Autor Téma: sWalko-va zbierka  (Prečítané 7007 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #15 : 25. December 2021, 22:23:54 »
Ahoj, pokojne sen dávaj aj tvoje výtvory - teda nie len ovárenské sety, radi si to pozrieme. Technic rýpadlonakladač som vždy obzeral v katalógoch, ale vadili mi tie dierované dieliky a chýbajúce okná :-) Modelteam je veľmi podarená téma, možno dnes by sa to volalo Creator expert. Pirátsku loď by som bral aj ja, v mladosti to bol pre mňa cenovo nereálny set.
Vlastne veci skladam uz len ked sa hram s detmi a to nie je nieco co stoji za publikovanie. S technikom som sa ako dieta vyhral najviac, vzdy som vyhladaval funkcnost a vdaka techniku som pochopil ako vela veci funguje z technickeho hladiska.
Barracudu som velmi dlho pozeral, ale vsetky sety co som si kupil predtym boli v cene par desiatok eur a Barracuda bola vyrazne drahsia nez vsetky sety predtym stali spolu. Tento rok na jar som ju nakoniec kupil, lebo som videl ze to ide s ich cenami vyrazne do sraciek a nechcel som viac cakat. Vcera som len tak zo srandy prezrel ako to teraz s nou vyzera a spravil som dobre ze som ju kupil, lebo ten blby trend pokracuje dalej.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #16 : 26. December 2021, 13:50:03 »
60225 - City - Rover testing drive
Asi pred rokom sme boli v Tescu kupovat detom darceky na viacenoce a zbadal som tam 31107 ktora sa mi neskutocne pacila. Nebol som vsak stotozneny s cenou, tak som si odniesol aspon 60225.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:32:26 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #17 : 26. December 2021, 14:05:47 »
8868 - Technic - Air Tech Claw Rig
Tento set som ako dieta kazdy rok obdivoval v katalogoch. Bohuzial, s dielmi ktore som mal doma som nemal sancu vyrobit nieco co by sa nan aspon podobalo. O to vacsie prekvapenie to pre mna bolo ked mi prisiel. Hladal som ho uz pred 3 - 4 rokmi, ale nevyhovoval mi stav alebo cena. Tak som sa na to vykaslal a uz som ho nehladal. A samozrejme ako vzdy, najlepsie kupy za jednoznacnejsie najlepsie ceny pridu ked sa rozhodnem ze set uz nechcem. Set je velmi malo hrany, plne funkcny, chybali asi 4 male diely a jedinou vadou su zoxidovane kontakty v boxe na baterky, to ale doriesim.
Set je velmi pekne navrhnuty, je fakt tazky a pevny. Da sa s nim dobre pohrat a ovladanie ruky funguje skvele. Jedina vec ktora by mohla fungovat lepsie je otacanie kabiny s rukou. Vyriesili ho ako aj ostatne funkcie pneumatikou, ale ta nie je takyto pohyb vhodna, takze sa kabina otaca viacmenej skokovo. Napriek tomu ze otacanie nefunguje idealne, je to velmi zaujimavy technicky detail.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:33:25 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #18 : 26. December 2021, 14:15:59 »
75957 - Harry Potter - The Knight Bus
Filmy Harry Potter ma vobec nezaujimali, tak som ich od ich vydania nevidel ani raz. Dostal som sa k serii az vdaka dcere pred necelym rokom a celkom sa mi to zapacilo. Tak som si za lacno kupil este zabaleny a neotvoreny knight bus. Prisiel mi spolu s viacerymi legami naraz a kym som prezeral ostatne lega, moja zena ktora nema absolutne vztah k legu a principielne sa mu vyhyba, chytila krabicu a otvorila ju  >:(  >:(  >:( .  Normalne som zmeravel  :o  :o  :o . Nechcem si predstavovat keby to bol daky MISB 6399 monorail.

« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:33:36 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #19 : 26. December 2021, 14:23:37 »
76897 - Speed Champions - 1985 Audi Sport quattro S1
Tento set som prvykrat videl ked ho zena zabavila dakemu ziakovi ktory s nim vyrusoval na hodine. Tym ze mam vztah k motorsportu a celkovo sa mi model velmi pacil, tak este kym sa da zohnat, som si jeden novy kupil.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:33:53 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #20 : 26. December 2021, 14:29:02 »
40469 - Creator - Tuk tuk
Kedze moje lega z detstva boli vacsinou male sety, sem tam stredne, tak male sety vobec nezbieram. Toto vsak bola vynimka a laska na prvy pohlad. Pre mna je to perfektna ukazka ze aj maly set moze byt krasny a zaujimavy.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #21 : 26. December 2021, 14:38:58 »
9396 - Technic - helicopter
Tak toto je moj prvy najduch. Mama ho nasla polozeny pri kosi. V peknom stave, malo hrany, nic nechybalo. Bol len nie uplne spravne poskladany, tak som ho preskladal.
Model vyzera celkom pekne, nepaci sa mi vsak ze je to nostud. Oproti starym technikom je model lahky a kruti sa, funkcne prvky sa zasekavaju. Prevodovka na pohananie otvarania nakladneho priestoru, podvozku a haku je velmi zaujimavo vyriesena. Doteraz mi vsak ani po ciastocnom prestavani neide navyjat hak, kedze niekde cestou je zablokovana oska. Rozoberat cely sa mi ho nechce, kedze nostudy ma nebavia.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:34:32 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #22 : 26. December 2021, 14:47:09 »
76239 - DC - Batman Batmobile Tumbler: Scarecrow Showdown
Ja som vyrastal na Alienoch, Predatoroch a Ramboch, takze rovnako ako seria Harry Potter, minula ma aj seria Batman. Ked som tento rok pre deti objednaval dake lega, prave vysiel tumbler a celkom sa mi pacil, tak aby som nemusel na lego stranke platit postovne, kupil som si ho ;D .
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:34:54 od swalko »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #23 : 26. December 2021, 16:20:16 »
No a už si v tom až po uši...  ;)
Ale aj záber máš dosť široký, v Billunde budú mať z teba radosť...  >:D

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #24 : 26. December 2021, 17:23:29 »
No a už si v tom až po uši...  ;)
Ale aj záber máš dosť široký, v Billunde budú mať z teba radosť...  >:D
Este pockaj ... zaciname >:D . Primar pre mna z detstva je Technic, Vesmir, Pirati, Hrady. Nepohrdnem vsak ziadnym peknym setom. Kludne si s dcerou uzivam stavanie Friends serie ;) .

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #25 : 26. December 2021, 19:27:44 »
Aj výrobcovia potravinovej fólie si mydlia ruky  ;D

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #26 : 26. December 2021, 20:52:08 »
8858 - Technic - Rebel wrecker
Dalsi z mojich vysnivanych setov ktory som dlhsie zhanal a nezohnal. Ked som s tym uz ani neratal, kupil som postaveny, ale absolutne nehrany, v stave noveho, vratane manualu za teraz uz smiesnu cenu.
Zaujimavostou je ze vysli dve verzie, pri com na uvodnej stranke manualu je vzdy prva. Toto mi robilo trochu problemy pri zistovani ci v sete nieco chyba alebo nie, lebo ja mam set v prvej verzii. Dalsia sranda je ze soudruzi niekde spravili chybu a vydali set na ktorom v serii neidu natacat kolesa prednej napravy pokial nie je naprava zatazena, lebo koli uhlu ramien drhnu klby. Ked sa predna naprava trochu zatazi, vsetko chodi ako ma.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:39:04 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #27 : 27. December 2021, 06:55:24 »
Aj výrobcovia potravinovej fólie si mydlia ruky  ;D
Potom ako mi jeden dospely clen domacnosti otvoril Knight bus ako keby to bolo kilo muky >:( , balim vsetky neotvorene sety do folie. Nikdy neviem ci sa nahodou k nim nedostanu deti a takto mam aspon viacej casu zareagovat ak by ich niekto zacat odbalovat  ;) .
« Posledná zmena: 27. December 2021, 06:58:24 od swalko »

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #28 : 27. December 2021, 10:45:18 »
A ja že chceš mať dokonalý box. Ale toto tvoje riešenie je naozaj chytré  :D, by ma nenapadlo že kvôli deturencom  ;). Záber máš naozaj široký.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #29 : 28. December 2021, 19:40:39 »
6989 - M-Tron - Mega Core Magnetizer
Moje uplne prve LEGO bol Blacktron set 6941. Potom nasledoval 6876. Kym som nemal 6989 v rukach, bola Blacktron seria pre mna ta naj z vesmirnych setov. Vzdy sa mi 6989 strasne pacil, ale ked som ho mal realne v rukach, uplne zmenil moj pohlad na vesmirne sety.
Takze pre mna je 6989 spolu s Barracudou set vsetkych setov. Od zaciatku space serie je vo vacsine setov mozne casto pozorovat pattern ktory sa opakuje krizom cez vsetky serie. Zakladna myslienka setu je rovnaka, meni sa prevedenie a pouzivaju sa modernejsie diely. Mega Core Magnetizer sa tomuto vymika. Je to vesmirny set aky predtym a ani potom uz nebol. Je vyuzity kazdy jeden prvok a priestor kolko to len ide. Hratelnost a funkcnost je na maximalnej moznej urovni. Za mna klobuk dolu pred dizajnerom ktory 6989 navrhol.
Set som kupil za velmi dobru cenu, v sidce zaprasenom ale inak krasnom nehranom stave s manualom a povodny majitel pribalil aj velky M-Tron poster.

« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:42:41 od swalko »