Autor Téma: 42126 Ford Raptor alternate build  (Prečítané 3169 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
42126 Ford Raptor alternate build
« : 30. Október 2021, 11:57:03 »
42126 alternate build - Unimog U1400 with tipper bed and plow. Using 1266 parts of the 42126 Raptor. The model has custom stickers, which are not part of the model itself, but not mandatory to build. Instructions in the making - coming November.

Foto z FB. Pôvodný Raptor sa mi nepáčil, ale kvôli tomuto MOCu si ho kúpim a postavím Unimog

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #1 : 30. Október 2021, 12:27:23 »
Fantazia! Dalsi priklad ako by mal vyzerat ofiko B-model! (y)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #2 : 30. Október 2021, 13:31:02 »
Fantazia! Dalsi priklad ako by mal vyzerat ofiko B-model! (y)

Skor by som povedal, ze raptor by mohol byt b modelom k tomuto😀
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #3 : 30. Október 2021, 14:15:34 »
No ty vole, bomba  ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #4 : 30. Október 2021, 18:08:51 »
Inak neviem, či aj to nebude dôvod absencie oficiálnych B-modelov v poslednom čase, keď sa po uvedení ako huby po daždi vyroja tieto neoficiálne vo veľmi dobrej kvalite. Hlavne pri licencovaných by to zrejme museli byť B-modely v rámci danej licencie, čo môže trochu zväzovať ruky, tak to radšej odpískali.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #5 : 01. November 2021, 09:46:52 »
...Hlavne pri licencovaných by to zrejme museli byť B-modely v rámci danej licencie, čo môže trochu zväzovať ruky, tak to radšej odpískali.

Presne nad tým som uvažoval. Ak to má byť set podliehajúci licencii, isto by museli byť B-modely podliehajúce tej istej licencii. Ináč by sa pravdepodobne tieto sety ešte predražili (viac licencií)...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #6 : 01. November 2021, 10:06:42 »
to by si najprv musel nájsť značku čo by chcela mať svoj produkt ako Bčko k produktu niekoho iného  >:D  (ak nerátame napríklad produkty v rámci väčšieho koncernu, ale aj tam by sa z toho netešili )

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #7 : 01. November 2021, 10:16:31 »
Kokos, muffin, phoenicis, papluh - nechapem co riesite?! :o Ze obloha je modra, trava zelena a ze dychame vzduch je jasne snad kazdemu od materskej skolky. Ze Mercedes nemoze byt ofiko B-model Fordu bolo jasne Jammovi, mne a urcite aj autorovi MOCu. Sa chytate vsetci traja nepodstatnej veci. Podstatna je, PRECO prestali alternativne modely robit! Odpoved je zrejme jasna - "nebudeme platit za tvorbu dalsieho modelu". Pritom ceny rastu stale a aktualne by som za tu cenu ocakaval uz aj 2 alternativy. Slo to X rokov, nechapem preco to nejde teraz. Teda chapem - NENAZRANOST!

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #8 : 01. November 2021, 12:25:33 »
Ja som písal o tom, prečo sa im to zrejme neoplatí robiť, hlavne pri väčších a licencovaných setoch zvlášť. V Jammovom príspevku to vlastne tiež bolo povedané - oficiálny model sa mi nepáči, ale kvôli tomuto neoficiálnemu si ho kúpim. Navyše, keď má LEGO určitý ohraničený tím ľudí, ktorí robia návrhy modelov, tak je pre nich výhodnejšie spraviť viac A-modelov, ako mrhať energiou na B-modely, ktoré nijako zásadne neovplyvnia predaje. Orientačne som pozrel TECHNIC sety v roku 2011 a 2021, pred desiatimi rokmi bolo 10 setov, dokopy cca. 7200 dielov, tento rok 16 setov a 15900 dielov. To mi príde ako dosť práce navyše. Niekto to nazve nenažranosť, ja to radšej nazvem obchodná stratégia. Neviem o firme, ktorá by dobrovoľne znásobovala svoje náklady bez vidiny porovnateľne vyššieho zisku. Takže keď vravíš, že my konštatujeme modrosť oblohy, tak ja môžem analogicky povedať, že ty sa nad jej modrou farbou rozčuľuješ.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42126 Ford Raptor alternate build
« Odpoveď #9 : 01. November 2021, 12:58:26 »
Orientačne som pozrel TECHNIC sety v roku 2011 a 2021, pred desiatimi rokmi bolo 10 setov, dokopy cca. 7200 dielov, tento rok 16 setov a 15900 dielov. To mi príde ako dosť práce navyše.

Uprimne, radsej by som privital o tych 6 nezaujimavych Technicov menej, na ukor alternativ k tym kvalitnym Technicom.

To mi príde ako dosť práce navyše. Niekto to nazve nenažranosť, ja to radšej nazvem obchodná stratégia. Neviem o firme, ktorá by dobrovoľne znásobovala svoje náklady bez vidiny porovnateľne vyššieho zisku.

No nenazranost to urcite je! TLG ma podla poslednej spravy take hospodarske vysledky, ktore by im hocktora velka firma na svete mohla zavidiet! Chvalia sa, ze dosahuju rekordne predaje, v kategorii hraciek su stale na spici (tusim uz predbehli aj Matell). Tak logicky - ak pred rokmi dokazali desatrocia zaplatit dizajnera za alternativne modely, nevidim dovod aby si neodtrhli od huby a nedali mu k vyplate navyse aj teraz. Dalsia vec - alternativne modely (aspon tak to byvalo v 80. a 90. rokoch) boli casto pripravovane verzie oficialnych setov, cize prorotypy. Tym sa usetril cas na vymyslanie niecoho noveho, len sa to upravilo vzhladom na dany set. Dalsou alternativou je - vieme kolko akych dielov na pripravovany set pouzijeme, tu mas Eric Trax/Paliason/Budo zoznam dielov, postav z toho nieco, ak sa nam to zapaci zapaltime Ti (menej ako nasmu kmenovemu dizajnerovi) a mame alternativu.
Nie - u mna ekonomicky dovod (u firmy s takymi hospodarskymi vysledkami) neprejde! Ale mozno o alternativy decka nemaju zaujem, potom OK. Zaplatim teda za navod Ericovi, ci tomuto s Unimogom.