Autor Téma: sWalko-va zbierka  (Prečítané 6934 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
sWalko-va zbierka
« : 24. December 2021, 17:37:50 »
Ahojte

Uz dlhsiu dobu to tu anonymne sledujem. Kedze som nadobudol presvedcenie ze ste tu banda spravne postihnutych lego maniakov a nie ziadni priekupnici a spekulanti, prispejem trochou aj ja. Lego som zacal stavat cca od roku 1992. V principe som bol hardcore stavitel, takze povodny set a manual som videl iba raz pri rozbaleni a prvom stavani. Ked sme dostali prvy PC, lego casom islo stranou. Vyhodili sme vsetky krabice, manualy a katalogy co sme mali doma ......... Nastastie tych par kil kociek nie. Po dlhej odlmke som sa asi pred 6 rokmi opatrne znova vratil spat k LEGU. Mam rad vsetky pekne sety, nie som konkretne zamerany na jednu temu. Takze v principe zbieram vsetky sety od roku 1980 az 2000 o ktorych som ako dieta snival a pacia sa mi. Vyhladavam top stav, najlepsie s manualom a krabicou, ale nie je to podmienka. Uplne zabalene sety kupujem iba tie ktore sa daju kupit na predajniach, lebo rad raz za cas set vytiahnem a pohram sa s nim. Zabaleny set nemam srdce otvorit a potom ma to mrzi :( . Budem sa sem snazit postupne chronologicky pridavat sety tak ako som ich kupoval.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #1 : 24. December 2021, 17:54:55 »
8865 - Technic - Test car:
Prvy kontakt po skoro 20 rokoch s LEGO-m a zaroven velka priucka. V detstve som na tento set pozeral kazdy rok v katalogoch, bol vsak koli cene pre mna absolutne nedostiahnutelny. Set som vydrazil za celkom slusny peniaz. Bohuzial fotka setu pri drazbe bola od niekial stiahnuta a velka cast dielov chybala. Po cca 4 rokoch od kupy a asi 5-6 objednavkach sa mi ho konecne pred par tyzdnami podarilo skompletizovat.

« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:26:39 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #2 : 24. December 2021, 18:20:29 »
Lego 8862 - Technic - Backhoe
Pre mna absolutne top technic set. Ci uz kvoli uzasnej zltej farbe, alebo koli pneumatike. Nad tymto setom som ako dieta strasne slintal. Po tvrdej priucke s 8865, tato kupa vykompenzovala vsetky negativne emocie. Set v perfektnom stave, nehrany, len zapraseny, plne funkcny, vratane manualu.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:27:58 od swalko »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #3 : 24. December 2021, 18:29:32 »
Vitaj medzi nami...  (y)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #4 : 24. December 2021, 18:40:05 »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #5 : 24. December 2021, 18:44:19 »
5580: Model team - Highway Rig:
Pre mna absolutne top model team set. Ako dieta som ho raz videl u kamarata ... a bolo zavarene na bezsenne noci :) . Set som kupil kompletny vo vybornom stave, bez manualu a krabice.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:29:10 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #6 : 24. December 2021, 18:47:47 »
Po tychto setoch som si dal 3 alebo 4 rocnu pauzu a tento rok sa to mi to celkom rozbehlo, takze dost dalsich setov bude este nasledovat :-) .

Prihlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #7 : 24. December 2021, 21:37:56 »
Vitaj. A vobec sa nemusis bat, je nas tu viac s podobnym osudom  >:D

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #8 : 25. December 2021, 05:38:26 »
8386 - Technic - Ferrari F1 Racer:
Kupil som ho za aktualne uz smiesnu cenu, v nehranom stave s manualom, bez nalepiek, bez krabice. Moj jediny nestudovy technic set. Tym ze som zvyknuty na stare sety, tento model je pre mna rozmermy obrovsky. Jednoznacne najkrajsia cast je priehladna V10 vzadu.
Fotku nedam, lebo nemam :) ... model je moc velky, tak je odlozeny rozobraty.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #9 : 25. December 2021, 12:33:00 »
Len daj pozor, aby si za chvíľu neminul všetky úspory na Lego - ono sa to občas stáva...  ;)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #10 : 25. December 2021, 14:48:38 »
Len daj pozor, aby si za chvíľu neminul všetky úspory na Lego - ono sa to občas stáva...  ;)
Podla reakcii okolia (primarne manzelky (deti sa z mojich lieg tesia :D)) a cien poslednych setov to asi nabralo trochu na obratkach posledne mesiace. V principe mam aktualne vsak asi vsetky pre mna klucove sety (aj ked to som si uz raz povedal a potom prisli tie najdrahsie sety o ktorych sa mi pred 2 mesiacmi ani nezdalo ... ) .
Teraz sa to ale rozbehlo skor z dovodu ze ked som po dlhsej dobe zacal zase pozerat dake lega, tak som sa nestihal cudovat kam sa to cele dostalo v priebehu 3 ci 4 rokov. Sety ktore mi pred 4 rokmi v super stave prisli drahe ... tak teraz nekupim ani rozdrbane. Premudreli predajcovia a priekupnici ktori si myslia ze ked si vedia otvorit bricklink alebo ebay tak zjedli vsetku mudrost sveta. Pri tom skoro nerozoznaju ani duplo od techniku.

Ale ano, treba si davat pozor, lebo ja mam lego velmi rad ;) .
« Posledná zmena: 25. December 2021, 15:33:21 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #11 : 25. December 2021, 15:46:58 »
6285 - Pirati - Black Seas Barracuda
Pre mna kralovna vsetkych lego setov 90 rokov. Doteraz si pamatam ako som nad nou chodieval slintavat do Prior-u. Dokonca niekedy aj otvorili predne veko a to som bol uz uplne hotovy. Set je v relativne peknom stave, bez krabice a manualu. Par sramov od casu na palube vsak uz ma :) . Chybalo par dielov, figurka a plachta, to som nedavno doriesil.

« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:29:58 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #12 : 25. December 2021, 15:59:23 »
21322 - Ideas - Pirates of Barracuda Bay
K povodnej Barracude samozrejme nemohla chybat ani nova Barracuda. Konecne po 30 rokoch rokoch a x nepodarkoch vydali dalsiu poriadnu piratsku lod. Set je stale zabaleny a pravdepodobne tak zostane, kedze nemam srdce otvarat zabalene sety ...
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:30:22 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #13 : 25. December 2021, 16:07:22 »
31039 - Creator - Blue Power Jet
Tento set sa strasne paci mojmu bratovi, mna nikdy nezaujimal. Tak som mu ho za vybornu cenu kupil, v perfektom nehranom stave s manualom. Ked mi vsak prisiel, bol som z neho tak nadseny ze som si ho nechal :D . Set je na to co teraz produkuje TLG velmi pekne spraveny, rovnako dobre su aj dalsie dva modely ktore su v navode. Ninjago figurky tam dal povodny majitel, tak som ich tam nechal. Bratovi som pred par dnami kupil dalsi.
« Posledná zmena: 29. December 2021, 19:31:58 od swalko »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #14 : 25. December 2021, 20:23:59 »
Ahoj, pokojne sen dávaj aj tvoje výtvory - teda nie len ovárenské sety, radi si to pozrieme. Technic rýpadlonakladač som vždy obzeral v katalógoch, ale vadili mi tie dierované dieliky a chýbajúce okná :-) Modelteam je veľmi podarená téma, možno dnes by sa to volalo Creator expert. Pirátsku loď by som bral aj ja, v mladosti to bol pre mňa cenovo nereálny set.