983 : 01. Október 2020, 14:15:34 »
Vlastné výtvory nie sú predmetom tohto vlákna.

cakal som vyhovorky internetoveho hrdinu. nic ti nebrani vytvorit na to vhodne vlakno.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #984 : 01. Október 2020, 15:05:37 »
cakal som vyhovorky internetoveho hrdinu. nic ti nebrani vytvorit na to vhodne vlakno.
Neviem prečo hrotíš. Počítam, že máš dôvod. Stavaniu sa intenzívne nevenujem a nikto nie je zvedavý na prirmerné MOC, s ktorými po výstavách nechodím a robím ich len pre vlastnú zábavu. Ak pocítim potrebu niečo z toho prezentovať, tak to urobím. Ale nebudem tak robiť len preto, aby som odpovedal na provokáciu.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #985 : 01. Október 2020, 15:14:13 »
Pretoze vypisovat po internetoch dokaze kazdy, ale realne nieco aj spravit malokto. A kedze si sa pochvalil, ze si to poskladas aj sam, tak som bol zvedavy na tie vytvory. MOCov je tu ako safranu.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: IDEAS
« Odpoveď #986 : 02. Október 2020, 10:18:15 »
Caute! Dakujem pekne za gratulacie tesim sa velmi. Papluh, Liondee, KLF, Mikel, Jammo, Gentleman, Frco, Sylmer, Preator, Phoenicis, muffin, Paliason, ste mili ze radost zdielate so mnou. Popravde stale tomu neviem uplne uverit, ako od vcera co to oficialne uviedli uz viac, ale ked mi to oznamili tak som fakt nechapal.

Niekedy v lete mi pisal Hasan, ohladom BMW potreboval podpisat take prve papiere, tak som sa ho spytal, ze co ako su na tom s vyberom ideasu z tej hudobnej sutaze. Povedal mi, ze maju sklz lebo dovolenky, leto atd, ale ze uz to v auguste dako dotiahnu, a ze bude ma kontaktovat pravdepodobne budu chcet daky video hovor, pokecat o tom modeli atd. Koncom augusta mi pisal, ze teda uz s vyberom pokrocili a, ze ci mozem absolvovat s nimi ten videohovor, ja ze jasne, tak sme sa dohodli na termine a spojil som sa s Billundom. No a hned ako sme sa zoznamili tak na mna 4 ludia na obrazovke vyblafli ze gratuljeme vybrali sme gitaru. Anglictinu ako tak viem, rozumiem, v pohode napisem, kedze ju nepouzivam tak v hovorenej mam dost co este robit, no ale v tom momente som zabudol aj svoj rodny jazyk, fakt som to necakal, bola to sranda. Tak oni si este blabotali svoje, uz ani neviem co.

Paliason: veru ja tiez preferujem vytvory, ktore aj funguju a tazko sa mi hovori, ze staticky model je super a v duchu mi ide ( A COMU TYM JAKO PROSPJEJETE), ale treba sa na to pozriet aj optikou ako hovori KLF. Jasne ked prides k Technic Afolovi do izby asi tam vedla Siana nenajdes Globus, ale co ja viem nejaky ucitel zemepisu doma v kniznici to kludne moze mat, mozu mu to kupit ziaci na konci roka a urcite sa potesi. Ak by to polozil afol k svojim 500 mocom tak sa to strati a zapadne prachom, ale ak to da takyto clovek do plexisklovej kocky do kniznice k atlasom, myslim ze ma zrazu na policke originalny sperk. Myslim si ak by trafili klincek po hlave aj v tvojom pripade, tak si kupis aj cisto dekoracny set, ale zatial ziadna hlava terminatora  ;)
« Posledná zmena: 02. Október 2020, 10:27:45 od TOME »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #987 : 02. Október 2020, 13:13:37 »
Tož já také gratuluji,i když kytaru si s největší pravděpodobností nekoupím. To, že opět vybrali "krávovinu největší" typu globus, mně docela dost znechutilo. TLC musí mít přece přehled co se prodává a co ne. Pokud jsou vyprodaní Piráti nebo Krokodýl či Saturn (ten se dokonce vrací) tak proč proboha dělají další blbinu typu globus ?  Prostě piáno (za deset tisíc), kytara, Globus, knížka, SNES, bludiště a já nevím co tam všechno měli za podivnosti nejsou něco, co bych chtěl. Když budu chtít kytaru, koupím si opravdickou a dám si ji na stěnu (tady v Praze prodávají vybrakované kytary coby dekorace za pár stovek). Víc by mě určitě potěšila třeba řada MUSIC kde by místo nástrojů (které pro mě opravdu nemají cenu) byl třeba filharmonický orchestr, rocková kapela (se Show Truckem), dechovka...., jazz band(klidně černošský),  postavičky muzikantů, nové dílky nástrojů a tak.... a třeba modular OPERA HOUSE bych si koupil :)

Takže budu držet palce ať to vyjde i s Baworákem. Toho bych si koupil hnedka.

Konzole, klavíry, Globusy...ale aby udělali pořádný LEGO SYSTEM Kamion, to je ani nenapadne.... Grrrrrr.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: IDEAS
« Odpoveď #988 : 02. Október 2020, 23:26:49 »
TOME:
Kšeft je kšeft, skúšajú vyťahovať prachy aj z takýchto prvoplánových dekoračných objektov, či sa namotajú aj normalni nelego-civilisti.
Hovorím, tieto moje kecy niesú znevažovanie tvojho diela. Jasnačka že každého vec, čo si doma vyloží na stôl. Ty si urobil MOC v rámci pravidiel súťaže, a vyhral si. Misia splnená na 100%, neni o čom. Takto sa to má robiť!
 
Niesom ani gitarista, ani klavírista, ani zemepisár, čiže neviem sprostredkovať pocity, ktoré by sa dostavili takímto náležitím osobám pri pohľade na dané lego atrapy. Jedine ako gamer možem konštatovať. To znamená lego-konzola nintendo by mala byť presne ten cielený zásah do čierneho u mňa: a úplne som len pokrútil hlavou, že to načo? taká zbytočnosť, atrapa bezúčelná, aj keď geniálne vymodelovaná v mierke 1:1.
 
Učiteľ zemepisu sa najskôr určite poteší globusu. Postaví, a po piatich minutách už mu to ale príde o ničom, a založí to do kumbálu. Nedá sa to ani otvoriť a schovať tam núdzový objem chlastu, to je k ničomu toto. ;D

Eeeej, busta terminatora by bol pekný kusok 8) priznávam, pri buste každý bere, že to len vystaviť a na nič iné. Áno máš pravdu, oblasť záujmov hrá klúčovú rolu, len práve tá kostra robota mi príde oveľa zaújimavejšia už z princípu, lebo ten robot ako objekt má v prvom rade úlohu vizuálneho efektu. Návod napr. na túto bustu sa dá kúpiť, netreba oficial set.
ila_rendered

Nakoniec to je aj tak vždy každého slobodné rozhodnutie, čo si kúpi a čo nie.

Niekedy v lete mi pisal Hasan, ohladom BMW potreboval podpisat take prve papiere, tak som sa ho spytal, ze co ako su na tom s vyberom ideasu z tej hudobnej sutaze. Povedal mi, ze maju sklz lebo dovolenky, leto atd, ale ze uz to v auguste dako dotiahnu, a ze bude ma kontaktovat pravdepodobne budu chcet daky video hovor, pokecat o tom modeli atd. Koncom augusta mi pisal, ze teda uz s vyberom pokrocili a, ze ci mozem absolvovat s nimi ten videohovor, ja ze jasne, tak sme sa dohodli na termine a spojil som sa s Billundom. No a hned ako sme sa zoznamili tak na mna 4 ludia na obrazovke vyblafli ze gratuljeme vybrali sme gitaru. Anglictinu ako tak viem, rozumiem, v pohode napisem, kedze ju nepouzivam tak v hovorenej mam dost co este robit, no ale v tom momente som zabudol aj svoj rodny jazyk, fakt som to necakal, bola to sranda.

heh, :D ,dobrá skúsenosť aspoň  (y)

...Tak oni si este blabotali svoje, uz ani neviem co.

 :)) :)) (ti možno dávali na výber, kolko % z predaja ti budú posielať na účet, a ty na nich nechápavo-zdvorilo že: no, thank you!

Víc by mě určitě potěšila třeba řada MUSIC kde by místo nástrojů (které pro mě opravdu nemají cenu) byl třeba filharmonický orchestr, rocková kapela (se Show Truckem)
to neznie veru zle

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #989 : 03. Október 2020, 21:56:46 »
Že ano ? Jenže problém je v tom, že přesně tohle LEGO nenapadne. Oni udělají nějaké pódium do Friends, nebo Trollů, strčí sem tam rockera do sběratelských figurek, ale celý band nebo filharmonii neudělají. Kdyby udělali opravdu klasický Opera House (Sydney set nepočítám, to nebylo minifig scale) tak by to bylo super :o) Docela si dovedu představit, že by se tam dali využít různé tématické figy, coby postavy do představení, plus diváci...

TLC prostě jede v divném režimu, dělá divné sety, za divné ceny.... Já mám třeba docela rád Sonica, ale jestli zase udělají pípací hopsací mega potvoru jako u Mária tak ať si to nechaj. Stejně jako by mohli - MOHLI - udělat Nintedo postavičky coby minifigy...ale oni evidentně nechtějí.