Autor Téma: Cenová politika  (Prečítané 14760 krát)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Cenová politika
« Odpoveď #90 : 23. August 2022, 23:10:04 »
Nejako nechapem tvoj prispevok. Ano, vacsina z nas nenakupuje sety na oficialnom shope, lebo sa tam neoplatia.

Lenze ked lego zvysi ceny o 20%, tak logicky vsetky ostatne obchody tiez zvysia ceny o 20%, takze tvoj argument nema ziadnu logiku.


Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Cenová politika
« Odpoveď #91 : 27. August 2022, 14:54:40 »
Verim tomu, ze TLG velmi doplati na tuto ich politiku. Vsetko rapidne rastie na cenach a vysledok bude, ze ludom (aj na zapade) zostane vzdy menej a menej pinazi na take vedlajsie veci ako Lego....a vysledkom bude, ze o rok budu prepustat ludi lebo nebudu ani nahodou take predaje ako boli....a ako sledujem ich choru logiku, tak cim menej predaju tym budu drahsie sety lebo budu musiet dohnat zisky z predchadzajucich rokov a to budu moct iba cestou zvysovania cien co bude mat dalsi nasledok znizovania predajov a vysledkom bude prepustanie
A kto na tejto chorej politike zarobi najviac? Cinsky Lepin...ale tak im treba

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Cenová politika
« Odpoveď #92 : 01. September 2022, 21:17:39 »
Tak uz to zacalo...v oficialnom lego eshop zvysili ceny na vacsinu setov...velmi neprijemne zistenie...technic za 399 na ktory som setril na vianoce 449, butikovy hotel zo199 na 229 a mnoho dalsich.. asi opat stratia zopar afolov. ..tieto ceny uz su naozaj neunosne .  ...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #93 : 03. September 2022, 17:36:56 »
Nechodím často na Lego e-shop, no po prečítaní, ako dvíhajú ceny som si to otvoril a skoro ma vykotilo  :o ...až po chvíli som zistil, že mám otvorenú austrálsku verziu  >:D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Cenová politika
« Odpoveď #94 : 04. September 2022, 19:30:11 »
Myslim, ze je to jedno..vykoti ta aj pri sk verzii...mna napr stvalo, preco camaro hoci je porovnatelne s mustangom stoji 169,90 oproti 119,90...tak uz to dotiahli...na mustang dali tiez cenu na 169,90 a uz sa nemusim cudovat, ze preco ..... kazdopadne carvene ferrari za 399 som uvazoval, za 449? V ziadnom pripade...takze urcite predaju o ten moj 1ks menej...dufam, ze sa tak rozhodnu tisicky dalsich. Aby si lego konecne uvedomilo, ze ked strati afolov tak to pociti na trzbach.....sice chrlia desiatky krasnych setov rocne, ale kazdy si uz poriadne rozmysli, ci a ktory si vyberie...a nie je to len u nas...aj v zapadnej europe takymto postupom stracaju tisicky fanusikov...a ako tu uz niekto pisal, ak pri nizsich trzbach to vyriesia dalsim zdrazenim...tak skoncia uplne a aj ti najskalnejsi im daju zbohom  .....
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Cenová politika
« Odpoveď #95 : 07. September 2022, 00:01:18 »
Přiznám se, že nechápu nářky na zahraničních webech o ceně u hradu, když SW stojí i 2x tolik a přesto byl svého času MF vyprodán… A AT-AT je ještě mnohem dražší než MF.

Asi jsou fandové do SW zvyklí vysolit x-tisíc za merch…

Pamatuju si jak sem svého času chtěl první ISD, nedávno sem viděl někde ve slevě nové a nějak netoužím to mít doma, bo to je kopa šedých plates…

Docela mne překvapilo měřítko u vlaku, které je 1/32 nebo 1/35 což odpovídá plastikovému modelu, kdy jen lokomotiva stojí 120€

A taky jsem zahlédl článek, že třeba výrobci reálných superdrahých aut nemají problém…

Třeba u mne to vede k úvaze, zda se pustit do modularů (které zdražily) a mají smysl v kolekci, nebo zůstat v klidu, bo mě baví historická témata a vesmír.

Spíš si říkám zda není čas pustit se do vlastní tvorby…

Pořád to je LEGO. Stačí fantazie a kostky.

Bo další ofiko historický set budou až Vikingové, a tipuju, že za rok…

IMHO pokud TLC zdražilo i drahé sety, ba ty velmi drahé, tak asi se prodávají tak nějak plynule… Prostě lidi ty peníze maj. A AFOL vám na Lepin a pod nepřejde…

Tuším, že dnes mají vyjít nové iPhony a hned se jich prodají miliony. I přes drahou značku. A TLC díky 18+ sérii už může operovat s těmito zákazníky.  Ony i ty nejdražší modely stojí míň než lepší mobil. Pokud tím rozumíme iPhony nebo top Samsungy… a prémiový mobil je zbytný zboží, jako UCS lego, ale oboje je imho prodejné,maje svou skupinu zákazníků.






« Posledná zmena: 07. September 2022, 00:13:07 od PC CZ »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Cenová politika
« Odpoveď #96 : 07. September 2022, 02:47:21 »
Tak najbohatšie krajiny západného sveta až také problémy nemajú. A čo sa týka podnikateľov... Tí si infláciu vynahradia u spotrebiteľov, takže multimilonárov sa kríza nijak nedotýka. Super auta tým pádom môžu veselo kupovať ďalej. Vlastne ani bežný pár v ČR/SR kde oba pracujú by nemal mať problém. A zarábajú aspoň 1200€ v hrubom každý a samozrejme majú reálne očakávania od života. A nesplácajú nejakú vilu i keď by im bohate stačil nejaký byt.
Mňa by zaujímalo že keď sa to všetko ukľudní, že či potom vrátia ceny späť a nielen lego. V januári som ešte platil za teplo 25€ dnes som našiel v schránke zase papier na novú platbu. Takže po máji ďalšie zdraženie na aktuálnych 75€ len za teplo. Toľko pre predstavu a to mám ešte celkom slušný plat na naše pomery.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Cenová politika
« Odpoveď #97 : 07. September 2022, 07:57:07 »
Neviem ci verite v taku silno konspiracnu teoriu co sa vola NWO. Jedna sa v nej o to, ze sedem rodin, ktore naozaj riadia ludstvo si povedali, ze treba rapidne znizit pocet obyvatelov a znizit spotrebu kvoli tomu, ze Zem nedokaze "utiahnut" 8 miliard ludi. Preto chcu cielene otvorit "noznice"
Hore je par velmi bohatych (co riadia), v strede je stredna vrstva, ktori maju aj majetok a aj peniaze a dole je "chudoba", ktora ma hypoteky a pozicky
Problem je, ze stredna vrstva sa neda ovladat lebo ked zamestnavatel im da nejaku nesplnitelnu poziadavku, prida ulohy alebo znizi plat, tak nakolko stredna vrstva nema dlhy, hypoteky, ma usporene peniaze, tak ukaze po case zamestnavatelovi prostrednik a da vypoved bez problemov.

"Chudobni" ked dostanu menej zaplatene, viac roboty dostanu tak sa im to nebude pacit ale musia dalej pracovat a bat sa aby ich neprepustili lebo nemaju potom z coho splacat dlhy....takze su krasne ovladatelni.
Preto je cielom bohatych aby sa otvorili noznice a odstranila sa stredna vrstva. A teraz sa im to krasne splni.
Stacil konflikt a ceny elektriny, plynu, paliv vybehli do zavratnych vysin.....pritom nemuseli lebo ani jedna z komodit  nezmizla zo dna na den...elektriny je dostatok, plyn a ropu by Putin posielal dalej do EU ale liberalna Europa si povedala, ze nechceme zlu rusku ropu a plyn....my radsej budeme kupovat mnohonasobne drahsie z Indie, Ciny ktore ich kupuju tiez z Ruska prip.z USA. T.j. akcionari elektrarni, plynarni, benzinky atd. maju mnohokrat vacsie zisky ako doteraz a stale viac bohatnu na strednej vrstve, ktora viac chudobnie.

Robim pre nemecku firmu, co vyraba tlmice do aut. Ja mam na starost taliansku diviziu Stellantis (byvale FCA). A viete co? Rusia objednavky na Fiaty a male Alfy....ale nestihaju vyrabat Maserati....tak sa v Taliansku zvysil po nich dopyt. A vseobecne sa dvojnasobne zvysil dopyt po tlmicoch pre Porsche (Cayan, Taycan), 5 a 7  rada BMW a AMG divia Mercedesu.

Majetok najbohatsich 100 najbohatsich ludi sa od Covidu zdvojnasobil. Takze penazi je dost akurat sa zacinaju zhromazdovat u par jednotlivcoch kvoli "krize"

Preco som toto cele pisal? Lebo TLG bude mat pre tieto veci velky problem. Drahe sety si dovoli kupit IBA stredna vrstva (bohati maju ine hracky ako LEGO), ktora pomaly ale iste vymizne. A cim dalej viac AFOLov bude mat na vyber ci si kupia predrazeny set za niekolko sto € alebo zaplatia za energie.....a tak bude mat TLG dilemu: prepusti ludi a zavrie prevadzky lebo za taketo cenu nebudu vediet predat nic alebo sa uskromnia a budu predavat za normalne ceny s malym ziskom (a takto dopadne veeeeela firiem).
Ale obavam sa, ze im do nedocvakne a az do padu znacky budu zdrazovat viac a viac lebo boli zvyknuti na ine zisky.
« Posledná zmena: 07. September 2022, 08:04:16 od smirec1 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Cenová politika
« Odpoveď #98 : 07. September 2022, 09:36:48 »
To že v poslednej dobe sa tu (prevažne) komentujú ceny u TG a nič iné je jedna vec.

Ale názory ohľadom aktuálnej politky či blbostí typu NWO si vypisujte na sociálne siete a do diskusií novinových portálov či v prípade NWO nejakých online žúmp...
Tj príspevok vyšsie je prvý aj posledný k tejto téme - či už niekoho svrbia prsty sa k tomu pridať alebo to vyvracať.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Cenová politika
« Odpoveď #99 : 07. September 2022, 10:26:01 »
Souhlas s modem, tohle je přece kravina. Určitá část obyvatel prostě má peníze na sběratelské věci a nějaké energie to neovlivní, zíral  jsem kam vylezly ceny aut 1/18, do vyšších stovek €… Jinde sem čučel jak puk, že spousta lidí kupuje nože ve velkém s cenou á 10 000 v našich a extrémní to je třeba v plnicích perech…

Bude dráž, ale to neznamená, že lidi nebudou nakupovat, budou…

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Cenová politika
« Odpoveď #100 : 07. September 2022, 18:12:37 »
urcite je skupina zberatelov, ktori zaplatia za lego akukolvek cenu - staci si spomenut na ceny okolo 4000 eur za stareho UCS falcona... ale tito su len okrajova skupina - dolezita je masa Afolov, co kupuju kazdy rok za stovky (tisice) eur, a pre ktorych sa vydavaju exkluzivy... ti su ochotni dat urcitu sumu za lego, ale nie akukolvek cenu - mnohe sety su pre nich na hrane, a ked nie su vyhodne, tak ich nekupia. a obavam sa ze tato cielovka sa dost okreše po tejto novej cenovej politike... a moze sa to dostat do spiraly, ked predajcovia nepredaju drahe sety, potom nasledne budu menej objednavat, a potom sa bude toho menej vyrabat, a nie ze menej kusov, ale ze sa zuzi ponuka, lebo TLG zareaguje tak ze neni zaujem o exkluzivy, tak sa vracia ku detom...lego neni masserati, kde staci vyrobit par kusov rocne, lego potrebuje velke objemy pre kazdy set... a sudiac podla zaplavy kritiky aj na zahranicnych forach tak tato kriticka skupina afolov moze vyrazne obmedzit nakupy, resp odist od lega... toto zvysenie cien je proste strasne necitlive v dnesnej situacii, bolo by poctivejsie od TLG radsej znizit marzu a zisk, ale chapavo podrzat ceny (v konecnom dosledku zarobi dlhodobo na vernych zakaznikoch viac) - a nie este dvihnut nad uroven inflacie... lego bude medzi prvymi obetami skrtenia vydavkov strednej vrstvy...
nechcem ist do off topic, ale osobne by som radsej zaplatil drahsi plyn a ubral z lego vydavkov, ako naopak - nejde len o moralnu stranku veci, ale v konecnom dosledku aj ekonomicku - "lacny" ale krvavy plyn z ruska sa v konecnom dosledku mohonasobne viac preplati, ak bude europa zavisla od botoxoveho psychopata alebo ineho gaunera, ktory sa v rusku v duchu tisicrocnej tradicie dostane k moci, resp ak bude musiet zbrojit ostosest, lebo na hraniciach budu po uspesnom tazeni na vychode (lebo sa nam nechcelo pridat v zime 1 sveter) rincat zbranami bandy orcov...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Cenová politika
« Odpoveď #101 : 08. September 2022, 00:40:29 »
Hele,  vesměs  máš pravdu, TLC by mělo být víc milosrdné - jenže - i když to je rodinná značka, tak to je korporát. Z vlastní zkušenosti  - může to být fajn slečnou na lince  (kterou už znám) - třeba support mají (dle mých zkušeností) skvělý...

Napadlo vás někdy, proč se třeba TLC tak angažuje v LGBT ? Protože tihle lidičkové jsou mnohdy kreativní a sakra za vodou... Tím pádem je to zajímavá skupina zákazníků. Na druhou stranu by mě fakt zajímalo, kolik  gayů nebo lesbiček si tyhle "duhové  sety" koupí, no vzhledem k tomu, že třeba úžo pětka je pořád ve slevě to asi nebude žádný hit... Ale každopádně, tu máte zajímavou skupinu lidí, co peníze mají. 

Samo, pak tu máte skupinu mladých a (zatím) bezdětných, mnohdy finančně úspěšných lidí obého pohlaví. Ti se často přemění v AFOL rodinky (se podívejte na český kostky, pár takových párů tam je/bylo a i tady budou), nedávno jsem našel hezký blog australského páru (mladých rodičů).

Potom celoživotní AFOLy (kam se řadím sám), kteří třeba nejsou tak za vodou, na druhou stranu, LEGO zbožňují a prostě ty peníze na těch pár vysněných setů "splaší", ušetří atd... Ano, tady může být docela velký poměr ztrát, protože sám jsem plánoval x-setů (moduláry, Batwing, Camaro, 911), ovšem zdražení mně naštvalo, za výhodné ceny to nestihnu (asi) koupit, protože celkově by to bylo za VELKÝ peníze, takže teď mám v merku maximálně tak Titanica, ale nemyslím, že bych ho v dohledné době měl... Ale tak mám hrad, mám kovárnu, z loňska mám vzácný Castle in  Forest, letos doplněný o nové figy  forestmannů, plus nový Galaxy Explorer takže jsem spokojený...

U sběratelských věcí,  často narazíte na "rentiéry" mnohdy důchodce, nebo "dědečky" (ne nutně důchodce,ale prostě lidi kolem 60)co prostě opět mají peníze a utrácí je za tyhle věci... Kolik důchodců staví LEGO ale fakt nevím...

Nějak nevěřím, že by byla skupina lidí, která bude muset váhat mezi LEGO a energiemi, protože exkluzivní (já tomu říkám UCS, pro zjednodušení) sety jsou drahé...

Asi takoví lidé jsou, ale je to cílovka pro drahé sety ?  Spíš ne. (Ano, asi budou i lidi, co si na LEGO půjčují...ale... - asi to nebude nic běžného. DOUFÁM !)

Takže tipuju, že nejvíc bude lidí jako já, co jsou AFOLové ale jen díky zdražení zredukují plány... a koupí si jen to, co opravdu  chtějí.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Cenová politika
« Odpoveď #102 : 08. September 2022, 00:43:26 »
Hele,  vesměs  máš pravdu, TLC by mělo být víc milosrdné - jenže - i když to je rodinná značka, tak to je korporát. Z vlastní zkušenosti  - může to být fajn slečnou na lince  (kterou už znám) - třeba support mají (dle mých zkušeností) skvělý...

Napadlo vás někdy, proč se třeba TLC tak angažuje v LGBT ? Protože tihle lidičkové jsou mnohdy kreativní a sakra za vodou... Tím pádem je to zajímavá skupina zákazníků. Na druhou stranu by mě fakt zajímalo, kolik  gayů nebo lesbiček si tyhle "duhové  sety" koupí, no vzhledem k tomu, že třeba úžo pětka je pořád ve slevě to asi nebude žádný hit... Ale každopádně, tu máte zajímavou skupinu lidí, co peníze mají. 

Samo, pak tu máte skupinu mladých a (zatím) bezdětných, mnohdy finančně úspěšných lidí obého pohlaví. Ti se často přemění v AFOL rodinky (se podívejte na český kostky, pár takových párů tam je/bylo a i tady budou), nedávno jsem našel hezký blog australského páru (mladých rodičů).

Potom celoživotní AFOLy (kam se řadím sám), kteří třeba nejsou tak za vodou, na druhou stranu, LEGO zbožňují a prostě ty peníze na těch pár vysněných setů "splaší", ušetří atd... Ano, tady může být docela velký poměr ztrát, protože sám jsem plánoval x-setů (moduláry, Batwing, Camaro, 911), ovšem zdražení mně naštvalo, za výhodné ceny to nestihnu (asi) koupit, protože celkově by to bylo za VELKÝ peníze, takže teď mám v merku maximálně tak Titanica, ale nemyslím, že bych ho v dohledné době měl... Ale tak mám hrad, mám kovárnu, z loňska mám vzácný Castle in  Forest, letos doplněný o nové figy  forestmannů, plus nový Galaxy Explorer takže jsem spokojený...

U sběratelských věcí,  často narazíte na "rentiéry" mnohdy důchodce, nebo "dědečky" (ne nutně důchodce,ale prostě lidi kolem 60)co prostě opět mají peníze a utrácí je za tyhle věci... Kolik důchodců staví LEGO ale fakt nevím...

Nějak nevěřím, že by byla skupina lidí, která bude muset váhat mezi LEGO a energiemi, protože exkluzivní (já tomu říkám UCS, pro zjednodušení) sety jsou drahé...

Asi takoví lidé jsou, ale je to cílovka pro drahé sety ?  Spíš ne. (Ano, asi budou i lidi, co si na LEGO půjčují...ale... - asi to nebude nic běžného. DOUFÁM !)

Takže tipuju, že nejvíc bude lidí jako já, co jsou AFOLové ale jen díky zdražení zredukují plány... a koupí si jen to, co opravdu  chtějí.

Byť samozřejmně, TLC je samo proti sobě s nesmyslnými cenami, bych si třeba koupil maják, fakt se mi líbí, ale za tu cenu co je, ho kupovat nebudu, za 4-5k bych si ho koupil...



Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Cenová politika
« Odpoveď #103 : 08. September 2022, 20:46:21 »
Najviac išli hore sety s resellovým potenciálom, čo sú súčasne AFOLské sety. Takže väčší podiel na zisku pre Lego na úkor resellerov, keďže týto zrejme budú musieť ísť s maržou dole, ak budú chcieť AFOLom predávať.
Bežné sety pre decká teraz podraželi len o málo a s prihliadnutím k inflácii možno aj reálne zlacneli.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Cenová politika
« Odpoveď #104 : 08. September 2022, 23:19:03 »
nechcem ist do off topic, ale osobne by som radsej zaplatil drahsi plyn a ubral z lego vydavkov, ako naopak - nejde len o moralnu stranku veci, ale v konecnom dosledku aj ekonomicku - "lacny" ale krvavy plyn z ruska sa v konecnom dosledku mohonasobne viac preplati, ak bude europa zavisla od botoxoveho psychopata alebo ineho gaunera, ktory sa v rusku v duchu tisicrocnej tradicie dostane k moci, resp ak bude musiet zbrojit ostosest, lebo na hraniciach budu po uspesnom tazeni na vychode (lebo sa nam nechcelo pridat v zime 1 sveter) rincat zbranami bandy orcov...
(y) (y) (y) Áno, drahší plyn a možno o jedno Lego menej je len malá obeť, oproti tomu, čo obetujú ukrajinci na zastavenie špinavého zdegenerovaného okupanta. Rád obetujem za porážku tých rozpínavých špinavcov.